Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Toradora

Theghosthand

Öne çıkan mesajlar

şimdi öncelikle yeni olduğumu sölemiştim buralarda , spoiler konusunda özür dilerim tamamiyle unutmuşum onu , bu yüzden seyretmemiş biri yazılarımı okur ve kendisine seriyi özetliyerek soğuttuğumu düşünürse eğer şimdiden ondan özür diliyorum ,

...

sonrasında ise savunmama devam ediyorum :D , bence taiga en başından beri aşık diildi ztn kitamuraya sadece ona hayatındaki ilk çıkma telifi yapan kişiyi redettiği için yaa suçluluk duygusundan , yada daha önce kimse tarafından sevilmek nasıl bi duygu onun farkında olmadığından , kendini ona kaptırmıştı ama sonrasında gelişen olaylara bakarsak özelliklede son bölümlere bu sölediğim durum ryujiin tarafından bile fark edilmiştir taigaya , yakın zmnda seyrettiğimiz bölümlerin birinde 'artık kitamaru ile nasıl bu kadar rahat konuştuğunu' sormuştur , daha önceleri hatırlarsak kızarıp bozarır ağzından kelimeler hece hece çıkardı ama son bölümlerde bunun aksine son derece rahat konuşmaktadır kitamaru ile ...

Sosyal ağlarda paylaş

Hiç sevmedi lafına inanmam. İki kelimeyi yan yana getiremiyordu kitamura yanında taiga kızarmadan. Sadece suçluluk duygusuyla veya ilk defa diye olucak şey değildi onlar. Elinde sopayla tanımadıklarını döven bir kızdan bahsediyorsun. Bildiğin aşktı onunki.

Bizim derdimiz bencilliğiyle bir çuval inciri mahfetmesi. 15 bölüm hiçbir işaret göstermeden bir anda 180 yapıp onca uğraşın içine turp suyu sıkması.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi aşk dediğini de hak etmek gerekir.Yani sen karşındakine Seviyorum ulan demedikten sonra karşındaki başkasına baksa hiçbir halt hakkın olmaz.Ami de minorinde mal gibi kaldılar taigayı ittiler resmen adama.O açıdan ikisi de hak etmiyor.
Bu arada kitamuraya suçluluktan değil adam onu etkilediği için aşık.Başta reddediyor sonra eşşek gibi pişman.Böyle taiga gibi karıları at çöpe.
Sosyal ağlarda paylaş

Amide suç yok bence. Kaç kere sinyal verdi kız ama Ryuujiden hiç tepki alamadı. Açık davransa taiga gibi yapsaydı işleri çok daha berbat duruma getirceğinin bilincindeydi. Ami en doğru olanları yaptı dizi boyunca bir istisna dışında. Hatta resmen kötü kız rolünü üstlendi son bir iki bölümde gene ryuuji için. Kendi mutluluğundan hatta arkadaşlığından fedakalık etti sevdiği çocuk için. Onu ne taiga ne minori yapmadı, yapamaz.

Minori de de suç göremiyorum ben.

Artık aralarında ne olduysa taiga ile kız aylar boyunca maskeyle geziyor, farklı kişiliğe bürünüyor sırf taiga için. Taiganın ryuujiyi sevdiğini sandığı zamanlarda kendi mutluluğundan feda ediyor. Sonra sevmediğini öğreniyor yılbaşı akşamı gidiyor ryuujiye. Bir bakıyor 15 bölüm yanlış anladığı arkadaşı bir anda 180 yapıp gerçekten sevmeye başlıyor ryuuji yi. O da sineye çekip reddediyor.

Budur esas sevgi kusura bakmayın.

Taiga ya hiç girmiyorum bile. Yeter artık şalterlerim atıcak yoksa.

Edit: Minori bisexuel çıkıcak gibi bir his var içimde. Hala aklımda o çekilen resimler var. Minorinin elindeki listedeki numaraların denk geldiği resimleri hatırladıkça ...
Sosyal ağlarda paylaş

yaa ben farklı bi gözle seyrediyorum yada siz sürüyle anime seyretmekten artık herşeyi bi kalıba sokar olmuşsunuz

...

taiga dediğiniz karakter kendi öz babası tarafından bile dışlanmış bi şahıstı, babası dediğimiz şahıs sadece aylık masraflarını ona banka aracılığıyla gönderen ve onu bi apartman dairesinde yaşamaya terk etmiş ve seriyi takip ettiğimiz kadarıyla taidayı iki kere yüz üstü bırakan biridir üvey annesi desen onu istememektedir bu yüzdendir ki bence kitamaruya olan aşkı sadece birinin ona hayatı boyunca ilk defa önem vermiş olmasıdır , bir dier dile getirmek istediğim ayrıntı ise serinin başını hatırlarsak eğer , aslında ryuji ve taiga nın dertlerinin ortak olup bununda ; insanlar tarafından sert mizaçlarına bakılarak onlardan kaçmalarına ve onları sadece birer baş belası olarak görmeleri olduğunu anlıyorum ben , hatta ilk bölümlerde hatırlarsınız ryuji nin tek arkadaşı kitamaru, taiganin ise minorindir. 15 bölüm aralarında hiç bişi yoktu diosunda birbirleri için defalarda endişe ve pişmanlık duydukları anlara şahit oldum ben yada yazımın en başındada sölediğim gibi farklı bi gözlükle seyrediyorum seriyi :D

Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin gibi farklı bir gözle seyrediyorsun sen herhalde. Dizinin başından beri bunların beraber takılma sebepleri zaten karşılıklı aşk hayatlarına yardımcı olmak içindi. Yaptıkları herşey al gülüm ver gülüm kıvamındaydı. Taiga pancar gibi "kitamura-kuuuun" diye zıplarken ryuuji ye "git yemeğimi hazırla köpek" diyordu.

Neyse neye inanıyorsan öyle olsun
Sosyal ağlarda paylaş

best f.cking thread ever...
patide hareketlenme var:P

bu sırada hiiç kusura bakma bence minorin "yeteri kadar" sevmiyor. Taiga en yakın arkadaşına rağmen, ryujinin aşkına rağmen bağıra bağıra ağladı o gece. Minorinde böyle bir tepki göremedik. İkiside aynı durumda sayılır aslında. Taiga minorinden daha fazla acı çekti. Ami dediğim gibi bize hayvan gibi zoom yaptıkları için tüm hareketlerini anlıyoruz. Yoksa sözlerinin hareketlerinin çoğu ryuji duymuyor, görmüyor bile.

Sosyal ağlarda paylaş

Taigadan sıkılmam, animenin gidişatı gibi sebeplerden ara vermiştim. Fakat bu sabah başlığı görünce gaza geldim izledim son 4 bölümü. Kötü gidiyor anime.

Taiga ile bitmemeli. Ki evet orjinallikten uzak bir karakter Taiga. Kaede ile hemfikirim bu konuda. Özellikle Toradoraya başlayıp, tsundere sevdasına kapılıp, tüm Rie karakterlerini izleyince inanılmaz sıkıyor Taiga.

Katılmadığım nokta ise Taiganın herşeyi bok etmesi. Yani yılbaşı gecesi sonuçta isteyerek bok etmedi. Nereden bilecekti Minorinin sosyopat gibi evinin dışında onu izleyeceğini.

Ki ayrıca birden sevdi olayı değil bu. Elinin altındakinin değerini bilmeme olayı. Yani zaten Ryuuji bir hayat partneriymişcesine yanındaydı Taiganın. Temizliğini yapıyor, yemeğini yapıyor, dertlerini dinliyor, sürekli beraber, yalnız bırakmıyor... Geriye bi düzenli sex hayatları kalmıştı. Bu One Piece tadında 'Nakama'lık değil ki. Gerçek hayatta buna evlilik deniyor. Fakat yılbaşı gecesi Ryuujiyi kaybedeceğini anladı. Bu da koydu kıza. O zaman tam olarak anladı Ryuujiyi sevdiğini. Ki buna rağmen o geceden sonra Ryuujiye belli etmedi Minori ile birlikte olsunlar diye. Bu da büyük bir fedakarlık sonuçta.

Ayrıca burada başrol karakterlerin aşk işlerinden hiçbirşey anlamaması da ayrı bir unsur. Ryuuji ve Taiga sert kişilik olarak yalnızdılar. Aşk, meşk olaylarına karışmamışlar. Sinyalleri nasıl görsünler. Kitamura Taigaya ilk teklif eden kişi, Minori ise Ryuuji ile normal bir şekilde muhabbet eden tek kız şeklinde karşımıza çıktılar. Eh tabii bu da karakterlerin kafa karışıklığına yol açtı şeklinde düşünmekteyim. Evet sevdiler. Ama ''DEVLERIN AŞKI'' şeklinde değil. Fakat onlar o şekilde sevdiklerini düşündüler.

Ami zaten yenik başlamıştı maça. Sonuçta Taiga Ryuujinin yanında 7/24, Minori ise Ryuujinin aşık olduğu kızdı Ami animede ilk ortaya çıktığında. Ami ile olmasını isterdim Ryuujinin ama Ami çok geride kalmıştı yarışta. O yüzden Ami gereksiz çırpınışlar yapmasının anlamsız olduğunu biliyordu. Fedakarlıktan öte realistik yaklaştı diyebilirim Ami. Ha bu 18. bölümdeki Ryuujinin hıyarlığını örtbas ediyor mu? Hayır. Ağzına ağzına vurulur Ryuujinin. Ki kötü kadın karakteri çizdi sevgisi adına olayından çok son bölümde de belirtildiği gibi kıskançlıktandı yaptıkları. Alttan laf sokmaları, Ryuujinin aklını başına devşirme tavsiyeleri, kötü karakter portresi çizmesi...

Minori ise duygusal bir karakter çıkacaktı. Daha ilk bölümlerde depoda kilitli kaldıklarında korkmasıyla belli etmişti. Emo yaptılar falan olayı değil bu.

