Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

DoGMeaT said:

bu arada en eğlencelisi öyle oynamak,5 sezonda çok kalmışsın gerçi
ben şimdi yeni kariyer düşünüyorum işsiz başlıyıp avrupa devi bir takıma kadar gidip sonra milli takımalra geçip dünya kupasını almak hedefim
de üşeniyorum

5 sezon Serie A' da 2 sezon B ve C' de kaldım. Hedefim bu sezon Avrupa kupalarına gitmekti. Takımda oturmuştu ama oyuncular büyük takıma gitmek için huysuzlanıyordu. Alt yapı mükemmel hale gelmiştik. 22 maçta 22 galibiyet + 70 gibi bir averajı vardı. Bu sezon Avrupaya gidebilseydim oyuncuları takımda tutabilir altyapıdan geleceklerle de baya bir yol alabilirdik. Ama kilit oyuncular satılınca takım çözüldü. Ben de bırakmak zorunda kaldım.
Sosyal ağlarda paylaş

bendede bir kere öyle oldu bişi oldu
fenerle 11-12'de CL'yi aldım
ama en önemli 4 oyuncumda ayrılmak istedi
satmak zorunda kaldım
(gidenler birtanesi,150 k ya alıp 23 yaşında 55 milyona satmak zorunda kaldığım ,mataya denk hale gelmiş lan canavar sol kanadımdı,gerisi tamam ama onun yerine adam yok yani)
130 milyon para geldi ama
geriya kalan kadroya baktım
nuri şahin ve per clijan skeljberg(kesin yanlış yazdım)
dışında kaliteli 1(bir) tane futbolcum kalmamıştı
veli kavlak,arouca ve alex nimoyu aldım
3üde benim sisteme uyabilecek futbolcular değilmiş ama sonra anladım

semih,lugano,uğur,hepsinin fiziksel özellikleri bitmiş zaten
15 tane malak ötesi çocuk var bitek u20den gelip satamadığım.
dedim ne uraşcam,td arıyan takımda yoktu,yeni kariyer açtım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi başka lig olsa başım gözüm üstüne
ilk defa tsl'de oynamıştım,türk oyuncuları tanımıyorum
şöyle bir bakınca genel beceri ortalamalarına,tanımakta istemedim
kaçtım avrupalara
şimdi
efsane kariyer denemesindeyim
işsiz başladım
sıfır kariyer
iskoçya 2. liginde part-time oyuncularla dolu bir takımı iskoçya premier lig kupasını aldım 4. sezon
5. sezon 2 tane regen sayesinde ligi 2. bitirdim

livorno teklif getirdi,baya iyiydi aslında kadrosu,şimdi kızıl bayrak sallayıp 1. lige çıktım ama gerisn geri düşecem sanırım
12. hafta,sıfır galibiyet,5 beraberlik.

iyi oyuncu bulmaya üşenmiyorum
ucuz yada bedavalarıda buluyorum
ama hem ucuz,hem bedava,hemde türk veya türkiyede oynuyacak adamı bulmak başlı başına bir oyun gibi geliyor bana.
serdar taşçıyı aldım defansa,aynen sezon sonu intere gitti fln
bayıyor
ayrıca ŞL'yi aldım,önceki 3 yıl gibi sadece 5milyon euro sponsorluk ücreti geldi,oda baydı beni.
Sosyal ağlarda paylaş

bi yerden sonra oyuncu almana gerek kalmıyor da sen satıyormuşsun hep yıldızlarını.

bende var 3-4 kişinin peşindeler devamlı ama ciddi teklif gelmiyor misal hiç

gelenleride karlı bulmadığımdan satmıyorum.

ben eskiden öyle oynuyordum artık zevkine amaçsız td modundayım :D

bide yani ilk defa bir fm de hala aynı takımla devam ediyorum, yeni save açmadım. neden bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

Tottenham'la oynuyorum. Veloso, Arango ve Cardozo'yu transfer ettim. Galibiyetim yok daha. Ne taktik denediysem olmadı. Forumlardan baktım taktik, yok yine olmadı. Sorun nerede acaba ? niye beceremiyorum ben ?

Bir taktiğin tutması ve oturması için en az 6-7 maç geçmesi gerekiyor, o aradaki maçlarda zaten takım feci bocalıyor. Yani her maç taktik değiştirip de bu da olmadı dediysen normaldir, takım alışamadan taktik değiştirmişsindir yine.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu oyunda hacettepeyi alayım yerlerden göklere çıkarayım dedim demez olaydım.
mal mıyım neyim onu da bilmiyorum tam. beceremiyorum heralde :D
süper ligde 6. sıradayım, takımda herkes sakatlanıp duruyor. yeni adam alamıyoruz para yok, aldıklarımızın %70i fos çıkıyor. adam satmak istesen yine almak isteyen yok. hay ben böyle işin dedim kapadım oyunu. Yok ordusporla şampiyonlar ligi aldım şöyle böyle yaptım diyen adamlar nasıl yapıyor helal olsun.
var mı tavsiye verebilecek birileri ? şuanki taktiğim 4-2-2-1
Sosyal ağlarda paylaş

shapshal said:

yahu oyunda hacettepeyi alayım yerlerden göklere çıkarayım dedim demez olaydım.
mal mıyım neyim onu da bilmiyorum tam. beceremiyorum heralde :D
süper ligde 6. sıradayım, takımda herkes sakatlanıp duruyor. yeni adam alamıyoruz para yok, aldıklarımızın %70i fos çıkıyor. adam satmak istesen yine almak isteyen yok. hay ben böyle işin dedim kapadım oyunu. Yok ordusporla şampiyonlar ligi aldım şöyle böyle yaptım diyen adamlar nasıl yapıyor helal olsun.
var mı tavsiye verebilecek birileri ? şuanki taktiğim 4-2-2-1

