Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

@Azmodai : bjkli muhammed var mı bare artık oyunda :D şöyle teknik 20 ball control 20 bir genç istiyoruz :p

bu arada 3d böyle olucaksa olmasın yani. oyunun kendi bir basitliği sadeliği vardı, onu berbat ederler yani. bu grafikler fifa veya pes gibi olmicaksa güzel olmaz. yani icanfootball gibi olcaksa olmasn bence çünkü güzel hareketler filan gözükür mü meçhul.

oyunu git gide komplike yapmaya başlamışlar ama şu player interaction daha da geliştirlmeli bence. yani bir futbolcu üzgünse gidip onla o konu hakkında konuşabilmeliyim, sadece basın aracılığı ile olmamalı bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Noktalarla hayal gücüne kalıyordu daha iyiydi. Ayrıca aynı şey olmaz noktalarla olduğundan. Topa vuruşlarda çok kısıtlı animasyonlar olacağından top da belli şekillerde gol olacaktır. 2-d'de animasyon kastırmadığından "topa şöyle vurdu" yazıyo altta ve top binlerce farklı şekilde gol olabiliyor. O açıdan fark olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

insanoğlu hep yeniliğe karşı yahu, warcraft 3 çıkacaktı hatırlarım, 1 yıl ağlamıştı millet, sonra efsane oldu oyun. daha mı karizmatik olunuyor 3d ye karşı olunca anlamıyorum, sonuçta tcm değil bu 3d de farklı 2d de farklı sonuçlar çıksın, motordan geçer 3d de gösterilir aynı hesap, isteyen kapatır 3d yi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi karşı değilim de daha önce ne kadar 3-d menejerlik oyunu varsa hepsi maç motoru icabıyla epic fail oldu. 2-d maç motorunun özgürlüğü, rahatlığı ve gerçekçiliği yapay zekayla ve senin verdiğin taktiklerle etkileşimli bi 3-d maç motorunda görülmedi şimdiye kadar. Umarım yapabilmişleridr ama bence teknolojik olarak biraz erken bu gelişme için.

Yoksa kim istemez keşke hd falan yapsalar hatta maç izler gibi izlesek oynadığımız maçları, hatta kulübeden izlense sadece ultra gerçekçi olsa :)
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
her sekilde alip oynanir arkadaslar. Rakibi olmayan bir oyun. 3-d yi begenmezsen de 2-d ye donersin oldu bitti.

Ama cogu kisi yine netten indirecek, almayacak guzelim oyunu.

2008 rezaletinden sora kolay kolay zaten para saçacağını sanmam insanların FM'ye. İmajı çok bozdu bayağı zedeledi.

3D'yi pek istemedim ben, 2D'yi bile hala tam oturtamadılar 3D'de iyice suyu çıkar gibi geliyo. Umarım düzgün yapabilirler. Azmo biraz bilgi vermen mümkünmü betayı kurcaladıkça azar azar?
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi biraz bakındım da gayet güzel gözüküyor oyunun özellikleri.

Ancak ben bir de şu oyuncu özellikleri konusuna tekrar eğilmelerini isterim. CM0304ten beri oyuncu özellikleri resmen karman çorman oldu. Her sene kim iyiyse onu coşturuyolar her şeyini 20liyolar. Mesela Kewell ya da De Sanctis GS'ye geldi diye tüm özelliklerini 1-2 düşürmüşlerdir şimdi. Çok saçma oluyordu özellikler. Umarım daha gerçekçi yaparlar bu yenisinde.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:
onu yapanlar bizim türk araştırma ekibi. bir de her sene değişiyor puanlama barajları. bi sene herkesin aşırı düşük oluyor bir sene yükseliyor standardı tutturamadılar bir türlü.

Ama sırf Türklerde değil ki? Hani tamam bi oyuncu çok parlar falan "lan hakkını verememişiz adamın" diye düzeltirsin. Ama adam bi süper oynuyo çaat herşeyi 20, sora bi sezon sakatlıklarla boğuşuyo adamı rezil etmişler.

Hatta aynı çizgide giden bir adam bile mesela R.Madrid falan transfer ettiyse o sene puanları 2-3 puan artıyo, ya da daha düşük bir takıma transfer olduysa aynı şekilde düşüyo. Şu oyunda Song'un hiç hakkını veremediler mesela. Kewell bize geldi diye şimdi hevesle alıcaz takımı bi bakıcaz adam rezil. Gerçi dünya kupasında parladı diye Arda'yı da ronaldo yaparlar heralde. Tamam hep bizim ligden gidiyorum çünkü genelde türkiye ligiyle oynarım da, genel bişi demekistediğim.

Yani oyunun bir çizgisi yok. Eskisi kadar gerçekçi değil puanlar.

Orjinal konusuna gelince de, 30 ytl falan diye ümitlenmeyin derim. FM2008 çıkalı 1 sene oldu onu bile hala 70ytl ye satıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...