Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spyro's Mafia Games - Episode 3 (Bitti. Yoruma Açık)

Spyro

Öne çıkan mesajlar

Hem oyunun ilerlemesi adına, hem şu son 2 sayfadaki tavırları yüzünden, hem de çoğunluğa uymak adına random linç politikasının günah keçisinin Jos seçilmesine katılıyorum.
İlk günden böyle hurraaa diye girişmek biraz ters geliyo açıkçası ama başka türlü de oyun ilerlemiycek. Umarım bir townie yi yok yere telef etmiyoruzdur.

Linç Oyu: Jos
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eregorn2: 1 Oy (fede)
Apache: 1 Oy (look)
look: 1 Oy (Fly)
ShadowFury: 1 Oy (mulgear6)
Jos: 6 Oy (0ne, Mum_Chamber, Apache, elesso, Krusty, ShadowFury)
Linç Yok: 1 Oy (Jos)

Linç için gereken oy: 11

Bu arada, duruma göre değişen oy sistemi mevcut değil bizim oyunda =P...
Sosyal ağlarda paylaş

dediklerin kendi içinde çelişiyor.

1) apacheye oy verenlere bakalım :

Mum_Chamber said:
seminer baslamadan once israrla mesaj editledigi icin

Tanrilar tarafindan cezalandirilma oyu: Apache

sunlardan ikisini sallandiracaksin taksimde, bak bir daha yapiyorlar mi?

look said:
Linc Oyu = Apache

Fly said:
sayın tanrı sesimizi duy
zaman yolculuğunu yasaklamıştın yasak büyüler kanunu çerçevesinde, adalet istiyoruz.

Linç Oyu : Apache

burada sebep göstermeden, hazır oy atılmış ben de atayım diye katılan bir tek sen varsın.

apacheden oyumu çekip sana oy verme nedenim de tanrının öldürmeyeceğini açıklamasıydı, apache'yi suçlamak için elimde bir kanıt yoktu o sırada ve suçlanmaya en yatkın kişi sendin.

2) yine aynı üslupta mesaj atıyorsun, tüm sayfaları okumayanlar için sıralayayım :

look said:
fly apache'yi recruit etti ve planlari geregi birbirlerini destekleyerek oylamislar beni. daha zekice hamle yapmalarini beklerdim gerci. bas bas bagiriyorlar resmen biz sucluyuz diye.

look said:
onune `kan istiyoruz` mesaji atmadan yazinca sebepsiz mi oluyor? benzer nedenlerden oyladim.
`supheli listesinde birincisin.` diyerek kamuoyunu manipule etmeye calismak daha cok suphe cekecek bir sey olsa gerek. ikinizin `caktirmamaya calisan ortak mafya uyeleri` olmaniz ihtimalini arttirdi bu.
diger yandan 21 kisi icinde mesaj atan tek kisi olursan tek suphe ceken olursun. siz hicbir sey yazmayanlara bakin.[siz derken fly ve apache degil. onlar zaten ortak.]

look said:
agresif savunma yapmiyorum ki. agresif savunmayi yapan sensin. hatta senin oy verdigin adama oy verdigim icin suclu ilan ettin beni bir de. ilgincsin. mafya misin?

3) ve de mesajlarındaki yazıların yarısı "kaşının üstünde göz var , bu yüzden sen haksızsın" dan farklı bir fikir beyan etmiyor.

I] "bunlar komplo kurdular bana" temalı bir mesaj atmışssın, tamam hadi varsayalım ki ben mafyayım ve seni öldüreceğim, bu kadar kesin konuşabileceğin miktarda kanıt yok elinde.

devamını 4. maddede izah ettim.

II] herkes mesaj attı ve yarı ciddi olarak şunu asalım bunu keselim diye fikrini söyledi, 21 kişi içinden yorum yapan tek kişi olup bu sebeple göze batma gibi bir durumum yok maalesef.

