Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Forum Mafia Wars - "Death Note : 5 Years After" Project - [ Discussion / KAYIT Thread ]

SturmVogel

Öne çıkan mesajlar

Henüz "tarafını ve gerçek ismini" seçmeyen arkadaşların yarın 18.00'e kadar süreleri var: Bilgi verilmeyen arkadaşlar rollerini ve isimlerini oyunun başladığı saat içinde PM ile öğrenecekler.

Oyunun başında çok oyuncu sayısı olursa daha zevkli olur diye tahmin ediyorum. Katılmak konusunda kararsız arkadaşlar lütfen çekinmesinler ama yine balon olmayan tüm kullanıcılar daha sonradan da oyuna dahil olabilir.

Oyunun arka planında olanları ve oyuncuların yaptığı seçimlerin neleri değiştirdiğini NPC karakterlerin diyalogları yoluyla göreceksiniz. Bunlar GM tarafından konuşturulan karakterler ama öldürülebilirler.

Şimdiden iyi oyunlar...
Sosyal ağlarda paylaş

5 yıl sonra... Japonya'da bir yer...

Şehrin en kalabalık meydanındaki dev ekranlarda görüntü aniden kesildi ve insanlar bu ani mesaja kulak kesildiler. 5 yıldır böyle bir şey yaşanmamıştı ve Kira'nın yeniden ortaya çıktığı haberleri kulaktan kulağa dolaşmaktayken bu mesaj tam bir şok etkisi yapmıştı.

"Ben N, 5 yıl önce Kira'ya karşı sağ kalmış tek kişiyim.

Kira tehlikesinin bittiğine asla tam emin olmamıştım ama bulduğum bazı veriler maalesef Kira'nın sadece suçlulara değil bu şehirde yaşayan potansiyel her vatandaşa zarar verebilecek şekilde geri döndüğünü farketmemi sağladı.

Bu hafta trafik kazalarından hapishanedeki intiharlara dek onlarca ölüm yaşandı ve her birinde şu an belirtemeyeceğim bazı ayrıntılar görerek bunların Kira'nın işi olduğunu anladım: Eskisi kadar kurnaz değil ama çok daha tehlikeli hale gelmiş bir Kira... Şu an bile delillerin elenmesi üzerindeyim. Fakat bunların kesinleştirilmesi için her kademede yardıma ihtiyaç var.

Şu andan itibaren siz şehir vatandaşlarına ağır bir görev düşmekte. KIT ajanları ihbar ve istihbaratları en ince detayına kadar araştıracak, gereken ne ise yapacaktır. Maalesef Kira'nın eylemlerine karşı bazı özgürlüklerin azaltılmasına razı olmamız gerekecek. Şehirde olduğunu bildiğimiz Kira'nın kamasını önlemek için şehre seyehat amaçlı her türlü giriş çıkış şu andan itibaren yasaklanmıştır. Bunun dışındaki amaçlarda şehre giriş çıkışlar maksimum güvenlik seviyesinde kontrol altında tutulacaktır. Ayrıca tüm vatandaşlarımızı her türlü yoldan 19.00-22.30 dışında tüm gün öğrendikleri her türlü bilgiyi bizimle paylaşmaya çağırıyoruz.

Kira'nın da şu an bu mesajı okuduğunu biliyorum: Ona mesajım şu olacak. Sana, senin sandığından da yakınım ve giderek de yaklaşıyorum. Direnmekten vazgeç ve teslim ol. Aksi takdirde istihbarat örgütümüz seni sonuna dek izleyecek ve en acı şekilde cezalandıracaktır."

Duyuru yapılır yapılmaz tam bir panik başladı ama bu sadece bir başlangıçtı. Şehirde üslenmiş polisler ve askeri birlikler birer birer ortaya çıktı ve sokaklarda kol gezmeye başladı.

Bu sırada "Kira" (yada Ölüm Defteri'nin sahiplerinden sadece biri diyelim) penceresinden olayı izliyordu ve önündeki deftere baktı. Sadece deneyip işe yarayıp yaramadığını görmek için birkaç isim yazmıştı ve bunlara zamanla başka başka isimler eklenmişti. Takvimine baktı, defteri buluşunun 30. günüydü. Birden kendi kendine gülümsemeden edemedi, sandığından da hızlı bir Tanrı olma yolunda ilerliyordu.

