Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Rogue Talentleri Ne olmalı ?

ozii_x

Öne çıkan mesajlar

NeL said:
deadwoll said:
http://wotlk.wowhead.com/?talent=f0xf0xZ0xZebbbhGzdVzAbRt

Rogue'umla oynamaya devam etseydim buildim bu olurdu, dagger PvP için.

sil o charı

TBC öncesi hemo-dagger buildlerini ve hemo debuff'ının oyuna etkisini ayrıca, bs attığında heba olacak enerjiyle kaç hemo atıldığını bir öğrenmeni isterim.

BS düşürülen energy costuyla beraber yeniden PvP dagger roguelar için önemli hale geliyor.

Ha tabii diyorsan ki bence "rogue = spam hemo" söyleyecek birşey bulamam sana. Ambush'un hayvan gibi kite özelliği sağlamasını, shadow dance gibi bir talent'in daggerla dehşet verimli hale gelişini üst üste eklersek neden hemo/bs dagger bir buildin verimli olacağını anlarsın sanırım.

WotLK'da hemen olmasa da PvP=BS PvE=Mutilate olacak bence bir süre sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:
Arkadaşlar Bu Build nasıl bir fikir verirmisiniz ?

İyi ve kötü eleştiriler istiyorum

Sub talent

http://wotlk.wowhead.com/?talent=f0eb0xZ0xZe0fdhhddVzA0Rt

Şu haliyle daha iyi gibi, 1 puan boşuna imp eviste vermek ve vile poisons'a 3 puan vermekten daha iyi dual wielde vermek. Çünkü vile poisons bir işine yaramayacak genellikle crippling+wound vurduğundan. Druidler o dispel resiste karşı yine silecek woundu, sen yine vuracaksın silindiği gibi.

Tiy-bek said:
3v3 yada 5v5in vazgeçilmezidir muti spec ayrıca bg ve worldpvp de çok eğlenceli bahsetmeme gerek yoktur bile ;p.. bence o kadar ön yargılı olma patch geldiğinde mutlaka denemelisin.. ^^

Orası öyle de mutilate problemli biraz survive konusunda. Beni pek sarmıyor, sesi bile uyuz.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamda zaten priest paladin ve druidlere dispel attırıp mana harcatmak yada bununla oyalamak iyi oluypr birde off hand 300 vuruyor diyelim 450 vurucak white dmg olarak kafam o kadar karıştıki şimdi raidde olsak white dmg lerde önemli o yüzden veriyorduk off hand e ama şimdi mutilate için daha imba bir talent off hand pek sw için iç açıcı gelmiyor vigor u almak istiyorum 120 energy ile başlamak belki o 4 saniye içinde bana 3 hemo çıkartır.

öyle g.. gibi kaldık kararsız
Sosyal ağlarda paylaş

Druid/rogue gibi uzun süren setup'larda damage deal'ın %10'unu artırsa off hand dmg. yine büyük bir avantaj. Karşı taraf daha çok mana harcayacaktır heallemek için.

Bir de druid zaten bir dispelle dünya kadar poi siliyordu, şimdi wound poison stack olmuyor zaten bir atacak üstünde kaldığı sürece silecek onu anlatmak istediğim o. Zaten o sildikçe sen vuracaksın ve sonuçta tekrar atmak zorunda kalacak olay bundan ibaret.

Ozii_x bir de ilk yazını okudum, evet şu an BS hemo vs. yok piyasada çünkü şu anki talentlerle saçmalık cidden, ama bu TBC'den önce farklıydı bir miktar ve yine farklılaşacak. Hemo dagger iyiydi ve yine iyi olacak bence.

