Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard animasyon film yapsa...

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

İyi de spirits within'de aşırı gerçekçilik vardı. Yani bir animasyonu iyi yapan daima gerçekçi olması değildir ki. Farklı etkenler de girer işin içine, bakınca normal insan gibi gözükecekse normal insanlı film izlerim zira blueboxla falan her türlü ortam getirilir backgrounda animasyon zorunluluğu olmaz. Bence animasyonun olayı çok çok da gerçekçi olmamasıdır, ki uçuk senaryolar, uçuk tipler ve uçuk çizimler olur.

Bu da benim görüşüm işte :)
Sosyal ağlarda paylaş

Spirits Within iyi bir örnek olmuş, kanımca gösterime girdiği yıl yapılan en iyi filmlerden birisiydi. Final Fantasy adını ticari gişe elde edebilmek için değil de tamamen bir background hikayesi olarak kullanmak bile bence cesaret isteyen bir şeydi. (Sadece Aki Ross'un saçlarının dalgalanmasının gerçeğe birebir verilebilmesi için resmi olmayan rakamlara göre onlarca milyon dolar $ harcandığı bir projeden bahsediyoruz) Ki zaten Spirits Within 1980'lerdeki TRON ve 1990'daki Terminator 2 ve Jurassic Park'dan sonraki en önemli özel efekt gelişimi aşamasını oluşturmuştur gözümde.

Bu tür (3D) bir projenin iş yapması için ya tamemen eğlencelik Pixar çizgisinde yada fantastik, uçuk kaçık (Advent Children) bir proje olması gerekiyor. Emin olun, Blizzard mutlaka ikisine de uyan bir proje ile en çok 3 yıl içinde vizyona sokabileceği birşey yapar. Zira üstteki bir arkadaşın da dediği gibi artık soru, böyle bir filmin maliyetini amorti edebilmesinden çok kaç kişinin WOW'a başlayacak olması yada ne kadarlık bir merchandise geliri getirecek olmasıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
İyi de spirits within'de aşırı gerçekçilik vardı. Yani bir animasyonu iyi yapan daima gerçekçi olması değildir ki. Farklı etkenler de girer işin içine, bakınca normal insan gibi gözükecekse normal insanlı film izlerim zira blueboxla falan her türlü ortam getirilir backgrounda animasyon zorunluluğu olmaz. Bence animasyonun olayı çok çok da gerçekçi olmamasıdır, ki uçuk senaryolar, uçuk tipler ve uçuk çizimler olur.

Bu da benim görüşüm işte :)

Ama o senin zevkin tamamen. "bence animasyon oyle olmamali" diyerek kendi zevkini acikliyorsun. Ama Spirit Within ciktiginda onemli olan "ne kadar gercekci" gozuktuguydu.

Ve hatirlatirim, Dreamworks hala karakter animasyonlari gercekci olsun diye kasiyor ama basaramadilar. Spirit Within'e ulasamadi kalitesi. Polar Express ve adini hatirlayamadigim sonra ki Robert Zemeckis animasyonu bunu deniyordu. Spirit Within'den yillar sonra cikmasina ragmen karakter hareketleri, yuz animasyonlari gercekci olmadi.

Spirit Within'in amaci uber animasyonlardi, ve vaad ettigini verdi.
Sosyal ağlarda paylaş

spirits within hala bana göre yapılmış en etkileyici cgi filmdir. (rüya sekansında orduların birbirine dalarken aki'nin aralarında kaldığı sahne hala aklımda ki kaç yıl oldu seyredeli) cgi'dan hazetmeyen, sinemada beraber seyrederken filmkolik amcam filmin sonundaki dağ manzarasının gerçek olmadığına inanamamıştı ki ilk ve son defa cgi'dan etkilendiğini gördüm. :)

"gerçek insan izlerim o halde" değil olay, fotogerçekçilik kendi başına ayrı bir tarz. ice age gibi yapımları kıyaslamanın anlamı yok bir, ikincisi ice age serisi zaten scrat hariç (efsane o zaten) herşeyiyle gayet meh, heh. bari the incredibles filan deseydin. :P

ice age çocuk filmi ki, spirits within ile alakası yok hedef kitlenin. gişe tek başına anlam ifade etmemekle beraber gişe mukayesesine de uygun değil hani. there's something about mary de saving private ryan'dan fazla gişe yapmıştı nihayetinde aynı yıl içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

evet söylenen şey çok saçma. biz burada filmin gişe yapıp yapmamasından bahsetmiyoruz zaten. cgi olarak yapılan gelmiş geçmiş en gerçekçi filmdi spirits within. ki ben zaten konusundan genel olarak filmine kadar herşeyiyle çok beğenerek izlemiştim 2001 yılında.