Derken ani bir irkilme hissetti, aniden arkasını döndü ve O'nu gördü: Shinigami'sini...

"Ne o, benden korktun mu?"

"Hayır"
diyebildi, "...açıkçası söylemek gerekirse... bunu bekliyordum" Shinigami, karşısındaki insana baktı ve "ah, bu sanki bir deja vu, sence de öyle değil mi?" dedi ve kanatlarını açıp daracık odada yükseldi ve "...ismim Bhaal" dedi, "...Shinigami Bhaal"

"Kuralları biliyorum..." dedi cesurca Kira, "...ve bir amacım var, en korkulan insan olmak, tıpkı, topkı bir Tanrı gibi"

"Yani adalet, çıkar yada başka birşey için değil... sadece ego?"
diyen Shinigami'ye "...nasıl tanımlarsan öyle olsun" dedi, "...sınırımı aşmadıkça bana zarar veremeyeceğini biliyorum, ve getireceğim ölümlerle de senin çıkarını sağladığımı da..." , durakladı ve çılgınca gülümsedi: "Görüyorsun ya, sandığından çok daha zekiyim"

"İşsizsin, skolastik bir başarın yok, ailen ve hatta bir kız arkadaşın bile yok" diye güldü Bhaal, Kira ise "Bu bir Tanrı olmama mani değil, onların hamlelerini önceden görüyorum" diyerek biftekli cipsini patlattı.

Bhaal bu kez cevaplamadı, kibir onun sevdiği bir günahtı. Aniden kanatlarını tekrar açtı ve pencereye doğru hareketlendi, masaya bir fotoğraf bıraktı ve uçmaya hazırlandı:

"Bu resimdeki kız Junko Aizawa, aslında Ölüm Defteri için ilk seçimimdi ama polisleri görüp kaçarken bir trafik kazası geçirdi ve 48 saattir yoğun bakımda. Onu korumakla görevlendiriyorum seni.

Belki cesur bir kalbi yoktu ama o kalbini tamamen Kira'ya adamıştı. Ve benim için, sevdiği tek insan için ölebilecek olması bile sizinkine göre neredeyse ölümsüz olan kendi hayatımı onunkine adamam için yeterli bir sebep..."

Yüzünü Kira'ya döndü ve şöyle dedi:

"İnan bana, onun yaşam çizgisini görebiliyorum, seninkini görebildiğim gibi... ve onun kılına dahi zarar gelirse hiç şüphen olmasın, hayatım pahasına seni öldürürüm"

Dışarıda kirli bir yağmur başladı ve şimşekler geceyi aydınlattı
Sosyal ağlarda paylaş

GÜN 1 :

Ölen : yok
Kira hakkında delil : %0
Başlatılan soruşturma sayısı: 0 (Devam eden araştırma yok)

İlk oturumdaki oyuncular: 9

-Fly
-aquila
-Mortis
-PrudenT
-Cuce
-Mum_Chamber
-NoTwisT
-mulgear6
-Sam

Event'lar:

* Şüpheli bir şahıs gündüz sokğa çıkma yasağının ilan edilmesinden hemen önce bir Cafe'ye bir çanta bırakıp kaçtı. Bu çantadaki mikrofilm ve ses kayıtların, ismi verilen herhangi bir kişinin kimliğini ve tarafını 24 saat içerisinde kesin olarak ortaya çıkartabilecek deliller içerdiği istihbaratı alındı ve bu ihbar 3 tarafa birden yapıldı.

01.09.2008 saat 20.00'de genel görüşmeye gelen ilk 2 kişi istediği herhangi 1 (BİR) bir oyuncunun kimliğini ve tarafını 24 saat içerisinde öğrenmesini sağlayacak kanıtlar öğrenecek.

---------------

logs:

Sosyal ağlarda paylaş

-kural güncelleme:

KIT ajanları artık bir araştırma bittikten sonra yeni bir araştırmaya girebilecekler yada bir araştırmayı yarıda kesip başka bir araştırmaya başlayabilecekler.

