Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatih Terim Gidiyor

Xo

Öne çıkan mesajlar

Fatih Terim bu turnuvada çok sağlam bir ders aldı, hani "mağrur olma padişahım, yukarda senden büyük allah var" sözü aynen uygulandı. Egosuyla, hırsıyla ve kibiriyle öyle bir kör etti öyle bir körleme oyuna girişti ki, az daha rezil oluyorduk.

Baştan kadro seçiminden tutun ManU'dan çaldığı taktiği uyarlamaya çalışmasına, taktikten tutun organizasyona her şeyde kötüydü.

Ama burnu sürçünce dersini aldı. Eskiye çabuk döndü, herkesi alışık dizilişiyle oynattı geç de olsa faydasını aldı.

Şu turnuvada biraz objektif baksak kim hakettiğimizi düşünüyor yarı finali? Son maç hariç tabii.

Son maç hariç tüm maçlarımızda rakiplerimizden daha kötü oynadık, gerek taktik gerek diziliş olarak hep gerideydik. Azim ve şansla kazandık maçlarımızı, daha iyi olduğumuzdan değil. En zayıf rakibimiz isviçre bize tabiri caizse sahada ezdi bizi. Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan... Hep daha iyi oynadılar bizden.

Ha son maçta Almanya'dan çok daha iyi oynadık. Zaten tek adam gibi oyunumuz da bu maçtaydı. Nihayet Terim'in hatasından dönmesinin etkileri gözükmeye başladı, toparladık takımı biraz.

Almanya maçında ilk defa sahada taktiksel dizilişle çıkmış, organize olmuş ve bireysel yeteneğin ötesinde paslı oynayan, düzgün ve çalışılmış atak organizasyonları yapan, birbirini tamamlayan, alan savunmasında açık vermeyen bir takım vardı. İlk defa 11 tane adam değil bir takım gördüm sahada bizim formamızla ben. İlk defa gerçekten iyi oynadık, ama bu sefer de kaybettik. Bunlar hep Terim'in inadından ve abuk taktiğinden geri dönüşünün sonucu işte.

Eğer Terim dersini aldıysa, o gururu biraz bocalayıp da burnu sürtüldüyse böyle devam ederek çok başarı getirir daha, yok hala ben ders veririm havasıyla saçmalamayı sürdürürse işimiz var.
Sosyal ağlarda paylaş

Milli Takım Teknik Direktörünün olayı ne ki ?
Bana bi onu söyleyin öncelikle.

Milli Takım TD'si futbolcularla fazlaca bir vakit geçiremez, yani onları çalıştırıp yeteneklerini geliştiremez. Bu klüplerin TDlerine kalan bir iştir.

Milli Takim TDsinin en büyük yükü, sorumluluğu kadro toparlamaktır. Yani o 23 kişi'yi çağırmak. Türk olan 23 kişiyi çağırmak..

Fatih Terimin çağırdı 23 kişiyi kaç kişi çağırırdı ?

Yani fatih terim bir teknik direktörün yapması gereken en büyük sorumluluğu yanlış ya da eksik yaptı diyelim.

Daha sonra Bir td'nin yapması gereken ilk 11'i seçip belirli bir taktik ile sahaya sürmektir..

Fatih terim'in çıkardığı ilk 11leri ve bu 11lere verdiği taktik dizilişleri kaç kişi yapardı ?

Alın size bir büyük hata ya da eksik daha.

Biz maçları hep sonradan kazandık. Ama neden ?

Fatih Terim bu büyük hatalarına nazaran 1 şeyi hep doğru yaptı.

Oyunda takıma müdahaleyi.

Bu da bir td'nin yapabileceği şeylerden sonuncusu işte. Oyuna müdahale. Doğru adamları oyuna aldı. Doğru dizilişlere çevirdi.

Yani bir başka td olsaydı ve bu ilk 2yi doğru yapsaydı, en az fatih terim kadar başarılı olurdu..

3. de doğru yapsaydı, oluşturulmuş olan takim finali oynardı da kazanırdı da..

Yani bana göre fatih terim yuzde 80 kusurludur. yuzde 20 ise haklı.

23 kişiyi seçmeye 50 ilk 11i ve taktiği seçmeye 30 oyuna müdahaleye ise 20 verdim.

Bu yüzden fatih terime yürü git diyorum.

Neden mi?

Eğer karşı takımlarda gerekli müdahaleleri yapabilmiş olsalardı, oyuncuları daha istekli olsaydı ya da her nese ise, fatih terim gruptan bile çıkamazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlışları görebilen herhangi biri..

Öğrencileri hocadan memnun olabilir, motive ediyordur, seviyordur şakalaşıyordur felan filan.. Duygusal bağ vardır.. Ayrıca oyuncular zaten çıkıp ben memnun değilim demez, diyeni de gördük kadro dışı kaldı...

Doru kadro ve taktik ile çıkıldığı vakit tdye ihtiyac yok zaten bunu da gördük gs ile.
Sosyal ağlarda paylaş

güneş sessiz sakin bir adam, eleştirilerle başa çıkamıyor. fatih ise bunun tam tersi. kişilik farkı var aralarında. bu yuzden terım devam edıyor tr de.

2001-2005 arası terım nerelerdeydı ? gs ye aldırdıgı oyuncularla nasıl buyuk bır ekonomık ıflas yasattıgını neden kımse bahsetmıyor ? grup elemelerınde o dandık gruptan zor bela cıktıgımıza kımse neden değinmiyor ? almanya maçı dışında nıye hıc bır maçta üstün taraf olamadık ? dıye uzar bu eleştiriler. ama adam astığım astık kestiğim kestik diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
bugune kadar hangi milli takım teknik direktorumuz 23 kisi cagırmıs da, millet bunu begenmis?

kac kisi var soyle?

şenol güneşin çağırdığı kadroya eleştiriler neredeyse hiç yoktu. tek sorun tümer alınacak mı alınmıyacakmıydı kadroya, butun mesele buydu kadro cagırımında.
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:
yanlışları görebilen herhangi biri..

Öğrencileri hocadan memnun olabilir, motive ediyordur, seviyordur şakalaşıyordur felan filan.. Duygusal bağ vardır.. Ayrıca oyuncular zaten çıkıp ben memnun değilim demez, diyeni de gördük kadro dışı kaldı...

Doru kadro ve taktik ile çıkıldığı vakit tdye ihtiyac yok zaten bunu da gördük gs ile.

sana gore yanlıs olan baskasına gore dogru olur, o konuyu geciceksin bi kere. duygusal bagdır, şakalaşmadır falan da cok komik bir savunma. duygusal bagı tabi ki vardır, tüm oyuncuları yakından tanıyor adam, var mı ondan daha iyi tanıyan bu adamlar? yok. ayrıca ille de duygusal bagı var diye cagırıyor olsaydı en basta hakan sukur'u cagırırdı.

nocom neden devam etmedi peki senol gunes? medya mı indirdi onu da? fatih'in kasası mı agır geldi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...