Yazıda daha çok Taigayı korudum ve övdüm. Ama gerçekten Kaedenin bahsettiği karakterleri izleyen Taigadan soğuyor. Ki bu öyle bir noktaya geldi ki bende, Taigadan nefret ediyorum. Minori ise haketmiyor Ryuujiyi. Taigayı Ryuujiden daha fazla seviyor. Sırf Taiga incinmesin diye Ryuujiyi incitiyorsa bunun anlamı budur. Geriye Ami kalıyor. Yani Amidir asıl karakter.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Lol, çok güzel anime, bende bu tartışmaya katılabilirim neden Ami'li son istediğimi anlatarak, ama daha başka birşey yapıp hepinize ve kendime takılmak istiyorum: Pembe dizi izleyen ev kadınları gibi karakterlerin aşk hayatını tartışıyoruz ya... Gerçi Yalan Rüzgarı'nda falan entrika bunun on katı çocukluğumdan hatırladığım doğruysa ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Minori sevmiyor değil, sevemiyor ki ben bunu gene Taiganın suçu olarak görüyorum. Bak Ryuuji aynı halta yediğinde suçluluğu kaç bölüm sürdü ? Minori bir öbür boyu çekiyor onun acısını.

Şu Taiga ile geçmişleri tam olarak bir açıklansın o zaman görücez neymiş.

Ami olaylar ilerlesin diye kötü kadın oluyor, Minori ise içinde atıyor. Ami dışardan gruba en son katılan, birkaç aylık arkadaş olduğu için bunu yapması çok daha kolay. Bir düşünün bakalım Minori bunu yapabilirmi ? Kaç yıllık arkadaşı Taigayı kaybetmeyi göze alabilirmi ? Birde şu var tabi. Minori X Ryuuji arasında en azından karşılıklı birşeyler var. Aminin aşkı tamamen tek yönlü.

Bu yüzden ha Ami ha Taiga sonu farklı olmaz benim gözümde. İkiside tek yönlü aşkların kızları çünkü.

Yanlız evet. Dolma saran ev kadınları foruma girip Yalan Rüzgarı tartışsa böyle olur. Ben bi gidip erkek olduğumu hatırlıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Minori ta en başından beri (şu Ami'nin yazlık evine gittikleri zamanlar) farkında olabilir Ryuuji'nin onu sevdiğinin ama nedense hep saf kız ayağına yatıp, Ryuuji'nin sevgisini, duygularını farketmiyomuş gibi yaptı. Yani aralarında herhangi bi sevgi, bi bağ oluşmasını istemedi.
Ben de bunun nedenini merak ediyorum. Taiga ile olan geçmişlerinin bi alakası olabilir. Çünkü Ryuuji ve Taiga arasındaki ilişki hep baba-kız veya abi-kız gibi oldu, Taiga'nın hiçbi zaman sahip olmadığı bi koruyucu imajı vardı Ryuuji'nin. Minori bu ilişkiyi bozmak istememiş olabilir çünkü Taiga'nın geçmişte neler yaşadığını biliyo (her ne yaşadıysa merak ediyorum). Ve evet bu açıdan bakıldığında Minori Taiga'ya Ryuuji'den daha çok değer veriyo ve bu nedenle Minori Ryuuji'yi haketmiyo diyebiliriz.
Minori'nin kendi duygularını ve Ryuuji'nin duygularını örtbas edip, Taiga'nın duygularına onlardan daha çok değer vermesi yani. Onun için Taiga > all durumu var. Kaede'nin dediği gibi bi Minori <3 Taiga durumu mu var LOL

Sosyal ağlarda paylaş

yanliz ryu da bo$ degil taigaya. Yilba$i minorine sen gelene kadar beklicem demesine ragmen ko$a ko$a taigaya gitti olayin kopma noktasi bu oldu bence. Minorine tam sozunu tutmadi taigayi kurtarmayi secti. Sevdigi kiza verecegi hediyeyi bile unuttu. Taigada o pin'i nerden elegecirip verdiyse minorine. Oteki gozluklu elemanda kitamuraya hasta olan hatuna hasta (cumleye gel). Ryu'yu bi pataklamak lazim harbiden gittsin hic alakasi olmayan bir 4numara bulsun onu secsin. Minorin ile taiganin gecmi$ hikayeside sanirim taiganin babasi ile yakindan alakali. Babasi pedo'imi$ minorine asilmi$ taigaya asilmami$ :p ne bilim

Sosyal ağlarda paylaş

Thaumiel arkadaşıma buralarda beni kendimi yanlız hissettirmediği için teşekkürü bi borç bilirim öncelikle , her ne kadar genel düşüncesinin kaede gibi olduğunun sölesede en azından tarafsız bi gözle yazmış ve cümlesinin sonundada istemedende olsa taigayı savunduğunu itiraf etmiştir buda benim için yeterlidir ... bu arada pembe dizi izleyen ev kadınları gibi karakterlerin aşk hayatlarını konuşuyoruz denmişti , dizi genel olarak aşk ilişkileri üzerine başka ne konuşabiliriz ki onu merak ettim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...