Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bekareti Evlilikte Bozan Kız

Dev

Öne çıkan mesajlar

Mum_Chamber said:

Dev said:
haha. ayar? aksine eleştiriyi kaldıramayan ve anca abazan bir erkeğin sevişme isyanı olarak gören beyni fındık kadar gelişememiş ergen ve öfkeli bir kız görüyorum ben. bunu ayar olarak algılamak ta zeka kavramına başka bir boyut tabi.

ayrıca, ne temiz kin kusmuşsun ayarı yedin diye dev. aş şu "kimse bana ayar veremeeeezz" kompleksini. bariz ayarı dayamış adam/kadın. benden çok temiz bir on puan.

ne zamandan beri basketi sevmeyen adama boyun kısa demek marifet müm? yoksa mantık kavramı mı değişti de benim haberim yok? ayara ayar derim de basit kişilik saldırılarına vereceğim tepki "yazık lan sana" olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Hormonların patlaması diye bişi olamaz benim gözümde abi. Bir insan insansa, hormonlarını son anına kadar kontrol edebilmeli. "Ofş kontrol edemiyorum kendimi" deyip saldırmamalı. İnsanlıktan çıkar o zaman, bunun anlaşılacak bir yanı yok. Ki bence sadece cinsel ilişkiye giremediği için akıl sağlığını yitiren de yoktur.

Dev, dediğin üzere araştırmalar var. Northeastern State Üniversitesi'nden Kirby R. Cundiff'in Prostitution and Sex Crimes adlı makalesinden bi kaç bişi göstericem. Sonuçları yorumlamaya gerek yok, açık zaten. Ama bu noktada ben, farklı bi yere varmak isticem. Genelevlerin yayılımı, yepyeni bir sömürü ortamına sebep olacak. Bunu çözüm görmektense, farklı çözümler araştırma yanlısıyım ben. Ama henüz çıkaramadım :) Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal hesabı.

Neyse bi abstract:

Abstract

Abstract: In this paper I examine the hypothesis that the frequency of rape is increased when another source of sex (prostitution) is limited or unavailable. To test this theory I regressed the rape rate in available OECD countries against a proxy for the availability of prostitution. The relationship was found to be anti-correlated at about the 90% confidence level. Using this model, it is estimated that if prostitution were legalized in the United States, the rape rate would decrease by roughly 25% for a decrease of approximately 25,000 rapes per year.

Grafik 1

Grafik 2

Makaleye ulaşmak isteyenler için de link.

Özetle, bu konu bence insan yok olana kadar tam olarak hallolamayacak. Çünkü inanca temas eden bir noktası da var, kabul edin ya da etmeyin. Yalnızca ikiyüzlülüğü engelleyip, hoşgörüyü arttırmak yeterli o boyutta da gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim uzunca söylemek istediğim şeyin kısası, birini gerçekten seviyorsan, seks yapmak problem değildir, evliliği beklemek saçmadır. Ritüel veya ayin olarak mı görüyorlar nedir.

Bu arada araştırma da baya güzelmiş, biraz kapak oldu :)
Sosyal ağlarda paylaş

shuTdoWnX said:
Xærø said:
Bide dikiolar bunu o nası oluo acaba...

tekrar içine kana benzer bişi bırkaıyolar galiba
bizde yiyoruz
ben yemem sdfsf
oncekı msjları okumadım ama .aslında zar yok sanırım.
orayı cevreleyen bı damar var .
damar patlıyo dıye bılıyorum
onuda dıkebılıyor sanırım .
Sosyal ağlarda paylaş

rainfall said:
shuTdoWnX said:
Xærø said:

bizde yiyoruz
ben yemem sdfsf

değil. bildiğin zar
Sosyal ağlarda paylaş

Metakuso said:
rainfall said:
shuTdoWnX said:
Xærø said:

bizde yiyoruz
ben yemem sdfsf

değil. bildiğin zar

sanırım yazmısın zar dıye bısey yok .
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:
Dev said:
hormonları bastırmak normal bir fikir değildir, acınasıdır, acizliktir, komiktir.

