Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

Mumu said:
cristiano ronaldo'nun statlara abanmazlarsa bu oyuna elimi sürmem. adamın statları niyeyse bir messi kadar bile olamıyor oyunda. tamam iyi oynuyor çok gol atıyor falan da, yok arkadaş ben daha yüksek istiyorum.

ya birak mumu... her sekilde oynayacaksin iste :P Dl edip oynayacaksin kacisin yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkasokak said:
semihe 18-19 finishing ve en az 17 heading bekliyorum hadi bakalım hayırlısı.

uzulebilirsin o halde :D

bu sene statlar assaga cekildi arkadaslar, artik 15 cok iyi bir stat. Daha once bol bol 18-19lar verilirdi en iyi oyuncular ile iyi oyuncular arasinda fark olmazdi, bu sene herkes CA lardan 10 puan falan eksiltti cogu oyuncudan.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:
yani bende çeviriyodum ne güzel maçı niye öyle dedin ki rewe :p

bu arada david villa nın hilesini biraz kısarsanız sevinicem.

Ispanyol ve Italyan research team cok abartmisti oyuncularini gecmis yillarda. Ispanyol takimi geri cekti statlarini ingiliz researcherlar gibi ama Italyanlar israrla liglerinin ispanyadan daha iyi, ingiltereyle de ayni seviyede oldugunu iddia ediyorlardi. Simdi onlara da nerf istegi geldi gorecez bakalim.
Sosyal ağlarda paylaş

Semih'e headingden finishingden çok work rate ve positioning vermek lazım bence. 14-15 finishing 14 heading, 16-17 work rate. yine o civarda positioning. Bi de composure u yüksek olmalı. Adam gerideymişiz son dakkaymış tur gidiomuş falan hiç dinlemiyo çat diye atıyo en ufak bi stres yaşamadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
Arkasokak said:

bu sene statlar assaga cekildi arkadaslar, artik 15 cok iyi bir stat. Daha once bol bol 18-19lar verilirdi en iyi oyuncular ile iyi oyuncular arasinda fark olmazdi, bu sene herkes CA lardan 10 puan falan eksiltti cogu oyuncudan.

bu seferde alt lig oyuncularıyla iyi oyuncular arasında fark olmazsa nolcak hehe
mesela semihin finishing 15 olsa, orta kaltie bi takımın forveti 10 olsa(atıyorum bursaspordaki orta karar bi forvet), 2. ligde oynayan bi forvetinki kaç olcak :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Semih'e headingden finishingden çok work rate ve positioning vermek lazım bence. 14-15 finishing 14 heading, 16-17 work rate. yine o civarda positioning. Bi de composure u yüksek olmalı. Adam gerideymişiz son dakkaymış tur gidiomuş falan hiç dinlemiyo çat diye atıyo en ufak bi stres yaşamadan.

aynen oyle zaten arkadasim ;) tebrikler efenim :P
Sosyal ağlarda paylaş

EagleEye said:
Azmodai said:
Arkasokak said:

bu seferde alt lig oyuncularıyla iyi oyuncular arasında fark olmazsa nolcak hehe
mesela semihin finishing 15 olsa, orta kaltie bi takımın forveti 10 olsa(atıyorum bursaspordaki orta karar bi forvet), 2. ligde oynayan bi forvetinki kaç olcak :)

2. ve 3. lig oyunculari icin bazi statlari 9-10 ise o adam is yapardi hep. oyle olacak yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
Rewendor said:

aynen oyle zaten arkadasim ;) tebrikler efenim :P

Ahah süper :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi şunu yapsınlar artık türkiye liginde. dandirik bi takımdan bi adam istiyosun adam ık mık ediyo. beşiktaşım lan ben nası gelmezsin diye deliriyosun bilg başında. yani üç büyüklere can atsın küçük klüplerdeki oyuncular. gerçekçi olsun. hatta mail falan atalım bu konuda. evet...:)
Sosyal ağlarda paylaş

Ümit Karan'a da mesela 17-18 finishing, 18-20 Flair, 15 falan Creativity veririm ben, ama Work rate 8-9 civarı olur, fiziksel özellikleri düşük olur 11-13 arası falan seyreder (strength fazla olabilir biraz) Consistency 7-8 Important matches 15-16 olur, composure yüksek, heading düşük 10-12 arası olur felan.

