Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatih Terim Gidiyor

Xo

Öne çıkan mesajlar

nekadar aldığı önemli mi ?

en nefret ettiğim olay işte milli takım hocası şukadar memur maaşı alıyor. bir memur şukadar yıl çalışşa ancak bir ayda aldığı maaşı alabilir falan filan. türkiye sırf uefa dan milyon eurolar kazandı. reklam gelirleri diğer forma satışları televizyon gelirleri vsvs bunlar işin içinde bile değil. yapılan reklamın haddi hesabı yok zaten. dünya üzerinde ne kalas futbolcular var milyon dolarlar götürüyor. bu iş artık reklam ve gelir işi. kim nekadar çok kazandırıyorsa okadar çok kazanıyor. ondan dolayı maaş olayını gündeme getirenlere ayrı bir sinir oluyorum.

aynı şekilde milli takım futbolcuları için pirin konuşulurken yok bu futbolcular para içinmi oynuyor. ulan ozaman mill takım futbolcuları dışında herkez malı götürüyor. reklamcısından spikerine yorumcusuna kadar. adamlar orda götümü yırtıyo ama birileri milyon dolarları deste deste sayıyor iş futbolcuya gelince neden bukadar prim alıyor.

insanların yaptıkları işleri sorgulayın aldıkları paraları değil. kimse kimseyi durduk yere zengin etmiyor yada kendini batıracak şekilde kendi cebinden alıp başkasını beslemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

LordVithar said:
Ya adamda ego var diye yükleniliyorda, bu birazda başarının ve kendinden emin olmanın verdiği doğal bir olay, çoğu iyi teknik direktörde de (maurinho mesela) vardır, sanki tek tek hepsini izleyebiliyoruz bu kadar ayrıntılıda, terime saldırıyoruz...

ego var diye saldırılmıyor anlamadın olayı. ego su herşeyin önüne geçiyor. tabiki her insanda ego var ve belli bir noktaya kadar yeterli. ama bazı şeyler vardır ki insanın yaptıklarının önüne geçerse herşeyi gölgede bırakır ve işini etkiler. buda aynen fatih terim le olduğu gibi milli takıma oluyor.

bana biri açıklasın. emre belezoğlu neden kadroya alındı. yada tümer metin. yada emre aşık. bu 3 üde kendi takımlarında oynamayan performansları hergün düşen adamlar. ve emre belezoğlu ne yaptıda sakatlandı cidden çok merak ediyorum.

bilen bilir. fenerli aykut. ben bu adamın yıllar yılı adam akıllı sakatlandığını görmedim. kaldı ki eskiden bukadar hızlı tedaviler destek antremanları , tahlil sonuçlarını bukadar çabuk almalar yoktu. ama adam futbolcuydu ve kendini hazırlardı. ozamanlar futbolun kurallarıda futbolcuyu korumaya yönelik değildi ayrıca. şimdi taban gösterdinizmi sarı kart görüyorsunuz mümkün olduğunca az sertlik oluyor.

bunların hepsi fatih terim'in ego su yüzünden. bu benim adamım benim evladım ben çağırdım oynayacak. bumudur yani bir milli takım hocası.

çok acımasız diyorsanız eyvallah birşey diyemem ama kim bu oyuncuların seçiminin doğru olduğunu söyler. bu oyuncuların yerine performansı iyi olan ve devamlı artan futbolcular bulunamazmıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
ya mani nediyosun allah askına, kim alıyomus dedim ayda 600, bi ton sey yazmıssın.

yazımda burda herhangi bir kişinin yazdıklarına gönderme amaçlı yazmadım. sadece para lafının geçmesi bu konularda ve genel olarak son 1 haftadır medyada geçen konuşmalarla ilgili içimi döktüm sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

cok karsiydim Terime, hala da sevmem, teknik secimlerinde cok hatalar yapti, ama portekiz maci disinda yaptigi mudahelerle beni bile sasirtti ve kendisine beni yaniltigi icin tesekkur ediyorum. Burada birakmasi da cok guzel oldu bence, zirvede biraksin.

Cok hatalarin olsa da, yine de hersey icin tesekkurler Terim.
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı bir teknik direktör getireceklerse eğer uzun yıllar takımın başında tutacakları biri olmalı. özellikle bu şampiyonadan sonra türk milli takımı ciddi anlamda prim yaptı dünya çapında. nasıl rusya nın başında Guus Hiddink varsa milli takımın başınada kariyeri belli olan tecrübeli biri getirtilebilir. sonuçta türk milli takımı şuanda birçok teknik direktör için avrupa ve dünya şampiyonalarında zafer kazandırılabilecek bir takım. hani almanyanın başına kimi koysanız teknik direktör için büyük kariyer yapma fırsatı olmaz sonuçta şampiyona takımları yıllardır aynı futbol ekolünü oynarlar ve aşağı yukarı oyun tarzları aynıdır. ve alınan başarılar insanları çok şaşırtmadığı için ilgi çekmez. bence bu açıdan türk milli takımı bu fırsatı iyi değerlendirirse önümüzdeki 10-15 yıl içinde türk milli takımıda turnuva takımı olarak anılmaya başlayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
cok karsiydim Terime, hala da sevmem, teknik secimlerinde cok hatalar yapti, ama portekiz maci disinda yaptigi mudahelerle beni bile sasirtti ve kendisine beni yaniltigi icin tesekkur ediyorum. Burada birakmasi da cok guzel oldu bence, zirvede biraksin.

