Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"noob" sorusu

aritra

Öne çıkan mesajlar

casting süresine bağlı olarak da düşüyor zaten bonus damage.
amma velakin overheal i minimize ettiği için, mana kullanımını da optimize ediyor işte.(türkçeye gel)3 sn castingi üşengeçlikten kimse interrupt etmiyeceğinden 5k heal atıp "3k sı overheala gitsin aq üşendim" diyeceğinden mana da çöpe gidiyor, düşük rank heal ile bunu da azaltmış oluyosun falan işte.
Sosyal ağlarda paylaş

charge ve intercept kullanıyor warriorlar o dediğin şey için.

need/greed roll olayı düşen bir eşyaya ihtiyacın olup olmamasına bağlı olarak zar atman kabaca. ihtiyacın varsa needlersin , diğer needleyenlerle birlikte zar atarsınız en yüksek atana gider eşya ; ihtiyacın yoksa ama başka şekilde kullanabileceksen de greed atarsın.

örneğin sen bir warriorsun ve 2h sword düştü, partiye sorarsın benimkinden daha iyi bu, needliyorum diye ; atıyorum paladin vardır benim de ihtiyacım var ben de needlerim der. ikiniz need roll atarsnız, en yüksek kime gelirse eşya ona gider.

kimse özel olarak istemiyorsa greed roll atar herkes, kabaca bu olay. eğer needlemiş biri varsa o eşya için, greedleyenlere bakılmaz, sadece need zarları atılır.

zırh tierleri için http://www.wowwiki.com/Armor_set 'e girebilirsin, armorun isminden anlaşılır kaçıncı tier olduğu.
Sosyal ağlarda paylaş

Healerı actım omen ı kapadım addonlardan..PvP talent pvp gearla henuz aggro cektıgım olmadı heroic, karazhan veya za da.

Healer tank a baslangıcta 2 3 sn vermesı aggro cekmemesı ıcın yeterlıdır.Threat dps ve tank arasında kontrol edılır genelde.

Dusuk rank heal atma olayını raid healer oldugumda kullanıyorum.O da sadece regrowth atarken Reju'nun dusuk rank ını kullanmadım hıc.

Dusuk rank buyu cast etme ısı arena da entagle ve moonfire ın rank 1 ını cast ederek ısınıze yarar en cok.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bişey daha sorucam.

arkadaşla parti kurduk. 2 kişiyiz. arkadaş orgrimmar'da oturuyo. ben ise avlanıyorum, ganimetler ona gitsin istiyorum. nasıl yapıcam?

group loot yapıyorum. o need roll atıyo, ben atmıyorum ona gitsin diye. ama bu sefer "everyone passed" oluyo. master loot olup give it yapınca da alamıyo uzakta diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
FreEmoon said:
Over heal agro yaratmaz. Ve healdan agro alman asla senin suçun değildir.

cook geriden gelen bi not

overheal aggro yaratmaz ama body pullanmış mob varken tanka yaldır yaldır healing cast edersen o casting ile aggro alabiliosun (bkz.archimonde ;p) (bkz.noob druid ve lifebloom+revuj)
Sosyal ağlarda paylaş

Raidde body pull yapan tankı dövüyorlar bizim oralarda. heleki arciyi bodypull yapanı guildden bile atabilirler. Dahası sebep ne olursa olsun, ne zaman olursa olsun, hangi şartlada olursa olsun heala kaçan agro healerın suçu değildir. Raiddeki mage bile heala kaçan agrodan healerdan daha fazla suçludur.
Sosyal ağlarda paylaş

aritra said:
arkadaşlar yaratık avlıyolar. ben de arkadan sessiz sakin heal basıyorum. ama yaratığa değmeme rağmen koşup bana saldırıyo. uzaklaşsam da farketmiyo, resmen dünyanın öbür ucundan heal bassam bile gelip canımı alıyo.

mantığı nedir kısaca, savaşan biri nasıl iyileştirilmelidir?

Biz buna agro diyoruz =] Surekli abanma heallara, gerekmedikce healinginin en yuksek rank ini kullanma =]
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:
hunter uyuyosa tankın günahı ne freemon? :P

Hunter uyuyordur suçludur, hunterın uyuduğunu görmeyen raid lider combatı başlatıyordur suçludur, üstünde md olmayan tank gidip bossa dalıyorsur suçludur, hunterın md atmadığını görmeyen diğer hunterlar suçludur. Tüm bunları görüp ventten uyarmayan mage bile suçludur :D ama healerda suç yoktur.

Healer ancak boss ilk 1-2 vuruşunda tanka yeri öptürünce "heal için agro build bekliyordum" derse suçlu olabilir. Healer heallıyacak, onun agro düşünme şansı yok, MT healerın tek önceliği tankı ayakta tutmaktır, kendi healını bile gözden kaçırabilir, onu ayakta tutmak raid healerın görevidir. Ve hiçbir healer şartlar ne olursa olsun agro alıcam diyerek healı kesmez, kesemez. Agro alıp ölme pahasına o healı genede atar.

En azından benim böyle yapıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...