Ayrıca KIT ajanlarının araştırma süreleri 20 günden 8 güne, sivillerin araştırma süreleri 25 günden 16 güne indirilmiştir.

Eğer bir oyuncunun kendi araştırması sonucu bulunan kişi sivil yada kendi tarafından bir oyuncu dğeilse sonraki araştırma süresi %50 azalacaktır.

-Grup görüşmesi / Özel görüşme

Görüşmeye gelmek isteyen yada özel görüşme oluşturmak isteyenler bana PM atabilir: Cevap olarak MSN adresimi vereceğim ve özel görüşmeler oradan yapılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

GÜN 2 :

Ölen : Akatsuki Kazuma (a.k.a aquila) : Ölüm sebebi, kalp krizi

Kira hakkında delil : %10
Başlatılan soruşturma sayısı: 1 (Devam etmekte olan bu araştırma Cuma akşamı sonuçlanacak)

İlk oturumdaki kalan oyuncular: 8

-Fly
-aquila
(Kira Yandaşı - ÖLDÜ - Kalp krizi, gerçek nedeni henüz bilinmiyor)
-Mortis
-PrudenT
-Cuce
-Mum_Chamber
-NoTwisT
-mulgear6
-Sam

Event'lar:

* Şüpheli şahsın bıraktığı çantadaki deliller henüz bulunmadı. 02.09.2008 saat 20.00'de özel görüşmeye gelen ilk 2 kişi delilleri ele geçirecek aksi takdirde çanta imha edilmiş olacaktır.

---------------
Sosyal ağlarda paylaş

Son hatırladığı karşıdan kendisine doğru gelen bir polis arabasının son anda ani fren yaparak ona yanlamasına çarpmasıydı. İlginç bir şekilde, "bir deja vu" diye düşündü, çarpmadan kısa süreden önce sanki tüm sesler ve hızlar azalıyor, herşeyin aniden karardığı an ile herşey mutlak sessizliğe bürünüyordu.

Sadece boşluk ve sessizlik... Ve bir süre daha...

Odasındaki TV'nin sesi ve yandaki odadan gelen elektrik sürügesinin sesiyle irkildi ve gözlerini kırpıştırmaya başladı. "Neredeyim, ne zamandır buradayım?" aniden ayağa kalkamayacak kadar yorgundu ve ayağındaki alçının varlığını hissetmesi uzun sürmedi. Eli içgüdüsel şekilde alnına gitti, feci şekilde ağrıyordu başı ama tuhaf şekilde hiçbir yara hisetmiyordu.

O sırada aniden haberden kesik kesik cümleler kafasında birleşmeye başladı.

"...isimli genç dün akşam üzeri...", "...deki evinde ölü bulundu...",

(flash)

'Bunu ne pahasına olsun bu adrese ulaştırmalısın!'

(flash çakması)

"...Kira Yandaşı olduğu belirlenen...", "...öte yandan soruşturmanın sürdüğünü..." , "...KIT görevlileri olayı devralacaklarını..."

(flash sönüşü)

Zihnini zorlamaya başladı. Önce bir Mini Coupe ile, sonra takip edildiğini anlayınca bir scooter'la kaçışını, peşinden gelen polis arabalarını dar bir yola sokup güç bela atlatışını anımsadı. Ve o korkunç yüzü...

'Şehirde sıkıyönetim ilan edilmeden hemen önce gelen 8 kişi, bilgiler onlar hakkında... ama henüz bulamadım... aradığımız kişi o olabilir'

Arabalardan biri aniden hızlandı ve yan bankettten kendi sürdüğü üst geçide geçen yola geçti zihninde. Ve o ani fren anını, ve bir meleğin düşüşünü... Evet, bu bir hayal olabilir miydi... Hayır, hayal görmezdi... Kendisini bildi bileli öyleydi.

"Öte yandan... civarında gerçekleşen trafik kazasında... polis memuru... hayatını kaybetti.... hava yastığının açılmasına karşın... otosi sonucu kalp krizi bulgusuna... cenzae töreni yarın..."

