Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

yo öyle birşey demiyorum. Ama rc'yi kücümseme demen komik geldi. iyi orta yapıyorsa crossing'ini 16-18 yaparlar (zaten öyle yapmışlar) bırakırlar.Carlos naptı fenarbahçede 2 senedir ? Ya hadi geçtim türkiye ligini avrupa vitrininde ne yapti geçen sene ? Eskiden esinlenmeler yapmışlar resmen...

2000 senesinde ki carlos gibi olmuş. Şu attributes'lar olsa 2000 senesinde ki oyunda kimse çıkıp demez düşük olmuş fazla olmuş..

bırakalım feneri galatasaray'ı carloş aşığı biri yapmış işte....
Sosyal ağlarda paylaş

ya bak, oyle demekle olmuyor iste arkadasim. Madem elestiriyorsun, madem analiz yaptiracaksin, yapalim hadi. Oyunda 30+ yasinda oyuncular oyunun basinda ne kadar iyi statlarla baslarsa baslasin sezon ortasina kadar jaded olmaya baslar ve statlar ve performans duser. simdi elestirdigin statlari degerlendirelim illa istiyorsan.

Roberto carlosun braverysi dusuk mu olsun? Herif her topa dalmiyor mu? Uzaktan sutlari ve uzun taclari iyi degil mi? Frikik kullanimi eskiden 20ydi, 15'e dusmus cunku eskisi kadar iyi sut cekemese de kaleye halen takimin butun frikiklerini o kullaniyor? Orta acmasi 16, normal gayet kendisi icin Tackling'i 16, nasil daha dusuk olsun? adamin kayarak dahi cok kritik mudahaleleri yok mu? Markaji iyi degil adamin ve nitekim cogu dunya capindaki beklere gore dusuk adamin stati.

Gecen sene cok hata yapti, cok fazla offsayt bozdu, al sana concentration 11, taktir edersin ki 11 de ust kademe futbol icin oldukca dusuk bir stat... adamin ayrica defansif bir stat olan positioning'i dusuk, 10 civari, ki dogru bir stat bu. Takim oyunu yukek ve workrate'i yuksek cunku herif mac boyu kopek gibi kosup paslasiyor, bunu inkar edebilir misin? Influence desen adam 2. kaptan resmen takimda tecrubesi ve karizmasiyla. Fiziksele gelelim, bu yasta bir oyuncunun fiziksel statlari cok hizli duser, ama dusmese diyelim herkes gecen sene adamin sagindan atip hizla solundan kosup deparla topa yetistigi maci hatirlar mutlaka? Pace ve staminaya laf edebilir misin? Bu yasinda bile 90 dk herif ileri geri kosuyor?

Kisacasi elestirilerin biraz agir arkadasim. RC taktir edersin ki offansif yonu halen cok iyi olan ama defansif olarak basarisiz bir bektir, bunu fenerliler de inkar etmez zaten ve adamin defansif statlari iyi degil. Tackling'i iyi adamin, ama konsantrasyon, yer tutma, markaj, Kafaya cikma (ki defans icin en onemli stattir hava toplari) hepsi cok cok dusuk? Ayrica editor cikinca bak gizli statlara, adaptasyon, dil bilme, yas, determination ve consistency hepsi gizlidir, bak bakalim ne durumda, goreceksin ki bunlarin hepsi RC yi oldugu gibi yapar, defansta zayif, ama ileride guclu bir oyuncu.

Oh be.
Sosyal ağlarda paylaş

benim tek sevindiğim iş insanların bu bilgisayar kaldırır mı bu kaldırmaz mı diye yazmasından sonraki beni saran endişenin kalkması çünkü baya baya hızlı (3gb ram-250hdd-2.0coreduo ve internal dandik intel ekran kartı g945mi ne)

bi de fm 2008 bu alette windowed olmuyodu kartın desteklemiyo falan diyordu bu direk windowed oldu böylece hem msn hem fm kullanabiliyorum muhteşem oldu
Sosyal ağlarda paylaş

GS kadrosunu inceledim biraz. Genel olarak geçen seneki değerlere çok dokunmamışlar oyuncu statlarında, benzer değerler var gibi geldi. Hatta acaba kadro güncelleştirmelerini demoya koymadılar mı diye düşündüm...