Cok hatalarin olsa da, yine de hersey icin tesekkurler Terim.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihinde ilk kez türkiye maçı 90 dakika oynamış.

Tarihinde ilk kez türkiye yarı final oynamış.

Tarihinde ilk kez maçı izlerken ahan şimdi fark yedik dememişiz.

Kadro seçimi olarak 23 kişiden 14 kişi kaldığında bile takım çıkmış çatır çatır oynamış(Oha yani bu kadronun doğru seçildiğini her mevkide birbiri yerine oynayabilecek adamlar olduğunu tek yönlü mümkün mertebe az adam olduğunu gösterir :)

Bu adama sizin istediğiniz gibi değil kendi istediği gibi takım yapıyor diye ittirsin gitsin diyebiliyorsunuz, işin ilginci o karşı çıktığınız takım ilede başarılı oluyor :)
(bencede başka oyuncular alınabilirdi ama teknik direktör o,kurduğu takımlada türk tarihinin en başarılı takımlarından birini yarattı ise bizede susmak saygı göstermek düşer)

Ayrıca yabancı hocalar yarısı kadar başarılı ve bu ülkeye hizmet etmez iken *3 katı para alırken hala maaşına saldırıp insanları (çok şükür medyada her yazana atlayan koyunumuz çok ) milli takım teknik direktörüne düşman yapmaya çalışanlarada hayranım. Abicim bugüne kadar hangi milli takım teknik direktörü Döneminde fatih terim ayarında maaş verilmemiş?
Şimdi TDler bu kadar maaş almaya başladı bu kadar mı körsünüz?
Medyadaki bariz düşmanlığa ?
Sosyal ağlarda paylaş

yolu açık olsun yeri yok zaten milli takımın başında bence. şovmen ya kameralar çekiyo mu diye sürekli yukarıdaki dev ekranları kesip triplere giriyo adam.

ve merak edip soruyorum şimdi daha çok yanmıyor musunuz almadığı adamlar için? ibrahim toraman olsaydı sakatlanır mıydı sizce? forvette hç bişey yapmayan mevlüt erdinç yerine halil altıntop ümit karan mehmet yıldız gökhan ünal ya da fatih tekke olsaydı? hiç oynamayan gökdeniz yerine bu adamlardan biri alınsaydı? tümer metin yeirne yıldıray baştürk kadroda olsaydı? hamit altıntop 4 maç sağ bek oynamasaydı diye? ben yanıyorum açıkcası. sağ kanadımız hep sorun yaşarken mehmet topuz alınamaz mıydı?

çok iyi bildiği futbolu lütfen gitsin başka takımlara oynatsın. ben mantıklı kararlar verebilen insanlar istiyorum bu takımın başına.
Sosyal ağlarda paylaş

draedan said:
aferın sızlere, insh gider de bir 10 yıl daha buyuk turnuvalara katılır mıyız ya da katılsak ne yaparız gorunuz.

fatih terim ittirsin giden, oh iyi oldu diyenler, fanatiklikten baska bir sey degil yaptiklarini, cok ayip ediyosunuz.

Nedir abi terimin başarısı? Bir başarı söyle bana tamam dicem kabul edicem.
Sosyal ağlarda paylaş

LOL

Türkiye nin ilk uluslararası kupasına katılması Avrupa Şampiyonası

Galatasaray 4 sene üst üste şampiyonluk
Galatasaray UEFA Kupası

Türkiye Avrupa Şampiyonası Yarı Final

Daha napması gerekir bir TD nin başarılı kabul edilmesi için hangi ülkede yaşıyorsunuz ?
Yok hayır yakınına yaklaşan başka bir teknik direktör var mı Türkiyede ?

Edit: Bir luce ligde başarılı idi ondada şu beğenmediğiniz futbolun 10 katı kötü futbol izlerdik eziyetti resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok hayır senin başarın lol.

Teknik Direktör her türlü başarınında başarısızlığında mimarıdır.
Takımı sahaya sen mi çıkarıyorsun?
lol Terim kıskançlığından ne dediğinizi bilemiyorsunuz artık.
Yok yani bu başarıda TD yoksa o zaman TDler niye var ?
olmasın hiçbiri başarısız olununca gönderilsin diyemi oradalar?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...