Parçalar birleşiyordu ama önce çevresinde dönen komplonun ne olduğunu bulmalıydı.

Ve canı pahasına korumak istediği Kira'ya ulaşmalıydı. Bir an önce...
Sosyal ağlarda paylaş

GÜN 3 :

Ölen : yok (toplam ölü oyuncu : 1)

Başlatılan soruşturma sayısı: 2 (Devam etmekte olan bir araştırma Cuma akşamı, diğeri de yarın akşam sonuçlanacak)

Sorgudaki oyuncular: 1 (PrudenT'in gözaltı süresi az önce başlamış olup 3 Eylül saat 20.00'de sona erecektir)

----------------

İlk oturumdaki kalan oyuncular: 9

-Fly
-aquila (Kira Yandaşı - ÖLDÜ - Kalp krizi, gerçek nedeni henüz bilinmiyor)
-Mortis
-PrudenT
(Sorgu altında)
-Cuce
-Mum_Chamber
-NoTwisT
-mulgear6
-Sam
-erkanbuyuk007

Event'lar:

* Şüpheli şahsın bıraktığı çantadaki deliller KIT ajanlarından biri tarafından bulundu ve onun araştırması 24 saate kadar kısaldı.

* 2 kişiden gelen ihbar sonucu PrudenT gözaltına alındı. Şüphelinin 24 saat olarak açıklanan sorgusuna KIT karargahında devam edilecek.
Sosyal ağlarda paylaş

kural güncelleme:

-Kira 3 gün içerisinde bir kişinin tarafını öğrenebilir. (İsmini değil) Tarafını öğrendiği oyuncunun üzerine araştırmayı yoğunlaştırarak 5 gün sonra da o kişinin ismini öğrenebilir. Fakat Kira'nın araştırması sonucu tarafı ortaya çıkan oyuncu Kira'nın onu araştırdığından haberdar olacaktır.

-Kira Yandaşları dezenformasyon eylemleri yapabilir (KIT'lerin veri tabanına saldırmak, gösteriler düzenleyip provokatörlük yapmak vs) Kira Yandaşları'nın her biri her 16 günde bir eylem düzenleyebilir ve bu eylemler Kira'nın hakkındaki kanıtları %5 azaltır.

-Ölen/Öldürülen bir Kira Yandaşı ("sağ kol" değil) Kira'nın varlığı hakkındaki kanıtları %5 arttırır demiştik ama o yandaş ölmeden önce o kişi hakkında zaten konulmuş bir araştırma ile takibe alınmışsa edinilen delil %5 değil %10 olur
Sosyal ağlarda paylaş

GÜN 4 :

Başlatılan soruşturma sayısı: 1 (Devam etmekte olan araştırma Cuma akşamı sonuçlanacak)
Sorgudaki oyuncular: 0 (PrudenT 24 saatlik sorgudan sonra serbest bırakıldı. PrudenT konuşturulamadı)

----------------

-Fly
-Mortis
-PrudenT

-Cuce
-Mum_Chamber
-NoTwisT
-mulgear6
-Sam
-erkanbuyuk007
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu oyun zor ya harbi zor yani ahah ben kitlendim nerden başlıcağımı anlayamadım kaldım öle zaten bi yandna dier mafya ile uğraşiorum

bi de böle olaylar falan oluo ya bizden bağımsızhikayesi çok uzun olunca kopuverdim. DAha basitleştirilmiş versionunu yapsak , seni de uğraştırdık o kadar :/
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
abi bu oyun zor ya harbi zor yani ahah ben kitlendim nerden başlıcağımı anlayamadım kaldım öle zaten bi yandna dier mafya ile uğraşiorum

bi de böle olaylar falan oluo ya bizden bağımsızhikayesi çok uzun olunca kopuverdim. DAha basitleştirilmiş versionunu yapsak , seni de uğraştırdık o kadar :/

Zor olan birşey yok, ihbarları yada hakkında araştırma yapmak istediğin kişiyi PM ile bildir bana ben gelişmeleri bildirirm sana. Farklılık gösteren tek oyuncu tipi Kardeşlik o da zaten grup kararıyla adam kaçırma, infaz türü fazladan yetenekleri var.

