Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ramazanda İçmek

Slayer_Ruffian

Öne çıkan mesajlar

Ferrero said:
lsd kullananlar bu özellikleriyle övünemeden ölüyor, en büyük üzüntümdür bu.

+rep

ancak burasi garbage her sekil bi semal konu acilabilir bu yuzden bu konuyada gayet hos yaklasip aynen icmeye gidiyorum ve oyle biseyki muslumanlik her boku ye ye ye hacca git tamamdir bitti olay...ramazanda oruc 2 namaz obaaa bitti dertler...

hac , namaz , oruc for the win her zaman oldugu gibi...tutmayan gitmeyenlere cik cik cik
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca sevgili ramazanda içki içmeyen arkadaşlara derimki : içki içmemenin dindeki mantığı alkolün yarattığı etkiyle insanın irade kontrolünü kaybetmesi değilmdir sizcede ? insan kontrolünü kaybetmedikten sonra , insan insan olduktan sonra kimseye zararı dokunmadıktan sonra bir şişe su içmekle bir şişe votka içmek arasındaki dinin getirdği yasaktaki mantığı kim açıklayabilir bana ?
Sosyal ağlarda paylaş

tellos said:
burtonesk,slickers,dunno,lexi,aquila,doruk,ferrero,fastr.,fede,baluu,cons,silmarwen,kojiroh
dışında şu topice yazıp tartışanlar 20 yaşında büyükse, ve büyük bi ihtimalle lise/ortaokul çıkışında olum içki içiyorum ben ramazanda hemde çok coolum ha bide geçen googlda ateist yazdım çok karizma bişe ondanda olcam yakında demiyosa ben topum ya.

ahauhauhauuha.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha sen burdan yazdın, tüm Türkiye burayı okudu ve sen karartmaları önledin öyle mi oluyor? Peki.

Gerçi asıl sorun daha vahim. Kimin neye inandığından, din denilen olayı ne şekilde yaşadığından kime ne? Sen içersin ramazanda alkışlanırsın, ben içmem ramazanda tü kaka mı olurum? Neden peki? Saçmalık zaten burada başlıyor.

@Vingthor: fedeye bişiler kanıtlamaya çalışıyorum. akıllı olsun aklını alırım diyorum. Oldu?
Sosyal ağlarda paylaş

yok tam tersi olmuş, yalnış anlamışsın. ortada kendini sıka sıka içmeme gibi bi durum yok. senin dediğinle benzer bi durum söyledim sadece.

şuraya son bişey yazayım da bidaha yazmayayım artık.

ramazan gelince içki içmeyen, teraviye giden, yemek yemeyen, seks yapmayan(bunlardan birini veya birkaçını aynı anda yapan) her insanı, " aha adamın nuru geldi" "1 ay manevi dünyaya yolculuk""allah korkusu sardı adamı" gibi ithamlarla kategoriye sokmak artık çok gereksiz. o adamın, bunları neden yapmadığını bilemezsiniz. kendi açımdan ıbırızıbır yapıyorum desem şimdi bi sürü şey yazsam olur aslında. açıklamak gerekir böyle şeyleri. ama anlamazsınız olm bahanesinin altına kaçmak istemiyorum ama sadece şunu söyliyim, ramazanda (ramazanı salla, herhangi bir ayda, belirli bir periyodda) içki içmek istemeyen bir insana "şundan dolayı yapıyosun lan işte" demek çok abesle iştigal. kaç senedir her ramazanda aynı şeyleri yapıyosunuz. neyleri? açılan topiklere hiç bir lafım yok. ramazan ramazan içki içiyorum oh negzel mesela bu başlık. ben de cemaziyülevvel cemaziyülevvel içiyorum. 11 ay içiyorum 1 ay içmiyorum. kendime bazı şeyleri yapmama gibi bi kısıtlama getirdim. tamamen kendi isteğimden kaynaklanıyor. seneye ramazanda içecem, muharremde içmeyecem. hiç bi farkı olmaz benim açımdan. 1 ay mı 1 ay işte. sıkma gibi bi durumum yok.

kısaca, bi insan belli bi periyodda bazı şeyleri yapmıyorsa, onun onu neden yapmadığını bilemezsiniz, işin içine ramazan girince bazı yaftalar kolay yapıştırılıyor. yapmayalım böyle şeyleri.

LÜT
FEN
Sosyal ağlarda paylaş

tellos said:
burtonesk,slickers,dunno,lexi,aquila,doruk,ferrero,fastr.,fede,baluu,cons,silmarwen,kojiroh
dışında şu topice yazıp tartışanlar 20 yaşında büyükse, ve büyük bi ihtimalle lise/ortaokul çıkışında olum içki içiyorum ben ramazanda hemde çok coolum ha bide geçen googlda ateist yazdım çok karizma bişe ondanda olcam yakında demiyosa ben topum ya.

uzgunum topsun o zaman.benim bu inancim kucuklugumden beri var bi kere burda fail oldun hatta ailemden var burda epic fail durumu olustu babam suan iciyor annemle beraber uber suber epic faildan sinifta kaldin tellos...bu kadar buyuk konusmak iyi degilmis...
Sosyal ağlarda paylaş

Netcafe said:
tellos said:

uzgunum topsun o zaman.benim bu inancim kucuklugumden beri var bi kere burda fail oldun hatta ailemden var burda epic fail durumu olustu babam suan iciyor annemle beraber uber suber epic faildan sinifta kaldin tellos...bu kadar buyuk konusmak iyi degilmis...

oha annenle baban da patiye üye mi?
Sosyal ağlarda paylaş

burada yazılanlar sanki tüm forum üyelerini yakından ilgilendirmek zorundaymış gibi bir izlenim yaratılmış sanırım üyelerimizde. bunun kesinlikle yanlış olduğunu belirtme ihtiyacı duydum. ilgilendirmiyorsa okumak, cevaplamak, sinir stres harbine girmek zorunda değilsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...