ice age i de çok severim hatta yapılan bütün cgiları çok seviyorum. spirits within'in yanına yaklaşabilen de görmedim. gerçekten çığır açar nitelikteydi.

bu yüzden diyorum ki tekrar, cgi yapmak isteyen pixar bile olsa gidip blizzard ve squaresofttan hatta konamiden bile ders alabilirler bazı konularda. kesinlikle yardımları dokunur. çünkü çok iyiler bu konuda.

ayrıca ice age gerçekçi değildi diyen bendim ama söylediğim şeyi yanlış anlamışsın. görüntüler açısından aradaki kalite farkı çok bariz demek istedim. zira ice age 1 ile 2 arasında bile bariz büyük fark var ve ice age 2002 yılında vizyona girdi. 2002 yılında yapılan en iyi animasyon film de oydu sözde. bir sene öncesindeki spirits within olmasaydı tabii. bunu anlatmak istemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

nilep, sen olaya bambaska konudan yaklasiyorsun. Ben (biz) animasyon kalitesinden bahsediyorsuz, sen olayi box office acisindan degerlendiriyorsun.

Spirit Within yapisi itibari ile cok buyuk kitlelere ulasacak bir film degil. Spirit With'in cocuklara ve ailelere hitap eden bir film degil. Yap ayni efektlerle Ice Age gibi bir komedi tutsun.

Burda hangisi fazla gise basarisi elde eder tartismasi yapmiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Spirits Within'i izledim sevdim de bence Pixar çizgisini korumalı. Yani güzelliği zaten çılgın, gerçekçi olmayan ama göze hoş gelen animasyonları ve saçma sapan ama güzel senaryolarında pixar filmlerinin :)

Gidip konamiden ders alırsa MGS gibi grafikli pixar filmi mi olcak ıyyk :(

ya hocam KIMSE CIZGISINI BIRAKSIN, PIXAR SUPER IMBA GERCEKCI ANIMASYON YAPSIN DEMIYOR YA AYYYY.

Delirttin surda :D.

Pixar'in suanki animasyonlari MUHTESEM zaten. Ama is "gercekci" kategorisine girince isler degisiyor. Ki Pixar istese onuda yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
nileppezdel said:
Spirits Within'i izledim sevdim de bence Pixar çizgisini korumalı. Yani güzelliği zaten çılgın, gerçekçi olmayan ama göze hoş gelen animasyonları ve saçma sapan ama güzel senaryolarında pixar filmlerinin :)

Gidip konamiden ders alırsa MGS gibi grafikli pixar filmi mi olcak ıyyk :(

ya hocam KIMSE CIZGISINI BIRAKSIN, PIXAR SUPER IMBA GERCEKCI ANIMASYON YAPSIN DEMIYOR YA AYYYY.

Delirttin surda :D.

Pixar'in suanki animasyonlari MUHTESEM zaten. Ama is "gercekci" kategorisine girince isler degisiyor. Ki Pixar istese onuda yapar.

Ya ne bileyim öyle anladım alla allaa :D

Gerçekçi değil diye kötülendiğini sezdim içten içe pixarın ondan savunmak istedim, pixardan babam çıksa izlerim abi :D
Sosyal ağlarda paylaş

SC2 ve Diablo 3'ün altından kalksınlar eminim girişirler böyle bir işe.
Çünkü Blizzard'da sürekli bir çalışan eksikliği var.
Çok iyi hatırlıyorum SC2 yapılıyorken WoW'un supportu çok kötüydü. Patch falan çıkmadı aylarca.
Movie işine el atarlar kesin çünkü bu konuyu konuşan tek forum biz değiliz. Gerçekten çok talep var.

Wow'un expansionlarının bittiği yerden başlayacak bir Warcraft 4 söylentileri var hatta şuanda. Ama çok çok uzak bir şey çünkü daha bir çok expansion olucak.

Blizzard en basitinden Warcraftla ilgili bişeyler yapsa 5 milyon garantili izleyicisi çıkar. Asya'da deli gibi yan ürünler satar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Evet ya, Square cidden batırmış. IMDB'deki 7.6 da aslında sitedeki bir bug. Biz de matrix de yaşıyoruz.

Hatta şimdi matrix'den bir edit geldi!

Ayar moda girmeden mesajın içeriğinin ne olduğunu tam kavramak bu gibi yanlış girişimilerden kurtarır seni.

Advent den önce Square film yapmadı değil mi, bizde zaten Ansalonda yaşıyoruz internette mana ile çalışıyor. IMDB nin film puanlama sistemi ne zamandır hasılat göstergesi olmuş oda çok enteresan geldi bana.

Spirit 137 milyona çekilip 85 milyon kasaya para bırakmış. Eh bu da squareyi hafif direkten döndürmüştür.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...