Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

e-kitaplara ayraç ?

di

Öne çıkan mesajlar

Selam,

E-book okumayı zaten beceremeyen biriyim. Üstüne bir de hatırlamak istediğim yerlere işaret koyamama sorunu yaşıyorum.

İstiyorum ki bir e-book'u kapattıktan sonra tekrar açarsam kaldığım yerden devam edeyim. Aynı zamanda bazı sayfalara işaret koyayım ve o noktalara hızlıca ulaşabileyim. Adobe Reader ile mutabakata varamadık bu konuda.

Derdime derman olacak birşey var mı acep ?
Sosyal ağlarda paylaş

çözüm üretmek yerine sorun yaratan biri olcam ama merak ediyorum e-book 'un manası neki yav ben anlayamadım onu bi türlü. hani madem kitap okumayı seviyosun bari normal kitap okuda gözün ekrandan ayrılsın kitabıda bilgisayardan okumak niyeki? abes geliyor bana. yanlış anlama tenkit etmiyorum sadece bana garip geliyor acaba bilmediğim bi özelliği falanmı var? insan niye düz kitap yerine e-book tercih eder?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
çözüm üretmek yerine sorun yaratan biri olcam ama merak ediyorum e-book 'un manası neki yav ben anlayamadım onu bi türlü. hani madem kitap okumayı seviyosun bari normal kitap okuda gözün ekrandan ayrılsın kitabıda bilgisayardan okumak niyeki? abes geliyor bana. yanlış anlama tenkit etmiyorum sadece bana garip geliyor acaba bilmediğim bi özelliği falanmı var? insan niye düz kitap yerine e-book tercih eder?
cok hesapli, cok az yer kapliyor:D, kitapligi cope atarak yerine akvaryum koyabiliyorsun v.s :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hesaplı olduğu için tercih edebilir normal kitaplar gayet aşırı pahalı , kitabın türkçe çevirisi olmadığını için , orjinal dilinden okumak için , kısacası bir sürü sebep sayılabilir ebook için.Genede kendi adıma bir türlü ısınamadım ebooklara bilgisayar ekranı çok gözümü yoruyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

elm said:
Hesaplı olduğu için tercih edebilir normal kitaplar gayet aşırı pahalı , kitabın türkçe çevirisi olmadığını için , orjinal dilinden okumak için , kısacası bir sürü sebep sayılabilir ebook için.Genede kendi adıma bir türlü ısınamadım ebooklara bilgisayar ekranı çok gözümü yoruyor =)

crt ekrandan e-book okumak = 9 numara gözlük
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Genel olarak;
* Çoğu teknik kitaplar.
* Çok yer kaplıyorlar ve taşıması çok büyük dert. Yolda otobüste vs okumak da dert.
* Yine çoğu sürekli güncellenen ve sene ya da aylar içinde güncelliğini yitiren şeyler.

Bir kısmı için;
* Türkçeleri yok, alsam gelmesi 2 hafta sürüyor.
* Fiyatları çok pahalı, hiç bir şekilde bütçe ayıramıyorum ama okumalıyım.

Diğer bir kısmı için;
* Ücretsizler, basılı yayın değiller. İnternetten indirip kendim basıyorum çok gerekirse.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:
elm said:

crt ekrandan e-book okumak = 9 numara gözlük

sıfır numara gözlerim
crt dışında monitör kullanmadım =)
Sosyal ağlarda paylaş

vimpir said:
Xenocide said:
cok hesapli, cok az yer kapliyor:D, kitapligi cope atarak yerine akvaryum koyabiliyorsun v.s :)

bence herangi bir evdeki kitaplık en az akvaryum kadar güzelleştiriyor ortamı

hatta bence daha fazla
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:
vimpir said:
Xenocide said:

bence herangi bir evdeki kitaplık en az akvaryum kadar güzelleştiriyor ortamı

hatta bence daha fazla

nasil turksun sen ya vatan haini:D
Sosyal ağlarda paylaş

ebook okumanın en büyük nedeni bedeava olması..mesela şu an stephan king in bütün romanlarının türkçe word dosyaları internette dolaşıyor.yanlızca 1 dakikada hepsini indirebiliyorsun.sonra açıp cep telefonunda,onlarcasını hafızaya atıp, istediğin zaman ve yerde okuyorsun..

normal kitaplar paralı olduğundan biryerden sonra bütçeyi zorlar,oysa bu sayede daha önce hiç duymadığın yazarları bile,herhangi bir külfet olmadan okuyabilirsin..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...