Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

100.000 de bmw alınırmı?

Zegna

Öne çıkan mesajlar

yada soyle sorayım
boş, xenonsuz sunroofsuz, multimedia direksiyonsuz, business cd calarsız vs vs 60 binde ayni fiyata var. hatta 50 binde olanda var.

ama ne jant var ne de m paket var.

siz olsanız donanımdan fedakarlık yapıp az km yapmıs olan bı arabamı alırsınız yoksa full donanımlı daha cok km yapmıs aracmı.
Sosyal ağlarda paylaş

2 yılda 45bin yapmisim suanki arabamla.
araba temiz zatende, bmw kullanmadım daha once motoru ne kadar dayanıklı vs bilemiyorum.

biri diyorki bmw motoru taş gibi bisi olmaz

oteki diyorki 100 binde bmw alınmaz.

honda bile bu sene km garantisini 300.000 e cıkarmıs, honda da 300k ise bmw de de sorun cıkmaması lazım dıye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk olarak arabanın direksiyonuna bakıyorum iç mekanına bakıyorum. Bu senin koyduğun pek hırpalanmamış gibi görünüyor. Yalnız o teyp çok kötü olmuş orada BMW'nin o sade güzelliğinin içine etmiş.

Bikaç haftadır bende BMW 3.16ci veya 3.18ci gibi arabalara bakıyorum. Alıcı değil sadece bakıcıyım ama genel olarak 70 80 bin'i aşmamış olanlarına bakmaya dikkat ettim bir BMW 100.000'de motoru bitirmez tabiki ama bana sorarsan psikolojik bi baraj gibi. En fazla 70 80 bin'de alıp birazda ben yol yapıp 100 bin civarında satarım diye düşünüyorum en üst limit olarak.

40 bin YTL civarına şöyle bişeylerde bulunabiliyor bu arada.

http://www.sahibinden.com/sahibinden_320_ci_gumus_duz_vitesWQQaXQQ3362532WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/emsalsiz_3_18_ci_orjinal_101_200_km_WQQaXQQ10004770WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/83_000_km_bmw_318ci_2001_model_besiktasWQQaXQQ8175237WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/cok_cici_oto_recep_denWQQaXQQ7239095WQQpXQQdisplayitem
Sosyal ağlarda paylaş

ilk arabamı 3.20 coupe 100.000'de sattım hiçbirşeyi yoktu canavar gibiydi motor ilk sahibiydim. şimdi 3.18 var bunu 55.000 civarında almıştım şuan 94.000'de yine satıyorum ancak ilk arabama göre oldukça fazla problem çıkardı. bu saatten sonra ne olur bilemem ama arabasına göre değişiyor kesinlikle.

doğru düzgün motor kontrolü yaptırmadan arabanın temizliğine bakıp aldanma. benim arabama dışarıdan baksan gayet temiz ve alımlı duruyor ama son 1 sene çok uğraştırdı.

asıl sorunun cevabına gelecek olursak 100.000'de bmw alınır. motora iyi bakıldıysa büyük problemler yaşamazsın.örneklerini çok gördüm 160.000'de taş gibi 5.20 vardı arkadaşımda hiç sorun çıkarttığını duymadım. muhtemelen aldığı zaman araba 90.000 civarındaydı onunda. ama işte arabadan arabaya büyük farklar oluyor olay doğru arabayı seçmekte. sonra korkma.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok samimi bir arkadaşımda hem 1994 model BMW 5.20, hem de babasının artık kullanmadığı 2005 model 5.20 var. Arabasını çok sevdiği için satmak istemedi, "motoru bitsin dağılsın diğerine geçerim" dediği için hala 94 modeli kullanıyor ve gerçekten arabayı da motoru da zorlayarak kullanır, arabasına pek binmeyi sevmeyiz (her yolculuk ayrı maceradır, alçaktan uçar).

Gelgelelim 94 model araba 260 bini devirdi hala canavar gibi devam ediyor, tık demedi. Gözümle görmesem inanmam.

Arkadaşım da artık dalga geçiyor 2005 modeli satayım ben diye. O bakımdan 100.000de full aksesuar alınabilir belki. Hyundai, Honda, Seat falan olsa güvenmem mesela.

Bir de yaygın "BMW'nin Audi'nin çok kmlisi alınmaz, masraf çıkarır. Hem onları gençler kullanıyor çok örselerler" düşüncesi var. Nereden çıkmış bilmiyorumm.
Sosyal ağlarda paylaş

ya 25 milyarada compact var arac 48 binde ama cd calar bile yok
jant yok sunroof yok xenon yok vs vs.

odun gibi yani,içi dolu bir araç bulursam multimedia direksiyonlu vs, çıkma m jant on ve arka tampon alırım zaten 2 2 bucuk milyarda oyle gitse 29 30 a kapatabilirim ama işte bulmak şans işi.

compact tercih etmemim nedenide hem fiyati hemde sonucta uretimi durdu, yenisi yok, 1 serisi var artik.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı fiyata daha fazla km daha donanımlı altında bir bit yeniği var gibi. Ben de 2.el almayı düşünüyordum daha evvel arkadaşıma sormuştum BMW'nin pek tavsiye etmemişti. Sebebi ise kalitesizlik falan değildi; daha spor arabalar olduğu için daha hırpalanmış olabilir genelde demişti. Ama yine de 100.000km de bir problem olacağını sanmıyorum. Ama arabayı bir bilene göstertmekte fayda var bence.
Sosyal ağlarda paylaş

3 serisi

2. ci araba

eger compact istenmiyorsa 2000-2002 arası 3.16 lar hedeflenen fiyat aralığında bulunabiliyor 75k dan az km ile. donanım istenirse yalnız fiyat biraz artacaktır. ama gene 40k yı gecmez en full donanımlısı.

compact ın avantajı model yılı olabilir ancak ama 2004 model bir arabada o fiyat aralıgına inmek icin gidipte 100k motorlara bakıyorsanız model yılı avantajını zaten kafadan kaybediyorsunuz demektir.

eger dizayna bir gıcıklık yoksa benim tavsiyem 2004-2007 arası model 1 serisi olacaktır. ANCAK turkiye paketi adı altında o donem burada satılan 1 serilerinin cogu baz paket olup, donanımlısının bile kumas vs kalitesi dısarıda satılmıs olanlardan bir hayli geridir.
Sosyal ağlarda paylaş

segmentin ne olursa olsun havan yerinde olsun :P

ti alinmaz cidden, bmw nin kotu bir projesiydi gecti bitti yapmiyacaklar bir daha

Zegna said:
bende alt segment bi herif sayılırım maddi durum bakımından, yani ailem diil tabide kendi param olarak alt segmentim ehuhe

kesin alma diyosun yani, pişmanmı oluruz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...