Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rank 14 HW-GM

Nomorerogues

Öne çıkan mesajlar

ozii_x said:
işi zaten zevk için yapıyorsan şimdi bile biz akşam 5 arkadaş heryere girip çıkıyoruz ama item dizmekse olay o zamanlar cok zordu ben mayıs 2005 de başladım pvpler bg lerde zevkli olmadı olamadı hiçbir zaman xroad ashlenvale tanaris tarren mill de pvp vardı şimdikinin amacı item kasmak

Orası öyle tabiki. PvP yaptığın bir insan grubu varsa eski günlerin havasını yakalayamasanda en azından sıkılmadan eğlenerek pvp yapabiliyorsun. Tabiki Tarren Mill raidlerinin yerini hiçbirşey tutamaz ama ilk zamanlarında bile BGlerden zevk alamadıysan sorunu başka yerlerde aramak lazım. Belki bgler sana uygun değildir ? Amaç için pvp hele hele karşı takımda iyiyse üstünde oluşturduğu baskı ile ciddi ciddi herzaman zevk vermiştir bana.

FreEmoon said:

Amaç "kral" olmaksa yanlış oyun oynuyorsunuz. Hele hele bir inspcetten fazlasını istiyorsanız MMORPG bile oynamamalısınız.

ha yeni sistem iyidir kötüdür bilemem. Ama arena sistemi gerçekten insanlara (en öküzüne bile) pvp yapmayı öğretti ise kendi içinde mantıklı bir sistemdir.

Ben böyle düşünmüyorum. İnsanlar farklı amaçlardan dolayı MMORPG oynayabilir. İşten gelip akşamları rahatlamak için oynıyanı olabilir, attention whoreluk yapmak için oynıyanı olabilir, arkadaşları yüzünden oynıyanı olabilir, ego tatmini için oynıyanı olabilir, canı sıkılan ev hanımı oynıyabilir. Böyle bir genelleme yapman yanlış.

Yeni sistem eski sistem derken arena yı kastedmedim tabiki. Arena son 2 yılda WoW un başına gelen en güzel şey herhalde. Kusurları elbet var ama en azından insanların sınırlarını zorlayabileceği bir yer var artık.

Plabla said:
Aslında ranking sistemi hala olsaydı / gearlar arena gearıyla aynı olmasa da diyelim r14 gear s4 gearın stat bakımından %75 i olsa okadar da kötü olmazdı

bg ler de arena gear kasmaktan başka işe yarardı hiç deilse

Keşke böyle birşey olsa. Şu anda BGlerin durumu içler acısı.
Sosyal ağlarda paylaş

arena gelen en iyi şey mi ?
Eskiden bi rank14 olmak için 3 ay bilgisayar başından kalkmazdın ama sonra herkes senin aldığın itemları ve sıfatı almış olamazdı. O kadar kastığının gerçekten bir anlamı oluyodu ve hani sadece o sıfata sahip olmak bile saygı duyulmanı sağlıyodu. Ayrıca battlegroundlarda premade le girip eğlenebiliyodun şimdi full focus sadece maximum 5 kişiyle girip eskisi kadar eğlenebilmen mümkün değil. Yani 10 kişi girip helloween de acaip yardırmıştık
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten r14 adama paso duel atıosun hepsinde alıyordu seni hem gear hem skill vardı o yüzden o saygı oluşmuştur.. ama power lvl yapıp rank 14 kastıran adam yokmuydu ? doluydu onlar hala sheep nedir bilmezdi..

Ben bg lerden zevk alamıyorum çünki insanlar afk takılıyor adam base defanse ediyor diye düşünüyoruz megersem açmış script i stealth bekliyor.. bende çok sinirleniyorum 100 bg ye giriyorum diyelim 90 tanesinde benim healing done tavan yapmış cidden bu kadar kopuk oynanıyor. eskidende günde 5-7 saat pvp yapardım koordine yoksa bi bok yoktur. ama şimdi akşamları oynayabiliyorum eski sistem olsa item alamam şimdi gece 3-5k kasıp alıyorum itemimi
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
WoW başından beri oynayıp da eski rank sistemine birileri fok atıyorsa bilin ki düzgün bir takım tutturup oynayamamıştır, hep üvey evlat olmuştur.

Eski sistem şu andakinden çok daha fazla farmdı evet ama aynı zamanda çok çok çok daha fazla eğlenceliydi. O rank yarışının verdiği tutkuyu bir daha başka hiçbir şeyden alamazdınız. Serverın ilk R14ü olduğunuz zaman insanlar sizi konuşurdu. Şimdi full s4 çekip armored nether drake ile aldor bankası önünde dursanız bile alıcağınız en fazla bir "inspect" tir. O kadar.

İnsanlar yeni server açılınca koşturup pvp guildi kurardı. Lvl 10 oldumu 10 kişi wsg ye girer twink kitelardı da oyun alırdı. lvl20 oldumu AB ye girilir, druidler ve shamanlar yerlere göklere sığdırılamazdı. IBSler ve TUFlar ellerimize yapışırdı. Tek para kaynağımız mark turninlerle level atlardik.

PvP hiçbir zaman kusursuz olmadı ama emin olun eskiden şu anki halinden çok daha iyiydi.

saçmalık üstüne saçmalamışsın senin derdin ilgi çekmekse git başka şeyler yap o ilgiyi görürsün yine.. senin gibilere attention whore deniyor oyunda ya neyse..

