Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nahanda HL2 yi çalıştırmayı başardım birkaçta ss koydum =]

Arkansis

Öne çıkan mesajlar

arkansis, bize oyun hakk1nda özet verirmisin?
oyunun zevkli yanlari neler,
kötü yanlari neler?

düsmanlarla kapisirken ilginç nelerle karsilastin felan..

hmm bakiyorum da, pas-kirlenme efektleri (duvar ve çöp bidonlardaki) çok dandik. Ayrica çop bidonlarinin kaplamalari da öyle çok dandik. Ama alpha diyoruz, texture gelistirirler diyoruz, geçiyoruz..

gölgeler, ve deniz kenarlari köseli köseli.
4XAA diyoruz, senin ekran kartin dandik diyoruz, 9800xt diyoruz, geçiyoruz..

evet en kaliteli e3 demolarini bir yerde görmüstüm. 1024x768 full screen çalistiriyordu, çok hosuma gitmisti..
arkadaslar hadin gayri bulun bana su filmleri.. hatta bik formatinda miydi neydi..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 08 Nisan 2004 04:04 tarihinde demiş ki:
arkansis, bize oyun hakk1nda özet verirmisin?
oyunun zevkli yanlari neler,
kötü yanlari neler?

düsmanlarla kapisirken ilginç nelerle karsilastin felan..

hmm bakiyorum da, pas-kirlenme efektleri (duvar ve çöp bidonlardaki) çok dandik. Ayrica çop bidonlarinin kaplamalari da öyle çok dandik. Ama alpha diyoruz, texture gelistirirler diyoruz, geçiyoruz..

gölgeler, ve deniz kenarlari köseli köseli.
4XAA diyoruz, senin ekran kartin dandik diyoruz, 9800xt diyoruz, geçiyoruz..

evet en kaliteli e3 demolarini bir yerde görmüstüm. 1024x768 full screen çalistiriyordu, çok hosuma gitmisti..
arkadaslar hadin gayri bulun bana su filmleri.. hatta bik formatinda miydi neydi..

Bende o videoların quick time ı var 700 mb bişi =]

herneyse soruların cevaplarını yukarıya bölük börçük yazmıştım , şimdi birleştireyim.

Çektiğim SS lerde kalite baya düştü, oyun benim ekranımda o ss lerdekinden kat kat daha güzel görünüyor fakat anti aliasingi oyun kendisi ayarlıyor kartına göre, 9600 XT de denedim bunu ve kendi bilgisayarımda birdaha oynamayasım geldi.

Yaratıkların yapay zekası hakkında pek birşey söylemek mümkün değil , başıma gelen 1 2 olayı yazayım o resimlerdeki havada uçan şey attığım roketleri havada patlatıyor , overlordgibi büyük bi yaratık var , oda beni yakalayamayınca kafama kalorifer peteği , radyatör fırlattı ve beni öldürdü.

Yaratıklar size saldırmasa bile , yapacak çok şey var 1 saat başında oturup fizik motoruyla oynadığımı bilirim. Sıkılmıyorsunuz birşeyler kurup birşeyleri dizmek , sizi görmeyen komandoların kafalarına varil fırlatmak hoşuma gitti. Sonuçta fizik motoru mükemmel olunca yapabileceğiniz şeylerin sayısı sınırsız.

1 tane voltran gibi nakliyat robotu gördüm
akşam gelnce onunda ss lerini koyarım , öldüremedim 10 rokette banamısın demedi , zaten onun yüksekliğine noclip le çıkıyorum aksi taktirde kaçıp gidiyor. Ekranların kenarları köşeli köşeli, benim ekran kartım kendisini aştı bu oyunu çalıştırırken =] köşeleri bırak doku kaplamalara gel =] . 9600 XT alacağım sırf bu oyun için =] ha bu arada tahtalar parçalanmak için duruyorlar kenarlarda , resmen tahrik ediyor , levyemi çekiyor ve kırı veriyorum ...[signature][hline]starcraft.mizzah.com
www.sylveria.org
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun hakkında baya bilgi veriyor ALpha versiyonu ama gördüğünüz level'ların hiçbiri veya çok azı Full Version'da olacak.

Grafik hataları ise var tabiki. Çok Normal olması çünkü bu Alpha version'unun full hali değil zaten. Alpha'nında Alpha'sı.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bu gün arkadaşın tekiyle bulduk AI yi çalıştırmayı. Ben demiştim yaratıklar commandolar saldırmıyor diye , COMMANDOLAR eziyorlr , hayvan gibi akıllılar , saklanıyorlar , combatta takım halindeler ,ve duvarlara ateş edince toz çıkıyor.