Genel olarka güzel. Birkaç kötü özellik var tabii..

Baros ve Arda'nın hakkı yenmiş bariz biçimde. Önemli değil, Arda'yı belki gelişmeye açık olarak düşünmüşlerdir.

Amaaa.. Servet'i inceleyen insan kimse heralde rüyasında falan gördüğü gibi yazmış statleri. Bu kadar saçma bu kadar abes olamaz. 12 heading vermişler servete. Şaka gibi. Üstelik de Acc.si hala 8 falan geçen seneki gelişimine rağmen.

Tek ümidim kadro güncelleştirmelerinin demoyu pas geçip esas oyunda düzelmesi
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
GS kadrosunu inceledim biraz. Genel olarak geçen seneki değerlere çok dokunmamışlar oyuncu statlarında, benzer değerler var gibi geldi. Hatta acaba kadro güncelleştirmelerini demoya koymadılar mı diye düşündüm...

Genel olarka güzel. Birkaç kötü özellik var tabii..

Baros ve Arda'nın hakkı yenmiş bariz biçimde. Önemli değil, Arda'yı belki gelişmeye açık olarak düşünmüşlerdir.

Amaaa.. Servet'i inceleyen insan kimse heralde rüyasında falan gördüğü gibi yazmış statleri. Bu kadar saçma bu kadar abes olamaz. 12 heading vermişler servete. Şaka gibi. Üstelik de Acc.si hala 8 falan geçen seneki gelişimine rağmen.

Tek ümidim kadro güncelleştirmelerinin demoyu pas geçip esas oyunda düzelmesi

kadrolar degismeyecek yilbasina kadar. Barosun da statlarini gecen sene hangi takimda oynadiysa o veriyor. Tekrar ediyorum, oyunda su anda gordugunuz statlar gecen senenin ve ondan onceki 2-3 senenin ortalama degerlendirmesi falan filan. Serveti inceleyen insan da head researcherdir, galatasaraylinin kralidir iciniz rahat olsun heh.

Ha bi de demoda turk quickstart var mi bilemiyorum ama full db ile turk liginde basladiginiz zaman statlar biraz daha az random atanacaktir. Eskiden cok fazla 0 vardi turk dbsinde onlari bu sene teker teker duzelttiler falan cok yogun gecirdiler.

en bedavaci tester bendim valla :P Hic stat mat isim olmadi.

edit: bu arada kafaya cikmada heading onemli degil. Heading topu istedigin yere yonlendirme stati, jumping onemli defansif oyuncularda, aklinizda olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da her kafa topunu atıyo uzaklaştırıyo adam ceza sahasından, Edu gibi kendi kalesine de atmıyo o topları :) 12 az 14 15 falan... Bi de adam deli gibi koşup adam geçti kaç defa geçen sene hala acc si 8.

Arda ayıp hakkaten.

* * *

BJK genel olarak güzel gibi. Bobo'ya biraz daha iyi bişiler yapabilirlerdi. Bi de Rüştü'ye tecavüz etmişler, o kadar da kötü değil şimdi hakkını yememek lazım.

* * *

FB geçen seneki gibi yine, overrated aşırı derecede. Gerçi geçen seneki CL başarısından sonra bekliyordum bunu.

Alex'e nerf gelmişti FM8'de 8.0.2'yle, tekrar bufflamışlar acc pace ini eski haline getirmişler. Tenik 1-2 özelliğini 19 dan 15-16 ya düşürmüşler vah vah, ama al real madride barca ya koy oynasın yani, ayıp :)

R.Carlos zaten terbiyesizlik :)

Maldonado daha gerçekçi olmuş.

