Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung i900 Omnia almayı düşünüyorum

Odinn

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
slm arkadaslar bende n95 vardı satıp samsung i900 omnia aldım ve telofon gercekten mukemmel ilk baslarda msj yazmakta baya sıkıntı cektım ama sonraları alısıyorsunuz.ılk defa bır samsung kullanıyoruö ve cok memnun kaldım.telofonda yok yok ne ararsanız var. bence bu telofona bu fıyat az bıle nokıa bole bır telofon cıkarsa en az 1500 ytlden cıkarırdı almanızı tavsıye ederım.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
Bu i900 her ne kadar iyi olsa da sonuçta bir iphone taklidi.

Ben taklit maldan kaçınırım. Bi de windows ce den.

"Bu iPhone her ne kadar iyi olsa da sonuçta bir LG taklidi." dendiği zaman "teknolojileri birleştirmişler sunmuşlar işte kendileri yaratmamış ne farkeder" diyenler neden böyle 180 derece dönüyorlar, diye soruyor insan.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
şu forumdaki insanların hepsi mi demagog olur ya

ne güzel çekiyosunuz lafı istediğiniz yere.

gidin alın kardeşim çok beğendiyseniz i900 ü tutan mı var hayret bişey

iphone sahibi birinin iphone ile hemen hemen aynı özelliklere sahip ve üstelik 500 lira daha ucuzuna çamur atması iyi değil ama. bence gayet başarılı bir ürün teknoloji bunu sağlıyor diye böyle telefon yapmak taklitçilik değil, daha ucuza mal edebiliyorsan başarıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:
MrMarvelous said:
şu forumdaki insanların hepsi mi demagog olur ya

ne güzel çekiyosunuz lafı istediğiniz yere.

gidin alın kardeşim çok beğendiyseniz i900 ü tutan mı var hayret bişey

iphone sahibi birinin iphone ile hemen hemen aynı özelliklere sahip ve üstelik 500 lira daha ucuzuna çamur atması iyi değil ama. bence gayet başarılı bir ürün teknoloji bunu sağlıyor diye böyle telefon yapmak taklitçilik değil, daha ucuza mal edebiliyorsan başarıdır.

İyide bende sabahtan beri ne diyorum? Olay sadece teknoloji değil; kullanılabilirlik var, Güvenilirlik var (reliability nin tam türkçesi yok ne yazıkki).

N95 de iphone un yaptıklarını yapıyor, hatta daha fazlasına sahip. Ama N95 te arkaplanda mp3 dinlerken internet sayfası açmaya çalışınca telefon kitleniyor, bütün yaptıklarını kaybediyorsun. Pili çıkar, tekrar tak, telefonu çalıştır vs. iPhone a rakiplerinden 400-500 ytl daha fazla vermemin sebebi de bu. Takır takır gayet sorunsuz vaad ettiği özellikleri yerine getiriyor. Ne bir kasılma, ne bir takılma ne de bir kitlenme.

Amcam almış i900 omnia, masasındaki çekmecede duruyor. Neden mi? Çünkü çözememiş kullanmayı.

Ayrıca i900 omnia gayette iPhone taklididir. Tipine bakmıyor musunuz hiç bana laf etmeden önce? Dev bir dikdörtgen ekran, altında 1-2 tane minik tuş (apple a tam benzemesin diye yes no tuşları koymuşlar insaflı davranıp), ekranın çevresinde metalden bir çerçeve... Bu tasarım samsung a özel mi şimdi? orijinal mi sizce?

Dış görünüşü geçtim, yazılımına bakın. Windows CE kullanıyor tamam, ama ya GUI'si nasıl görünüyor? Hangi telefonunkine benziyor? Duyamadım? iPhone mu?
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:

Dev bir dikdörtgen ekran, altında 1-2 tane minik tuş (apple a tam benzemesin diye yes no tuşları koymuşlar insaflı davranıp), ekranın çevresinde metalden bir çerçeve... Bu tasarım samsung a özel mi şimdi? orijinal mi sizce?

evet iphone çıkmadan evvel de samsungun aynı bu tasarımda 3253463452 adet modeli vardı. ayrıyeten iphone taklidi deme bari lg taklidi falan de :/
Sosyal ağlarda paylaş

iphone'a göre çok iyi alet olduğu kesin kıyaslamalar mükemmel bir kere samsung tarafına bakıldığında. nokia 2009 başlarında samsung i900 , iphone tarzı alet çıkartacakmış. bence 1 milyara samsung u alıp 5-6 ay takılınabilir. baksanıza fiyatlar ne hale gelmiş.
inanılır gibi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ikisinin hedef kitlesi farklı.iphone telefon edebilen ipod başka bir espirisi yok dolayısıyla 12-24 aralığı için omnia gerçek anlamda bir pda çalışan yoğun,işini yanında taşımak isteyen ama laptop ile uğraşmak istemeyen adamın işi.Bana ofis uygulamaları lazım iphoneda yok ben omnia tercih ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...