Sana düşen kimin Kira kimin KIT vs olduğunu tahmin ederek karar vermek.

Zaten kural güncellemelerinden anlayabileceğin üzere bu bir Beta versiyon oturumu. 20-30 kişilik sayıya ulaştığımızda uzun süre güncelleme olmaksızın oturmuş bir oyun olacaktır.

-----------------------------------

-Kural güncelleme:

*İhbar sayısı eşit ise ihbar oyu 1'den çok olduğu sürece her iki şüpheli de tutuklanır. İhbar sayısı sadece 1 çıkmışsa o kişi tutuklanmaz.

*Yeni taraf:
Kural güncellemesi ile oyuna seçilebilecek yeni bir taraf geliyor: "Koruma"'lar bir oyuncunun yakın koruması rolünü üstleniyor ve kendi ölene dek o oyuncunun infaza uğramasına engel oluyor. Ayrıca en fazla 3 defalığına sorgulanma kararı çıkan oyuncuyu kaçırıp gizleyerek tutuklanmasını önleyebilir. Diğer özellikleri normal oyuncular ile aynı.

*Siviller oyun içinde istediği an bir seferliğine karakter sınıflarını değiştirebilirler. (KIT, Kardeşlik, Koruma yada Kira Yandaşlığı gibi)

*Kardeşlik üyeleri bir kişinin Kardeşlik'den olup olmadığını 24 saat içinde öğrenebilir. Araştırmalarını ise 4 günde tamamlarlar ve tarafını öğrendikleri kişi Kardeşlik'in tarafının ne olduğunu öğrendiğinden haberdar olur.

*Eğer bir oyuncu sabıkasız bir sivil ise tutuklandığında suçlunun kendisi olduğuna dair asla konuşturulamaz. Eğer öte yandan bu bir Kira Yandaşı ise oyuncunun kendisinin bilmediği bir irade düzeyi ile belli bir süre konuşturulamayacaktır. Bu seviyeyi hiçbir oyuncu bilmeyecektir. Bu seviye ne olursa olsun bir Yandaş'ın 5 gün üst üste gözaltından itiraf etmeden çıkması imkansızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

GÜN 5 :

Başlatılan soruşturma sayısı: 4 (Devam etmekte olan araştırmaların üçü Cuma akşamı, diğeri 12 Eylül akşamı sonuçlanacak)
Sorgudaki oyuncular: 0

----------------

-Fly
-Mortis
-PrudenT

-Cuce
-Mum_Chamber
-NoTwisT
-mulgear6
-Sam
-erkanbuyuk007

-event:

-10 Eylül saat 20.00'ye kadar düşman bir oyuncuyu öldüren oyuncu 10 günlüğüne onu koruyacak bir Koruma (NPC karakter) kazanacak.

-kural güncelleme:

*Kişisel saldırı yapmak: "Bu benim kişisel meselem!"

Her KIT ajanını ve Kira Yandaşı'na tüm oyun boyunca 1 (BİR) kez hedef seçtiği bir oyuncuyu öldürmek için kişisel saldırı yapma hakkı tanındı: Eğer hedef seçilen oyuncu bir düşmansa (KIT için düşman Kira Yandaşı, Kira Yandaşı içinse KIT ajanı düşman) o oyuncu -koruma altında olmadığı sürece- ölür.

Bir sivil yada KIT ajanı hedef seçilirse o oyuncu ölür fakat onu hedef seçen KIT ajanı da ölür, Kardeşlik Üyesi yada başka bir Kira Yandaşı hedef seçilirse o Kira Yandaşı da ölür. Hedef seçilen oyuncu Koruma ise ikisi de ölmez, sadece saldıran oyuncunun tek saldırı hakkı gitmiş olacaktır.

Near kişisel saldırı düzenleyemez. Kira kişisel saldırı düzenleyebilir fakat tavsiye edilmemektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

GÜN 6 :

Başlatılan soruşturma sayısı: 1 (Devam etmekte olan araştırma 12 Eylül akşamı sonuçlanacak)

----------------

İlk oturumdaki kalan oyuncular: 11

-Fly
-Mortis
-PrudenT

-Cuce
-Mum_Chamber
-NoTwisT
-mulgear6
-Sam
-erkanbuyuk007
-Dragonfire

-event:

*KIT ajanlarından birisinin tarafı Kira tarafından öğrenildi!