III] benim verdiğim adama senin oy vermenin ardından sana oy vermem hiçbir şey ifade etmiyor. hatta mafya olsaydım tam aksine oyumu çekmemem gerekirdi.

a- apacheyle ortak bir mafyaysam oyumu geri çekmeme gerek yok, 10+ oy lazım idam için ve 2 oy olmuş olmamış önemli değil, bak mesela bunları yazarken jos'a yüklenmeye başladılar, mafya dediğin bu aşamada yüklenir.

geçmiş oyunlarda da görüldüğü üzere sebep göstermeden oy değiştirmek ilk turlarda çok dikkat çekici bir şey , dolayısıyla oyum sana gitti.

b- başıma buyruk mafyaysam benim yararıma verdiğim oyların desteklenmesi. oyumu çekeyim başkasına vereyim gibi atraksiyonlara girmek hayrıma değil.

c- townieysem yine umduğum şeye yönelik olacak, oyun ilerleyecekti ancak tanrı linç etmiyorum diyince ciddi bir hedef seçmem gerekti.

d- apache mafya, beni suçlu göstermek ve fazladan bir kişiden daha kurtulma umuduyla hemen arkamdan oy değiştirdi.

e- ikimiz de farklı mafyalardanız, vs vs

kendin diyorsun zaten mafya böyle abuk bir şey yapmaz diye, e mafya değilim ki yapıyorum.

4) hem hadi biz mafyayız diyelim, ben apacheyi/o beni aldıysa gece almışımdır/almıştır, önce ona oy verip masum rolüna yatıp ardından gizlice başkasına yüklenmem gerekirdi. 2 mesaj sonra tak diye oyumu değiştirmem (ve de onun da benim hemen arkamdan oy vermesi) soytarı mafyalar ltd şti. olsaydık yapacağımız bir şeydi, bu oyunda mevcut olan, kazanmak isteyen bir mafya bunu yapmaz.

tl;dr : townieyim ben şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

zaart yalnış tahmin ikiside değil jos u tahmin etmiştim farkındaysanız ve liste çıkararak işleride kolaylaştırdım.eğer soytarı olsaydım yardım etme ihtiyacı duymazdım ve eğer mafya olsaydım bu kadar ortalıkta iş çevirmezdim daha sakin yaklaşırdım ve üstümde ilgi olmazdı.eğer bir mafya arıyorsanız daha dikkatli tahminlerle yaklaşın.jos kendini belli etti mesela ilk baştaki o korku dolu yaklaşımıyla ben ikinci olarak fedeyi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

jostan zerre kıllanmıyorum. eregornda karar kıldım. kişisel bir tartışma olarak değil, olaylara fazla katılamaması dikkatimi çekti. açıkçası ben de hımppff hımmpf eden bir townie gibi değil de oyunda yeni olan ancak nubluğundan dolayı bişeyleri açık etmemek adına pek bulaşmaması bu kararı aldırdı. aslında böyle bi kaç adam daha olduğu için, bi süre daha bekleyecem

linç oyu geri çekme: eregorn2
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:
Cuce said:
bu doktorun kapılma olayı cok sakat ya, doctor doctor diye inliyip susuz kalıcaz resmen.

ben şeyi anlamadım neden penthi öldürende adam almamışki yanına. garip, matematiksel olarak en mantıklı şey ilk gecede adam almak değilmi

bu tarz teori yasak ama bunu yapsa yapsa ya cons yapmıştır ya jos.

mantıklı aslında bu, ortak paydaya yarılmıs bende bunun üzerine.

Linç Oyu: Jos
Sosyal ağlarda paylaş

farkındaysanız wot döşememin nedeni ortadaki tüm kanıtımsıları ortaya dökmek.

ama millet bu suçlu hadi gogo diye oy veriyor, gerekçe deseniz bir cümle bile etmiyor.

look ısrarla bu ikisi mafya diyor, adam gibi bir kanıt bile sunmadı.

buna rağmen bakmıyorsanız sizler de mafyasınız,
townieyseniz de umarım mafya yer sizi ne diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

typo : bakmıyorsanız => kanıtlara bakmadan oyları veriyorsanız

fede said:
jostan zerre kıllanmıyorum. eregornda karar kıldım. kişisel bir tartışma olarak değil, olaylara fazla katılamaması dikkatimi çekti. açıkçası ben de hımppff hımmpf eden bir townie gibi değil de oyunda yeni olan ancak nubluğundan dolayı bişeyleri açık etmemek adına pek bulaşmaması bu kararı aldırdı. aslında böyle bi kaç adam daha olduğu için, bi süre daha bekleyecem

linç oyu geri çekme: eregorn2

başından beri sessiz birini linç edelim diyorum, sen yorum yazdın mafyasın diye fragmania yapacağımıza ilk tur rastgele birini öldürmemiz gerek.

pot kıran olmadı henüz, benim de kıracak potum yok ==> rastgele öldürelim gitsin.

bu sebeple

Linç Oyu Geri Çekme : look
Linç Oyu : eregorn2

şimdi look gelip bu kesin mafya bakın oyunu geri çekti diyecektir, aa doğru lan derseniz avatar büksün sizi derim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...