Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rank 14 HW-GM

Nomorerogues

Öne çıkan mesajlar

Blizzard ufak ufak item'ları yine hak eden alsın moduna dönüyor bknz: http://www.wowhead.com/?item=35035 gerçi bunu yapmakta geç kaldıklarını kendileri de çok iyi biliyor ama =)

Game designer'ların da kafasında bazı pvp item'larını herkeş alamasın diye bir olay var zaten yoksa niye kalkıp item'lara sonradan sonraya rating vs eklesinler?

Blizzard bazı şeyleri düşünmeden yaptığı konusu iyice yatmaya başladı kafama =)

Edik : ek
Sosyal ağlarda paylaş

Bleeding said:
arena gelen en iyi şey mi ?
Eskiden bi rank14 olmak için 3 ay bilgisayar başından kalkmazdın ama sonra herkes senin aldığın itemları ve sıfatı almış olamazdı. O kadar kastığının gerçekten bir anlamı oluyodu ve hani sadece o sıfata sahip olmak bile saygı duyulmanı sağlıyodu. Ayrıca battlegroundlarda premade le girip eğlenebiliyodun şimdi full focus sadece maximum 5 kişiyle girip eskisi kadar eğlenebilmen mümkün değil. Yani 10 kişi girip helloween de acaip yardırmıştık

Şu oyundaki "bana saygı duyulsun" saplantısını anlayamadım, anlayamayacağım heralde.

Biri saatlerini wowwiki okuyup raid yönetti diye ona saygı duymamızı ister, diğeri mouse ve klavye koordinasyonu bizden daha iyi olduğu için daha iyi pvp yapabiliyo diye saygı duymamızı ister.

Tebrik deseniz tamam da saygı ne ya? Oyunu zevk almak için mi oynuyoruz yoksa miiletin egosunu tatmin için mi oynuyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Şu oyundaki "bana saygı duyulsun" saplantısını anlayamadım, anlayamayacağım heralde.

Bir oyunun amacı yada zirvesi neresidir? Ha yok diosanki oyun mantığıyla oyna oyunu nabıcan saygınlığı rank ı vs mario oynamak daha mantıklı. Bu oyun bildiğin karakter canlandırma oyunu. Karakterini herkes iyi yerlerde iyi rank'larda görmek istiyor. Mario zihniyetiyle oynayarak zaten istesende bu saygı duygusunu anlayamazsın =)
Sosyal ağlarda paylaş

Sen en sağlam pvp itemı arenaya koyarsan , diğer iyi itemları alabilmek için ya bg lere ya da diğer dungeonlara girmek zorunda bırakırsan;

Outdoor olarak dolaşan playerlar sadece farm , rep ve lvl için dolaşır. Sonra da insanlar duel yaparak veya bg yaparak saçma saçma heee ben pvp yapıyorum , böyle böyle doğruyorum adamları diye söylenir.

1- Sana rep vermeyen gri playera bence dalamayacaksın , o sana saldırmadıkça. Oyunu pvp ile alakası olmayarak tam anlamıyla cıvıklaştıran birşey.

2- Herhangi bir outdoor olmayan mekanlarda pvp itemı alabilmek için honor , mark veya bunun gibi birşey verilmemeli.

3- Dışarıda öldürdüğün playerdan adam gibi honor alınmalı. Tabiki bunun üzerine yapılabilcek bug ları bir sistem koyarak engelleyerek.

Wow oynuyoruz , bg lere dungeonlara pvp item almak için giriyoruz. İtemları topladıktan sonra sonuç ? Outdoor çıkıp pvp mi yapılıyor ? ( Adam bulabilirsen ) Oturup duel yapıp kendini tatmin ediyorsun. Bg lerdeki pvp ye de pvp diyen biri de çıkmaz heralde.

Kısaca bu oyunda outdoor pvp teşvik edilmeli. Yoksa bir manası yok , itemını tamamlayan oyuna girmiyor kısa süre sonra , e ne diye kastın ozaman mankenlik yapmak için mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

WoW gibi insanı farma iten bir oyunda "zevk için PvP" yapan adama rastlamak çok çok zor. Ancak geceleri sıkıntıdan ölmek üzere olan yatmaya hazırlanan 5-6 kişi bulup büyük şehirlere gidiyorsunuz, daha kapıdayken overspawn oluyor inanılmaz bir lag ve çok çok şanslı değilseniz ölüsünüz.

