Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

ha şunu da ekleyeyim, bu grafikler yeterli ama daha iyi olmalarını beklerdim. zira çıkana kadar 2009 olacak muhtemelen ve biz 3 yıllık grafiklerle oynamaya başlayacağız. e buna expansion filan çıkacak, diablo 2 kadar da oynanışı sararsa bir de bakmışsın 5 yıllık grafiklerle oynuyorsun. e yani olmasın o kadar artık.

ve yani dediğim gibi, bu adamlar böyle değildi. blizzard'ı eleştirme nedenlerimden biri de budur. 1 yıllık makineleri kastırsın istemiyoruz ama adamın kaburgaları da doku rengiyle yapılmış gibi duruyor yani, belki de öyle heh. ikisinin bir arası olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

atmosfer iyi hoş da yani grafik kalitesine aykırı bir durum değil zaten. diablo 2'yi 1999 yılında kurdum, çalıştırdım. deckard cain'in tepesinde soru işareti var, bana doğru yürüyor adam. ne yaptım?

esc'ye basıp options'a girdim, resolution ayarı aradım. bulamadım. "oha" dedim. başka da gıcır gıcır, yepyeni çıkmış bir oyunda böyle bir deneyim yaşamamışımdır.

neyse ki bu öyle olmayacak gibi ama uzun soluklu bir oyunun da grafikleri "meh" kalitesinde olmasın bu kadar.

yani şuradaki karakterin hatları filan çok küt geldi, çıkış tarihi TBA bir oyun sonuçta.

Sosyal ağlarda paylaş

Blizzarddan çıkma, vaktinde oynanıp da "oha grafiklere bak abiii" dedirten sadece 1 oyun oldu o da Diablo 1.

Blizzard oyunlarının en büyük satış noktalarından birisi de budur zaten; herkesin oynayabilmesi. Grafikler şu anki gözüken haliyle bile yeterde artar. İlk öpüşmedeki eyecandy lazım evet ama aynı zamanda ladderda günde 18 saat Baal run yapan insanlara bakıyorsunuz. Gameplayi sadece skill spamdan öteye gitmeyen bir oyun için aşırı grafik, renk, ayrıntı sadece göz yorar.
Sosyal ağlarda paylaş

Juzzam said:
"İyi grafik" deyince ne anlıyorsun Sam? Yani sence iyi sayılması için grafiklerin ne lazım?

son 2 yılın grafik standartlarında olması lazım, 3 yıl önce çıkan oyuna benziyorsa çok eskidir. diablo 3 yarın çıksa eyvallah. ama 2009'dan önce çıkacağını düşünen kimse yoktur herhalde burada?
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde onu merak ediyoruz.
Daha ne istiyorsun ? Gayet yeterli gözüktü daha ALPHA aşamasında olan bir oyun için ki 720p oynanış videosu MUHTEŞEMDİ. 18 saat aynı noktaya balıp aynı şeyleri yapınca anlarsın dediğimi. Şahsen "daha iyi" derken ne istediğini anlamadığım için birşey diyemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
Juzzam said:
"İyi grafik" deyince ne anlıyorsun Sam? Yani sence iyi sayılması için grafiklerin ne lazım?

son 2 yılın grafik standartlarında olması lazım, 3 yıl önce çıkan oyuna benziyorsa çok eskidir. diablo 3 yarın çıksa eyvallah. ama 2009'dan önce çıkacağını düşünen kimse yoktur herhalde burada?

İşte o standartlar nedir yazarsan daha kolay cevap verebiliriz. :) Yoksa muğlak ifadelerle tartışma bir yere varmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Blizzarddan çıkma, vaktinde oynanıp da "oha grafiklere bak abiii" dedirten sadece 1 oyun oldu o da Diablo 1.

mesaj spam olacak biraz ama şuna da değinmek istiyorum gerçekten:

öyle oldu da kötü mü oldu?

2003 yılında oynadım diablo'yu ve bayıldım. kaç yıl geçmiş aradan? 7 yıl. dilek olay. bu bence çok büyük bir başarıdır bir oyun için zira "efsane, kesin oyna" denen oyunlardan kaç tanesini dayanamayıp kapatmışımdır gözbebeği tahrişinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü demiyoruz ama D1 bile zamanına göre çok mütevazı bir bilgisayarda da çalışıyordu.
Starcraftı 486 da bitirdim
Warcraft3 ü celeron 266 da bitirdim

Blizzard oyun yaparken daima önceliği atmosfer, denge, devamlılık, oynanabilirlek ve ULAŞILABİLİRLİK kriterlerine veriyor. Desteklemek için de yüksek bütçesini kullanıyor aka sinematikler ve orkestral müzikler

Bu yüzden ilk defa biri çıkıp da bir blizzard oyununun grafiğini yeterli bulmayıp daha fazlasını isteyince aptallaşıyoruz.

