Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Transformers: Revenge of the Fallen (2009)

scorch

Öne çıkan mesajlar

gittim imaxde izledim. gayet iyiydi, "uhu uhu lan mahfettiniz cizgifilmi" diyen arkadaslari da anlayamiyorum. abi biz ayni cizgifilmi mi izledik kucukken? benim hatirladigim "ROBOTLAR ARABA OLUYO OMGOMGOMG" harici ne konu ne islenis olarak bi numarasi yoktu cizgifilmin. optimus donusur arkasindaki kendinden buyuk trailer bi anda ucar gider, magarada autobotlardan biri lazer atesini tavandan kopardigi sarkitla beyzbol topu gibi vurup geri sektirir, autobotlar amerikanin collerinden yola cikar 10 dakka sonra kuzey kutbuna varirlar falan. konu islenisi ise her bolum aynidir

sahne 1: dezeptikonlar baraj/enerji santrali/fabrika basar boyle surahiye su doldurur gibi enerji akitir energon kuplerine

sahne 2: otobotlar olay mahalline varir, dovusurler ama cogunlukla dezeptikonlar ilk kisimlarda otobotlarin eline verir

sahne 3: ya dezeptikonlardan starscream ya otobotlardan bumblebee bi malaklik yapar dovusu tersine cevirir

sahne 4: karsi taraf bu malakligi kullanarak dusmanlarini evire cevire dover, eger dovulenler otobotlarsa bi sonraki bolumde/sahnede hatalarini kapatip oclerini alirlar, eger dezeptikonlarsa dovulen taraf bolum mutlu sonla biter

cizgifilmin olayi budur yani, bence cok bile konu cikmis. yanlis anlamayin ama hastasiydim cizgifilmin, hala da sideswipe hastasiyim (gerci ben lamborghini countach hastasiyim her sekilde ama olsun dsf)
Sosyal ağlarda paylaş

baban poser derler adama

bikaç sayfa öcnede yazdım yine yazarım

o ormandaki dövüş sahnesi 5 yıldız
oda arkadaşı olsun,salamcı ajan olsun,eva mendez ve ergen sevgilisi olsun tüm mal bebeleri filmden çıkarıp daha fazla sille tokat robot kavgası koysan güzel film olurdu.
askerlerin filmde gösterildiği sahneleri yarı yarıya indirsen dahada şukela olurdu

ama klasik holivud filmi tuzakları
sevgilisyle gidenler sıkılmasın az romantik sahne
sırf robot olursa bilim kurgu olur az kahraman ergen sahnesi
sırf aksyon olursa millet aptal olduğundan bayar çoluk çocuk izleyemez sevgilisiyle gidenler sıkılır koy komedi sahnesi.

eeeh
çorbamı lan bu
robotları dövdürt işte ne sokuyorsun amerikan ordusu reklamını,ergenini,ot içen ergen annesini.bende gelcem bende gelecem diye babanın ağladığı sahne vardı,uçup sinema perdesine kafa atmak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

ya hocam NE BEKLIYORSUNUZ BOYLE BIR FILMDEN?!? anlayamiyorum yani. Transformers ya, arabalar robot oluyor pew pew kaboooom, megan fox running around. Slow-mo pew pew more pew pew, gaza getiren soundtrack, eglenceli karakterler.

Bu film boyle cekilir. Baska alternatifi yok.

yazdım ne beklediğimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Amerikan propangadası konusuna katılıyorum ama Amerikan yapımı sonuçta.Bir yerde insan hak veriyor tabiki her zaman insanların gözünün içine sokacaklar biz süpergücüz,biz olmazsak Dünya bir hiç gibilerinden.Evet film tek bir kesime hitap etmedi aslında bu eleştirilecek bir olay değil.Sadece robot dövüşü olsa inanki maksimum 30 yaşını geçmemiş erkek kitlesini çekerdi sinemaya.Mesela ben filme gittiğimde çocuk da gördüm,ailesiyle gelen anne-baba profilide.Bir sürü çift de gördüm hatta büyük çoğunluğu kız olan grupta gördüm.Başka türlü gişeye oynayamazsın zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

kimi simit sever
kimi sevmez
herkez simir sevmek zorunda olmadığı gibi
her simit sevmeyene O ZAMAN POSERSIN diyen malbebelerde gerzektir.
kişisel zevk renk vs.

ayrıca o amerikan ordusu olayları bence yine ordunun PR amaçlı yaptırdığı ve uğruna filmin yapımına para aktardığı birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

kılı kırk yarıp filmi beğenemeyen arkadaşlar;
biz filmi beğendik zevk aldık paramıza da değdi, asıl size yazık oldu diyesim geliyor böyle topiklerde

filmi beğenmeyen herkez kılı kırk yarmak zorundamı? ne lan bu film değerini bilemedik,mavi boncukmu var transformersın bokunda.
beğenilir beğenilmez niye bu kadar üzdü sizi anlamadımda,beğenmediğim ilk film değil,sonda olmuyacak.
neyse,kutsal damacanada iş yapıyor,maskeli beşlerde,onlarıda beğenmedim mesale,belki sende beğenmedin,napacaz?

Sosyal ağlarda paylaş

Jahrein said:

yani bu başlıkta parçalayanlar, babama poser diyenler, bile bile lades olup da ağlayanlar;
POSERSINIZ

bu arada yanlis anlasilma olmasin benim boyle bi iddiam yok
isteyen begenip begenmemekte ozgur
benim lafim "cizgifilm cok guzeldiii bu film cizgifilmin tirnagi olmaaz!!1!11!" diyenlere
bi daha cizgifilmi filmle karsilastirmayin bi 10 review vidyosu daha koyarim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

sinemadan bahsediyoruz dimi burda
biletini alırsın 5-10 milyon arası
kolanı mısırını alır 2 saat oturur çıkarsın
evereste çıkıp "lan ben manzarayı hiç beğenmedim" diyen yok
entelsinemafestivali vol 112'de karıncaların mor aşkı isimli filme gidip "lan bi bok anlamadım" diyen yok burda
ana temasının dövüşen araba-robotlar olan(olması gereken) bir filme gidip böyle bir film izleyince(bir amerikan ergeninin hayatından kesitler vol.100 ve arasına sıkıştırılan 3 robot sahnesi)ve beklentin farklı olunca hayal kırıklığı yaşayabilirsin pek tabi.
ki günümüzün holivud standartıda komando dadıdan az daha yükseklerde diye ummak çok imkansız değil,daha rafine aksyon filmleri yok değil (bknz: onuda çok beğenmesemde darkkniht,yahut watchmen ve türevleri(300-sincity))
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...