WoW başından beri oynayıp da eski rank sistemine birileri fok atıyorsa bilin ki düzgün bir takım tutturup oynayamamıştır, hep üvey evlat olmuştur. bi de bunu demişsin ya zaten böyle saçmalığa lol denir.. senin güttüğün koyun kadar ben çoban güttüm o yüzden gelip de burdan laf sokma. rank14 olmak için günde 13-14 saat amelelik yapmadım yapmam da. midesizlik. çok iyi biliyorum kasan adamları herifler günlerce amele gibi aynı işi yapıyorlardı. uyku ve bg.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden : Hak eden hak ettiğini alırdı.
Şimdi : Herkes herşeyi alabiliyor.

Ahanda fark budur.

Eskiden o rank'ın bir saygınlığı vardı. Eski oyuncular bilir şimdi bile gördüğünüzde kafasında Grand Marshal veya High warlord yazısını dönüp bi daha bakmıyomusunuz? Ne yalan sölim ben bakıyorum =)

Bizde kastık zamanında.
3. sıradaki mage benim =)

Sosyal ağlarda paylaş

Hakeden daha çok fark yapıp daha az uyuyan 24/7 vaktini BG lere harcayan ise ben bunda bir mantık göremiyorum =P Şimdi BG farm yapan pvp ye giriş için ihtiyacı olan eşyaları alabiliyor arenada yeteneği ve gurubuna göre fazla ya da az puan alıyor, yetenekli olan bu işi daha ciddiye alanlar çok kısa sürede istediklerini toparlarken diğerleri için bu zamanalıyor. Rating sistemi ile verilen eşyalar sayesinde ciddiye almayanlar zaten son tier pvp setlerini alamıyor =P Bu sistem çok daha mantıklı, sizin unuttuğunuz nokta wow oynayanların çoğunun casual oyuncu olduğu ve bu sayede daha çok zevk alabilmeleri. Aksi taktirde pvp hardcore oyunculara yöneliktir gibi bir kural çıkıyor ve buda son derece mantıksız.
Sosyal ağlarda paylaş

Niar shield,fullmoon,welsh,randalthor,starz vs vs ile premade yapıyordu
solo world first ben yapdim mageyle 2005 sonbaharında felan

Rank 14 kasmayı amelelik olarak görmüyorum nasılki hc raidciler hergün en az 5-6 saat(ki çoğu zaman daha fazla) kasıp bi yere gelmek birşeyler başarmak için uğraşıyorsa eskiden millet o rankın güzelliği endami için kasdi kimiside item için.
Ki biz hc oynarken pre-bc 8-9 saat raid yapardık sonuç ne oldu her boss ilk geceden eğildi önümüze bi cthunla thaddius (türklerin dc sorunu patch 1.9 sonrasi) sorun yapdi biraz sonuçda 2-3 haftada prebc contentin 95% i temize çıktı..

Kaedenin dediği doğru misal ben orgrimarda posta kutusunun orada afkmoda gittiğimde geçen 10 kişiden en az 2-3ünün /salute yaptığını görünce aldığım hazzı bu güne kadar wowla ilgili hiçbişiden almadim bugun hala millet gelip oo üstad nasılsın moduna giriyor bundan güzel birşey varmı ya harcadığım 2-3 aylık uğraşın hersaniyesine değdi..

ps: gaffen kafana benim kadar taş düşsün! merhamet yok sana =]
Sosyal ağlarda paylaş

ragolya nababilirim ben sizi rank14 kasanlar zurnadır hede hödodür demedim. zamanında işim olmaz o akdar çılgınlar gibi kasılmaz dedim kasmadım rank 14 bi dünya arkadaşım vardı rank 14 onlarda yakınıyorlardı iş gibi falan diye. tanıdıklarımın hepsi de yeni sistemi daha çok beğeniyor. diyorum eğer deli gibi meragı olan varsa satabilirim undead female rank14 warrior
Sosyal ağlarda paylaş

eski sistemin , premadelerin tadı daha başkaydı.. eski sistem farm diyenler, evet non-premadlerını farmladıgınız ama sızın gıbı karsınızdada premade oldugunda, bir adet oyun için, skill ve kastıgınız ranki kanıtlamak hakkını vermek adına, karsınızdaki takımla 3 saat bg yaptıgınız bir olaydı. ve bu dehset zevkliydi. sizin ve arkadaslarınızın yenı sıstemı begenmesı, oyuncu kitlesinin hepsınının begendıgı anlamına gelmez
Sosyal ağlarda paylaş

bg sisteminin değişmesi mantıklı olmuş olabilir. arena sistemi zaten harika pvp ciler için. gel gelelim adamın pvp ile kastıgı setin bg leech veya bg farm ile kızılay tarafından dagıtılıo gibi herkese verilmesi saçma.

keşke bg setleri ve arena setleri farklı olsaydı. arena yapanların farkı belli olsaydı. farm diil pvp yetenegi olanların yani.

gerçi o zaman da wintrade cileri engelleyemeyecektik şu anki sisteme kadar ya neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Farkları var zaten =P BG setleri eşantiyon niyetine dağıtılıyor, sonra eğer daha iyisini istiyorsanız arenaya geçiyorsunuz yok böyle iyi derseniz bg'lerde takılıyorsunuz. En iyi görünen istatistikleri en iyi olan setler hep yüksek arena rating istiyor heh, öbür türlü pvp seti olan pve setle kapışmaya çalışanı eziyordu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...