Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Parmak kaslarımı geliştirmek için?

Siamon

Öne çıkan mesajlar

said:
dieddragon, 27 Mart 2004 20:45 tarihinde demiş ki:
bateri taramaları bilekten yapılmaz parmaklar ile bagetin sapına parmak uçlarıyla vurularak yapılır bu yüzden istiyor arkadaş anladığım kadarıyla =).
outlife da güzel bi şekilde değinmiş konuya =).
taba gelince üst telden alt tele kadar 1 2 3 4 perdelere basarak aşağı yukarı çıkabilirsin (örümcek hareketi falan da derler)

evet parmaklarla yapılıyo bide bi teknik vardı hani adını unuttum tek elle bileğini her 3 yada 4 yada herneyse vuruşta bi yukarı çıkarıodun böle böle loop yapıodun 16 lık notaları kolaylaştırmak için adı neydi onun ve nası yapılıyo ?
Sosyal ağlarda paylaş

bol bol stick control çalış. bi de amacın hız olmasın, doğru çalmak olsun. hız zamanla kendisi olur. hızlı olmak için çalışırsan teknik çok yanlış oturur, çok kirli çalarsın.[signature][hline]Bu forumlarda aklıma gelebilecek hemen hemen herşey hakkında konuşabilir, tartışabilir, copy/paste yapabilir, bilgi alabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zed, 27 Mart 2004 21:06 tarihinde demiş ki:
bol bol stick control çalış. bi de amacın hız olmasın, doğru çalmak olsun. hız zamanla kendisi olur. hızlı olmak için çalışırsan teknik çok yanlış oturur, çok kirli çalarsın.

günde kaç saat çalışayım? beni 10dk dan sonrası bayıyoda :)

amacım hız olmasında hızda önemli bi unsur.. ve bişi dicem 8 aydır bateri çalıyom ama toplasak şimdiye kadar 5-6 saatten fazla stick control çalışmamışımdır.. hala hızlanamamamın sebebi bundanmı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

sen zedi dinle bol bol stick kontrol çalış ben gitaristim başta parmak alıştırmalarını sallamıyodum sonra birden gaza geldim hergün 1 saat çalışmaya başladım hızım 3 katına çıktı.[signature][hline] Saygılarımla,
Mine Storm , Elf Demirci

Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .

Sosyal ağlarda paylaş

günde 2-3 saat çalışman lazım (derler). çok sıkıcı ve yorucu bi çalışma, ben de haftada en fazla 4-5 saat çalışırdım. stick control çalışanla çalışmayan çok farkediyo, asla atlanmaması lazım bence.[signature][hline]Bu forumlarda aklıma gelebilecek hemen hemen herşey hakkında konuşabilir, tartışabilir, copy/paste yapabilir, bilgi alabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

bi sürü stick control alıştırması var işte, ne bileyim, en basitinden "R L R L" çalış, 100'den başla kusursuz yapana kadar devam et, ama "o kadar yavaş başlamaya gerek yok, ben 180'den başlıyım" deme hatasına düşme sakın. sonra bunun tam tersini, yani "L R L R" çalış, ilerledikçe "R L L R L R R L", "R L R R L R L L" ve bunların terslerini çalış.

müzik bölümüne taşıyorum.[signature][hline]Bu forumlarda aklıma gelebilecek hemen hemen herşey hakkında konuşabilir, tartışabilir, copy/paste yapabilir, bilgi alabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Söylenmiş şeylere küçük bir derleme:

1) 10 parmak üzerinde şınav (çok gelişirsen 8-6 diye gidersin.... biraz zor ama :p)
2) bir çuval pirinci parmakla!
3) bak bu en güzeli, hem okulda canın da sıkılmaz: sadece avcunu aç ve kapa... güçlü bir şekilde bunu yap... okul harici zamanın olduğunda da top falan mıncıklarsın[signature][hline]Kenderleme, 14 February 2004 16:22 tarihinde demiş ki:
Elizabeth'in de sevgililer gününü kutladım!
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi bir müzik aletinde hız kazanmak o müzik aletinde çok sıkı çalışmakla olur. Eğer çaldığınız müzik aletinin belli bir tekniği var ise o tekniği çok düzgün uygulayarak uzun saatler yılmadan bıkmadan usanmadan çalışmak zaten bir süre sonra seni o alette hızlandıracaktır. Bu çalışmların düzenli olursa çok iyi olur. Bir alette hız kazanmak için başka bir alet çalmak kesinlikle zaman kaybı olacaktır. Hele hele ağırlık çalışmalara çok daha gereksiz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dieddragon, 27 Mart 2004 21:10 tarihinde demiş ki:
sen zedi dinle bol bol stick kontrol çalış ben gitaristim başta parmak alıştırmalarını sallamıyodum sonra birden gaza geldim hergün 1 saat çalışmaya başladım hızım 3 katına çıktı.

abiiiiii inanmıyorum

bende çalışmaya başladım bi baktım 140 dan 170 e çıktı double lar 10dk da :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...