Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çalınan karakterin başka hesaba aktarılması.

Catzee

Öne çıkan mesajlar

Böyle bir sorunum var, bilginiz var mı bu konuda ne yapılabilir? Blizzard'a webform aracılığıyla, pasaport ve ehliyet scan'i, CD-Key, Gizli Soru/Cevap, karakterin hangi serverlarda, hangi nicklerle, hangi tarihlerde, oynandığı ve hatta eski şifreleri ve bu şifre tarihlerine varana kadar herşeyi yolladım. Ve karakterimi geri istedim, verdikleri cevap "Rollback denied" oldu. Başka ne yapabilirim ?
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbirşey yapılamaz, şu an için resmen yasal hırsızlık modunda bu olay.

Yani birinin hesabını hackleyip, aynı soyadda bir hesap açıp, elemanın karakterini PvP'den PvE serverına ve kendi hesabına aktarınca, o karakter hiçbir şekilde geri verilmiyor esas sahibine. (PvP'den PvP'ye aktarılan karakterlerin geri verildiği ile bir rivayet var ama oda kesin değil)
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:
yani çalan adam soyadları deiştirmiş olmalı

soyad kısımı değiştirilemez

tek yol yasal olarak soyisminin account hesabındaki "x" isminden "y" ismine değiştirildiğini kanıtlayan yasal belgenin scan-faxlanması ile oluyor... (misal evlendim soyismim değişti...evlilik belgem ektedir.)
Sosyal ağlarda paylaş

Çalan kim hiç bir fikrim yok ama çaldığı zaman mail adresi de değiştirdi adam, bunu yapmasının tek yolu bildiğim kadarıyla gizli soruyu biliyor olması, migrate edebilmesi içinde soyadımı biliyor olması lazım, e böyle birisi yok. :S Blizzard migration'ı geri almıyor 2 kere denedim ikisinde de reddetti, peki aktarılan hesabı kendime alamaz mıyım ? Ya da başka bir fikri olan var mı ?

Bu arada çalınan karakter bu. :(

Sosyal ağlarda paylaş

Hayır mail değiştirmek için gizli soruya gerek yok. Sadece eski mail adresine gelen bir e'posta linkinden account management'a girip onay veriyorsun bitiyor.

Soyadını bilmesi yeterli, eskiden onada gerek yoktu. Kocaman yazıyordu management sayfasında şimdi gizliyorlar.

Aktarılan hesabı alamassın çünkü birincisi hesabı bilmiyorsun. ikincisi adam seninle aynı soyadda ama farklı isimde bir hesap açmıştır muhtemelen.

Sen genede yazılarına devam et. Durumu uzun uzun anlat, resmen hesabındaki karakterinin çalındığı üzerinde dur. Pek ümit olmasa belki birşeyler tutturursun.

Edit: Hesabını aldıktan sonra https://www.wow-europe.com/character/character-transfer-status.html bu sayfadan hangi hesaba aktarıldığını görebiliyormuşsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Hımm PvP serverına geçirmiş. Bence alabilirsin sen bu charı geri.

Olayı tam detaylı anlat, gayet sakin bir yazı yaz. içinde sadece durumu anlatan cümleler olsun. Bu kişiyi tanımadığını, hesabını çaldığını maili değişip karakterini aynı soyadlı ama farklı isimli bir hesaba aktardığını.

Hesap adını vs filan herşeyi süper detaylı ama son derece düzgün üsluplu cümlelerle tekrar anlatmayı dene.
Sosyal ağlarda paylaş

Petition açıyorsun, sonrasında "I'd like to speak to a senior GM if possible about a serious theft issue" gibisinden birşeyler söyle.

Olmadı "If not I'll report this issue to a court and sue Blizzard for allowing people to fake my ID" gibisinden birşeyler daha söyle, durumu detaylı anlat.

"This hacking issue that I've experienced is more than a simple gold theft; my account was breached and my main character (whom I spent my many hours on) was stolen and transferred to another account" gibilerinden mesela

"I am ready to prove my identification by sending all of the required documents but if Blizzard Entertainment denies this request, I will look for other ways - legal ways - to prove my rights" gibilerinden işte.

Aklıma ilk böyle şeyler geldi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Reca, umarım geri alırsın.

Ben de mesela, şu yeni açtığım karaktere başlamadan, ilk sattığım hesaptaki mage'imi geri (ç)almayı düşünmüştüm :p

Secret Question ve Answer vermedim ben satarken. Kimlik bilgileri de benim üstüme. Rahat rahat geri alırdım aslında ama işte, hak geçmesin diye yapmadım, yazıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayıptır yapma öyle şey :P

Bu arada Catzee anladığım kadarıyla çalan kişinin senin soyadını biliyor ve mail hesabına erişebiliyor olması gerekiyor.
Bence bir de o guildin gm'iyle ve senin karakterinle oynayan kişiyle kim olduğunu belli etmeden konuşmaya çalış. Birileri büyük ihtimalle karakterini çalıp bir başkasına satmıştır gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Ayıptır yapma öyle şey :P

Bu arada Catzee anladığım kadarıyla çalan kişinin senin soyadını biliyor ve mail hesabına erişebiliyor olması gerekiyor.
Bence bir de o guildin gm'iyle ve senin karakterinle oynayan kişiyle kim olduğunu belli etmeden konuşmaya çalış. Birileri büyük ihtimalle karakterini çalıp bir başkasına satmıştır gerçi.

eet öyle bi guilde fln girdiyse hacklenip bırakılmadıysa satılmıştır kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...