sahaya 11 kişi çıkarsan daha iyi olur
Sosyal ağlarda paylaş

abi eğer taktikten anlamıyorsan yapabileceğin en iyi şey şudur
elindeki oyunculara göre taktik yap
tabi göz önünde bulunduracağın bazı şeyler var
-kötü takımlarla oynarken defansa ağırlık veren,kontra-atak bazlı bir taktik uygulamalısın
-oyuncuların kötü olduğundan çok koşturup güzel ortalar açamıyacaklar,topu iyi saklayıp güzel paslaşamıyacaklar,o yüzden kanatları boşverip sahanın ortasından oynat oyunu
(narrow-wide oayını narrow'da tut)
-kontra sırasnda topun olabildiğince hızlı hareket etmesi için ayağa pas yaptır "direct" ve tempoyu ortalarda tut,oyuncuların yetebiliyosa en yavaş "quick'e" al.
-man değil zonal marking yaptır zaten beceriksiz olduğundan adamların adam markajında patır patır dökülecek,herkezi içeri alcaklar.
-çok creative freedom ve free role verme.
-kalecinin topu oyuna sokmasıda short olsun.

bunları göz önünde bulundurarak ve oyuncularına göre bir taktik yap işte
4-5-1 oynatabilirsin,çift forvete gerek yok
2 ön libero(dmc) iyidir
ayrıca bunun için defansive line deep'te olmalı ve closing down own pitch'te olmalı
Sosyal ağlarda paylaş

galatasaray ile baştan başladım ilk yılımda nağmalup şampiyon oldum.hatta 2. yarıda 17 maçın 16 sını kazandım 1 inde berabere kaldım 2 gol yedim sadece.birde uefa yı aldım.finalde juventusu yendim.türkiye kupasında beşiktaşa yenildim.bi ara fiorentina ile adım anıldı ama adnan polat çok ısrar edince 1 yıl daha uzattım sözleşmemi.ilk yılımda transferlerim şöyle

gelenler;

diego buonanotte
lulinha
cardozo
nilmar
nelson rivas
salihamidzic

gidenler

nonda
lincoln
baros
linderoth(kiralık)
lulinha(kiralık)

şimdi 2. yılımda forvete birde marquinhos u orta sahaya mustafa sarp ı defansa gökhan zanı kaleyede serdar kulbilge yi aldım.birde feldkamp ın ısrarla önerdiği 5 tane genç yabancı oyuncuyla anlaştım.özellikle adını unuttuğum bir fransız çok iyi oynuyor böyle devam ederse diego yu iyi bir fiyata satabilirim.unutmadan birde özer hurmacı yı aldım.yedek kadrom çok iyi oldu avrupa kupası maçlarından önce hep gençleri oynatıyorum hiç kaybetmedim daha.975k ya aldığım nelson rivası 10m ye madride sattım.hatta super kupa finalinde gol bile attı bana :P.cardozo yu satmayı düşünüyorum çok hantal kalıyor.marquinhos la nilmar çok iyi anlaştı.birtek defansa cardozo dan gelcek parayla bi defans daha almayı düşünüyorum.ibb yide pilot klübüm yaptım kiraya verdiğim oyuncular sayesinde 1 maç fazlayla hemen üstümdeler :D
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel yazmışsın da, kontratak futbolunda long ball daha etkili gördüğüm kadarıyla kötü takımlarda. Hele hızlı bi forvetin varsa atıyosun ileri top koşuyo peşinden. Direct yaptığın zaman ara pası atıcaz diye saçma sapan yerlere top atıp boşa pozisyon öldürüyor kötü takımlar.

Bir de bu oyunda (eski FM'lerde bu kadar yoktu) gördüğüm kadarıyla çift forvet şart. Yoksa hakikaten gol atmada çok ciddi problem yaşıyorsun. Özellikle de kötü takımlarda. AMC falan da kurtarmıyo, 2 forvet olunca dönen toplardan çarpıp girenlerden falan gol olma ihtimali artıyor. Tek forvete ancak "berabere kalsak iyidir, aman hiç gol yemeyeyim" maçlarında dönüyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Güzel yazmışsın da, kontratak futbolunda long ball daha etkili gördüğüm kadarıyla kötü takımlarda. Hele hızlı bi forvetin varsa atıyosun ileri top koşuyo peşinden. Direct yaptığın zaman ara pası atıcaz diye saçma sapan yerlere top atıp boşa pozisyon öldürüyor kötü takımlar.

Bir de bu oyunda (eski FM'lerde bu kadar yoktu) gördüğüm kadarıyla çift forvet şart. Yoksa hakikaten gol atmada çok ciddi problem yaşıyorsun. Özellikle de kötü takımlarda. AMC falan da kurtarmıyo, 2 forvet olunca dönen toplardan çarpıp girenlerden falan gol olma ihtimali artıyor. Tek forvete ancak "berabere kalsak iyidir, aman hiç gol yemeyeyim" maçlarında dönüyorum ben.

Diğer yandan da, ben tam tersini yaptım, başarılı da oldum denilebilir. Sankt Pauli olsun, FC Eindhoven olsun, küme atlatıp ülke kupalarını aldırdım, avrupada koşturdum. Genellikle paramı iki forvete yatırmaktansa, paramla tek forvet alıp arkasına destek olarak ortasaha kaydırıyorum, başarılı da oluyorlar.

ha, tabi herkesin kendi tecrübesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...