Edit; unutmadan söyliyim, ben de vigor konusunda kararsızım, keşke eski yerinde kalsaydı, alsam mı almasam mı derdi olmazdı xD
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
NeL said:
FreEmoon said:
Yani hangi insan evladı karşısında rogue varken ona arkasını dönerki.

cripling poison yemiş insan evladı döner

kafasını cevire cevire, zıplaya zıplaya kacar ama arkasını donmez

şimdi şöyle söyleyim illa arkasına geçmen gerekmez yanından da vurursun ayrıca capraz zıplama teknigi vardır ileri geri capraz zıplarsın isterse 360 dönsün havada yinede yakalarsın önemli olan adamın ne yaptıgı degil senin vurabilme yetenegin.

vuran nasıl vuruyor ayrıca ...
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

TBC öncesi hemo-dagger buildlerini ve hemo debuff'ının oyuna etkisini ayrıca, bs attığında heba olacak enerjiyle kaç hemo atıldığını bir öğrenmeni isterim.

BS düşürülen energy costuyla beraber yeniden PvP dagger roguelar için önemli hale geliyor.

Ha tabii diyorsan ki bence "rogue = spam hemo" söyleyecek birşey bulamam sana. Ambush'un hayvan gibi kite özelliği sağlamasını, shadow dance gibi bir talent'in daggerla dehşet verimli hale gelişini üst üste eklersek neden hemo/bs dagger bir buildin verimli olacağını anlarsın sanırım.

1.si yıllardır rogue oynuyorum

hemo yu almana bişey demedim tercih meselesidir ama verdigin talentlerle acık konusmak gerekirse 1600 rating göremezsin

assasination talentlerin tam bir vasat zaten

ghoslty, camouflage, sleight of hand, heightened senses gibi cok önemli dayanıklılık talent lerin yok

ayrıca son talente gitmenin bi anlamını ben suan icin göremiyorum cunku sadece cheap shot ve garote atabiliyorsun

ben senin talentlerinden sunu anlıyorum ambush la acıl rupture la hemor vur kidney shadow dance cheap shot backstab(ambush) garote ...

tamam güzel adamı dot ladın ya sonrası ?!? adamın healerı o dot u cok güzel healler

arena talent i yukarda verdigim gibi anında yuksek dmg verebilcegin yani shadow step cold blood + 5 combo evis gibi bitirici vurusları ve dayanıklılık talentleri icinde barındırmalı yoksa rupture la garote la anca duel atarsın ..
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde worldofraids de yazan patch notları bizi yamultmazsa ayakta alkışlıycağım bişi yapmışlar şu ShS ci roguelara güzel kapak olucak xD yazayım bari; Shadowstep (Subtlety) is no longer usable while rooted. ama druide daha fena uyuzum lan shs ci roguelardan fazla !
Sosyal ağlarda paylaş

ShS easy mode kardesim ya... Ama suc blizzde bizi boyle monoton cizirti bi specle oynamak zorunda biraktigi icin yani ne diyebiliriz... keske 'Shadowstep (Subtlety) is no longer usable while snared' olsa ya... O deil bi de eskiden hemo nedir bilmeyen bebeler boyle hemo felan oldu macei alan eline tak tuk girismeye felan calisiyo hele de bu night elf male tabiricaizse gaylar ya...
Sosyal ağlarda paylaş

NeL said:
deadwoll said:

1.si yıllardır rogue oynuyorum

hemo yu almana bişey demedim tercih meselesidir ama verdigin talentlerle acık konusmak gerekirse 1600 rating göremezsin

assasination talentlerin tam bir vasat zaten

ghoslty, camouflage, sleight of hand, heightened senses gibi cok önemli dayanıklılık talent lerin yok

ayrıca son talente gitmenin bi anlamını ben suan icin göremiyorum cunku sadece cheap shot ve garote atabiliyorsun

ben senin talentlerinden sunu anlıyorum ambush la acıl rupture la hemor vur kidney shadow dance cheap shot backstab(ambush) garote ...

tamam güzel adamı dot ladın ya sonrası ?!? adamın healerı o dot u cok güzel healler

arena talent i yukarda verdigim gibi anında yuksek dmg verebilcegin yani shadow step cold blood + 5 combo evis gibi bitirici vurusları ve dayanıklılık talentleri icinde barındırmalı yoksa rupture la garote la anca duel atarsın ..

Bilmiyorum yıllardırdan kastın ne ama preTBC+TBC s1,s2 rogue oynadım, TBC'nin salak talentinde bile BS rogue'la 1600+ gördüm rahatça.

