Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

alt a meslek ne kasiim

Karea

Öne çıkan mesajlar

main rogumda herb + elixir master var şu an
para falan sorun değil amaç mesleklerin charın ( yada diğer charlarımın ) işine yaraması

alt pala

şimdilik eng ve ench gidiyor pala ( ilk alt ı açtığımda çok da düşünmeden seçmişim meslekleri ) ama bu meslekler ilerde pala nın işine yararmı ? . yada daha faydalı ne seçebilirim
Sosyal ağlarda paylaş

JC gayet güzel bir prof ama yanına mining olmadan pek yürümez neden: level 50-60 arası toplayabileceğin JC ore'ları ve matları örnek olaraktan Azerothian diamond 20g civarına kadar çıkabiliyor ki 275>300 arası tam kanser dönemi oluyor JC için. Engineering içinde aynı şey söz konusu miner karakterin yoksa resmen soyulursun =)

Bence: Engineering i silip yerine mining alabilirsin ki ileride bs felan kasmayı düşünürsen enchanting'i silip kolay olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Herbalism'den yararlanacak gibi görünüyor.

Alpha Forums said:
You can mill Peaceblooms, Silverleaves and Earthroots (haven't tried to mill higher level herbs). Works exactly like disenchanting items and prospecting ores.

Milling requires 5 of the same herb:

Peacebloom
Requires 1 in Inscription
Known loot (per 5 Peaceblooms):
1xUnidentified Plant Parts

Silverleaf
Requires 1 in Herbalism (probably a bug)
Known loot (per 5 Silverleaves):

Earthroots
Requires 15 in Inscription
Known loot (per 5 Earthroots):
1xUnidentified Plant Parts
2xForest Mushroom Cap
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet güzel numaraları olacak, kafanızı yormayın :)

Bahsettiğin trainerdan alınıyor axedice büyük ihtimalle, Epic Recipeler geldiğinde herkesin ağzının sulanacağından eminim.

Ayrıca bu Blizzard'ın eklediği ilk yeni Profession, [edit: demişim, desemde inanmayın, siz eklenen ilk professionmış gibi hareket edin, yoksa karışmam :p] insanların Inscription train etmeleri için, yararlı ve talep gören şeyler olması lazım. Yoksa Engineering gibi ölü bir prof olur.

Zaten görünüşünü değiştirecek olması bile bence güzel, aka cosmetic.
Sosyal ağlarda paylaş

Alt karakterinde, eğer cidden alt olarak kalacak bir karakter ise, craft profession'ı saçma oluyor.

Craft Professionların en önemli özellikleri, soulbound olan epic recipelerden geliyor (örnek: BS Silahları, ENC Yüzük enchantleri, JC Epic soulbound gemler, vb.)

Priest olarak senin işine yarayacak profları düşüneceksin:

TAI: Epic soulbound robe, pants, gloves, vb. Endgame'de bunları kullanmayacaksın, oturup düşünmek lazım.

ENC: Yüzük enchantleri, WotLK'da kesin ek gelir, Amuletler de enchantlenir. Endgame yaptığında daha çok işine yarayacak (tu)

INS: Olası Epic recipeler ile heal spellerine ek özellik getirecek, soulbound benzeri birşey olacak. Endgame için kaçınılmaz gibi görünüyor (tu)

ALCH: Ekstra Pot, Ekstra Transmute, Ekstra Flask. Süper gereksiz. Guild arkadaşları ne güne durur?

LW: Evet LW, komik belki ama Drumlar ÇOK gerekli şeyler. Drums of Restoration (tu)

JC: TBC'de, Soulbound gemler güzeldi. WotLK'da nasıl olur bilemem.

Bence, healerlar için WotLK Endgame profları ENC ile INS olacak. JC zorlayabilir, LW Progress için gerekli olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Main yapacaksan, Enhancement olarak kalacaksan ve Endgame düşünüyorsan, hmm..

Yüzük, olası Amulet Enchantleri için Enchanting alırdım.

Silahlar için, büyük ihtimal ile BS olabilirdim (Enhc şamanların silah alması raidden, zor bence, en azından ilk progress aşamasında)

Inscription bir Enhc şamana çok fazla özellik katmaz tahminimce, o yüzden pass geçerdim.

LW alıp, Mail item craft edebilirdim ama karlı olmazdı, dediğim gibi sonralarda kesinlikle hiçbirşeye yaramıyor Drumlar dışında.

Alchemy kesinlikle almazdım, Guild arkadaşlarıma sorardım.

JC olabilir, Epic STR gemleri fena sayılmaz, özellikle Enchanting ile iyi gidebilirdi.

Eğer züğürtsem, ilk Enchanting ve Herb (Inscription kasanları kazıklamak amacıyla) yeterli golddan sonra, JC seçerdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben shaman (resto-elem full spell power itemli) için WoLK'ta ins+LW düşünüyorum.

Hem uzuuun süre LW'den gelen sağlam itemler işe yarar, hem drumlar hep büyük avantaj sağlar. LW gözüme güzel görünüyor. İns'dende çok ümitliyiz zaten.

Jewel çok anlamlı gelmiyor artık bana özellikle PvP gemleri uniqu değil artık, WoLKtada arenadan alıcaz gemleri gibi görünüyor.

Alch, BS, tailor, engineer zaten çöp benim için. Enchanting sadece +40 heal olmasada idare edilir bence. Jewel craft için süper trinket+kolyeler eklenecek ona yanıyorum ben en fazla ama yapacak bişey yok sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman soyle yapıyım simdi kasarken jc-min kalsın
zaten druidim de min yardımcı olur ona
sonra mining i droplayıp ench alırım
bi tane 29 twinkim var ona ench almıstım kasarım beki diye onla DE liyorum simdi jc den gelen itemları matları saklarım kalır ilerde de sapık gibi instance farmlarım düşüklvl napıyım :D

ench i napıcam peki? eheh weap dmg mı sadece yüzüge yoksa +4 all stats mı
öf ench bi an saçma geldi ya :) eheh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...