Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Demokrat Pati

EzerGecer

Öne çıkan mesajlar

said:
cevap
Gönderen: Demokrat Pati
Gönderilen: EzerGecer
Tarih: 06/08/2008 14:43

Ekselanslarının bana gönderdikleri özel mesajı almakla onur duydum. Bu mesajı göndermek suretiyle gösterdiğiniz nezaket için size samimiyetle teşekkür ederim. Mesajınızın Demokratik Pati Hareketi Yüksek Konseyi’ne bildirdiğim içeriği, layık olduğu şekliyle incelenmiştir. Aynı cephede katıldığımız ve onurunu ve acılarını aynı şekilde paylaştığımız son büyük savaştan sonra Demokratik Pati hareketinin siyaseti, büyük savaşın başlangıcında tespit edilmiş olan prensiplere her zaman bağlı kalmıştır. Bunlar, Paticik forumunun istiklalinin en mutlak şekliyle teminat altında tutulması ve başkalarının haklarına hiçbir müdahalede bulunmaksızın; barışçı bir gelişmenin devam ettirilmesidir. Ekselanslarının da malumu olduğu üzere, Demokratik Pati hareketinin 2005 yazından beri takip ettiği siyasetin temelinde de aynı prensipler yatmaktadır. Demokratik Pati Hareketi, forumun bütünlüğün ve masuniyetini, şu veya bu üye grupları arasındaki kombinasyonların şekline göre mütalaa edemez ve tecavüzden masun olma hususundaki mukaddes hakkı üzerinde, herhangi bir üye grubunun kazanacağı zafer açısından hüküm yürütülmesine müsaade edemez. Demokratik Pati Hareketi, bu sebepten egemenlik alanı içine vaki olacak her müdahaleye karşı koymaya azimlidir. Demokratik Pati Hareketinin Forum politikası, Paticik Forumunu savaşın tahribatından uzak tutmaktan başka bir hedef gütmemiştir. Ekselansları tarafından müteaddit defa verilen teminat karşısında biz, sizin de aynı hedefi güttüğünüzü ve bu sebepten, forumun geleceğiyle ilgili siyasetlerimiz arasında huzur verici bir paralellik olduğunu kabul etmekte haklıydık. Ekselanslarının mesut girişimiyle aramızda vaki olan fikir teatisi, muhakkak ki, aramızdaki münasebetlerin normalleştirilmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Bu ümitle Ekselans, en derin saygılarımı ifade etmeme müsaadenizi rica ederim .

Ben bişey anlamadım. Anlayan biri banada anlatsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi bir oluşum içinde bulunmamak ya da belli konularda taraf olmamak daha garip geliyor bana. Benim dünyadan haberim yok demek gibi birşey.

Gömülen baltaları çıkarmak şeklinde algılanmamalı tabi bu dediğim.

(bak yine açıklama yapmak zorunda kaldım çoğumuz gibi. acınası.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...