Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablonet in yeni "kampanyası"

Gaming

Öne çıkan mesajlar

Korax said:
Benim bunu demem normal çünkü ben şirketlerin 'müşteri odaklı' iş yapmasına ve hakettiğim hizmeti satın aldığım şirketten beklemeye alışkınım.Türkiyede sürüsüyle bulunan ve 1 e maledip 10'a satan ve kısa yoldan köşeyi dönme amaçlı 'nasıl bu insanları yolarız' odaklı şirketler sürüsünden bıktım belkide bundandır.Bi şirketin politikası 'sanane ulan,istediğime hizmet veririm' olmamalı,bunun yerine müşteri memnuniyeti ve maksimum hizmet ön planda olmalı bence,ki sanırsam normal olanıda bu :) Unutmadan sandığından fazla,araştırmadan bu hızda bu paraya internet bağlatan kişilerde olabilir.
Sosyalist ve komunist (!) ulkeler disinda her yerde boyledir arkadasim bu, dunyaya hos geldin. Musteri odakli demek illaki musterinin istedigi olacak demek degildir; haklarin vardir, saticinin sana sundugu cercevede. Ayni mantikla Ferrari bana cok pahali geliyo, aslinda McLaren'in yaninda cok sonuk olan bi araba bu. O kadar parayi haketmiyo. 10kYTL'ye satsinlar demek mumkun. Ama buna musteri hakki degil, simariklik deniyo.

said:
Bağlantın ile mutlu olabilirsin,bi şikayetin olmayabilir ama maalesef bu 20/1 mbitlik bi bağlantı için 2 milyar gibi bi fiyatın çok pahalı bi fiyat olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Burada 45 ytl gibi komik bi rakama aylık 100/10 mbit sorunsuz bi bağlantı ve herhangi çözülemeyen bi problemde 1-2 gün içinde evine kadar gelip testlerini yapan müşteri hizmetleri varken,türkiyede 20/1 mbit'e 2 milyar gibi komik bi rakam koyarak,insanları kısa yoldan çarpmaya çalıştıkları gerçeğinide değiştirmiyo ne yazıkki.
Carpmak? Kardesim, sen soyledin kimse 20mbit'e 2kYTL vermez diye. Kimi carpiyolar? Yavas carpsinlar. Belli ki hizmeti sunuyo adamlar. Ha ADSL'in sundugu 100mbit'lik baglantidan sen memnunsan zaten niye konusuyosun ki burda onu anlamis degilim. Sahsen ADSL'e omrum boyunca tamah etmedim, etmem de. 20 sene oncesinin teknolojisine yatirim yapan zihniyete beni gec, sokaktaki adam guler.

said:
riglous said:
Yok satici yonunden bakiyorsan o zamanda adamlar belli ki cok sayida 20mbit'lik baglantiyi karsilayamayacaklar. Fiyatlara dikkat edersen hizlandikca artmis. Bu yuzden yuklenmek istemiyorlar.

Varsayımdan öte değil.
Oturup aglamak vs. empati kurmak. Sana isler nasi isler diye anlatacak degilim, zaten farkediyosundur da kendince. Olaylarin "olmasi"ndan cok "neden oldugu"na kafa yorarsan daha duzgun yerlere varabiliriz. Yoksa dedigim gibi, gel beraber kafamizi duvara vuralim niye Ferrari o kadar pahali diye.

said:
Katılıyorum bu konuda,yurt dışında hız sürekli artarken,türkiyede hız konularında hep aynı yerde sayıyoruz.Hizmet kalitesi 0.
Ya bana bizim kadar burnu pislige batmis ve bir o kadar da hiz artiran ulkeleri say, getir susacam.

said:
Bence bu konuyu savunmak için bunca kusuru görmezden gelme.Tamam bunlar elbet türkiye şartları,zamanındaki yönetimin hatası belkide falan filan.Ama şöyle bişey varki alınan parayı ben hakettiklerini hiç ama hiç sanmıyorum.Bunu senelerce 256/512k 1/2mbit adsl bağlantı kullanmış birisi olarak söyleyebiliyorum.Kopmalarmı dersin,yurtdışı bağlantısının çökmesimi dersin,müşteri hizmetlerini aradığında saçmasapan hali hazırda yaptığınız şeyleri defalarca söyleyip suratına telefon kapatan insanlarmı dersin :) '2 milyarsa almayın kardesim,zorlamı' diyerek savunulacak pek bişeyi yok hani :)

Ben niye savunayim adamlari? Savundugum falan yok. Sadece isteklerinizin yersizligini anlatmaya calisiyorum senelerdir ama jeton dusmuyo. 33k'li gunleri hatirlayarak, senelerce 50mbit kullandiktan sonra simdi 512kbit'imle sana sasiran birisi olarak soruyorum, 100mbit hatla napiyosun allah askina? Hakkaten merak ediyorum. MSN'e giriyorum deme mazallah internet basina coker.