*Kira'nın halka bir konuşma yapacağı dedikoduları ortaya çıktı. KIT'in derhal toplantıya başlaması ve ortak harekata başlaması önerilir.

edit:

Tam da bu sırada... Şehir meydanında...

Merkezde aniden bir gürültü koptu, herkes dev panolarda değişen görüntüye karşı donup kalmıştı. Görüntüde oraklı bir Shinigami oyuncağı görünüyordu ve kameranın görmediği bir yerden bilgisayarla değiştirilmiş bir ses geliyordu: Hiç şüphe yoktu, bu Kira'ydı:

"Kira" said:
Tokyo-2 halkına sesleniyorum. Benim gücümü ve adaletimi sorgulama cüreti gösteren KIT ajanlarının ölum fermanı imzalanmıştır. Onlar hakkında her türlü bilgi getirenler gazabımdan uzak kalacaktır. Tarafınızı seçin, benim yanımda olmayanlar bana karşı olanlardır. Her türlü istihbaratınızı Yandaşlarım yoluyla bana ulaştırın. İsimleri, kimliklerini deşifre edin, saflarıma katılın. Adaletime güvenenler , tarafımda bulunanlar, yaşamayı ve ödullendirilmeyi hakedenlerdir..."

İzleyicilerden birisi de Near'ın favori yeni ajanı Saito'ydu, kalabalığın içinde koşarken kendi kendine mırıldandı "Hemen merkeze dönmeli ve tüm ajanları bir araya getirmeliyim" dedi. "Artık kaybedebileceğimiz birşey kalmadı, ve böyle giderse suçlu-suçsuz herkesin hayatı tehlikeye girecek! "Near'ı derhal şehre getirmeliyim, Kira'yı o burada olmadan durdurmamız neredeyse imkansız!"

*Kural güncelleme:

-Bodyguard'lar KIT yada Yandaş sahiplerinin amaçları doğrultusunda kişisel saldırı yapabilir.

-Kira, ismini öğrendiği kişiye karşı 24 saatlik bir araştırma ile o kişinin görsel tanımını öğrenir.

-Kira ismini öğrendiği ve adını deftere yazdığı kişinin o andan itibaren tüm yetkilerini kullanabilir (araştırma, ihbar etme, kişisel saldırı hatta dezenformasyon) Bu durumu event kısmından görecek fakat engelleyemeyeceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

GÜN 7 :

Ölen : Mulgear6 (toplam ölü oyuncu : 2)

Başlatılan soruşturma sayısı: 2 (Devam etmekte olan araştırmaların biri 10 Eylül, diğeri 12 Eylül akşamı sonuçlanacak)

----------------

İlk oturumdaki kalan oyuncular: 10

-Fly
-Mortis
-PrudenT

-Cuce
-Mum_Chamber
-NoTwisT
-mulgear6 (KIT ajanı - ÖLDÜ - Bombalı Suikast)
-Sam
-erkanbuyuk007
-Dragonfire

Akşam Haberleri : Acil Bülten

Şehrimiz gün geçtikçe kaosa doğru koşuyor. Sıkıyönetim kararı alınıp şehir dışına giriş çıkışın yasaklanmasının ardından Kira'nın şehirde ortaya çıkması ile tırmanışa geçen anarşi ilk kez Japonya'nın en alit haberalma departmanı olan KIT'i de vurdu. Kira Investigation Team olarak bilinen ve Near adlı yaşayan en elit uluslararası dedektif tarafından mutlak gizlilik için tek tek seçilerek uzak bağlantı ile kurulan kişisel organizasyon KIT üyelerinden Matarama Suko (26) bu akşam üstü yapılan bombalı suikastle yaşama veda etti.

