Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bağlantı/Modem Sorunu

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

iyi akşamlar..

dün akşamdan bu yana internet bağlantım kesik. türk telekoma arıza kaydında bulunduk. fakat onlarda sinyalin evimize kadar ulaştığını bizde sorun olduğunu belirttiler. modemi evdeki diğer telefon hatlarını takarak da denedim, gene aynı sorun devam etti. acaba modem kaynaklı bir sorun mu var yoksa evdeki telefon hatlarından kaynaklanan bir sorun mu?

dipnot: modemim us robotics USR 9108 modeli. adaptör kaynaklı sürekli kendini resetleme sorunu vardı, ve yeni kendini resetlediği andan sonra bu yana bağlantım yok..

dipnot2: çok acil cevap lazım, cafeden bağlanıyorum..

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı şey benim başıma geldi, sinyal eve geliyor fakat modem ayarları yüzünden nete bağlanamıyor. Ha bir de dns ayarlarını otomatik dns al şeklinde düzeltip denemesi de iyi olur ben de kendim dns atadığım zaman dns'i atama sebebim olan sitelere erişebiliyorum sadece WoW'a falan giremiyorum vs. vs.
Sosyal ağlarda paylaş

modem den önce 2 yeri kontrol et.
1- internet explorer da internet seçenekleri>Bağlantılar>Yerel Ağ Ayarları - hiç bir kutucuk seçili olmamalı.
2- Modemi Resetle (arkasında ufak bir delik var, modem çalışırken kalemin ucu ile 15-20 sn basılı tut modem fabrika ayarlarına dönsün. Sonra kullanıcı adı ve şifreni yeniden gir modeme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...