Sanirim ADSL size bi haltlar yapiyor, ondan boyle galeyana geliyosunuz. 100mbit diye kakaladigi 100kbit olmasin size? Hakkaten 1mbit'im olsa, durmadan film izleyebilirim sanirim. Bunun otesinde naapiyosunuzki siz, ne yapabilirsiniz?

Sizi anca elektrik idaresi paklar. Gidin onu sikayet edin. Bu gidisle sana 1tbit baglanti verip, altina endeksli elektrik faturasi yollayacaklar.

EDIT: Daha bugun uzaktan bilgisayarima baglandim. Pasalar gibi kullandim da. 1 saniyenin altinda lag vardi ki, bunun daha iyisini anca ayni network'te olan bilgisayarlardan beklemek lazim. Adamlarin cikisi yok disariya, size fazladan hiz satsa, ucuza satsa nolur? Satmasin daha iyi. En azindan pastadan gereksiz yere pay almazsiniz. Hatirliyorum eskiden kablonet abonesi yoktu. 64kbit'lere sinir koymazlardi, 60kBps ile DL yapilirdi. Sonra sonra abone artinca pastanin dilimi azaldi, indi 12kBps'ye. Simdi bu 20mbit'ler artarsa farkli mi olacak saniyosunuz? Ha simdiden sooliyim, ADSL'ciler cekecekler bunun kulfetini. Kendi kuyunuzu kazmayin.

Adamlarin verdigi hizmeti savunmuyorum ben sana. Adamlar super hiper asmis da demiyorum.. Soyledigim tek bi sey var, o da bu kadar hizin gereksiz oldugu ve bi doyuma ulasmaniz gerektigi. Bunun disinda adamlarin verdigi hizmet ise yaramaz. Ama en azindan geri zekali ADSL'ciler gibi 3 kurusa yapmadilar 20mbit'i de, hali hazirda baglantisi iyi olanlari gocertmediler. Bence siz bu lafi biraz dusunun, ondan sonra elestirin turksat'i.
Sosyal ağlarda paylaş

20 mbit bir kişi için fazlasıyla fazla. 20 mbit bağlantı için ayda 2000 liradan fazla fatura bedeli ödeyen çok firmalar var, işlerini yapabilmek için.

daha 3-4 sene önce 256-512 leri hayal gibi gören bir milletin bireyleri olarak bi' taraflarınız kalkmasın pls.

bir şahış böyle bir bağlantıyı ne için kullanabilir?
Sosyal ağlarda paylaş

riglous'cum canım arkadaşım,sana ben 512k bağlantın ile mutluluklar diliyorum,ve evet 100 mbit hat ile sürekli msn'e giriyorum,2 tb kadarda arşiv yaptım,sıkıldıkça onları izliyorum,belgesel falan malumunuz,hızlı insin,işi çabuk halledelim diye.Hd/Blueray/Dvd filmleri enfazla 5-6 dakikada sct'den falan indirip,40" samsung tv'de seyretmeyi seviyorum,günlerce pc'yi açık bırakmayı sevmiyorum,arkadaşlarımla aramda hızlı dosya transferini seviyorum,ve engüzelide bu bağlantıya sadece 45 ytl ödemem.Modemmiş,bağlantıymış,kopmuşmuş derdim yok.Adsl 100 mbit gibi bi hıza erişemedi henüz buarada,fiberoptik kullanıyorum direk ethernetten,şımarıklık işte napıcan.

(td)

Sosyal ağlarda paylaş

Olay artislik falan değil,çok umrumda değil,benim kızdığım nokta bunun savunulması.Bende biliyorum 20mbit'te çok bazen.Ama benim dediğim bukadar yeni teknoloji çıkarken,çıkarıp 'uydu getirdik' deyip bukadar salak bi fiyatlandırma yapılması.Ha 20 mbit'e siz 2 milyar fiyatı kendinize layık görüyosanız benim daha diyecek bişeyim yok.Başarılar ozaman
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:
20 mbit bir kişi için fazlasıyla fazla. 20 mbit bağlantı için ayda 2000 liradan fazla fatura bedeli ödeyen çok firmalar var, işlerini yapabilmek için.

daha 3-4 sene önce 256-512 leri hayal gibi gören bir milletin bireyleri olarak bi' taraflarınız kalkmasın pls.

bir şahış böyle bir bağlantıyı ne için kullanabilir?

Böle saçma bi savunma olabilirmi,3-4 sene önceki hızlar tam bir rezaletti,3. dünya ülkesinden farkımız yoktu(net olarak),şimdi bir nebzede olsa gelişti,sanki çok ucuz fiyatlarla neti kullanıyoruzda bi tarafın kalkmasın diyosun,bi tarafı kalkan tt biz değil,yıllarca hayvan gibi para kazandılar ne yaptıkları ortada,anca özelleştikten sonra yavaş yavaş altyapıyı düzeltmeye başladılar.Şu an quicknet var mutluyum,5mbi 29 ytl ye kullanıyoruz 2 kişi.
512k net kullanan arakadaşada kablonetiyle mutluluklar dilerim
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulda kablonet betanin ardindan kabloya gectim
orta 3 te miydim lise 1 de mi ne
lise olsa
3 + 6 = 9 sene olmusta benim
1 ay deemek icin adsl aldim
bu ne lan sictigim bok gibi dedim kapadim
kazik doneminde ile kablodaydim