Bütün olay console dan map isimlerini yazmakmış , diğer türlü çalışmıyor AI ve bağzı grafik olayları . Yuh dedim şimdi başından kalkmıyorum mükemmel ...[signature][hline]starcraft.mizzah.com
www.sylveria.org
Sosyal ağlarda paylaş

Ya beyler kafayı yiyeceğim ,YERDEKİ FAYANSLAR KIRILIYOR, toprak duvara vuruyorsun TOZ PARÇACIKLARININ SESİ GELİYOR
hay kafama ben daha önceden neden yapamadım bunu

DELİRECEM
suya ateş ediyorum su splash leri çıkıyor kurşunların girdiği yerden
ASKJDNASLKJDNSAKJŞDA[signature][hline]starcraft.mizzah.com
www.sylveria.org
Sosyal ağlarda paylaş

Ney iğrençmi ?
:D

sslerin kalitesi çok kötü ya
bi program var
onunla alıyorum
tuş atadım
basıyorum masaüstüne saveliyor
yoksa onunlan tek tek uğraşmak imkansız bişi
her seferinde o kadar bölüm geç gel oraya
sonraki sahneyi görmek içinm bidaha gel oraya ehh[signature][hline]starcraft.mizzah.com
www.sylveria.org
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arkansis, 08 Nisan 2004 08:24 tarihinde demiş ki:
1 tane voltran gibi nakliyat robotu gördüm
akşam gelnce onunda ss lerini koyarım , öldüremedim 10 rokette banamısın demedi

said:
Bonecrusher, 08 Nisan 2004 09:13 tarihinde demiş ki:
bosuna ugrasma ben screenshotunu çektim robotun:

:-P :-P

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 08 Nisan 2004 19:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

arkansis özellikle bu yaratıkları yakında çektiğin ssleri koyman çok ii oldu en azından bi fikrimiz oldu yaratıklar hakkında. tabi oyunun resmi sslerindeki gördüğümüz yaratıkların dışındaki yaratıkları gördük. ama bence bazı yaratıklar çok saçma olmuş. vıcık vıcık yaratıklar görmeye alıştık biz hl1 den. şimdi ise bu koyduğun sslere göre karşımıza vıcık yaratıklardan çok mekanik uçan yaratıklar çıkıo. açıkçası hiç hoşuma gitmedi yani korkunç vıcık yaratıklardan kaçmak yerine uçan robotlardan kaçmak :/[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

Uçan robotlar yarı biyonik. Yine birsürü vıcık vıcık yaratık var hl1 deki yaratıklarda var merak etme. Hatta bu yukardan aşaya dilleirni uzatmış sizi yukarı çeken yaratıklarda var =]

hepsi var merak etme ben sslerini koymadım çoğunun. Sslerin de kaliteleri düşük , insanlar grafikleri kötü zannediyorlar ama aslında değil , gerçi bu fizik motoruna herşey feda ...[signature][hline]starcraft.mizzah.com
www.sylveria.org
Sosyal ağlarda paylaş

Ya alakası yok. Rötuşlama falan o l m a d ı!

Bu oynadığınız versiyonu ben 2003 Ekim ayında çekmiştim. Bu Alpha versiyon 15-20 Eylül tarihleri arasında çalındı. Ekim ayında da çalan kişi önce source motorunun kodlarından çaldığı bölümünün yani 3'te 1'ini nete sızdırdı. 1 hafta sonra ise Alpha versiyon'u nete sızdırdı. O zaman çekmiştim bende.

Bu sürüm üzerinde çok konuşuldu. Bu versiyonun Oyunun geneliyle "hiçbir alakasız yok" Bu sadece 2003 Mayıs'ta ABD'de gerçekleşen E3 fuarında yapılan prezentasyon (600 MB'lık video o sunumda çekildi işte) için yapılmış ayrı bir gösteri versiyonu aslında. Bazı efektler gözükmüyor. Yapay zeka eksik olarak var. Zaten kodlar eksik. Büyük ihtimallede çoğu map full versiyonda olmayacak mapler.

Ama o dosyayı çalan tamamını çalamadığı için böyle eksik halde sızdırdı. Yani bu dosyaya bakarak oyun hakkında bir yorum yapmayın.

HL2 hakkında yeni bilgiler yine mayıs ayında yapılacak olan E3'te basına açıklanacak. Muhtemelen yeni videolar, yeni görüntüler falan o zaman verecekler.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor

[Bu mesaj LathspeLL tarafından 09 Nisan 2004 00:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Rötüşlama falan olmasada grafiklerin çoğu ortada, bu saatten sonra yeni grafik motoru yapmalarını beklemiyorsun herhalde.

Ayrıca grafik efektlerinin bazılarının çıkmamasının nedeni oyunu create game den açıyor olman , console dan map isimlerini girersen silahların duvarda bıraktığı izleri görebilirsin.

Oyun 4.4 gb hdd de yer kaplıyor

bence bu fazlasıyla fazla , internette biraz araştırdım, oyunun new game için çalıştırabilmiş kişiler var ve bunu download klasörlerine koymuşlar, şu anda full çalışan sürüm olarak iddia edilen patchli sürümü çekiyorum , eğer çalışırsa ve gerçektende single playersa çok garip olacak.

Sierranın ne yapacağını çok merak ediyorum(eğer single çalışıyorsa)[signature][hline]starcraft.mizzah.com
www.sylveria.org
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...