Birincisi assasination tree'n vasat demişsin ama subletly tree bahsettiğin. Yıllardır oynuyorsun sonuçta herneyse...

Camouflage ve ghostly strike kişisel tercih konusudur. Ghostly'i alabilirsin bir yerden 1 puan eksiltip ama ben daha yoğun kullandığım şeyler tercih ediyorum. Camouflage'e gelirsek hideken hızlı koşturmakla yavaş koşturmak arasında çok bir fark göremiyorum, o yüzden buildlerime almam pek.

Build'in çalışma sistemi ise rakibi kitelamak üzerine kurulu, eğer resto druidle vs. oynuyorsan ve outlast setup'ın varsa bu buildle kite yapmak, rakibi cc'de tutmak çok daha kolay. Ayrıca BS gibi burst dmg'i yüksek birşey kullandığında heal'a daha çok mana harcanacak ve şanslı critlerde karşı tarafa zor anlar yaşatılacak demektir bu.

Rogue vs. Rogue dersen karşıdaki rogue shs sword vs. ise tabii ki çok zor olur maçı kazanmak ama mutilate etc. ise problem olmaz.

Şimdi ne desem boş, sen bildiğin gibi takıl ben bildiğim gibi takılacağım, 80 lvl olup doğru düzgün gearlar toplandığında hangi buildin ne kadar işlevli olduğu ortaya çıkar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Godin said:
NeL said:

+1 büyük ihtimal talentler böyle olacak Nelin dediği gibi.Bukadar cc varken piyasada rogue a shadowstepten başkası haram.

ShS gelen nörf'den habarınız yok galbaaaa. Nova vs varken kıpraşamıyosun. Sonuçta shadowstep'in kullanılırlığı oldukça düşüyor. Muti'ye laf söyleyen birisi vardı işte çok dmg yapamıyormuşsun. Muti + seal fate + setup ile combo sıkıntısı olmayan başka spec varmıki?(Combo = Dmg) + 10 fazla energy + deadly brew + mutiyi her yönden kullanabilme özelliği her türlü basar geçer kıçı kırık sub tree ye.

http://www.youtube.com/watch?v=g0z6ZiqjLd8

Şu videonun sonunda bi rogue duel i mevcut inanmayanlara =)
Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar arkadaslar.
nacizane fikrimi soylemek isterim.
2005 den beri wow oynuyorum bunun 3 yılında rogue (yan charlar olarak druid hunter mage warrior shadow priest var)
tarren mill de honor sız pvp yaparken rogue oynamaya balamıstım ve hala devam etmekteyim.(butun instanceları gordum butun bglerle exalted oldum bi kac kere)
2 yıl kadar dagger (ass) oynadım hem raidlerde hem pvpde ki bence rogue dedigin dagger kullanır zaten(biraz frp mantıgı agır basar bende :) )

benim fikrim shs nin tamamiyle easy mod oldugu,combat sword un en ii pve talent i oldugu ve asıl zevkin mutilate talentinde oldugudur.
bu tabiki benim fikrim katılanda olabilir katılmayanda.
ama eminim rogue u yıllardır oynayan,artık icine iyice sindirmis arkadaslar bu fikrime katılacaklardır.
henuz 80 cap gelmedigi icin mutilate talent ımı 70 e gore yapıp linkliyicem.
ama diger arkadaslar icin diger talentlarıda soyle bir linklersek fena olmaz.

lvl70 multilate

lvl70 combat sword (pve)

lvl70 sd

bu arada eger nasıl oynaman gerektigini ne zaman hangi skill i kullanman gerektigini bilirsen mutilate in burst dmg ini kusura bakmasınlar diger hicbir spec yakalayamaz ki yukardaki videoda bunu bi ornegini goruyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir cok kisinin kafasi yeni patch'in gelmesiyle birlikte baya karisti hangi talent'i kullanma konusunda, ve her nekadar talentlarda degisiklikler olacaksa da istegin fazla olmasi nedeniyle bir WotLK Talent Dizilim topic'ini simdiden acmaya karar verdim. Tabii ki zamanla gelecek buff/nerf/degisiklikler ile favori talentlar degisecektir, ancak su anki duruma gore bana en uygun gelen talentlari asagida bulabilirsiniz.
Butun talentlari level 80 baz alarak hazirliyorum, zira bu Patch tam olarak bir "deneme"dir ve siz de butun hazirliginizi WotLK'e gore yaparsaniz uygun davranmis olursunuz.

