Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

memory hatası bende de vermeye başladı. saçma olan , offical forumlarda yetkili kimse bu konuda bişey açıklamamış , ve sorunun kaynağını bilen yok. düzeltmeye çalışan da yok.

save game gönderin demiş bikaç kişi ; milletin cevabı :

- oyunu açamamamın save game ile ne alakası olabilir ki?

oyunu açarkan 1.8 gb ram kullanmaya başlıyor ve videoyu yüklemeye çalışırken bile kasıyor. ÇOK SAÇMA!

şu hatayı da gördükten sonra , iyi ki para vermemişim bu oyuna diyorum. orjinal korsan ile alakası olmadığı da forumlarda yazılmış durumda..
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyunda regenler aşırı güçlüymüş her taraf ronaldo dolu diyo baya bi sene ilerleyen arkadaşlar. ben ilk yamayla oynuyorum 2.yi kurmadım o yüzden soruyorum bu regenleri düzelttilermi 2. yamada yoksa gene aynı tas aynı hamammı olcak bikaç sene ilerledikten sonra??
Sosyal ağlarda paylaş

WinterWolf said:
Tries tricks, dwells on ball dogustan geliyor ogretilemiyor.

Hah mesela FM 08 de doğuştan gelen skill yoktu hatırladığım kadarıyla. Bunda bazı yetenekler doğuştan gelmeli.

Ya da hiçbir yetenek "illa öncekilerden öğretilerek" geçilmemeli kendi kendine gelişebilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

"yerli oyuncu oranı" için bol bol yerli oyuncu transfer edebilirsin mesela..

"tactical consistency" de aynı taktikle ne kadar uzun süre oynarsan o kadar yükselir

"hands on approach" kırmızı kart gören oyunculara ceza verme sıklığınla alakalı , daha fazla bi etkin yok benim bildiğim.. belki boardla olan diyalogların da etkisi vardır , emin değilim..

"club/player loyalty" de klüpte uzun süre geçiren / klüpçe sevilen oyuncuları satman/göndermen ile alakalı
Sosyal ağlarda paylaş

ilk 6 , 4 puan arasında.. süper heyecan olmuş valla. tebrik ederim :)

sinir olduğum nokta sezon sonunda hala devam etmekte :

av. rating sıralamasında sezon sonunda , en alt sıralar forvet adamlarıma ait. en çok gol atan berbatov ve rooney ikilisi ortalamanın altında ve sıralamada son 2 sıradalar. ikisi de normalin altında gol attılar , o da ayrı bi konu , mutlaka 9.3.0 patchinde taktiksel olarak değişiklik yapılması şart , ayrıca yine forvet oyuncularının puanlamasına da değişiklik getirilmesi lazım. maç başladığı anda , daha 10 saniye bile geçmeden bütün oyuncular 6.4 iken ST pozisyonundakiler 6.3e düşüyor.

ek : şimdi baktım 30 gole yakın atan adebayor'un ortalaması da 6.84. bunun yanında yine arsenal sağ beki olan sagne 7.34 ile arsenal takımının en yüksek ratingli oyuncusu.. bana göre dengesizlik var , sizi bilemem..
Sosyal ağlarda paylaş

evet reytinglerde bi saçmalık var defansın göbeğindeki oyuncular ve full backler çok iyi reytingler alıyor ama forvetler orta sahaların anca gol atması gerekiyor 7'nın üzerinde reyting almaları için yada normalın üzerinde iyi oynamaları lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

mmolarda devlerin forumlarda cevap vermemesinden şikayet ederiz ya , SI bu konuda dünyanın en rezil firması herhalde.

şikayet ettiğim çoğu şey forumlarda bir çok kişi tarafından dile getirilmiş ve hiçbirine resmi açıklama yapılmamış durumda.

said:
I always get this all the time.

Last game Veloso makes 32 out 35 passes. 3 out of 3 tackes. 5 interceptions. Made no fouls and missed his one and only head. Missing 3 passes and 1 header none of which lead to a chance by the opposition.

Now I would say he has had a good game. He got a 4.8 rating.
Sosyal ağlarda paylaş

forumlarda tonla topik var ; orta saha oyuncularına forward run verdiğin anda ratingleri düşüyor , hatta aynı adamların yerlerini değiştirdiğin anda bile , daha play e basmadan ratingleri yer değiştiriyormuş. ratingi göz önüne almadan , istatistiklerine bakıp kendi kendimize değerlendirme yapmamız lazım geliyor , burdan anladığımız bu.. çünkü bu olay neredeyse 2006dan beri var ve yapılan hiçbişey de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bi de Bojan her türlü Bojan mesela rating'i gol atamadı diye 4.8 bile olsa o adamı banko oynatırsın onbirde :)

Adam bu maç gol attı rating 7.1 mesela, bütün takım 7.6

E görevini yapmış layığıyla, hakkını vereceksin.

Ha geçen gün Pato hat trick yaptı maçı 9.4'le bitirdi, güzel görüntülerdi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de oyundaki regenler çook salak oluyor ya.

Forvet yaratmış finishing 10 composure 11. Hadi bi yere kadar gelişir tamam da.

191 boyu olan defans. Markin tackling var güzel, jumping de var ama adamın heading 8. Heading'i 8 defans mı olur? Hani oyunda geleceğin üst düzey defanslarından gösterilmesi sorun. 5 sene sonra kafa vuramayan defanslar, herşeyi yapıp topu taca atan forvetlerle mi dolacak oyun?

Bi de her özelliği güzel, gelişse imba olcak potansiyeli tavan yapmış adamlar oluyor, ama staminaları 8. Ya adamı bi maç 90 dakka oynatamazsın kariyeri boyunca :D Stamina geliştirmek için physical kassan zırt pırt sakatlanacak, özellikleri iyi gelişemeyecek.

Biraz özen göstersinler şu regenlere ya..

Potansiyeli iyi topçulara şöyle salak özellikler vermesinler, en azından 14 falan olsun abi staminası 8 nedir. Bi de pozisyonuna göre verilmeli. Bu feedbackleri almıyolarmış bi de burada okuduğum iddialara göre, saygım azaldı sigames'e :(
Sosyal ağlarda paylaş

nip, yaniliyorsun. Defans icin sadece jumping onemli. Heading dedigin sey topu istedigin yere atabilmek, defans topa ulasmali, istedigi yere atmak ise bambaska bisi ve genel olarak forvetlere gore bir ozellik. Iyi heading varsa zaten defans oyuncunun yollayacaksin ceza sahasina kornerlerde.

Ayrica herkesin en az 14 staminasi olmak zorunda ne demek :D Bu dunya bir cok az kosan yetenekli oyuncu gordu :) 180 oldu demek diye, potansyeli yuksek diye mukemmel oyuncu olacak diye bisi yokki? Adam sergen gibi cok yetenekli ama profesyonellikten uzak bir adam da olabilir.

Buna yine dua et, eskiden 1 finishingli forvetler, 1 passing ve technique'li orta sahalar vardi, su an gayet dengeli hersey. Her yuksek potansyelli oyuncu wonderkid olacak diye bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi defansın topu uzaklaştırmak için kafayı rakip forvetin ayağına vurunca görürüm ben seni :D

Ayrıca stamina adam oynayabilsin diye gerekli. Yani work rate'i düşük olsun, yavaş da olsun tembel olur koşmaz ama bi 90 dakka çıkartabilmeli. 2 haftada bir 90 tam dakka oynasın yeter ama Premier Lig'de oynuyorsan benim gibi. Haftada 3 maç yapıyorsun, 8 staminalı adam özellikleri harika da olsa oynayamaz yani :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...