Ajan Suko evli ve bir kız çocuk babasıydı. Ajanın cenazesi ise yarın saat 19.00 dolaylarında toprağa verilecek. Şimdi konu hakkındaki ayrıntılı haber dosyamızı izliyoruz:

Matarama Suko 5 Eylül akşamı aniden eşini ve evini terkederek çoğu kişinin bilmediği 2. adresine doğru hareket etti. O güne dek herkes onu sıradan bir genç sigorta müfettişi olarak tanıyordu oysa o Near'ın büyük potansiyel görerek ekibe kattığı KIT ajanı "Mulgear6" kod adlı özel tim üyesiydi.

Araştırma başlattığı "Aquila" kod adlı hedef 1 Eylül'de hakkında araştırma başlatmasından birkaç saat bile geçmeden evinde ölü bulunmuş ve bu olayla Aquila'nın aslında Akatsuki Kazuma adlı bir Kira Yandaşı olduğu olduğu ortaya çıkmıştı. (Sonradan yapılan otopside aquila'nın kanında kalp krizini tetiklediği için yasaklanan bazı ilaçlardan yüksek dozda bulunmuştu) Üst yönetimin bazı üyeleri bu durumdan ötürü kuşkulandı çünkü Suko'nun başarı gösterip terfi alarak KIT içinde yükselmeye çalışan bir Kira köstebeği olması mümkündü, fakat Near ona güvenmiş ve Saito ile birlikte en rütbeli ajanı yapmıştı. Fakat Kira'yı bulmak için gösterdiği hırs sonu olacaktı.

Terfisinden daha birkaç gün bile geçmeden gece yarılarına kadar çalışıyor ve insanüstü bir gayret gösteriyordu. Tek tek tüm olasılıkları düşündü ve denemeye başladı. Fakat yandaşlarından birisini kaybeden Kira tüm casuslarını yolladı ve onun KIT ajanı olduğunu öğrenmeyi başardı. 5 Eylül akşamı itibariyle Kira onun tarafını öğrenmişti.

Mulgear6 artık günlerinin sayılı olduğunu biliyordu. Gittiği adresi bilinmez sığınakta 6 Eylül sabahı boyu çalıştı ve bir taksi kiralayıp bir otele doğru gitti. Sinirden artık düzgün yürüyemez olmuştu.

Gerisini bu sabahtan beri onu gören tek kişi olan ve aynı zamanda dedektif Near'ın yardımcısı olan Watsunaga'dan dinliyoruz.

"Güvenli Ev dediğimiz yere geldi, kapıdan girer girmez normalde bunu yapmaması yönünde onu uyardım. Çılgına dönmüş gibiydi: 'Beni bulacaklar, Kira peşimde' diyordu. Durumun vehametini anlattı, üstlerimle konuşmam gerektiğini anlattım. Zamanının olmadığını, takip edildiğinden şüphelendiğini anlattı ve ölümünden 4 gün sonra açılmak üzere bana bir ses bandı bıraktı. Onu saklamayı ve koruma altına almayı teklif ettim, kabul etmedi ve koşarak uzaklaştı. Saat 17.00 dolaylarıydı. Bir polisin merkeze bildirdiğine göre saat 18.00 gibi şehir sınırındaki kontrol noktasına gidip şehirden kaçmak için onlara araştırma için görevlendirilen bir KIT ajanı olduğunu söylemiş ve şehirden çıkış yapmış. Yakınlardaki bir kasabadaki başka otele gitmiş ve 1 saat kalmadan çıkmış. Fakat arabayı çalıştırdığı gibi infilak etmiş. Patlama olduğunda güvenlik kameralarının görmediği ölü bir noktadaydı, acımız büyük. Tüm KIT ajanları tek tek aradı ve intikam alacaklarını söylediler. Herşeyden önce gelecek vaadeden bir eleman, saygı duyduğum gelecek vaadeden bir gençti, onu böylesi alçakça bir olayla kaybederek tüm ekipçe bir ölçüde kalbimizi ve duygularımızı da yitirdik. Aramızdan olmayan birinin bu bağı anlayacağını sanmıyorum. Şimdilik bu kadar..."

Şehir nereye gidiyor, bu kaos nereye kadar, daha fazla detay az sonra!

