Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

pronoit said:

shapshal said:

yahu oyunda hacettepeyi alayım yerlerden göklere çıkarayım dedim demez olaydım.
mal mıyım neyim onu da bilmiyorum tam. beceremiyorum heralde :D
süper ligde 6. sıradayım, takımda herkes sakatlanıp duruyor. yeni adam alamıyoruz para yok, aldıklarımızın %70i fos çıkıyor. adam satmak istesen yine almak isteyen yok. hay ben böyle işin dedim kapadım oyunu. Yok ordusporla şampiyonlar ligi aldım şöyle böyle yaptım diyen adamlar nasıl yapıyor helal olsun.
var mı tavsiye verebilecek birileri ? şuanki taktiğim 4-2-2-1

sahaya 11 kişi çıkarsan daha iyi olur

oha abi hakkaten 11. adamı koyunca takım resmen oynamaya başladı adfasd
taktiğim şöyle olucaktı, 2 orta saha, 3 amc 1 forvet. Zorlu maçlarda veya deplasmanda 2 orta sahayı 2 dmcye çeviriyorum, bazen ortadaki amcyi mc yapıyorum falan.

Yorumlar için çok teşekkürler ya uzun uzun yazmışsınız hemen deniycem şimdi.

Kadrom da sakatlanmadıkça veya kart görmedikçe şöyle, ki bu durum pek gerçekleşmiyor :

Recep Biler
Murat Kalkan - Orhan Şam - Amir Megahed - Ümit Bozkurt
Galasek-Ömer Özçelik
Engin Güngör - Stefano Fiore - Kemal Yıldırım
İbrahim Şahin

Defansım çok dandik, alpayı falan aldım da adam bırakın top oynamayı sahada ölücek bir gün diye korkuyorum. Ulises de la cruz diye bi adam var bek, o da yedek. Bu saydığım kadro dandik, yedekler de benim gibi adamlar işte (halı sahada falan oynadığım halim işte, ki orda bile kötü oynarım).
Bu Kayserispor'da Escobar diye bi adam var sanki o iyi gider takıma. Bir de Montenegro'nun defansı bi adam var Jeknic diye onu da düşünüyorum da alamıyoruz işte wage bilmemne yüzünden
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Güzel yazmışsın da, kontratak futbolunda long ball daha etkili gördüğüm kadarıyla kötü takımlarda. Hele hızlı bi forvetin varsa atıyosun ileri top koşuyo peşinden. Direct yaptığın zaman ara pası atıcaz diye saçma sapan yerlere top atıp boşa pozisyon öldürüyor kötü takımlar.

abi ara paslarını herkeze köklemiyorumki,genelde benim tecrübem,dandik takım long pass denediğinde fazaya giden paslar ve sağ kanatan sol kanada geçirilmeye çalışırken rakibe giden toplar oluyor deli oluyorum.

abi sonuçta o akdar değişkenki
binbir türlü takım ve oyuncu var
herkezin tecrübesi farklı oluyor gerçekten
Sosyal ağlarda paylaş

benficayla tam güzel gidiyo derken sahamda racing e 80.dakkalrda gol yiyip elendim uefa dan :D

-rakip kaleci topu atıyo hop adamlar kaleciyle karşı karşıya kalıyo.
-sürekli 30 -40 metreden sut vurup duruyo adamlar ceza sahasına yaklasamıyomusunuz nedir?
-bide ortasahadan alıyo adam sag cizgiden dümdüz son çizgiye kadar koşup orta açıyo durdurabilen yok .
bıktım bunlardan :D

cm 01-02 oynayacam en iyisi
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbulspor'la oyunumda ikinci sezonu da geride bıraktım, süper lige çıktım nihayet, 2. olarak ucundan kıyısından. İnanılmaz adamlar aldım beleşe yine güzel oldu. Neredeyse Belletti'yi (34 yaşında gerçi) falan alıyodum da o kadarı olmadı tabii.

DMC olarak bir adam aldım brezilya liginden, para verdiğim tek adam, 450k dolar (euro oynamıyorum) Coutinho diye. Böylece 3. yabancı hakkımı kullanmış oldum. Daha sonra takımı baştan yeniledim.

Aykut Erçetin
Koray Çölgeçen
Murat Sözgelmez
İsmail Güldüren
Volkan Yaman
Sezer Öztürk
İbrahim Akın
Necati Ateş
Emre Çolak

Yabancı olarak da
Coutinho
Luis Saha (hehe canavar gibi oynuyo)
Didi
Henry Schilder

Coutinho hariç hepsi beleş transfer bunların.

2 senedir Inter Reserves'te çürüyen Adriano'yu alacaktım daha 28inde ama son dakkada şerefsiz Bayern München girdi araya.

Bi de Shevchenko 34'ünde gelecek gibiydi, onu da Zaragoza kaptı.

Ama 2.2 milyon olan average budget'in 1 milyon üzerindeyim takım battı batacak :D

Daha geçen iki seneden kalma Traore, Felipe, Hasan Şaş, Fatih Sonkaya, Jaser Takak falan gibi adamlar duruyo elimde.

Şu anda son transfer olarak Patrick Vieira'yı zorluyorum (boşa çıktı takımsız ha gayret, 33 yaşında ama statleri iyi 2 sene daha oynar gibi)

Ortalık beleş adam dolu artık parasızlıktan maaşlarını ödeyememekten transfer yapamıyorum, kadro da iyice şişti. Yıldıray'a Selim Teber'e falan burun kıvırdım
Sosyal ağlarda paylaş

süper lig sezonu başlamasına az kala yüklüce bir yayın hakları parası geliyordu belki o biraz belini doğrultur
olmadı sat abi

benimde livorno kariyerim süper gidiyor
livornoyla ilk sezon 1.llige çıktım
2.sezon 2 gol farkla düştüm -_-
3. sezon yine çıktım (bala göte kupa aldım ama)
4.sezon 6. bitirdim
6. sezondayım,gençlerim inanılmaz oldu,hocalarım iyi,stadım baya upgrade aldı roof taktırıyorlar şu an,training facility top oldu,ligdede 6-7 liğe yarışıyorum
gelecek sezon ilk 4'te bitirebilirm ligi.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla doğrultamadı her ay kızıyo yönetim "lan para kalmadı kulüpte" diye, bu sene iyi bi başarı elde edemezsem durum feci. Hayır bi de üstelik daha lig başından beri galibiyetim yok. TS'yle berabere kaldım 0-0 ilk maç, elimden kaçtılar resmen delirdim 50 pozisyonum falan vardı. BJK'ya öne geçtim deplasmanda ama sonra bi anda coştular 3-1 yenildim. Ardından kolay takım boluspora yine gol atamadım 0-0. En son da kayseri'yi elimden kaçırdım 1-1 bitti maç adamlar 87de penaltıdan attılar. Bi tek işte kupada sakaryayı eledim yılmaz vurala sevgilerle 3-1 ama ligde resmen rezilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer maçlarda adamlarını çok eleştirirsen, daha ilk maçlardan team talk ları angry/emberassed falan yapar ya da medyaya "bu şerefsiz de çok kötü oynuyo şu aralar" falan demeçleri verirsen bir süre sonra takıma kredi vermiyosun diye mutsuz olurlar "dur len 2 maç yenildik hemen bağrınıyosun bekle bi takım otursun" derler. Arada bir sympathise falan yap.

Aynı şekilde eğer bir oyuncuyu gelir gelmez oynatmadan falan sürekli satış listesinde tutup sağa sola önerirsen "bana yeterince kredi vermeden yolluyo" diye bireysel olarak o da mutsuz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...