Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

ŞAka gibisiniz valla ya eşime mms yollama mail at karşındaki kişi maillerini kontrol edince alır mesajını mı diyeceğim. Ve ayrıca 1mb internet kullanımı gprsden 2YTL bundan haberiniz varmı ayrıca kaç kişinin insta mail check olayı surekli açık telefonda?
Ve bunların hepsini eşime ögreteceğim :)
Alışverişte kardeşine bu kıyafet iyi mi mmsi yollarken once telefon edip hayatım sana mail atıyor hemen maillerine bak mı diyecek :P
Veya dedelere çocukların havuza girerken fotollarını çekip "dedesi cocukların resmini yolladık size ama mailiniz kontrol edin" mi diyecegiz? nerde kaldı surpriz faktörü bi anda telefonu açınca aaaa torunlara bak donsuz yüzüyorlar deme şansı. Dede HTC diamond kulanıyor bu arada :)
Kısacası mail ile mms kıyaslkamak saçma bana mms lazım video lazım. Ayrıca kontakların yanındaki minyatur alfabe ile en az 4 denemede istedign harfe ulaşabiliyorsun. Sevgili Apple bilader bizim parmaklar dolma uymuyor mincik harflere.
Sosyal ağlarda paylaş

Dede ilginç biri aslında 45inde ingilizce ogrendi. 50sinde basicle başladığı programcılık hayatına şimdi visual basicle devam ediyor (ki ciddi programlar yazıyor işte kullandığımız) bir yandan teniste elime veriyor :). Ama ona dahi sana mail attık bi bakıver demek ciddi hamallık bence 1 resim için :P
hmm düşündümde 45ten gec ogrenmişti galiba basic.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman jailbreak yap bence
risk mi değil mi tartışılır, bi kaç forumda ölü pixel olduğu için jailbreakli telefonu restore edip genpaya vermişler
anlamamış adamlar, zaten anlayamıcaklarında jailbreak programlarını yapan developer forumlarında söyleniyo.
ha ama telefon bi şekilde hiç bi şekilde tepki vermicek duruma gelirse jbliyken, onu bilemicem
benim teorim genpanın da telefonu açamıcağı için ne olup bittiğini anlayamıyacağı.

böylece mms, video ve applestoredaki her app'ye bedava sahip olur
üstüne yüzlerce program tabi storeda olmayan
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben parası ile olanını almak istiyorum yokmu parası ile mms veya video programı falan? Yani ansıl olmaz anlamıyorum.
Malum eşim kullanıcak bişi olursa canıma okur zaten kırıkmış bu telefondan girer neremden çıkar bilemiyorum. Benim olsa zaten JBlemiştim şimdiye kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
ŞAka gibisiniz valla ya eşime mms yollama mail at karşındaki kişi maillerini kontrol edince alır mesajını mı diyeceğim. Ve ayrıca 1mb internet kullanımı gprsden 2YTL bundan haberiniz varmı ayrıca kaç kişinin insta mail check olayı surekli açık telefonda?
Ve bunların hepsini eşime ögreteceğim :)
Alışverişte kardeşine bu kıyafet iyi mi mmsi yollarken once telefon edip hayatım sana mail atıyor hemen maillerine bak mı diyecek :P
Veya dedelere çocukların havuza girerken fotollarını çekip "dedesi cocukların resmini yolladık size ama mailiniz kontrol edin" mi diyecegiz? nerde kaldı surpriz faktörü bi anda telefonu açınca aaaa torunlara bak donsuz yüzüyorlar deme şansı. Dede HTC diamond kulanıyor bu arada :)
Kısacası mail ile mms kıyaslkamak saçma bana mms lazım video lazım. Ayrıca kontakların yanındaki minyatur alfabe ile en az 4 denemede istedign harfe ulaşabiliyorsun. Sevgili Apple bilader bizim parmaklar dolma uymuyor mincik harflere.
Abi o yuzden dedim iste daha teknolojiyle icli disli insanlar icin diye.
uyanik oldugum zamanlarda bile ya bilgisayar basindayim ya cebimde iphone'un oto mail check olayi acik, bana atsa mms'ten hizli gelir yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