--------------------

Televizyonu kapattı ve Kira elindeki elmayı sıkıca sıktı. "Sonun başlangıcı değil başlangıcın sonu..." dedi geceye karşı...
Sosyal ağlarda paylaş

Dün 20.00 dolaylarında evde olmadığımdan geciken rapor:

GÜN 8 :

Ölen : yok (toplam ölü oyuncu : 2)

Başlatılan soruşturma sayısı: 2 (Devam etmekte olan araştırmaların biri 10 Eylül, diğeri 12 Eylül akşamı sonuçlanacak)

----------------

İlk oturumdaki kalan oyuncular: 11

-Fly
-aquila (Kira Yandaşı - ÖLDÜ - İntihar olabilir)
-Mortis
-PrudenT

-Cuce
-Mum_Chamber
-NoTwisT
-mulgear6 (KIT ajanı - ÖLDÜ - Bombalı Suikast)
-Sam
-erkanbuyuk007
-Dragonfire
-calimero

kural güncelleme:

-Yeni taraf: Hacker
Hacker herhangi bir tarafı tutmakla yükümlü değildir fakat onu kiralayan oyuncunun tüm araştırmaları %50 daha kısa hesaplanır. Hacker'in araştırmaları ya sadece taraf öğrenme araştırmaları şeklinde 4 günde, ya da sadece gerçek isim öğrenme şeklinde 8 günde gerçekleşir. KIT'lerin bilgileri için bu süre 2 katına çıkar. Siviller hacker kiralayamaz.
Ayrıca Hacker nitekli dolandırıcılık ve hırsızlıktan sabıkalı bir suçlu olduğundan ihbar oyu gelirse tutuklanmasının hemen ardından hapse atılır ve oyun onun için biter.

-Kardeşlik üyeleri suçlular kadar suçlu sempatizanlarından da oluşuyor. Bu nedenle bu üyeler oyunda bir infaz gerçekleşmediği sürece sorgu sonucu tutuklanmaz fakat infaz gerçekleşmişse sorgulanmaları akabinde tutuklanır ve oyuna veda ederler.

-Sivillerin araştırması KIT harici kişiler için 25 günden 8 güne indirildi. (Bu araştırma sonucu sivil ya hedef kişinin sadece gerçek ismini yada Near haricinde birinin görsel tanımını ele geçirir fakat bunu kendisi değil, bu bilgiyi verdiği kişi bilir) Sivillerin KIT'leri araştırması ise hala 25 günde gerçekleşiyor.

-Near gerçek olmayan haberler yayınlayabilir. (Örneğin Near'ı oynayan oyuncu en çok ihbarı aldıysa Near kural gereği asla tutuklanmaz fakat diğer oyuncular Near'ı oynayan kişiyi sorguda bilir)

-Her 10 günde bir tüm araştırmalar 24 saatte tamamlanır. (siviller hariç)

-20. günden itibaren Kira yakalanmadı ise tek ihbar bile sorgulanma için yeterli olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

edit süresinin dolası nedeniyle ayrı post:

-Hacker kiralandığı oyuncu hakkında araştırma yapılmasını önler ve kiralandığı andan itibaren sahibi hakkındaki araştırmalar sıfırlanır. Hacker koruması altındaki bir oyuncuyu yanlızca başka bir Hacker araştırabilir.

-Hacker eğer bir KIT tarafından kiralanmışsa her hafta Kira hakkındaki deliller %10 artar, bir Kira yada Yandaşı tarafından kiralandı ise deliller her hafta %10 azalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti oyunda aktif olan kişi her gün en fazla 2, dengeleri bozmadan oyuncularının birbirini bulup etkisiz hale getirebilmesini istiyorum ama maalesef katılım azlığından mümkün olmuyor.

Azmodai'ye ricam konunun 1-2 saat sonra silinmesidir. Bu sayede oyunu ksıa bir süre sonra hiçbir kural güncellemesi olmaksızın oynatma imkanımız olabilir.

Eminim az yada çok iyi bir oyun oldu yaptığımız ama günde sadece bir kişinin hamle yaptığı oyun Death Note olmuyor, olamıyor maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...