Tuttu mu yine Azmo :p

Gerçi biraz abartı oldu da consistency felan yüzünden dengelenir işte oynadı mı canavar oynuyo adam sora ama yatıyo
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Ümit Karan'a da mesela 17-18 finishing, 18-20 Flair, 15 falan Creativity veririm ben, ama Work rate 8-9 civarı olur, fiziksel özellikleri düşük olur 11-13 arası falan seyreder (strength fazla olabilir biraz) Consistency 7-8 Important matches 15-16 olur, composure yüksek, heading düşük 10-12 arası olur felan.

Tuttu mu yine Azmo :p

Gerçi biraz abartı oldu da consistency felan yüzünden dengelenir işte oynadı mı canavar oynuyo adam sora ama yatıyo

ucmussun. 17-18 finishing anca dunyanin en iyilerinde olur. Umit karan iyi bir oyuncu ama finishingi 15 ten yukari olmaz, olmamali. Work rate ve Teamwork te oldukca dusuk olur. Compusture da 15 civarinda olur. Umite yuksek fiziksel guc ve stamina verilir mesela :)
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:
şu yeni oyunda barzaghli nin tüm statları 10 filan olmalı bence. 20 lerde tüm defans statları ama gördük şampiyonada kendisini

Barzaghli kim bilmiyorum ama italyansa statlarinin abarti olmasi maalesef normal, malum italyan arastirma ekibi kendi liglerinin dunyanin en iyisi, italyan futbolcularin da tartismasiz 1. numarasi oldugunu dusunuyor.

Ikna etmek icin de bastaki SI abileri bagirmak zorunda kalabilir ehah.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:

ucmussun. 17-18 finishing anca dunyanin en iyilerinde olur. Umit karan iyi bir oyuncu ama finishingi 15 ten yukari olmaz, olmamali. Work rate ve Teamwork te oldukca dusuk olur. Compusture da 15 civarinda olur. Umite yuksek fiziksel guc ve stamina verilir mesela :)

Yok Ümit Karan'a o kadar finishing yakışır ama. Adam dağ tepe farketmez her türlü vuruyo hiç beklenmedik anda hep kaleyi tutturuyo. İnanılmaz bi ayarı var ayağının. Work Rate bence de çko düşüktür evet, amam finishing bence 2 sene evvelki fm gibi 17 falan olmalı rahat yani.

Stamina tamam ama yüksek fiziksel gücü pek sanmam, hani 2-3 sene önce öyleydi de şimdi markajda kayboluyo çok boğuşamıyo :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Azmodai said:

Yok Ümit Karan'a o kadar finishing yakışır ama. Adam dağ tepe farketmez her türlü vuruyo hiç beklenmedik anda hep kaleyi tutturuyo. İnanılmaz bi ayarı var ayağının. Work Rate bence de çko düşüktür evet, amam finishing bence 2 sene evvelki fm gibi 17 falan olmalı rahat yani.

Stamina tamam ama yüksek fiziksel gücü pek sanmam, hani 2-3 sene önce öyleydi de şimdi markajda kayboluyo çok boğuşamıyo :)

17-18 finishing tamamen skandal olur. Yeni oyunda 14-15 gayet yeterli statlar. 17 ve ustu artik world class oyunculari ayirt etmek icin kullaniliyor. Umit Karan iyi bitirici ama dunyanin en iyilerinden de degil...
Sosyal ağlarda paylaş

mac motoru farkli jardel doneminden. Bu bahsettiginiz varsayimlar yuzunden zaten dengesiz garip seyler oluyor oyunda.

yine olacaktir zaten, aradan cikacaktir 2. ligde 20 finishing ama butun statlari 2 olan adamlar.

Her statin sinerjisi oldugu dogru baska statlarla, bunlari biliyoruz zaten ve buna gore dagitiyoruz merak etmeyin. Kisacasi 20 finishingli bir umit karan mevcut statlarla yilda 36 gol atabilir ve oyle biri olmadigini biliyoruz. Istediginiz kadar consistency'i dusurun.

O yuzden rahat olun siz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...