Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

içimde patladı

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

di said:
Bu konuda duyarli olun diyecek kisinin topik yerine konu, tartisma gibi kelimeleri kullanmasi gerek herseyden once.

Bunun yani sira birkac noktalama isareti kullanmali ve en azindan cok bilinen ve ustunde durulan yanlislari yapmamali.

Hangi -de -da eki ayri yazilir gibi ...

Diger turlu ciddiye almak pek zor. Yaniliyor muyum ?

Tüm şeyler ayrı yazılır yazmıştım sonra banane dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:
Bu konuda duyarli olun diyecek kisinin topik yerine konu, tartisma gibi kelimeleri kullanmasi gerek herseyden once.

Bunun yani sira birkac noktalama isareti kullanmali ve en azindan cok bilinen ve ustunde durulan yanlislari yapmamali.

Hangi -de -da eki ayri yazilir gibi ...

Diger turlu ciddiye almak pek zor. Yaniliyor muyum ?

Sen konuyu baştan bir daha oku
Sosyal ağlarda paylaş

di said:
10 Kusur sayfanin nesini okuyayim allaskina. Her mesajin sonuna ingilizce kelime eklenmesinden rahatsiz oluyormussun. En basa ekleyince olmuyor musun ?

Ha olmuyorsan orda bir sorun var bana gore. Ben basina, ortasina yaziyorum ama siz sonuna yazmayin diyemezsin.

İlk postu okusaydın bari en azından bütün mesalar kısmına tıkla sorunun cevabını alırsın
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de artistlik olsun diye İngilizce yazma özentiliği var forumda. (Türkçe karşılığı olmayan sözcükler, ya da anlatılmak istenilenin yalnızca İngilizce ile doğru bir biçimde anlatılabildiği durumlar, İngilizce orijinli, Türkçe'ye çevrildiğinde anlamı bozulabilecek sözcük ya da cümlelerden söz etmiyorum.)

Bu özentilik durumunu eleştiren kişiye 'sen önce Türkçe'yi doğru kullan, sonra eleştiri yap' tarzında yaklaşılması garibime gitti. İkisine de dikkat edilmesi kötü mü yani? Tabii ki 1.Türkçe de doğru kullanılsın, 2. İngilizce özentiliği de yapılmasın...

Allaalla....Bunlar da benim içimde kalmıştı...:)

(Kilitlenen konunun başka başlıklarda tartışılmaması gerektiğini biliyorum. Sadece fikrimi söyledim, konuyu devam ettiren olursa katılmayacağımı baştan söylüyorum. B)- )
Sosyal ağlarda paylaş

ingilizceye karşı değilim aslında, hatta böyle türkçeyi koruyun,imlaya dikkat vb. geyikler de saçma gelir bana ama nedense söz konusu mesajlar cidden rahatsız edici görünüyordu. yani ne biliyim ingilizce kalıplar filan güzel, tamam ama olayın başlangıcındaki mesajlar çok yapmacık ve özenti duruyodu cidden.
ama bir epic fail, pwned, stfu gibi şeyler olmazsa olmaz diyebileceğimiz kalıplar, vazgeçilemez şeyler^^
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...