Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yasaklandı

sesu

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar ben mmorpg konusunda çok bilgi sahibi biri değilim. Daoc falan oynuyorum ama Knight Online hiç oynamadım. Sadece şu konu hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim:

Biliyorsunuzdur KO'ın Türkiye'de 81 il ve bu illere bağlı ilçelerde internet cafelerde oynanması mahkeme kararı ile yasaklandı.

Bunun en büyük sebebi de yaşça küçük çocukların günde 8-9 saatlerini oyun başında geçirmeleri. Duyduğum kadarıyla zaten oyunda item'dı vesaireydi alım satım olayları saçmalık haline gelmiş :) e en çok da Türkiye'de oynanıyormuş.

Neyse fazla uzatmadan soruma geleyim. Gününün 60-70% ini internet cafede geçiren, burada KO oynayan insanlar doğal olarak artık bu oyunu evlerinde oynamak zorunda kalacaklar. Çoğu insanın da parası veya internet hızı bunu yapmalarına el vermeyebilir. Sizce bu oyuncu sayısında bir düşüşe neden olacak mı(başka bir değişle yasak işe yarar mı)? Ya da bahsettiğim durumda içinizden birisi varsa K2 Network'ün bu konuda ne yapmasını beklerdiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Evlerinden oynamaları kesinlikle oyun mekaniği (internet hızı / bilgisayar konfigürasyonu) açısından bir dezavantaj değil.

Çok basit sistemlerde çalışabilen bir oyun.

K2 Networks'ün yapacağı fazla birşey yok, oyun bildiğim kadarıyla ABD kaynaklı bir şirket tarafından yapılıyor.
Zaten Login ekranında bir uyarı çıkmaya başladı (Ailenizden izin alın, bu sadece bir oyun, vs.)
Daha fazla birşey yapamazlar.

Türkiye'de olmamız özellikle bu tür yaptırım - yenilik - kısıtlama konusunda bizi çok farklı kılıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

niye net kafeye özel etkinlikler dışında mmo oynamaya gidilir onu hiç anlamadım zaten de, ebeveynleri net kafe için para vereceğine gidip 300 ytl lik bir bilgisayar + net alsa zaten ilk ayda olmasa da 2. ayda kazançlı duruma düşer.

çocuk günde 5-6 saat oynasa ayda 20 gün, en azından 120 ytl eder, 300 lere bile çıkabilir. ebeveynler "hadi git kafede oyna" diyorsa zaten onların sorunu, ha yok çocuk para falan çalıp gidiyorsa apayrı bir mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Evlerinden oynamaları kesinlikle oyun mekaniği (internet hızı / bilgisayar konfigürasyonu) açısından bir dezavantaj değil.

Çok basit sistemlerde çalışabilen bir oyun.

K2 Networks'ün yapacağı fazla birşey yok, oyun bildiğim kadarıyla ABD kaynaklı bir şirket tarafından yapılıyor.
Zaten Login ekranında bir uyarı çıkmaya başladı (Ailenizden izin alın, bu sadece bir oyun, vs.)
Daha fazla birşey yapamazlar.

Türkiye'de olmamız özellikle bu tür yaptırım - yenilik - kısıtlama konusunda bizi çok farklı kılıyor :)

anladığım kadarıyla baya baya kınayt oynuyormuşsun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...