Olay şu ki oyun insanlara "Ya sokakta adam keseceğime bgye girerim hem item alırım" fikri veriyor.

Premadeler hala yapılıyor, hala zevkli. Ama millet en kısa zamanda en çok honor almak için girdiğinden addon kullanıyorlar ve premade vs premade şansınız çok çok az.

Peki world pvp çeşitli eventlerle en azından pvp serverlarında sağlanamaz mı? Elbette sağlanır ama Blizzard'ın hangi serveri buna dayanıcak? Ne de olsa WoW milyonları şikayet ettiği, sevmediği hatta nerfret ettiği, çoluk çocuk bebe dolu dediği ama ne hikmetse hala her ay parasını ödeyip oynadığı bir oyun. Adamlar niye dert etsin ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız şöyle de bir şey var, WoW yapısı gereği çok kalabalık çarpışmaları kaldıramıyor(du). Bu nedenle BG'ler koyuldu fakat BG'lerde de insanlar kendilerini belli edemiyorlar, kişiler değil factionlar kazanıyor. Bu nedenle de arena eklendi. Arena insanı kışkırtan bir ladder sistemine sahip ve her ne kadar "WoW'da PvP kalmadı, tukaka" desek de adamlar turnuva düzenleyince futbol maçı izler gibi netten arena turnuva videolarını üstelik canlı ve daha da ötesi "sabaha karşı dahi olsa" izliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Günlük 2-3 saat zamanınız olsun eski sistemde görseydik sizi =p

Kesinlikle katılıyorum eski sistem yetenekten çok harcadığın zamana dayalıydı ve gerizekağlı değilsen , her allahın günüde yemek içmek sıçmak uyumak dışında oyuna zamanını ayırabilirsen yüksek rank almak kaçınılmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Tam olarak doğru değil. Evet çok zaman istiyordu ama takım yetenekliyse o farm süresinin en azından 1/3ünü azaltabiliyordun.

Ha tabi bu millet wsg ye tek tek girip karşıda premade varmı kontrol et, varsa dışardaki birine liderlik ver bg değiştir çamurunu yapmadan öncesi için geçerli. Sonrasında zaten kimse premade vs premade kasmadı. Kolaya kaçıldı :(
Sosyal ağlarda paylaş

Lorrotar said:
şimdi çok yeteneğe bağlı...gir bg ye leechle çık.bot kullan leechle çık.tbc pre-tbc den pvp veya pve olarak iyi diyen biri varsa,ya o 5k dmg vurup omg 5k vurdum yeah diyen,ya da s1 de olsa item set epic diye sevinip omg full epix set diye sevinen bir adamdır.yazık bi durumdur buda.

Arenalarda sayı az olduğu için üzerine düşen sorumluluk bglerden katkat fazla bu yüzden yetenek daha çok gererekiyor.Tabiki gene bglere zamanını ayırıp honor farmlıyıp botunu , bilekliğini cartını curtunu alacan ama bu eskideki bglerin yediği zamanla karşılaştırılamaz bile...
Sosyal ağlarda paylaş

Nomorerogues said:
O zamanki pvp yi yaşamadım bu ranklardaki playerleride görmedim ama Mydie Pat videoları izleyerek bu oyuna başladım. Wotlk inceleyen forum üyelerine sormak istiyorum, yine o günlerdeki o rank kasma, pvp guildieri, premadeler gelebilirmi? Bende rank kasmak istiyorum yaaa....

ben gördüm bi bok oldugu yok merak etme
Sosyal ağlarda paylaş

salyangoz said:
Darksun said:
Günlük 2-3 saat zamanınız olsun eski sistemde görseydik sizi =p

Kesinlikle katılıyorum eski sistem yetenekten çok harcadığın zamana dayalıydı ve gerizekağlı değilsen , her allahın günüde yemek içmek sıçmak uyumak dışında oyuna zamanını ayırabilirsen yüksek rank almak kaçınılmazdı.

ben bi hesabı 3 4 kişinin kasıp rank aldırdıgını hatırlıorum o zaman Allah akıl fikir versin size diodum pek çakmıodum rank miş karizmaymış fln çömez günlerimdi :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...