- PvP -

PvP Mutilate

Amac: Burst. Yani kisa surede en yuksek hasari vererek rakibi oldurmek. Trinketlenemeyecek bir kidney shot sonrasinda (tahminen 2. kidney) 2x Mutilate vurmaniza ve hatta ustune Eviscerate ile toplam olarak 5-10k damage cikarmaniza yarayacaktir 5~ saniye icinde.
Kullanim: Butun ability'lerinizi sakince kullanin, enerjiniz dolar dolmaz damage cikarmaya calismayin ozellikle de saldiracaginiz dusmanin healer'i var ise. Rakip tahminen ilk Kidney Shot'inizi trinketleyecektir, yapmazsa da bir yolla trinketini harcamaya zorlayin. Bu talent diziliminde butun amaciniz "bir anlik" saldiri olucaktir. Bu yuzden o uygun hali kollayin.
Dikkat etmeniz gerekenler:
-Burst'ten once rakip mutlaka trinketini kullanmis olmali.
-Rakibin ustunde 5combo point ile atilmis bir Expose Armor bulunmasi buyuk yarar saglar.
-Rakibinizin ustunde cok fazla HoT (Healing over time, Rejuvenation/Lifebloom vs..) olmamasina dikkat edin, gerekirse partneriniz burst'ten biraz once healer'i rahatsiz etsin.
-Enerjinizin 100-120 arasinda olmasina dikkat edin, Kidney Shot bitiminde 2x Mutilate + Eviscerate vurmus olmaniz cok onemli.
-Parnterinizle anlasin ve Burst aninda (Kidney Shot'i attiginiz 6saniye) elinden geldigince size yardimci olsun ofansif abilityleri ile.
-Healer+DPS takimlarina karsi genellikle DPS olsun hedefiniz.
-Burst saldirinizdan once rakibin elinde shield olmamasina veya benzer defansif durumlar olmamasina ozen gosterin.
-Yuksek critical strike rating cok onemli.

PvP Backstab/Shadow Dance

Amac: Yuksek Damage Output ile fakat genel olarak ele alinirsa diger speclere nazaran daha dusuk DPS ile oynadiginizdan amaciniz Mutilate'te oldugu gibi burst olucak genellikle.
Kullanim: Shadowdance, Shadowstep ve Preparation sayesinde diger speclere gore daha rahat dolasabilecek ve Healer'lar uzerinde buyuk baski yaratabileceksiniz. Eger 2DPS oynuyorsaniz sizin healer'a, dps arkadasinizin ise diger DPS'e gitmesini oneririm, ancak tabii ki her setup'a gore degiskenlik gosterebilir bu durum. Ability'lerinizi bir anda harcamayin, kullanmak icin en dogru ani bekleyin ve preparation her zaman planinizin bir parcasi olsun. (Yani oldurmekte basarisiz olursam preparation kullanip bastan denerim diye dusunmeyin, eger o anda yapabileceginizi dusunuyorsaniz isinize yarayacak butun cooldown'lari kullanmak, onlari baska bir durum icin saklamaktan daha iyi olucaktir bu talent ile.)
-Yuksek critical strike rating'iniz olmasi yarariniza olacaktir, ozellikle gem/enchant'larda Agility listenizin basinda olsun.
-Yeni bufflar ve talentlar ile Ambush'un ne kadar yararli oldugunu unutmayin, acilislarda ve combat icinde garrote/cheap shot'tan daha cok yarar saglayacak cogu durumda.
-Vanish'inizi neredeyse her zaman ofansif olarak kullanin, yani kacip uzaklasmak yerine fazladan 1ambush daha atmak icin kullanin.
-Yuksek miktarda PvE itemi kullanabilir ve Resilience'inizi dusuk seviyede tutabilirsiniz bu talent ile. Zira genellikle ilk hedef olarak alinmazsiniz subtelty olarak, ve hedef alinsaniz bile siyrilmaniz rahat olur resilience'iniz dusuk olsa bile.

