Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

Farklı oyun açmışsın abi, o oyunu sezon başından load et bak noluyo, yine dibe vurursun yani :)

Bunun dışında çok bariz şeyler de var. Eğer çok zor ve kritik bir maçı kazanacaksanız mutlaka bir sakatlık oluyor maçta. Öyle bir yerleşti ki artık oyuncum sakatlanınca "tamam" diyorum "aldım bu maçı." ya da transfer sezonunda yüksek teklif gelen bir adamınızı satmazsanız mutlaka 2 vakte sakatlanıyor birkaç haftalığına. Fırsatı kaçırdın al sana cezası diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla gördüklerimi söylüyorum. Şu anda takımım da iyi yerde, daha önce de 2-3 oyun açmıştım. Hani kötü durumda olsam beceremedim diye bok atıyo olacam da...

Bunun dışında da bolca hata var. Maç motoru kepazeliği bambaşka.

- Yıllardır düzeltemedikleri saçmalık, aptal aptal pozisyonları izletiyolar bize. 2d'de de vardı bu hala var. Saatlerce adamın korner atmak için koşmasını, taç atışı öncesi 10 dk sağa sola bakışını, penaltılara kalan maçta kalecilerin 2 saat yer değiştirmesini izletiyolar. O kadar bayıyo ki, fenalıklar geliyo artık en hızlıda bile.

- Kaleyi gören vuruyo kardeşim bu ne? Gerçek maçta böyle mi? Her maç 50 şut falan mı atıyo takımlar? Rare'e bile getirseniz long shotsu, habire şut. Hadi kazma adam düşünemiyo, teamworkü falan düşük diyecem de en iyi adamlar bile yapıyo. Pozisyon harcıyorlar.

- Oyunda inanılmaz fazla sayıda atar atmaz gol yeme ya da yer yemez gol atma olayı var. Yani arada bir olur tamam da habire göze batacak kadar olmaz ki. Tam gol atıyosun, santradan adamlar gelip bi tane atıyo, ülen o kadar kolaydıysa 70 dkdır niye atamıyodunuz? Ya da tersi.

- Her maç 5-6 tane şut direkten dönüyor. Abartısız, istisnasız. Habire direk direk direk...

- Özellikle özellikleri düşük oyuncular feci kazma. Yani adam topla koşarken kendi kendine çevrede rakip falan da yokken taca çıkıyor. Topu alan adam çevresi boşken direkt taca vuruyor. Taç atışlarını rakibe atmak zaten sürekli moda. Hatta abartıp taç atışını direkt olarak auta atan adam bile gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

abi uzaktan şut olayının creative freedomla alakası var
eğer adam atabileceği pas-orta görmüyorsa,üstüne creative freedom kısıksa,çakıyor 40 metreden,yapabileceği başka birşey olmuyor çünkü sizin sözünüzden çıkmadan.
flair'i ve CF'si yükseksede çakıyor,o yüzden flair'i yüksek decisionsu alçak adamlara CF vermeyin.
selçuk şahinin denizin 40 metrelik şutlarını bende çok izledimde ordan biliyorum.
sakat olayını bence üşengeçlikten yaşıyoruz
ben çeşitli önlemler aldım
%95'in altıyla başlatmıyorum
match fit olmayanı oynatmıyorum
%70in altında çıkarıyorum ( form sorunu olanları 75de)
kötü deplasmana giderken run with ball ları kısıyorum
sakatlıkalrım çok daha azaldı
sezon sırasında aerobic-strenght çalışmalarını azaltıp onları sezon dışında yaptırıyorum ayrıca
hem daha verimli oluyor training'de,hem daha az yoruluyorlar.

atar atmaz yeme olayı bence "complacemnt" mu ne ondan olabilir
oyuncuların burnunu çok kaldırmamak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendorun dediklerinin alayi bende de oluyor ama bende patch yuklu degil rew yukledigini soyluyor . madem patch oluncada oluosa ne diye patch yapiolarki :) yani bide oluyoki adam diyo yani yoksa durduk yere kim niye isyan ederki oyun sole bole die bende ayni sorunlarla karsilasiyorum oyunun belli bi senoryosu var sen ne yap et o seneryo degismiyor
Sosyal ağlarda paylaş

ya gana'dan antrenörlük teklifi geldi. herneyse kabul ettim. birkaç gün sonra assistant manager, u21 manager, u19 manager geldi takıma yeni ama özellikleri üçününde çok kötüydü.

bende bunları işten kovdum ama yerine bir türlü adam getiremiyorum. nasıl çözebilirim bu sorunu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Reksa said:

ya gana'dan antrenörlük teklifi geldi. herneyse kabul ettim. birkaç gün sonra assistant manager, u21 manager, u19 manager geldi takıma yeni ama özellikleri üçününde çok kötüydü.

bende bunları işten kovdum ama yerine bir türlü adam getiremiyorum. nasıl çözebilirim bu sorunu ?

sanane u21 u19 takımlarından ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

Reksa said:

ahah elin zencisiyle uğraşmasana olm, ekmek parasına gelmiş adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız ilk defa bir sezon başlangıcında deli paralar harcamadım tam tersine oyuncular satıp, sadece 3 tranfser yaptım.

2 tane beleşe adam aldım, bir de kayseriden bi adam aldım yeni tiplerden 3.6'ya.

onun dışında zenit'e hakan ünal diye yeni tiplerlerden bi adamı 19m'e, ashton'ıda chelsea'ye 10'a sattım. borgeside 13'e betise. 37m bütçem elimde kaldı.

nilmar'ı son dakka alırken transfer sezonu bitti :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...