Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

next-gen MMO dediler ki wow a böyle demediklerini biliyoruz. Üstelik wow için aradıklarında iş ilanlarına genellikle wow için diye yazıyorlar.

Diablo mmosu olması mantık dışı, fantezi setting bir tane mmoları var, piyasadada sci-fi mmoları (kaliteli) göreceli olarak az, ve isteniyor . Buda mantıken sc mmo bekletiyor.

Yanlız sc mmo olmasına bir kanıtta dün akşam kapanış konserlerinde Level 70 Elite Tauren Chieftain (yani blizzin grubu) dan geldi.

Do you want World of Starcraft?

-YEES

No? There goes four years of development.

Yanlış hatırlamıyorsam bu next-gen mmonun konsepti üzerinde 4 senedir çalışıyoruz demişlerdi.

%80 sc mmo.
Sosyal ağlarda paylaş

kendilerine rakip olmazlar die düşünüyorum ben, sci-fic sevmeyen adam zaten wow da kalır. ama uzay temalı bi full tatmin sağlayan mmo yok yani piyasada bence, şöle wow homeworld eve sc temalı bi mix süper olurdu ortaya karışık.

ha mesela 2 sini birden oynayınca (ki çoook büyük bir kitle böle olcaktır) "2 oyuna 24 euro yerine 18 euro verin, şok indirim! diye felan yaparlar hene para blizze gider sonuçta :) zaten tüm kore oynar para sorun olmaz blizz için lol. üye sayısı wowdan fazla olur bence çok rahat.

ayrıca zaten hop die yarın çıkmayacağı için, (lichking d3 sc2 ve hatta sc2 exp den sora bence) zamanlamayı iyi tutturlarsa ne olduğunu anlamadan marine training de buluruz kendimizi ehe

ayrıca 2: ben bir wc4 göreceğimizi düşünmüyorum çok uzun bir zaman, warcraft la alakalı ne varsa, trading card olsun rpg kitapları olsun world of warcraft ismi altında oldu. bundan sora wc dünyasında bir şeyler değişirse wow a eklenir, arthas gider porthas gelir böle 10 yıl götürürler oyunu rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

bide devam oyunlarında en çok korktuğum alıştığın ve detaylandırılmış oyun yapısına birşeyler eklerken eski şeyleri unutmak yada çıkarmak. Mesala rune sistemi class özel itemları charmlar fln unutulup/çıkarldığını düşünsenize sadece yeni grafikli ve efektli expansionsuz DII gibi oynamak istemem açıkcası ki bunları çıkarmayı bırak en az bi bukadar yenilik yapılır umarım
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Ya ne kaslarından bahsediyorsun saçmalama ya
Tepeden tırnağa zırhlar içinde olucan malum belli female paladin oynıycaksın sen. O kadar zırh arasından gidip te sevgili paladininin etini görürsen git otzbir çek. Git zırh kaplamalarını falan şikayet et

whirlwind nedeniyle paladin muhtemelen ikinci sınıfım olur, kas mevzusu önemli! zırhlara zumlamamışlar ama wow'dan transfer dümdüz duvarları da şikayet ettim zaten. (:P)

Volfied said:
blizz yapti oldugu icin su anda milyonlarca insan WoW oynuyo zaten, blizz yapti oldu diye tum bir ulus oturdu Starcraft oynuyo dimi sam. tek sebep Blizz yapti oldu bu olaylarda

neyse sonucta kisisel secimin bu, mutsuz olmayi seciyosun ortadaki en iyisi o iken, senin kaybin.

olayı daha uzağa işemeye çevirmenin alemi yok, sims örneği var sonuçta blizz'in bütün oyunlarının toplamından fazla satmış. çok satınca endüstri standartlarının üzerinde otorite olunuyorsa zaten çok çekeceğimiz var, yarın öbürgün konsol oyunları oynayanlar gelir "sattığınız kadar konuşun" der. :P ulus oynuyormuş nedir ayrıca lol, cibuti de limbo of the lost oynasa onu mu örnek göstereceğiz?

eskiyse grafikleri farkederim ama gene oynarım. diablo 2'den anektodumu anlatmışım yukarıda. oynanışı herşeyden önce tutan bir insan olmasam zaten d2 oynamazdım yıllarca. yazdıklarımı okumuyormuşsunuz gibi hissediyorum bazen doğrusu.

Cuce said:
evet sam sc wc3 ve d2 yi milyonlar oynuyor, hala insanla bu oyunları satın alıyor, sererlar tıka basa dolu.

ok satış rakamlarını ve serverlardaki aktif kullanıcı sayısını yapıştırırsın. onu yapana kadar senin sözüne karşı benim sözüm. :(

sabonis said:
kısacası blizzard'ın yaptığı oyunlar yıllar geçse de oynanıyor. öylesi oyunlar yapıyor adamlar. şu anda age of empires 2 oynayan birilerini bulamazsınız bana mesela eminim ki.

e aoe3 çıktı ki? sc2 çıkınca da sc kalmaz ortada. devamı çıkarılmayan popüler oyunların öyle devam etme ihtimali daha fazla doğal olarak. blizzard'a has bir olay değil elbette ki, starcraft belki eskiliği derecesine oranlı en popüler olabilir ama bunu da kim, neyle, nasıl ölçer bilemiyorum.

neyse artık yapacaklar göreceğiz, grafikten daha öncelikli endişelerim var ama onlara gelemedi konu bir türlü. bu kadar batağa saplanacağını tahmin edemiyordum basit bir eleştirinin. "OYUN MÜTHİŞŞŞ OLACAKK ÇÜNKÜ BLIZZZ YAPIYORRRR YILLARCA OYNAYACAZ KORELİ KARDEŞLERİMİZZZLEE" dediğimi varsayın ve onlara geçeyim:

- hireling olayı sizce kaldırılır mı?
- "witch doctor olması necro'nun gelmesine engel değil" deniyordu bir yerde blizz çalışanı tarafından, necro vb sınıf gelirse cesetlere yönelik büyüler nasıl işler bu havok sistemiyle? devamlı mundar oluyordu crit yiyen cesetler filan. ekranın kenarına uçanlar vs
- crit olayı makul mü sizce? beni biraz tedirgin etti zira pvp'sinde crit olmaması bence iyiydi d2'nin
- respec olayı konur mu acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

hireling olayı kalkmaz bence, gp videoda gördük quest sırasında tek bi klikle npc nin bizi takip etmesini sağlayabiliyosak, o da olur elbet diye düşünüyürum, ama benim tahminim daha lineer bi oyun olucağı yönünde, diablo 2 de hatırlarsınız bi act te onlarca kez şehre gidip gelirdik, onu da azaltmaya çalışırlar diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk sayfalarda postta koymustum bi interview da. WoW ile tamamiyla alakasiz next gen MMO yapiyoruz demislerdi. Coook buyuk ihtimal (gecen hafta Diablo 3 olasindan daha buyuk) Starcraft MMO su yapiyolar.

Herkesin dedigi gibi, Eve Online var su anda cok buyuk olan sci-fi MMO su, ve millet hala deli gibi oynuyor onu. Buyuk bir bolunme WoW ile EVE arasi. Eger SC MMO su cikarsa blizz tekele baglar MMO isini :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...