Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"noob" sorusu

aritra

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:
Zaten o 140m olayıda hala şehir efsanesi. Sonuçta oyunda bir yerde quest yaparken lich kingle karşılaşıyormuşuz (hala arıyorum o questi yapamadım daha yapınca ss alacam) ve orda HP'si 140m görünüyormuş. Boss olarak karşımıza çıkınca nolcak bilinmez.

Lich king'in instance yada combat stilini henüz hazırladıklarını sanmıyorum. Bence exp sonraki ilk 6 ay beklemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Life bloom combatta atılırsa full atana yazar. Ama combat dışı atılırsa hot druide son patlama kimin üstünde ise ona yazar.

Cuce said:
ayşe bana mending attı benden osmana gitti, osmana giden heal bana yazılıyodu dimi.

Evet abi hatta mending combat dışında atılırsa ilk healda atlayan kişinin healda tanka yazılır.

yanlış

lifebloom tick her koşulda "atan druide"
lifebloom bloomu (patlaması) her koşulda atılan target yazar

bakınız wws raporlarında patlayan revuj heallerine ,
osman gains 200 hp from ayşe's lifebloom
osman gains 1400hp from osman's lifebloom

şeklinde geçer combat log ;p

revuj içinde benim bildiğim şekli şu
out of combat , revuj attın , osman combata girdi
revuj tiklio sana yazan aggro "ya çok düşük" , yada "0" olması lazım çünkü şu ana kadar bir kez olsun pull öncesi atılmış healden aggro almadm

(örnek : revuj + lb + regrowth stacklenmiş tankın hyjal trashlerini beklerken aggro kaçırmamamsı.)
Sosyal ağlarda paylaş

ben patlayan lifebloom ile hydross çekip wipe etmiştim :) (yani kayıdını tutmadım ama tanka "nedense" pull öncesi lb atasım geldi o da sağolsun 6 sn falan sürdü pull işlemi tankın kafasında lb patladı sonra hidross ve addleriyle güzel anılar yaşamıştım...
diyeceğim o dur ki blizzardın bana garezi yoksa bütün Lb'nin periyodik ve son healingi'nin aggrosu druide...

bu arada bunu çok "quote"lıyasım geldi
aritra said:
resmen dünyanın öbür ucundan heal bassam bile gelip canımı alıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:
ben patlayan lifebloom ile hydross çekip wipe etmiştim :) (yani kayıdını tutmadım ama tanka "nedense" pull öncesi lb atasım geldi o da sağolsun 6 sn falan sürdü pull işlemi tankın kafasında lb patladı sonra hidross ve addleriyle güzel anılar yaşamıştım...
diyeceğim o dur ki blizzardın bana garezi yoksa bütün Lb'nin periyodik ve son healingi'nin aggrosu druide...

aritra said:

yanlış anlama ama bunun olması imkansız, combat'a girmeden atılan HoT'lar aggro yaratmaz

Lifebloom olayına gelince de wowwiki'den yorumsuz

"If the druid that cast it is in combat, the heal over time counts as threat to the druid. The bloom is zero threat to either the druid or the recipient (contrary to most people's assumptions about the combat log)"
Sosyal ağlarda paylaş

tantun said:
mardox said:

aritra said:

yanlış anlama ama bunun olması imkansız, combat'a girmeden atılan HoT'lar aggro yaratmaz

Lifebloom olayına gelince de wowwiki'den yorumsuz

"If the druid that cast it is in combat, the heal over time counts as threat to the druid. The bloom is zero threat to either the druid or the recipient (contrary to most people's assumptions about the combat log)"

Evet ben de aynen böyle biliyorum ve tecrübelerimle sabittir :P
Sosyal ağlarda paylaş

belki de yanlış anlattım... tank hidrossa doğru giderken lifebloomlar tikliyordu (burda bi sorun yok :) ), tankın hidrosu çekmesinin hemen ardından lifebloom son healingi tankın üzerinde patladı ve hidross bana koştu. ayrıca tank da full hp idi :s

insan böyle salakça bi wipe'a sebep olunca inşallah 6 sn içinde çekmez diye dua etmekten ve o anı sn sn izlemekten başka şansı olmuyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:
belki de yanlış anlattım... tank hidrossa doğru giderken lifebloomlar tikliyordu (burda bi sorun yok :) ), tankın hidrosu çekmesinin hemen ardından lifebloom son healingi tankın üzerinde patladı ve hidross bana koştu. ayrıca tank da full hp idi :s

insan böyle salakça bi wipe'a sebep olunca inşallah 6 sn içinde çekmez diye dua etmekten ve o anı sn sn izlemekten başka şansı olmuyor :)