Ben tam tersine hormonları kontrol edememenin acizlik olduğunu düşünüyorum. İnsanı insan yapan iradesi değil mi? Hayvandan farkımız o içgüdülerimizi kontrol edebilmemiz değil mi temelde? Yani ben en azından onun olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu argümanın ucu o kadar açık ki, "abi testesteron düzeyim yükseldi, tecavüz ediyim" i bile haklı çıkarır. Dolayısıyla, hormonların kontrol edilmesi gerekli olmak zorunda bence. Cinsellik konusunda da öyle keza.

Bekaret ile ilgili değil bu düşüncem, kişisel bir tercih der saygı duyarım ikisine de. İrade sahibi iki insanın ne yaptığı kimseyi ilgilendirmiyor, kendilerinden başka. Son olarak, namus, namus diye gezinmenin bir mantığı yok, kendin yaşamıyorken o "namus"u (herhangi bir kişiye değil bu yanlış anlaşılmasın, o düşünceyi savunan kişilikler bütününe o).

Güzel fakat yanlış bir yaklaşım(bence).
Neden?
Kendine hakim olabilme tabi kide insana özgü birşeydir. Fakat tecavüzle kıyaslamak çok saçma.
Biz 2 tarafında istekli olmasından konuşuyoruz. Sen erkeklerin nefsine sahip çıkamaması sonucu tecavüze yönelmesinden söz etmişsin ki asıl konu kızların kendini tutması.
Dev'in hormonları bastırmaktan kastını anlamamışsın. Seksin normal olduğunu fakat diğer insanların ahlak, namus gibi saçma sapan baskılarından dolayı arzularını bastırmasının acizlik olduğundan bahsettik. Yoldan geçen bir kıza "amanın azdım" diyip tecavüz etmekten söz etmedik, 2 sevgili arasında ki ilişkiden konuştuk.
Ve bizi diğer canlılardan farklı kılan diğer özelliğimiz ise cinsel ilişkiyi, cinsel arzularımızı gidermek içinde yapıyor olmamız.
Arzulamaktır bu. Tecavüzü, tacizi arzulamak ile karşılaştırmak asıl acizliktir.
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:

Bekaret ile ilgili değil bu düşüncem, kişisel bir tercih der saygı duyarım ikisine de. İrade sahibi iki insanın ne yaptığı kimseyi ilgilendirmiyor, kendilerinden başka. Son olarak, namus, namus diye gezinmenin bir mantığı yok, kendin yaşamıyorken o "namus"u (herhangi bir kişiye değil bu yanlış anlaşılmasın, o düşünceyi savunan kişilikler bütününe o).
Sosyal ağlarda paylaş

1.bızım kulturumuzde bekaret onemlı .
2.turk erkeklerı hep kız arkadasları ıle beraber olmak ıster .
3.kız beraber oldugu kısıye daha cok tavız vermeye baslar .sebebı cevre baskısı.
4.turkler bakıre olmayan kızla evlenmek ıstemez :)
5. sonuc olarak kızlar hep sunu soler :) ozel olmasını ıstıyorum :)
haklılarda :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dev said:
hormonları bastırmak normal bir fikir değildir, acınasıdır, acizliktir, komiktir.

Cinsellik sadece hormonal değil sosyal da bişey. kimse istemediği bişeye zorlanamayacağına göre, cinselliğini daha geç yaşamak isteyen birini eleştirmek, onlara fındık beyinli deyip hakaret etmek pek de doğru değil.

Kişisel görüşüm, bi ilişkide cinsellik olmalıdır. sağlıklı olan budur. o konuda da uyuşmak önemlidir. ama cinsel ilişki yaşamayı istememek çok kişisel bir tercih. saygı duymak gerek.

Liseyi yeni bitirdin, 18 yaşında filansın sanırım. (bi topicten öle hatırlıyorum). lise bi kız için cinsel ilişkiye girmek bakımından erken bir dönem. cinsel ilişkiye hazır olmayan kızlara atar yapmak yerine, biraz sabırlı ol, yakında çıkar karşına farklı görüşte olanları. yaşla ilgili biraz da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...