Ayrıca birşeyi ima etmek için illa kelimelerle yazıya dökmeye gerek yoktur
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Bizde onu merak ediyoruz.
Daha ne istiyorsun ? Gayet yeterli gözüktü daha ALPHA aşamasında olan bir oyun için ki 720p oynanış videosu MUHTEŞEMDİ. 18 saat aynı noktaya balıp aynı şeyleri yapınca anlarsın dediğimi. Şahsen "daha iyi" derken ne istediğini anlamadığım için birşey diyemiyorum

ben de izledim videoyu da yukarıda çıkmadı resim, linke basın gidin mesela barbara zoom yapılmış bir resim var. adamın kaslarına, parmaklarına, ayaklarına filan bakın.

kendim 18, 24, 36, 72 saat aynı noktaya bakıp aynı şeyleri yapan bir insan olarak ben anlamıyorum ne dediğini doğrusu. parlaklık ayarını değiştiririm en fazla oda karanlıksa.

Juzzam said:
İşte o standartlar nedir yazarsan daha kolay cevap verebiliriz. :) Yoksa muğlak ifadelerle tartışma bir yere varmaz.

kendi bilgisayarınız çok eski değilse yeni oyunları açıp high grafiklerde neye benziyorlar bakın. yok şayet bunu yapamıyorsanız 2008 yılında yayınlanan, grafik puanı olarak 8 üzeri almış oyunların net'ten ss'lerini bulun. bakın onlara, sonra bunlara bakın.
Sosyal ağlarda paylaş

kaede, ulaşılabilirlik güzel de vur deyince öldürme durumu yaşanıyor 2000'lerde çıkardıkları oyunlarda. herhalde kimse diablo 3'ü 2004'te aldığı makinesiyle oynamayı ummuyordur?

sen benim eski yazılarımı görmemişsin demek ki. :P zira bu forumda yıllardır yazageldiğim birşeydir blizzard grafikleri konusu.

elemanın kaslara bakın en basit örnek. mekan dersen zaten ayrı bir mesele.

Sosyal ağlarda paylaş

Diablo Bethestadan çıksa "Hello my friend. Stay awhile and listen" olur "Hi. I can identify your items for free" sana

Ha bizim Bethesda fanboylar "Olsun grafikler çok güzel. Sabahın ilk ışık hüzmelerini bataklıkta ağaçların arasından görünce kendimi sanki ordaymış gibi hissettim. Atmosfer süper" der gerçi farketmez o kadar.

Edit: Vur diyince öldürme falan yok. D2 çıktığı zamanda grafikleri yeterliydi, exp de act 5 ile de. Ha benim standartlarım düşüktür, küçük şeylerden mutlu olurum. Belki o yüzden beğeniyorumdur.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediklerimi tekrar edeyim. Sam'e hak vermek lazım. Bunca sene bekledikten sonra, 5 yıl öncesiin bilgisayarıyla da bu oyunu oynayabilecek olmak, işte efendime söyleyeyim kasların gerçekçi gözükmemesi, oyundaki diğer unsurların diğer oyunlarla karşılaştırıldığında yeterince gerçği yansıtmaması bir problem.

Yani doğrusunu söylemek gerekirse o chestler bana hiç te 3D gibi gelmedi, oyunda hala environment/characters orantısızlığı var. Koca dağın yanında barbar yarısı gibi druyor.

Ha problem mi? Bence hayır. HEp dediim gibi oynanabilirliği ve kurgusu grafik eksiğini kapatıyor.

Hatta bence bu şekilde de olmalı. Aksi takdirde benim gibi oyun dünyasından uzak sadece Diablo!yu eski günlerin hatrına oynayacaklar bu oyunu sadece arkadaşlarının bilgisayarlarında oynanırken izler durur.

FAkat, bilgisayar oyunlarıyla daha ilgili bir olsam ve über bir bilgisayarım olsa inanın beni de bu grafikler tatmin etmezdi. BEn de en yeni bilgisayarımda daha gerçekçi bir şekilde milleti kesip doğramak isterdim.
Sosyal ağlarda paylaş

fo3'te kahveden yeterince adam toplanamadı diye buradan mı toplamaya çalışıyorsunuz artık? (:P)

öyledir herhalde kaede, ne mutlu sana!

bu arada aylık cirosu 150+ milyon dolarlık şirketle najica blitz tactics yapımcılarını bir tuttuğun için de ayrıca kutlamak isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...