Demekki combata girilmis sen son lifebloomu atmadan once :) Evet overheal agro yaratmaz ama sen orda gidip health potion bile icsen sana gelir cunku warrior agro ureticek bisi yapmamis body pulldan baska :)
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada olurdu eskiden bizede,

Heal attıktan sonra onun bi effect i var overheal oldukca aggro yaratmaz ama MT grubundaki warlock gir cık yaparsa MT nin range ine MT nin HP de bir imp bufflık bosluk olusturuyo, eger MT de ilk atagı misslerse healer la Hydros kucaklasabiliyor, Tabi bu Hydros nerfinden onceydi,

* dip not olarak Life Bloom un son patlaması atıldıgı adama aggro yazar, sanki kendini heallamıs gibi,Drood a yazmaz, ama ara tikler heal i atan kişiye yazılır.
Sosyal ağlarda paylaş

The_Delucian said:

* dip not olarak Life Bloom un son patlaması atıldıgı adama aggro yazar, sanki kendini heallamıs gibi,Drood a yazmaz, ama ara tikler heal i atan kişiye yazılır.

son "patlama" kimseye, ne druide ne atılana aggro yaratmaz

adam oturmuş yapmış, wowwiki'den

"The threat caused by lifebloom appears to be a little different than other healing.

I did some testing with a warlock, and found that the final bloom at the end of the spell may not actually cause any threat to either the caster (me) or the target (the warlock). The warlock cast a single shadowbolt that caused 406 damage. The mob attacked the warlock (who did no further damage), and I cast a single Lifebloom while standing in melee. In order to pull aggro, I need 110% threat, or 406*1.1 = 447. As healing causes .5 threat for each point healed, I need to do 447*2 = 894 healing. I do not have any threat mitigation talents for healing.

With the gear I had equipped, Lifebloom healed for 47 points each tick, and bloomed for approximately 640 points. The total healing from the ticks is 47*6 = 282. From this, I gained 141 points of threat. I continued to keep a single lifebloom on the warlock until I pulled aggro. The tick and bloom amounts were all approximately the same (no crits on the bloom).

Now, if the threat from the bloom is applied to the caster, I should have pulled aggro after one, maybe two, casts: (282+640)/2 = 461 threat. This is clearly not the case.

If threat is applied to the target (as I've heard from several sources), then I should never pull aggro: I gain 141 threat from the HoT each cast, and the target should get 640/2 = 320 threat from the bloom. So in my testing, after 7 seconds, the warlock should have 400+320 = 720 threat from the shadowbolt and bloom, whereas I have 141 threat, purely from the HoT. After a second cast, 15 seconds later, the lock should have 400+320+320 = 1,040 threat, whereas I would have 282 thread from two HoTs. Since I did manage to pull aggro, this is also clearly not the case.

A third option is that the final bloom does zero threat to either the caster or target"
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:
Madem soru sorulmuş bende genelde healer olarak kötü olmiyana ama yeni bir healer olarak genelde hep warrior oynadım , mc bwl fln kadar , yeni bir druid kasıyorum şimdi 62 oldum , genelde feralim ama bazen healer olarak da oynuyorum , bu low level rank büyüler fln bahsetmişsiniz , onu nasıl yapiyoruz yani , düşük level kullanmanın avantajı tam olarak nedir ?

Yavaş yapılan healing büyüleri (2.5sn) hızlı yapılan büyülere (1.5sn) göre daha tasarruflu ve daha etkili. Teknik olarak hem heal başına harcadığın mana daha az, hem saniyede yaptığın heal daha fazla. Ayrıca bazı talent'ler (shaman'ın healing way mesela) sadece yavaş healing büyülerine işliyor.

