Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mİnstreal hakkinda ne dusunuyo millet?

Durlag

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar ben minstreal actim..simdi ee ne var bunda demeyin ilk defa oynuyorum ve insanlarin goruslerinin merak ediyorum bana bi anlatin sunu ya ...[hline]Durlag LeftField...
Too much seasoned HERO
..........RIM RIM RIM RIM RIM RIM ..........
:rock::rock::rock::rock::rock::rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

Minstrel RvR'de bana göre olmazsa olmazlardan. Gruplara hız sağlarsın. Stealth olma özelliğin var ve ayrıca mezz olayın var. Çeşitli songlarınla çeşitli işlevler görebiliosun. (mana, heal vs. vs.)
Kısaca işlevlerin bunlar.
Ayrıca yeni pathcle duvarlara tırmanma özelliğide eklendi sanıyorum.[hline]Sungur the Scout
Albion Kay Server
Sosyal ağlarda paylaş

mincer ler rvr nin olmazsa olmaz classlarindan ve oynamasini biliyorsun en olumcul classlardan biri.
ae mezz inin 5 sn ye cast suresi olmasi stealth olabildigin icin. tek basina bile 1 fg arasindan birini kafaya koyduysan stealth ken ae mezzleyip resist edenleri flut le mezz sonra dusmanini oldur kac :) instant DD leri ve instant stun i var.
her group seni kabul eder power song var yeni patchlerde Ablative song lar ekleniyor. her turn basina 50 dmg absorb kalkani yani adam sana 75 vuruyorsaa 50 si barrier tarafindan absorb ediliyor sen 25 dmg yiyorsun. heal songlarinin effectleri arttirildi. kale duvarlarina tirmana biliyorsun.. bla bla[hline]İ' olin er man no' i' celeb pilin' amin e' i' elee.... Lalunya OneShot..... Albion Scout /Excalibur

Sosyal ağlarda paylaş

valla cetinin yazdığı şeyler hala doğru olsa
ben kalimayı oynuyor olurdum hala :(

minstrel speed
hala eşsiz ve tek, her rvr gurubunda kesin istenme sebebiniz

minstrel damage absorbtion chant
damage absorbtion 1-2 class da daha buff olarak var ama chant olması avantajlı ve guzel

minstrel mana song
sorceror a mana buff verildikten, mystical cristal lore (mana heal ) ve cerenity (hizli mana recovery) gibi Realm abilityler eklendikten sonra ozelliğini ve onemini bi nebze yitirdi. Tek artısı chant olması ama davul gerektiriyo yani speed le aynı anda calmak icin kasmak lazim.

Minstrel DD ve Stun
Bunlar instant. Mana costları düşürüldü stun'ın süresi 9 saniyeye çekildi. Aşırı damage vermiyolar ama idare ediyor.

Minstrel Melee
minstrel melee ye yeterince puan asla veremez verse bile damage table i rogue olduğu için az hasar verir. Dove dove oldurebileceğiniz class sınırlı. Nontrainable shield ve evade 2 var destek.

Minstrel charm.
Chant eğer pet alırsanız damage absorbtion acamazsiniz. ikisini switch ederseniz helal olsun çünkü şöyle bişi olur
DamageAbsorbtion (DA) chant aç - melee style tuşuna bas - pet i seç - charm a bas - DA aç - düşmanı seç - melee styl a bas.....
Neyse petler doğru seçilirse büyük yardımcı ama 6 saniyede bir resistance check atıyor resist ederse speed den düşebilir sizi de düşürebilir mesela. İyi petler almak için turuncu kirmizi felan yada yuksek instruments lazım bu da melee nizi etkiler.

minstrel stealth
camo da yok direk her infiltrator sizi uzaydan bile gorur
ama instant stundan çakindikleri için tek başlarına pek girmezler
yine de stealthle solo yapabilmek mümkün diil
şimdi staealth kullanımı çok azaldığı için safe fall climb walls felan verdiler
minstrell ve infiltratorlardan oluşan 10+ bir gurup keep alıyo (keep max lvl4 olmalı tabii)

mezz (singe / area)
mezz artık eski oneminden çok uzakta
avrupa serverlarındaki durumu bilmiyorum ama amerka da bir guruba mezz atıp sonra o gurubun tamamının mezli kalmasını görmek imkansız birşey. Yine de mez onemli. CC herzaman değerli.
Mezle ilgili mythic'in etkisini indirme çalışmalarını anlatiim bi
bu onemli pek çok kişi bilmiyor sanırım bunu
misal mezz sureniz 1 dakiak olsun
-Yeni getirilen resistance sistemiyle resist etme olasılığınız arttı. Etmeseniz bile resistance'ınız ne kadar yuksekse mezz de kalma süreniz o denli azalıyor
-Determination denilen RA yine yukardaki etkiyi yapıyo
Area mezlerde mezin orasi 1 dakika etki ediyorsa sınırı 30 saniye ediyo , yani kenara doğru etkisi azalıyor (RvR de sadece)
-Purge uzerinizdeki mezz etkisini kaldırıyor ve 1 dakikalık mezz olmama timerini da sıfırlamıyor
-Group purge
Hibernia Druidlerin realm ability'si
bütün gurba purge daha ne diim
-mezz heal
minstrel ve sorceror da var olan single target bi büyü. Mezz i dispell ediyor.
-sorceror mezz resistance buff'i

minstrel için mezz i anlatiim hemen
Eskiden 3 kişilik bir gurubu ninja mezz le yakalayıp içinden birini oldurup gitmek kadar zevkli bişey yoktu. Diğer ikisi seni izler /yell felan yaparlardı :). 5 saniye area mezz zaten bir şaka.
30 saniye asıl suresi kenarlarda ise 15. sadece resistancelarla ve determinationla bu olay 10- 15 saniye max mezz suresi şeklinde gelişiyor. Hikaye yani

Neyse aslında çok zor ama oynamaya alışırsanız çooook zevkli bir class
Ben benim başladığım halinden çok farklı bir halde olduğu için bıraktım class ı kötü olduğu için değil.
Zevk aldığım şeyleri yapmama izin vermiyordu artık.
Yine de tavsiye ederim[hline]Is it safe?...

[Bu mesaj kalima tarafından 25 Mart 2003 14:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kötü bişi yazmadım yav
sadece soloyu düşünmeyin minstrel takım oyuncusudur dedim[hline]Kalima X.......Minstrel of The Hun (yarı aktif)
Jenissary......Scout of The Hun
Kalimax........Theurgist of The Hun
www.the huns.com

[Bu mesaj kalima tarafından 26 Mart 2003 19:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...