Garadia said:
şey var bide
n95 in yapabildiği ve iphonenun yapamadığı şeyler.
baggio'nun 2-3 mesajında geçiyo, neler onlar merak ettim.

laf atmıyorum bu arada merakım var cidden

Ne gibi şeyler olduklarımı o bahsettiğin mesajlarda açıkladım da, gözünüz dışında organlar kullanınca veya anlamak işinize gelmeyince anlamıyorsunuz bir şekilde :) Tekrar birkaç örnek sunayım; Office Suite, FTP, istediğim "marka" navigasyon, accelerometer için uygulamalar, telefonun davranış biçimini kişiselleştirmek için uygulamalar, PC için remote desktop... Önemli görmediklerimi, kullanmadıklarımı ve iPhone için benzerleri olduğunu bildiğim uygulamaları da yazmıyorum hatta.

Daha fazla fikir olması açısından da;

Site 1
Site 2

Buralara girin, sonra da Apple Store'a girin, merakınız geçecektir sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
Ya ben parası ile olanını almak istiyorum yokmu parası ile mms veya video programı falan? Yani ansıl olmaz anlamıyorum.

Abi var da adını hatırlamıyorum işte, öbürü de varmışmış da onun da adı belli değil, ayrıca git garanti dışı bırakan yasak yazılım yükle telefonun birşeye benzesin. Yoksa söylenme artık, Abso sen haksızsın, sana laflar hazırladılar.
Sosyal ağlarda paylaş

fallout3 tartışması gibi salakça bi tartışmaya dönüşmesi göz yaşartıcı derecede komik aslında.. ama bi tüketici olarak ben bana gelen faydaya bakarım, o da şudur;

1.standart dışı telefonlar:
şunu kabul etmek lazım. iphone olmasaydı hâlâ aynı yerde otluyor olacaktık! wm ile veya diğer dandik sistemler ile hiçbir işe yaramayaan arayüzlerle uğraşıyor olacaktık. şimdi oyunun kuralları değişti. yeni bir ufkun var olduğunu ve tek modeli olan bir telefonun bile pazar paylarında büyük değişimlere sebep olabildiğini gördüler.
2.daha güçlü işlemciler ile çalışan, fazla bekletmeyen telefonlar:
telefonla basit işlemler yaparken tuşa bastıktan sonra beklemek... bak bu sıkıcı bir prosedür. bas-bekle-bas-bekle-gitmek istediğin yere ulaşmak için bir daha basmalısın.. bekle! bekle süreleri 10sn değil tabii. ama iphone kullandıktan sonra hissettiğiniz hız, ferahlık, kolaylık ne yazık ki yoktu.. şimdi onlara önemsiz gibi gelen bu ayrıntıların peşine düşmüş olmaları güzel. arm serisinin yenileriyle, nvidia ile vs. yeni nesil aletler daha güçlü şekilde geliyorlar.
3.kullanım kolaylığı:
iphone'u kullanamamak için cidden, hakikaten, abartısız teknoloji özürlü, eski kafalı bir dede olmak lazım. bir tech-nazi ancak bu telefonu kullanamaz. her şey yerli yerinde, aramanıza ve çıldırmanıza gerek yok!
4.kişiselleştirilebilirlik:
lafta kolay (nah kolay! yazması zordu bak), gerçekte başarılı bir strateji gerektiriyor. sony'nin "bakın çok genç işi! oh yeah!" kampanyaları feci çakılmıştı hatırlarsınız. aynı olaydan motorola da nasibini sıklıkla aldı. nokia'nın kafasına göre bi çizgisi var, ne yazık ki bana hiç hitap etmedi.. şimdilerde iphone'dan sonra samsung bu olayı sağlam bi şekilde oturttu. viraller, kampanyalar vs. derken samsung abd'de satışlarını çatır çatır arttırdı. böyle devam ederlerse daha da giderler.

