Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatih Terim Gidiyor

Xo

Öne çıkan mesajlar

draedan said:
aferın sızlere, insh gider de bir 10 yıl daha buyuk turnuvalara katılır mıyız ya da katılsak ne yaparız gorunuz.

fatih terim ittirsin giden, oh iyi oldu diyenler, fanatiklikten baska bir sey degil yaptiklarini, cok ayip ediyosunuz.

dediğim gibi hamit in 3 maç boyunca sağ bekte oynatılmasını, tümer emre belezoğlu emre aşık bu 3 futbolcunun şampiyona kadrosuna alınmasını bana açıkla ondan sonra senle tartışalım fatih terim'in başarısını.

skor a göre maç yorumu yapacak değilim. halen dünya 3. lüğündeyiz halen yabancı basında bizim hakkımızda ne dendiğini konuşuyoruz.

fatih terim almanya maçı hariç diğer maçlarda rakip takımları iyi analiz edemedi ve başarısızdı. bu bukadar basit. sadece futbolcular kendilerinde var olan hırs ve azimle ve fatih terimin belkide herşeye rağmen tek artısı olan motivasyon gücüyle maçı döndürdüler. ama kimse çıkıpta fatih terim milli takımda teknik açıdan başarılı diyemez.

ha devam eder almanya maçındaki gibi oynatır takımı bundan sonraki milli maçlarda ozaman derim fatih terim hatasından ders almış egosunu bir kenara koymuş.

kimsenin kimseye ayıp ettiği yok. kazansanda kaybetsende eleştiriye uğramak en doğal olay. bunu hazmetmek önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi İspanya TD'si Raulu almadı diye başarı onun değil mi?

Görende her turnuvada final oynayan bir takımımız vardıda Terim birşey yapmadı sanacak.

Hatasıda onun başarısıda onun, Aynı şekilde futbolcularında hataları ve doğruları ile. Bu başarının bu TAKIM'a ait olmadığını göstermez. Kendisi Kusursuz diyen olmadı ki?
Başarılarını görmezden gelmek nedir?
Sorulan soru ne başarısı var ki Terim'in mani...
Kör olmak lazım artık. Tabiki daha iyiside olabilirdi. E daha kötüsüde olabilirdi aynı zamanda..
Sosyal ağlarda paylaş

fatih terim yüzünden 2006 dünya kupasına katılamadık. ersunla bu şansımız vardı, ancak hakan şükür'ü takıma almadı diye kulisti oydu buydu postalandı. federasyonun düşürülmesine kadar gitti bu. neticede fatih terim hakan şükür'ü ne kadar oynattı?

sırf fatih terim var diye, avrupa şampiyonasında ilk 4 e girişimiz ülke tarihinin en büyük başarısı sayıldı, dünya 3. lüğü unutuldu gitti.

fatih terim'in başarıları hep son dakika şanslarına bağlıydı. almanya maçı dışında hiç bir maçı kazanmayı haketmedik.

her başarısızlıkta kendinden başka herkese yüklendi. hatta dünya kupası elemesinde isviçre maçında orda 2-0 kaybettiğimiz maçı bile çok komik bir şekilde istiklal marşını ıslıklayanlara, milli takımın isviçrede kötü bir resepsiyonla karşılanmasına bağladı.

milli takım şu turnuvada şampiyon olsaydı bile fatih terim'i sevmeyecektim, çünkü ben de onun bir şovmen olduğunu düşünüyorum. italya'da yaptığı gereksiz hareketler, sırf şov için ingilizce konuşmaya çalışması, olumsuz eleştrilere en ufak bir tahammülünün olmaması da bunu gösteriyor.

edit: isteyen istediğini düşünebilir hakkımda, isterseniz fenerbahçe fanatiği, isterseniz galatasaray düşmanı, isterseniz fatih terim'i kıskanan birisi olarak görün beni ama benim düşüncelerim budur.
Sosyal ağlarda paylaş

halen sorduklarıma mantıklı bir açıklama gelmemesi çok garip bukadar fatih terim savunmasından sonra. kimi almadığı beni ilgilendirmiyor takıma aldığı oyuncuları neye göre seçiyor biri bana bunu açıklasın.

emre belezoğlu - yurt dışına gittiğinden beri gittiği her takımda kayıp. devamlı sakat ve oynadığı sürelerdede çok başarısız. performans ı değerlendirilemeyecek kadar vasat.

tümer metin - askerlikten yırtmak için yunanistan a gitti zaten türkiyedede oynamıyordu oynamayada açıkçası ne hali var nede azmi.

emre aşık - aynı şekilde. adam lig de oynamıyor. onun dışında zaten bu adam saatli bomba. gördüğü sarı kartlar 2li mücadelelerde yaptığı hareketler çalım yiyince rakip oyuncuya faul yapıp kart görmeleri falan.