PvP Hemo/Shadow Dance

Amac: Maksimum kolaylik. Dusuk enerjiye Combo Point uretebilir ve yuksek damage'lar cikarabilirsiniz. Bir rakipten kacmak veya baska bir rakibi kovalamak icin neredeyse en uygun talent dizilimi.
Kullanim: TBC'de uzun sure kullandigimiz Hemo/Shadowstep ile ayni diyebilirim. Yakalanmasi zor, ancak yakalandiginda bir hayli damage yiyen rakiplere karsi ideal olucaktir.
-PvE itemlarina agirlik verin, AP en onemli stat'iniz olsun, agility/crit'in de hatiri sayilir bir seviyede olmasi isinize yarayacaktir.
-Cogu zaman switch'ler ile (switch: Targetinizi degistirmek.) rakibin oyununu bozmaniz cok cok onemli. Ornegin siz healerdayken eger healer butun HoT'lari uzerine dizmisse veya sizin hedefinizde olmayan DPS sizin takim arkadasiniza zor anlar yaratiyorsa bu talent sayesinde pek tereddut etmeyeceksiniz kendi hedefinizi birakip donmekte. Zira Hemorrhage'i artik 30enerji ile kullanabileceksiniz.
-Bunun disinda TBC'deki Hemo/Shs buildindeki hersey bu talentta da gecerli olucak.

PvP Combat

Not: Talent Dizilimini Sword icin hazirladim, baska bir silah kullanmak istiyorsaniz o silaha gore Weapon Specilization'i degistirin.
Amac: Maksimum DPS, minimum burst. Amaciniz genellikle sanki PvE'de bir boss'a DPS yapiyormussunuz gibi Slice n Dice'i aktif tutarak surekli damage cikarmaktir. Bu talent ancak bir healer ile oynarsaniz yarar saglar, ve genellikle taktiginiz karsidaki Healer + DPS takiminin manasini bitirerek kazanmak olucaktir, zira karsidaki DPS'in sizin bu specte yaptiginiz kadar DPS yapmasi biraz zor.
Kullanim: Kendinizi olabildigince rakibin yakinda tutun, mumkun olan her an kopmamaya calisin. Unutmayin Beyaz Damage'iniz (Auto Attack), Sari Damage'inizdan (Special Attack) cok daha yuksek olucak bu spec'te ve bunu iyi kullanmak icin Slice and Dice ve Expose Armor gibi debufflar isinize yarayacaktir.
-Rakibin uzerinde Crippling ve Wound poison bulundugundan emin olun.
-Sprint'inizi en basta veya baska bir anda ustunuzde bir sey yokken rakibe yetismek icin kullanmayin, Sprint'e bastiginiz anda butun Movement Imparing efektler yok olacagindan daha uygun bir zamani kollayin.
-Blade Flurry cok kullanisli olabilir, eger iki rakibi yanyana yakalarsaniz Adrenaline Rush + Blade Flurry combosu ile cok tehlikeli olabilirsiniz.
-Melee'lerin ustunde Riposte bulundurmayi unutmayin.
-Eger rakibin armor'u dusuk degilse Rupture kullanmaniz genellikle daha yarariniza olucaktir.

- PvE -

PvE Mutilate

Püf Noktalar:
-Finishing Move olarak ilk seceneginiz Envenom olsun, eger 5Deadly Poison stacklenmemisse Eviscerate kullanabilirsiniz.
-Agility ve Critical Strike Rating gem/enchant'lari AP'ye nazaran daha yararli olucaktir.
-Cycle'inizi olustururken mutlaka Cut to the Chase talent'ini aklinizda bulundurun, butun combat boyunca Slice n Dice'i sadece 1 kez kullanmaniz yeterli olabilir. (Cycle devir yapma anlamina gelir, yani bir seyi tekrarlama. Kullanilan skiller icin kullanilan bir tabirdir, ornegin devamli olarak 2cp Slice n Dice sonra 5cp olunca da Eviscerate vurup bunu tekrarlamak gibi.)
-Hunger for Blood'in her zaman aktif oldugundan emin olun.