Volkanın özellikler iyi baya, ama bence hakediyodu da euro 08 den sora.

Emre'ye bayağı nerf gelmiş daha iyi olabilirdi gibi.

Kazım ın acc si speedi az yapılmış tekniğini fazla yapmışlar orjinaline göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Tamam da her kafa topunu atıyo uzaklaştırıyo adam ceza sahasından, Edu gibi kendi kalesine de atmıyo o topları :) 12 az 14 15 falan... Bi de adam deli gibi koşup adam geçti kaç defa geçen sene hala acc si 8.

Arda ayıp hakkaten.

* * *

BJK genel olarak güzel gibi. Bobo'ya biraz daha iyi bişiler yapabilirlerdi. Bi de Rüştü'ye tecavüz etmişler, o kadar da kötü değil şimdi hakkını yememek lazım.

* * *

FB geçen seneki gibi yine, overrated aşırı derecede. Gerçi geçen seneki CL başarısından sonra bekliyordum bunu.

Alex'e nerf gelmişti FM8'de 8.0.2'yle, tekrar bufflamışlar acc pace ini eski haline getirmişler. Tenik 1-2 özelliğini 19 dan 15-16 ya düşürmüşler vah vah, ama al real madride barca ya koy oynasın yani, ayıp :)

R.Carlos zaten terbiyesizlik :)

Maldonado daha gerçekçi olmuş.

Volkanın özellikler iyi baya, ama bence hakediyodu da euro 08 den sora.

Emre'ye bayağı nerf gelmiş daha iyi olabilirdi gibi.

Kazım ın acc si speedi az yapılmış tekniğini fazla yapmışlar orjinaline göre.

heading 14-15 nedir yahu naptin. 12 nasil az? 12 ile kendi kalesine atmaz ki lol, heading 7-8 olur o zaman azdir. 12 heading hucum yonu o kadar da iyi olmayan bir savunma oyuncusu icin gayet iyi (her ne kadar 2-3 kafa golu atsa da, luganonun da heading az mesela, o kadar kafa golu var adamin).

Yok siz gsliler mutlu olmayacaksiniz takimdan imba olmadigi surece :( mutlu edemicekler sizi dsdf.

rc nasil terbiyesizlik, yukarida madde madde siralaidm sebepleri, allah askina tuttugunuz takim gozunuzu bulamasin :(
Sosyal ağlarda paylaş

Abi en basidinden şu anda kendi takımınızdaki Gökhan Gönül RC^den daha çok katkı sağlıyor takıma. Koy masaya statlarını karşılaştır bakalım...

Bu arada Arda'yı ManU'yla scout ettirdim. Cristiano Ronaldoyla kıyasladı scout.

CA sı için "is a bit way off the standart"
PA sı için "isn't far from having the required potential to be better than ronaldo" dedi.

Sona da decent signing dedi. Eğer harbi öyle gelişecekse iyi ve hatta abartı tabii :D
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Oyunun demosundaki ilk hatam, bana mı özel bilmiyorum da yazayım: Her bastığım harfi 2 kere algılıyo, ismimi mehter marşı gibi yazdım manager profiline 2 adım ileri 1 adım geri (backspace) :)

Şu sorunla karşılaşan yok mu benden başka yahu?

Yani mesela Galatasarayı arayacak olsam searchde hiç backspace kullanmasam şöyle çıkıyor:

GGaallaaattaassaarraayyyy
Sosyal ağlarda paylaş

yani iyi tamam feneri iyi yapmışlar geçen seneki CL deki başarısından dolayıda, ee türkiye de avrupa şampiyonasında 3. olmadımı arkadaş. o takıma bakıyosun en çok milli futbolcu gs den. eğer dediğiniz gibi aşırı büyük bir fark varsa gs nin kadrosuyla fenerin ki harbi ayıp etmişler. bu sene türkiye ligini de mi izlemiyor bu adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...