bu 3 adamın yerine adam gibi lig de oynayan performansı iyi olan adam yokmuydu. tabiki vardi.

hamit neden 3 maç boyunca sağ bek oynatıldı. bu adam hayatında oynamamış sağ bek. almanya liginde nerde oynadığı belli ve kaliteside ortada. çek cumhuriyeti maçında fatih terim 2-0 dan sonra zaten eli mahkum öne sürdü takımı ve hamit nihayet herzamanki pozisyonunda oynayınca neler yapabildiğini gördü herkez. ama fatih terim görmedi bunları. daha hazırlık maçlarında sağ bek oynatırken insanlar tepki gösterdi.

banane fatih terim in istatistikleri. ben zırt pırt egosuna göre kadro yazan , sırf birilerine inat olsun diye kafasının dikine giden bir teknik direktör yerine bu takımın başında pozitif ve gerçekçi futbol oynatan bir adam isterim.

elimizdekinin en iyisi budur demek zaten acizlik örneği. türkiyenin elinde bu şampiyonadan sonra çok büyük kozlar var. cidden kaliteli yabancı hocalar getirme imkanı var ve bunu başarır. yanınada pek ala kaliteli yerli antenörler alarak bu takımı ve yeni gelecek gençleri çok iyi bir şekilde bir sonraki turnuvaya hazırlar.

fatih terim gitsin avrupaya egosu içinde yumak olsun yuvarlansın. olacağıda odur kendini değiştirmediği sürece.
Sosyal ağlarda paylaş

Hasan Doğan, Terim'in 2010 Dünya Kupası'nda da takımın başında olacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Milli Takım'ı bırakacağını açıklayan Fatih Terim'in 2010 Dünya Kupası'nda da takımın başında olacağını açıkladı.

Hasan Doğan ayrıca şunları söyledi:

"Kendisiyle uçakta da görüştüm, Terim 2010'daki Dünya Kupası'nda da takımın başında olacak. Türkiye'de teknik direktör olmak, futbolcu olmak zor. Eleştirilerin boyutları ne yazık ki etik kuralları çok dışında. Hocamızda ve futbolcularda bunun rahatsızlığı. Hocamızın sıkıntıları olduğunu biliyoruz. Bunları aşacağız."

DEVLET BAKANI BAŞESGİOĞLU: ''FATİH TERİM İLE GÖRÜŞECEĞİM.

Bu arada Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarı final maçında Almanya'ya yenildikten sonra soyunma odasında milli takımın başındaki görevinden ayrılacağının sinyalini veren Fatih Terim ile ilgili olarak Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, ''Fatih Terim ile görüşeceğim. Kararını bir kez daha gözden geçirmesini isteyeceğim'' dedi.

Başesgioğlu, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, Fatih Terim ile milli takımın Avrupa Futbol Şampiyonası'nda büyük bir başarı kazandığını belirterek, ''Kendisini telefonla aradım, ama ulaşamadım. Müsait olduğu zaman kendisiyle görüşeceğim ve kararını bir kez daha gözden geçirmesini isteyeceğim. Tabii ki bir Türk teknik direktörün Avrupa'da görev yapması da bizim için gurur meselesi. Bu kendisinin şahsi fikri, ama milli takımın Fatih Terim'e ihtiyacı var. Bu konuda bir görüşme yapacağım'' ifadelerini kullandı.
Sosyal ağlarda paylaş

burdaki herhangi birimi fatih terimin başarısını çekemiyor ? evet haklısın çok kıskancız o gitsin biz oturacaz takımın başına.

bide adam iyice takımın önüne geçti ya. dünkü maçtan sonra takımla helalleşmek vedalaşmak daha maç biteli 30dk olmamış ayrılma haberleri vs.

bu iş bana galatasarayın şampiyonluğu sonrası aziz yıldırım'ın yaptığı ben bu işi bırakıyorum açıklamasını hatırlattı. kendi organize ettiği bir grup la kendi lehine aziz başkan bizi bırakma kampanyası yürüyüşler vs.

biri rakip takımın başarısını gölgelemek içindi burdada fatih terim artık egosunu kontrol edemediğinden farkına varmadan sanırım takımın önüne geçmeye başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

ntv said:
Fatih Terim’in milli takıma veda edeceğini açıklamasının ardından Ay-yıldızlı kafilenin İstanbul’a dönüşünde Federasyon Başkanı Hasan Doğan Terim’le uçakta görüştü. Doğan, görüşmenin olumlu geçtiğini söyledi.

http://www.ntvmsnbc.com/news/451232.asp
Sosyal ağlarda paylaş

UEFA İnternet Sitesinde, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim için, 'Günümüzün En İyi Taktikçisi, Elindeki Malzemeyi İyi Karıştırabilen Bir Simyacı Olsa Gerek' Denildi.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) internet sitesinde, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim için, ''Günümüzün en iyi taktikçisi, elindeki malzemeyi iyi karıştırabilen bir simyacı olsa gerek'' denildi.