hani iphone mu nokia üçyüz beşyüz mü tartışmalarını cebinize koyup devam ederseniz aslında standart tüplü televizyonlardan lcd'ye geçişimiz ne ise işte öyle bir ürünle karşı karşıyayız. ben tüketici olarak bu durumdan feci halde memnunum!

ha bir de mms yok gibi olaylardan daha önemli olan pili bile çıkarılamayan bir telefonun (ilk seri için konuşuyorum) bozulma,servis, iade oranının diğerlerinden az olmasıdır.. önemli olan kısmı şurası 3g'de kalitede gözle görülür bir düşme ve servis rakamlarında %30'a varan bir artış var. yani ilk ürünle güzel bir ilk pazar açıldığı gerçek. htc'lerin de piyasaya girmesi ve android'in de yazılımda boy göstermesi ile umarım bu alanda rekabet biraz daha kızışır/kızışmıştır da yeni ürünler için kalite ve tüketici memnuniyeti yeniden ön plana çıkar.

ancak benim tahminim 2-3 sene içerisinde -atom benzeri- çok daha güçlü işlemci setleri -yanılmıyorsam n95 çift işlemciydi mesela- ile donatılmış, multi touchlı daha da kişiselleştirilebilen telefonların piyasaya hakim olacağı şeklinde.

dediğim gibi ben bu teknoloji eşiğinin kırılmasından feci halde memnunum. takozlar yerine incelik, zorlama yerine kolaylığın bile piyasada ne farklar yaratabileceğini gösteren, marketi boş noktasından vurmuş über bi gadget.
Sosyal ağlarda paylaş

benim merakım geçmedi :p sen itunes store'u açıp da karşılaştırma yapıp da mı söylüyorsun ki bunları? ftp var, remote var, vnc var, office uygulamaları var. kaldı ki remote desktopu touch screen olmadan ne kadar efektif kullanabilirsin mesela? onun dışında dediklerin zaten muğallakta, kişiselleştirme falan zaten binbir türlü uygulama oluyo.
iphone'un asıl özelliği zaten yenilikçi bi ürün olması. aynı sensör başka telefonlarda da olmasına rağmen o telefonların "vizyonunda" yok değişik özelliklerde kullanılması. hani accelerometer olayına da katılamayacağım o yüzden. apple'nin düşüncesi zaten biz bu özellikle sdk'ye koyalım kolayca kullanılsın, ortaya çıkacak yazılımlar bu özelliklerden yararlansın.
neyse benim demek istediğim, iphone'un yapamadığı bir şey varsa şu anda bile onu yapamayacağı için değildir. iphone sdk çıkalı çok olmuyor tabi o yüzden henüz yapılmamış bir program da olabilir. ama genel kullanımda ben görmedim henüz.
ayrıca haklısın tabi ihtiyaç meselesi falan ama nedir abicim o blackberry'ler iş adamı telefonu falan diye... alınmaz saçma sapan telefonlar. htc ler falan iyi o konuda yine. ya da omnia olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

benim telefonum ahanda bu

gayet de süper telefon, tartışacaksak eğer çıkın karşıma. 1,5 sene önce 110 ytl'ye almıştım.

ayfonmuş, nokyaymış, hep hikaye.

böyle her işe koşabileceğiniz mucize cihaz pazarlama tekniğine zıttım ben. telefonla sesli görüşme yapılır. sms, mms, foto telefonu bozar.