Dolayısıyla durum illa hızlı heal etmeyi gerekmediği sürece yavaş healing büyülerini kullanmak daha tutarlı oluyor. Ama son seviye yavaş healing büyüleri çok iyileştirdiği için, heal etmeden tank'ın canının epey azalmasını beklemen gerekiyor. Yoksa boşa mana harcamış oluyorsun haliyle. Bu da istenen bir şey değil. O yüzden de tankın canı biraz azaldığı zaman son seviye hızlı büyü yapmak yerine, düşük seviye yavaş büyü yapmak daha tasarruflu oluyor.

Ayrıca yavaş healing büyüleriyle pre-emptive healing daha rahat ve daha etkili yapılıyor. Daha tankın hp tamken (yada tank çok az yaralıyken) yavaş büyüyü yapmaya başlıyorsun. İki saniye sonra falan tam büyü bitmek üzereyken tank yeterince yaralanmamışsa büyüyü iptal edip tekrar başlıyorsun. Büyüyü tamamlamadığın sürece mana regen devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tantun said:
The_Delucian said:

son "patlama" kimseye, ne druide ne atılana aggro yaratmaz

adam oturmuş yapmış, wowwiki'den

"The threat caused by lifebloom appears to be a little different than other healing.

I did some testing with a warlock, and found that the final bloom at the end of the spell may not actually cause any threat to either the caster (me) or the target (the warlock). The warlock cast a single shadowbolt that caused 406 damage. The mob attacked the warlock (who did no further damage), and I cast a single Lifebloom while standing in melee. In order to pull aggro, I need 110% threat, or 406*1.1 = 447. As healing causes .5 threat for each point healed, I need to do 447*2 = 894 healing. I do not have any threat mitigation talents for healing.

With the gear I had equipped, Lifebloom healed for 47 points each tick, and bloomed for approximately 640 points. The total healing from the ticks is 47*6 = 282. From this, I gained 141 points of threat. I continued to keep a single lifebloom on the warlock until I pulled aggro. The tick and bloom amounts were all approximately the same (no crits on the bloom).

Now, if the threat from the bloom is applied to the caster, I should have pulled aggro after one, maybe two, casts: (282+640)/2 = 461 threat. This is clearly not the case.

If threat is applied to the target (as I've heard from several sources), then I should never pull aggro: I gain 141 threat from the HoT each cast, and the target should get 640/2 = 320 threat from the bloom. So in my testing, after 7 seconds, the warlock should have 400+320 = 720 threat from the shadowbolt and bloom, whereas I have 141 threat, purely from the HoT. After a second cast, 15 seconds later, the lock should have 400+320+320 = 1,040 threat, whereas I would have 282 thread from two HoTs. Since I did manage to pull aggro, this is also clearly not the case.

A third option is that the final bloom does zero threat to either the caster or target"

bunu da öğrenmiş olduk

gerçi feralim neyse :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
O yüzden de tankın canı biraz azaldığı zaman son seviye hızlı büyü yapmak yerine, düşük seviye yavaş büyü yapmak daha tasarruflu oluyor.

Hazır noob sorusu konusu varken, merak ettiğim konunun lafı da geçmişken ben de atlıyim:
Düşük seviye büyü yapmak bonus heal/damage olayını etkiler mi?

Mesela -büyü kurcalamaya üşendim o yüzden atıyorum-
x büyüsünün 1. seviyesi 50 mana istesin, 1,5 saniyede yapılsın, 100 vursun.
5. seviyesi 150 mana istesin, 2,5 saniyede yapılsın, 350 vursun.

Şimdi tabi item filan yokken 5. seviye kullanılır da, mesela +500 spell damage lık item topladık
1. seviye büyüyle 1,5 saniyede 600; 5. seviye büyüyle 2,5 saniyede 850 mi vururuz, yoksa bunun ayrı bir hesaplaması var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Hesabı var ve çok ciddi bonus damage düşüşü yaşıyorsun. Tam hesabını bulursan burayada ekliyeyim ama mantığı aşağı yukarı şöyle birşeydi. Herhangi bir büyü oyuna eklendiği leveladan 5 level sonra bonus damage düşmeye başlıyordu. Mesela level 30da aldığın bir büyüyü level 70 de kullanmayı denersen 30/70=%42 kadar bonus alabiliyorusun. Rakamı biraz attım çünkü formül bu kadar basit değildi, ama genel mantık buna benziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...