Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Parmak kaslarımı geliştirmek için?

Siamon

Öne çıkan mesajlar

Duvara parmak at, parmakla sınav cek, ya da en iyisi 5 litrelik su ve pirinç al, suyu iç ama burda dikkatli ol pirinci yemicen sadece suyu iç sonra pirinçleri suyun kabına bosalt sonra oraya paso parmak at gunde 300 kere fln iyi kasılıo boyle[signature][hline]MKC
bonus:zlorwf sen misin?
Zlorwf:senim(Soldat oynarken)
Sosyal ağlarda paylaş

bi de çevik ve atik parmaklar anca parmaklarken işe yarar.. olm hastaruhlu musun? git ne biliyim çiçek yetiştir falan.. ip atla..[signature][hline]Mumi-Artık U23 te... says:
sevgin bana bir tuzakmış be yar,
Günden güne yağar yüreğime kar,
Bu dünya sensiz gayri bana dar,
Anla artık bu 14 şubatta beni sar!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dieddragon, 27 Mart 2004 19:42 tarihinde demiş ki:
gitar klavyesi üzerinde parmak alıştırmaları yap.

evet işte aradığım cevap bu olabilir :D

şimdi gitarda çalarım ara sıra sol elle perdelere bastım için bi baktım sol elim daha hızlı.. sonra sağ elle bastım perdelere bu sefer bi baktım sağ elde hızlı..

şimdi benim sorum şu olacak nası alıştırmalar yapayım bi tab yazabilirmisin mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

Eveet ben bilimsel açıklamayı yapam...

Parmaklarımızı hareket ettiren parmaklarımızdaki kaslar değildir. ön koldaki kaslarla lifler vasıtasıyla parmaklarımızı hareket ettiririz. yani parmaklarımızda kas yoktur lif vardır. ön kol kaslarını geliştirmenin en populer yolu sık sık çalışmaktır... ama sık sık sert olmalı yumuşakla 500 tane yapmak hiçbir işe yaramaz sadece kalori yaktırır. bunun sebebi o kasların sürekli adaptasyon halinde olmasıdır...

gücün formülü çok sıkı "sık sık" la az çalışmaktır.. ilk sıkışında gücün 2 tanesine bile yetmeyebilir ama daha bir ay dolmadan 10. sayıya çıkarsın. çünkü ön kol kasları en çabuk gelişen kaslardandır... gelişimi çok kısa sürer..
ben en son maximum sıklıkla tam 50 yapabiliyordum daha sert sık sık bulamadım... bunun sayesinde karşmda kim olursa olsun elini sıkarak acıtabiliyorum.. normal insanların elini sıkarsam acıdan kıvrandırabiliyorum.. kızlarınkini kırabilirim ama daha hiç kız eli sıkmadım..

Bu arada ceviz kırmak çok kolay oluyor böyle güçlü ellerle. hatta etraftakilere iyi hava atılıyor... öneririm...[signature][hline]Savaş iyi değildir, barış kötüdür.

[Bu mesaj OUTLIFE tarafından 27 Mart 2004 20:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
OUTLIFE, 27 Mart 2004 20:23 tarihinde demiş ki:
Eveet ben bilimsel açıklamayı yapam...

Parmaklarımızı hareket ettiren parmaklarımızdaki kaslar değildir. ön koldaki kaslarla lifler vasıtasıyla parmaklarımızı hareket ettiririz. yani parmaklarımızda kas yoktur lif vardır. ön kol kaslarını geliştirmenin en populer yolu sık sık çalışmaktır... ama sık sık sert olmalı yumuşakla 500 tane yapmak hiçbir işe yaramaz sadece kalori yaktırır. bunun sebebi o kasların sürekli adaptasyon halinde olmasıdır...

gücün formülü çok sıkı "sık sık" la az çalışmaktır.. ilk sıkışında gücün 2 tanesine bile yetmeyebilir ama daha bir ay dolmadan 10. sayıya çıkarsın. çünkü ön kol kasları en çabuk gelişen kaslardandır... gelişimi çok kısa sürer..
ben en son maximum sıklıkla tam 50 yapabiliyordum daha sert sık sık bulamadım... bunun sayesinde karşmda kim olursa olsun elini sıkarak acıtabiliyorum.. normal insanların elini sıkarsam acıdan kıvrandırabiliyorum.. kızlarınkini kırabilirim ama daha hiç kız eli sıkmadım..

Bu arada ceviz kırmak çok kolay oluyor böyle güçlü ellerle. hatta etraftakilere iyi hava atılıyor... öneririm...

evet saol.. peki bu çalışmaları yapınca hızı da gelişcekmi parmaklarımın? mesela saniyede 6 kere vuruosam 10 kere vurucammı?

bide parmakları kontrol eden şey tendon sanırım, yoksa başka bişimi ?

bir de ne sıkayım :)
Sosyal ağlarda paylaş

bateri taramaları bilekten yapılmaz parmaklar ile bagetin sapına parmak uçlarıyla vurularak yapılır bu yüzden istiyor arkadaş anladığım kadarıyla =).
outlife da güzel bi şekilde değinmiş konuya =).
taba gelince üst telden alt tele kadar 1 2 3 4 perdelere basarak aşağı yukarı çıkabilirsin (örümcek hareketi falan da derler)[signature][hline] Saygılarımla,
Mine Storm , Elf Demirci

Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dorsia, 27 Mart 2004 20:42 tarihinde demiş ki:
Benim cok pis parmak kasi gelistirme fetisim vardir, hatta ceviz kirarken de herkese heva atarim.. Bu ne be, hehe.
Sunu unutmaki gitarda hizli calmak ne kadar alistirma yapsan da herkese nasip olacak gibi degil. Yani bir 30 yil cal belki anca Petrucci sololari atarsin, hem hizli hem manali:)
Ama parmak kaslari gelistirmek istiyorsan kol kaslarini gelistirmen lazim (pazu degil, kol) bunu da bir dumble ila yapabilirsin mesela, ama cok kastirir. En iyisi jimnastikcilerde ve dag tirmaniscilarinda oluyor, bir de kurek cekenlere dikkat et adamlar hayvan:)

ya şimdi arkadaşlar bi şeyi açığa kavuşturmak lasım.. ben Petrucci gibi solo atmak deil Portnoy gibi 170bpm de twin pedal giderken tomlar üstünde 13/8 süreli 32lik atak yapmak istiom bunun için de parmak kası gerek :)

Dumble ne ondan yapayım ben ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...