Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

"semih senturk has now played over 15 hours of football without scoring"

-_-

atsam atılmaz
satsam satılmaz
ne yapacam bu fb forvetlerini.

aziz bana sezon başına 1.1M sterlin önerdi 3 yıllık kontrat verip.
realmadridde teklif yaptı,onalrda 1.8 mi ne önerdi,tabikide feneri seçtim,onlarda aragonesi aldı :D
peh peh peh
Sosyal ağlarda paylaş

semihe :

forward runs rarely
through pass often
creative freedom ortalarda
run with ball rarely
metality defensive
hold up ball tick
passing direct

guiza

fr . mixed
run with ball . mixed
creative freedom . semihten 3 tık fazla
through pass . rarely
passing short

ikiliyi böyle bi dene.
Sosyal ağlarda paylaş

tek forvet oynatıyorum
4-1-4-1
kanatlar orta yapmıyor,içeri sızmaya çalışıyorlar,öyle seviyorum
semihinde of the ball ı iyi,tekniği var,ama hala yapamıyor.

aston villada pavel sezonu 43 golle kapamıştı benzer taktikte
hani tamam 40 olmasın 30 olsun 20 olsun ama lig bitcek herif 10 gol attı 3ü penaltı.

benim istediğim pavel'i FB ye getirmek değil semihi oynatmak,ama nası oynatacam bilmiyorum.

deniyorum deniyorum olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kanatlar orta da yapmıyorsa semihe gol attırman biraz zor.. o taktikte guiza biraz daha iyi iş yapar , yerden oynuyorsa takım.

ek : cisse fenerle anlaştı sezon sonu gidiyor. tello dinamo kieve gitti , yerine namouchiyi almaya çalışıyorum ama benimle beraber psv de istiyor. heyecanla bekliyorum. cissenin yerine de sandro silva diye bi adam buldum , tam MC.
Sosyal ağlarda paylaş

ben aylardır fm oynamıyorum. en son işte buraya yazdığım kadro ile bitirmedim 3. sezonu. uefa da yarı finalde bırakmmıştım filan. hala devam ediyor oyun.

1 tane hacettepe'den, bir tane kocaeli'nden efsane tipler çıkmıştı. hatta ergün teber(LB)'i avrupa maçlarında oynatamıodum ve o hacettepeden aldığım çocuğu oynattım ve 8 ortalaması ile oynadı. birde gol atmıştı ama.

son kadromu gene yazayım buraya :D

Leo Franco
serdar kurtuluş Leo Kompany Ergün teber
mehmet topuz nuri şahin delgado (borges)

holosko(AMR) mata(AML)
Vantagiatto

amacım pazzini'yi almaktı ama ne oldu bilmiorm :D
Sosyal ağlarda paylaş

Tuttuğunuz takımla oynamak tabi ki çok zevkli oluyor ancak bir süre sonra da cidden bayıyor. FM 2008' de galatasaray ile oynamıştım 2015' e kadar, gayet de başarılı gidiyordum çok güzel bir kadro oturtmuştum ancak bir süre sonra kadromdaki neredeyse bütün yabancı oyuncular daha büyük takımlara gitmek istedi. Yabancı sınırlaması olunca da rahat rahat yeni oyuncu alınmıyor. Avrupa' da başarı için de Türk oyuncular yetersiz kalıyor. Ben de sıkıldım kapattım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncular o kadar kalmıyor ama işte takımında. İyi oldukları sürece talipleri çıkıyor ve gitmek istiyorlar. Carlo Caccavale diye bir adam almıştım, 4 yılda adam ettim adamı sonra 10milyon pound a liverpool dan teklif gelince o da gitmek istedi satmak zorunda kaldım. Normal takımlarla büyük işler zor oluyor cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı sınırlaması olunca elin mahkum abi.. bizim türk futbolcuların gelişmesi önündeki en büyük etken de yabancı sınırlaması.. belli bi seviyeye geldikten sonra kendini geiştirme gereği duymuyor adam , nasıl olsa alternatifim yok diye.

verecen abi parayı , başka çaren yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

semihe :

forward runs rarely
through pass often
creative freedom ortalarda
run with ball rarely
metality defensive
hold up ball tick
passing direct

guiza

fr . mixed
run with ball . mixed
creative freedom . semihten 3 tık fazla
through pass . rarely
passing short

ikiliyi böyle bi dene.

ileriye çkmayan forvet mi olr abi asdasd
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

tek forvet oynatıyorum
4-1-4-1
kanatlar orta yapmıyor,içeri sızmaya çalışıyorlar,öyle seviyorum
semihinde of the ball ı iyi,tekniği var,ama hala yapamıyor.

aston villada pavel sezonu 43 golle kapamıştı benzer taktikte
hani tamam 40 olmasın 30 olsun 20 olsun ama lig bitcek herif 10 gol attı 3ü penaltı.

benim istediğim pavel'i FB ye getirmek değil semihi oynatmak,ama nası oynatacam bilmiyorum.

deniyorum deniyorum olmuyor.

O taktikle zaten Semih oynamaz ki, normal. Tek forvet olmak zaten aşırı bir yük getiriyor adama, tüm defansla tek başına boğuşuyor adam 4 kişi de onu tutuyor, tutup da topla dripling yapıp adam geçip gol atacak hali pek olmuyor yani üzerine bir de çabuk yoruluyor.

Bu yetmezmiş gibi kanatlarla orta falan yaptırmayarak adama kafa golü ya da karambol golü de attırmıyosun, e nasıl gol atacak bu adam kıçında 4 defansla? Anca çapraz koşu yapar işte onun boşalttığı alandan kanatlar falan girer gol atar :)

Tek forvet oynayacaksan illa kanat futbolu + arkasında sürekli ileri çıkan bir amc şart.

Genelde 4-2-3-1 kullanıyorum ben, 2mc (biri geriye DMC'ye ok çekili) am r-l-c sc şeklinde.

Onda bile forvetin Nistelrooy falan olmadıkça az oluyor skora etkisi normale göre.
Sosyal ağlarda paylaş

bende galatasaray ile 4-2-3-1 oynuyorum süper ligde oynarken 2 mc nin de okları ileri avrupada oynarken bi mc oku dmc ye yapıyorum.en çok gol atan oyuncum mehmet topal :D.ama 2. yarıda forvete brazilyalı bir oyuncu aldım 19 yaşında 2 maçtada gol attı.iyi gidiyor bakalım umarım gol sorununu çözer :)
Sosyal ağlarda paylaş

gol sorunu çekiyorsanız mutlaka ama mutlaka çift forvet oynayın. tek forvetle öyle veya böyle gol sorunu çekiyorsunuz , orta sahanızdan yeterli destek görmezseniz.

2008 başından beri maalesef bu böyle , benim gibi 4-3-3 adamını bile 4-4-2 çevirdi oyun sonunda. ha memnun muyum? memnunum şu anda oynanan oyundan , seyirciler de keyif alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sezonun başında yeni menajer ekleyerek mascherano ve diegoyu aldım takıma ucuzdan. mascherano allah oldu lan resmen :D
bu iki adamdan sonra bıraktım tabi hileyi mileyi, zorla nihatı getirdim herifi öve öve galatasaraya falan, herif 18 maçta 15 gol attı.

edit: sezonun son maçında full yedek kadro + tek forvet nihat oynadım. adam 4 gol attı lan. nihat(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...