şimdi girin benim telefonun linkine, adamlar ne biçim anlatmış di mi? eğlence, iş falan bişeler demişler. lan alakası yok telefon sadece birilerini aramaya, birileri tarafından aranmaya yarıyor. çok acaip oldu bu dünya, herşey satabilmek üstüne. halbusü 1300 ytl'ye alırsın bi hp ipaq, işse iş, eğlence ise eğlence. ama adamlar satamıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Ne gibi şeyler olduklarımı o bahsettiğin mesajlarda açıkladım da, gözünüz dışında organlar kullanınca veya anlamak işinize gelmeyince anlamıyorsunuz bir şekilde :) Tekrar birkaç örnek sunayım; Office Suite, FTP, istediğim "marka" navigasyon, accelerometer için uygulamalar, telefonun davranış biçimini kişiselleştirmek için uygulamalar, PC için remote desktop.

Önemli görmediklerimi, kullanmadıklarımı ve iPhone için benzerleri olduğunu bildiğim uygulamaları da yazmıyorum hatta.

Üşenmeden yazıyorum evet..

Office Suite mi? Hmm iPhone'da Docs, Files, Spreadsheet ve iSpreadsheet v.b programlar mevcut.
FTP mi? MobileTwitterrific diye bir program var, evet.
Navigasyon? Hmm GPSKit v.b türevleri çok var.
Accelerometer? Bu özelliğide destekleyen sürüsüyle program var, buraya yazmaya kalksam bitmez sanırım?
Uzak Masaüstü? Remote Desktop, iWifiDesktop v.b
Video kaydı? Cycorder, Videolive v.b
MMS? Swirly MMS benim şuan kullanmaya başladığım program.

Ha birde o yok bu yok diye atıp tutacağınıza lütfen aşağıdaki sitelere girelim, bilgi edinelim.

Site 1
Site 2
Site 3
Site 4
Site 5
Site 6

Başka arzunuz?

Edit: Ayrıca iPhone'na dil uzatan arkadaşlar, lütfen rica ediyorum bir kez daha oturun yumuşak bir sandalyeye iyice düşünün acaba Mac OSX'in yapamayacağı birşey varmı diye? Birde lütfen çay demleyin, zihni açar.
Sosyal ağlarda paylaş

geç kaldım sorumum cevabının cevabını başkaları vermiş,
daha önce tartıştık bunları sen yine aynı şeyleri sölüyosun ben n95le bunları yapıyorum, iphonela yapamıyorum diye. bende değişik bişeler sölüceksin sandım.
baggio belki sen görüyosundur da, anlamak istemiyosun diyesim geldi.

bide garip yani iphone başlığı altında remote desktop programı sölemiştim, gidip aratıp o symbian de için varki, hem daha önce çıkmış heyoo diye belirtmiştin ne çabuk unuttun.

Absolut said:
Hacksiz olanların linki plz. Özellikle isminde hack geçmemesi tercih sebebidir.

naaptın be abi hackint0sh, güvenebileceğin sitelerin başında gelmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu iphone bile kendi açıkladı third partylerin programların sisteme zarar verebiliceğini ve teknik servis alanı dışına alabiliceğini ama ticari hamle bunlar herhalde oturup kamera ve photo olayınıda savunmazsınız haha hani 3 aletide kullanmasam full kapsamlı şekilde inanıcağım yazılanlara bu kadar gözü kapalı savunulmaz ama napıcaksın yurdum insanı ek olarak yazıların genelinin okunduğuna inanmıyorum son sayfadan açılıp cevap yazılıyor.

Kullanıcı profillerini ayırdığında herkes oturup telefonu pımp yapmak zorunda değil ha bu demek değil ki kafasına estiği gibide kötüleye bilir.Gerekli telefonları uzun zaman kullanan arkadaşlar hem fikir , neyin eksik neyin tam olduğuna dair.Nokia ve Apple için yapılan aklı başında eleştirilerde meydanda şimdi siz geçip pazarlama mantığınında dışına çıkıp , third party üstünden giderseniz bir sonuça ulaşamazsınız kaldı ki telefon yetersiz olduğu kabul edilip 3G çıkartıldı ki pil süresi ıvır zıvır bir sürü sorunu halletmediler he isteseler yaparlardı ama klasik pazarlama hileleri A yı çıkar ardından B sonra yürü C ...