UEFA'nın yayın organındaki Türkiye'nin 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası yarı finalinde Almanya'ya 3-2 yenilerek, turnuvaya veda ettiği maça ilişkin haberde, Fatih Terim'in, futbolda mucize diye bir şey tanımadığına ilişkin sözleri hatırlatıldı.

Haberde, ''Terim'in sakat ve cezalı oyunculardan muzdarip takımı, muhteşem yarı finalde bu güzel oyunun hala sihir ve gizem dolu olduğunu gösterdi'' denildi.

Sakat ve cezalı oyunculardan ötürü Terim'in sıkıntıya düştüğü belirtilen yayın organında, sınırlı kadrodaki oyuncuların, alıştıklarından farklı pozisyonlarda oynamak durumunda kaldıkları anımsatıldı.

Terim'in, ''usta taktikçi'' olduğu ifade edilen haberde, ''Günümüzün en iyi taktikçisi, elindeki malzemeyi iyi karıştırabilen bir simyacı olsa gerek'' sözleri yer aldı.

Haberde ayrıca, ''Terim, derme çatma bir ekiple birlik ruhu yüksek bir takım oluşturdu. Almanya'nın yeni 4-2-3-1 sistemine, dinamik kanatlar Uğur Boral ve Kazım Kazım ile karşılık verdi. Bu arada, Almanya'nın tılsımı Michael Ballack da örnek orta saha oyuncusu Mehmet Aurelio'da kendi gölgesini gördü'' denildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakan Sukur'u almadı mesela. Onu digerlerinden daha mı az seviyor Terim? Hepimiz kendi istediğimiz adamları görmek isteriz orda elbette, ben de mesela Emre Aşık, Gökhan Zan, Mevlüt, Tümer gibi adamların milli takımda olmasına karsıyım. Ama adamın bir bildiği var demek ki, buraya kadar gelebildiğimize göre de hakkını yiyemeyiz. Yerlerinde başkası da olsa gelirdik belki, ama bu bişeyi değiştirmez. Turnuva öncesi gol atamaz dediğiniz takım yarı finalde Almanya'yı perişan etti. Fatih Terim'in sinir bozucu tavırları tarafsız yorum yapmanıza engel oluyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

` terim gittiginde degerini anlarsiniz `.

euro96 a goturdu, ve hicbir basarimiz yok iken, tecrubemiz 0 iken, ki ondan onceki donemde ayni tkaim milletten yuksek score lar yerken, milli takim bosna yi felan yendigi vay be cektigimiz donemler

ardindan uefa sampiyonu yapti, yaparken muhtesem bir oyunla herkesi -pardon, futboldan anlamayanlar ve kiskanclik krizine girenler haric- hayran birakti

o biraktiktan bir sure sonra ayni takim, ayni mantaliteyi devam ettirererek DUNYANIN en iyileri listesinde 1. ulasti.

sonra kotu donem, herkesin super kariyeri olamaz - acaba alex ferguson man utd i birakip degisik takimlara gitse -yerse eger- o muhtesem kariyerinde kotu anilari da olmaz mmiydi ? -.

bu arada terim yokken fransa 98 es gecildi.

euro 2000 di sanirim mustafa denizli donemi, ceyrek final oynadik, oyle iyi anilar birakmadan, ama tecrube tecubedir.

2002 e geldik, dunya 3. olduk, o takimin teknik direktoru eger basarili olsa idi uzak doguda degil, avrupa da, en kotu turkiye de calisirdi.

2004 2006 turnuvalari atlandi.

terim, 2006 dunya kupasi icin umitlerin bittigi yerden devraldi, nerdeyse de goturuyordu.

2008 euro da neler yapti.

bir bakin terim olmadigi zaman milli takim ne olmus, bir de o varken.

onun olmadigi yerde basaridan uzak olunmus, o oldugu zaman her daim bir umit, bir heyecan, bu isi yapicaz denmis.

terim giderse yerine kim gelicek ? gelse bu muhtesem hirs, galibiyet serisi devam edecek mi ? terim in karizmasindan sonra kim kaldirabilir bu milli takimi ?

dusunun sagduyu ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliyormus Terim, ne sevindim ne de uzuldum acikcasi, zaman gosterecek, bu Turnuvada tamamen karsi olmama ragmen yine de beni sasirtti ve buralara getirdi, iyi de yapti insallah basarili olur, kimse basarili bir Terim'e karsi cikmaz, ama tamamen kisisel nedenlerden dolayi olusturdugu kadrolara olan yaklasimini degistirmezse tepki toplar, halen su Turnuvada yedeklerimizin arasinda Halil veya Yildirayin olmamasini hazmedemiyorum... Tumer cok mu sey katti su takima yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...