PvE Combat - Sword

Püf Noktalar:
-Talent diziliminde goruldugu uzere TBC 20/41 Combat Spec'inden pek bir farki yok, genel olarak eskiden uyguladigimiz seyleri uygulamaya devam edicez.
-Armor Penetration'a eskisi kadar agirlik vermek yerine AP ve Haste daha yararli olucaktir. (Tabii ki belli bir Hit Rating seviyesine ulastiktan sonra.)
-Cycle'imizin 2SnD/5Rupture/1SnD/5Rupture seklinde olmasi mantikli, tabii ki her zaman mevcut enerjimize ve baska etkenlere gore degisebilir.

PvE Genel (Aklinizda bulunsun):
-Sari damage'iniz (Mutilate, SS, Rupture, Evis..) buyuk onem tasiyor. Gozunuz her zaman bufflarinizda olsun, eger silah enchanti/trinket ya da benzeri seyler pek proclamamissa biraz bekleyin ve proclar olustugunda enerjinizi harcayin. Bu size enerjisi dolar dolmaz skill'ini kullanan rogue'lara karsi avantaj saglayacaktir.
-PvE DPS'inin en onemli bolumu ne kadar sure DPS yaptigindir. Yani boss'un hareketlerini, nereye gidecegini, sizin nerede oldugunuzu iyi kestirin ve ona gore pozisyon degistirebileceginiz zamanlarda en uygun pozisyonu en hizli sekilde alin. Unutmayin, DPS'te farki acan rogue'lar tusa daha sert ya da hizli bastigindan dolayi degil, sadece her zaman digerlerinden bir kac adim daha hizli olup, boss'a daha uzun sure DPS yaparak olustururlar bu farki. Zira combat boyunca 10saniyelik bir DPS toplamda 20-25k damage gibi bir farka yol acabilir, ki iyi bir PvE Rogue'u digerlerinden ayiran en buyuk sey de budur.
-Slice n Dice'i en verimli sekilde kullanin. Eger Cycle'iniza gore Slice n Dice'i kullanmaniz gereken zaman geldiyse ve SnD'in bitmesine 4-5 saniye varsa son saniyeye kadar bekleyin her zaman ve son saniyesinde kullanin Slice n Dice'i. (Bir sonraki maddeyi goz onunde bulundurmak kaydiyla.)
-Enerjinizi asla ama asla tamamen doldurmamaya calisin. 110 enerjiniz var ise toplamda, 100'u gordugunuz anda mutlaka bir ability ile harcayin bunu.
-Gear seciminde ve akliniza takilan herhangi bir seyde WoW-Turk forumlarinda sormaktan ve tartismaktan cekinmeyin.

NOT : Bu Bilgilerin hepsi w0w-turk genel yöneticisi Rebell Tarafından Hazırlanmıştır.( Ben size yardımcı olur diye buraya eklemek istedim )
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

PvE Combat - Sword

Püf Noktalar:
-Talent diziliminde goruldugu uzere TBC 20/41 Combat Spec'inden pek bir farki yok, genel olarak eskiden uyguladigimiz seyleri uygulamaya devam edicez.
-Armor Penetration'a eskisi kadar agirlik vermek yerine AP ve Haste daha yararli olucaktir. (Tabii ki belli bir Hit Rating seviyesine ulastiktan sonra.)
-Cycle'imizin 2SnD/5Rupture/1SnD/5Rupture seklinde olmasi mantikli, tabii ki her zaman mevcut enerjimize ve baska etkenlere gore degisebilir.

50'ye kadar gelip neden Killing Spree almadin? Tamam Killing Spree'nin bazi rotuslara ihtiyaci var ama oyle iddia edildigi kadar kotu bir talent da degil. Bu hafta Brutallus'da Killing Spree ile verdigim damage toplamin yuzde 3-4'u civarindaydi ve damage siralamasinda ikinciydim.

Kisacasi combat gidenler mutlaka Killing Spree almali.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...