Nokia herzaman yaptığı gibi alın kardeşim bu N120 özellikleri budur, bu telefon bunu yapar fiyatıda budur diyor, apple ise kişiselleştirilmeye açık bir telefondur başından çekersen uzar çekmezsen uzamaz diyor ve ekliyor third partyleri desteklemiyoruz diye ama yukarda dediğim gibi gündemde tutmak ve kullanıcıyı update zorluyor en güzel artısı ise işletim sistemi.

Apple harici N70 N95 N96 tarafsız gözle kullanmayan arkadaşlar oturup 1. sayfadan itibaren yazılanları okusun, son sayfa click cevap hiç kimsenin bakış açısını ileriye taşımaz, kimsede kötü bu iyi demiyor ..cebinizden harcadığınız para için enayisin sende demiyor az daha aklı başında yazılar yazın.Aktif ve iyi olan tenoloji Internet sayfalarından araklayıp buraya yazmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

fiercetelecom'dan mail kutuma dün düşmüş, abd ile ilgili istatistikler iphone üstüne. kel alaka ama ortalık serinlesin maksat hehe

Ninety-eight percent of iPhone subscribers use at least one mobile data service according to market research firm The Nielsen Company's Q3 2008 U.S. iPhone Executive Overview. Seventy percent of iPhone users listen to audio tracks on their device, with 39 percent downloading music directly to the handset--66 percent of users download software and applications, and 35 percent screen video content, which Nielsen says makes them seven times as likely as the typical mobile subscriber. Of course, if 98 percent of iPhone users have embraced mobile data services, that means 2 percent of the iPhone subscriber population does nothing more than make voice calls on the device.

Nielsen reports 43 percent of iPhone users rack up a monthly bill in excess of $100, compared to 20 percent of the total mobile subscriber population--13 percent of iPhone users look to their employers to pay their wireless bill, compared to 7 percent of all subscribers. Among consumers who purchased a new handset between January and September, 11 percent considered an iPhone, and 21 percent of them made the leap to the Apple device. As of the third quarter, 89 percent of consumers who acquired an iPhone within the previous six months were highly satisfied with their purchase, compared to an industry average of 71 percent of new handset owners.

In all there are now 3.6 million mobile subscribers ages 13 and up actively using the iPhone, Nielsen notes. Adults ages 35 to 54 make up the majority of iPhone users at 34 percent, while Hispanic subscribers represent a larger portion of the iPhone audience (21 percent) than of the total U.S. subscriber audience (13 percent). In addition, 44 percent of iPhone subscribers report a household income in excess of $100,000, compared to 22 percent of the overall subscriber population.

For more on Nielsen's iPhone subscriber metrics:
- read this release

Related articles:
Over-the-air iTunes downloads coming to iPhone?
Study claims iPhone usability could be improved
AT&T: 95% of iPhone owners surf the mobile web
Sosyal ağlarda paylaş

Nomak said:
arkadaşlar oturup 1. sayfadan itibaren yazılanları okusun, son sayfa click cevap hiç kimsenin bakış açısını ileriye taşımaz

İlk sayfadan okuyanlar da yerinde sayıyor malesef. İkna etsen bile son sayfayı okuyanlardan biri atladığı zaman öbürü de hemen "yardıma" geliyor, önceden kendisiyle konu kapandığı halde. Fanatizm sonuçta. Farklı gereksinimler, farklı işlemler diye güzel güzel anlatıyoruz, herşey hız ve eğlence değil kimine göre diyoruz, YOK LAN HERŞEYE HERKESE AFYON diye gene itiraz görüyoruz. Uğraşmayı bırakıcam yakında muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...