4 mbitim war
mutluyum vdsl gelsin ucuzlarsa daha mulu olurum
yoksa gene kalcam
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:
Böle saçma bi savunma olabilirmi,3-4 sene önceki hızlar tam bir rezaletti,3. dünya ülkesinden farkımız yoktu(net olarak),şimdi bir nebzede olsa gelişti,sanki çok ucuz fiyatlarla neti kullanıyoruzda bi tarafın kalkmasın diyosun,bi tarafı kalkan tt biz değil,yıllarca hayvan gibi para kazandılar ne yaptıkları ortada,anca özelleştikten sonra yavaş yavaş altyapıyı düzeltmeye başladılar.Şu an quicknet var mutluyum,5mbi 29 ytl ye kullanıyoruz 2 kişi.
512k net kullanan arakadaşada kablonetiyle mutluluklar dilerim

Kablo Turksat'a bagli.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:
9 milyon kişinin 1/5'nin yaşadığı bir şehirde artislik yapması kolaydır. bulunduğun ülkenin 2 katı büyüklüğünde bir yerde, 7 katı insanın yaşadığı yeri düşün bir de!

sevgili huun'cugum bu dediginin aynisini bende savunuyorum zaten.Burada da bazi yerlerde fiber yok(%80'inde olsada).Ama mevzu suki adsl2+ var,3g mobil internet var,varda var.Devlet ve sirketler hizmet icin var,dunyaya hosgeldim,netekim buraya geldikten sonra böyle şirketler ve böyle devlet oldugunu gördüm ben.

Turkiyede de vdsl/adsl dediler.Ha ocak 2008 dediler ha temmuz 2008 dediler,eee?Bukadar yeni teknoloji cikiyo,hala yurtdisi cikislari berbat.Adam senin onune kabloyu sunuyo,fiyatlarinida milyar milyar koyuyo onune.Ha arkadas mutluysa ben bisey diyemicem o konuda,ona internet hayatinda basarilar diliyorum dedigim gibi.Ama ben bunun savunulmasina tepkiliyim.Daha 7-8 aydır burdayim okadarda turkiyeyi ve emektar adsl'i,yurtdisi baglantisini,oyunlardaki pingleri unutmadik.

Yani avrupada amerikada bilmemnerde,bulgaristanda falan bile varken adsl2 gibi bi teknoloji,biz hala bu baglantilara bukadar pahali fiyat oduyosak,bi cuvaldiz batirin gozunuzu seviyim ya.Tamam hizmet vermek kolay bisey degil bunca insana(70 milyon tane internet kullanicisi yok,16-17 milyon civari bisey diye hatirliyorum).Buda turkiyenin 5/1 i falan demek.Ama burda söylede bi olay varki %90'in internet baglantisi var,buda neredeyse 9 milyon nufusun 8 milyonu gibi bi sayi,az bi rakam degil hizmet mevzu ise.

Yani okey tamam sitem etmekle biyere gelinmiyo,eyvallah.Ama 'kardesim sirketin sundugu bu,alirsan ekime almazsan heleley' mantıgıyla hareket edip 'MUTLUYUZ LAN BAĞLANTIMIZDAN SIE,ISINE GELMIYOSA ALMA,ORDAN GONUŞMA' modu yapmanın bi alemi,cool bi yanı yok.Konu muhalefet olmaksa,iyi günner size.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
4 mbitim war
mutluyum vdsl gelsin ucuzlarsa daha mulu olurum
yoksa gene kalcam

vdsl satışı başladığında bi sürü seçenek olacak merak etme, 3G olacak dier firmalar olacak. Şimdi inek TTnet her zamanki gibi son saniyeye kadar en kötü servise en yüksek fiyatı verdiğinden, diğer seçenekler çıkana kadar bi hareket göremiyoruz, ama WiFo mu ne ööle bi olay da çıkaracakmış. 3Gye rakip olarak düşünüyo heralde, cep telefonu gibi ipphone olacak wifi özelliği olan her cihaz bunun sayesinde. bakalım nolcek.
Sosyal ağlarda paylaş

illa indirim olması icin ttnet'in indirimini mi beklemek lazım.Güyya ttnet ve turksat ayrı olarak 2 kurum.Ancak ortada hala bitememiş bir ortaklık var.Biri indirim yapmadan digeri de indirime yeltenemiyo .Simdi bu tarifelerle bariz bir sekilde sizin icin 1 mbit'in üstü neyinize denmis .Yazık bu kafaya.

2 mbit en fazla 39-45 ytl

4 mbit 49-59

8 mbit 69-79

bu tarifeyi cok rahat bir sekilde yapabilirlerdi.Sonucta kablo interneti kullanan toplam 30 bin kisi var. Ttnet en az 4 milyon .Biraksinlar indirim olayını ttnet dusunsun.Kablonet artik sadece ping olaylariyla onde.Bölgemin tamamina tellcom gelsin direk 10 mbite çıkmayan ne olsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...