Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PvP ve Karakterler arasında denge ve birkaç soru daha ?

solidhammer

Öne çıkan mesajlar

Yanlız melee oynayanlar meleelerin ranged ve casterlara karşı şansı yok diyo casterlar meleelere karşı çok zayıfız diyo anlamadım gitti :D belkide pvp sistemini wow daki gibi değil daha başka düşünmeliyiz üstelik anladığım kadarıyla o combolar daha çok pve ve misal 1v1 meleeler dipdibe dururken daha mantıklı. Belki adamlar bir mantığa oturtmaya çalışıyodur mesala meleesen range inden hızlı kaçacak adama uzun combo çalışmamalısın ama kısa combolar veya instant skiller yetersiz diyorsanız 1-2 fazladan skill veya zamanla oynamasıyla bu ayarlar düzeltilebilir bence okadar büyütülcek birşey değil. Ama spnuç olarak anladığım kadarıyla millete beta oynatıp para alıyorlar oyun yazın sonuna doğru çıkacak aslında :D ^^
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Ya Sam, abi benmi yanlış hatırlıyorum yoksa zaten AoC'un hedefi yüksek PvP başarası değilmiydi.

değildi. pve raiding idi. pvp arayışında olanlar herhalde pek öninceleme filan bakmamış. şahsen wow'daki yakın çevreme bağıra çağıra anlatıyordum geçen yıldan beri.

said:
Yani öyle bir yazmışsınki "PvP istiyorsanız size göre değil, PvE istiyorsanız olabilir" gibi bir anlam çıkmış ama insanların AoC seçme sebebi zaten PvP. İlginç bir tesbit olmuş seninki.

yanlış seçmişler.

solidhammer said:
Yanlız melee oynayanlar meleelerin ranged ve casterlara karşı şansı yok diyo casterlar meleelere karşı çok zayıfız diyo anlamadım gitti :D belkide pvp sistemini wow daki gibi değil daha başka düşünmeliyiz üstelik anladığım kadarıyla o combolar daha çok pve ve misal 1v1 meleeler dipdibe dururken daha mantıklı. Belki adamlar bir mantığa oturtmaya çalışıyodur mesala meleesen range inden hızlı kaçacak adama uzun combo çalışmamalısın ama kısa combolar veya instant skiller yetersiz diyorsanız 1-2 fazladan skill veya zamanla oynamasıyla bu ayarlar düzeltilebilir bence okadar büyütülcek birşey değil. Ama spnuç olarak anladığım kadarıyla millete beta oynatıp para alıyorlar oyun yazın sonuna doğru çıkacak aslında :D ^^

valla arkadaşım sen sormuşsun, biz de olduğunca anlatıyoruz işte. wow gibi düşünmekle filan alakası yok, istersen street fighter gibi düşün. düşük lvl kombo ile olacak işler değil ayrıca. adamlar bir mantığa filan oturtmamış, bahane aramanın manası yok. iki ihtimal var:

1- bariz pvp'yi umursamamışlar.
2- gerizekalılar.

ilk ihtimal daha akla yatkın geliyor.

Cuce said:
ya melee olarak zaten adamı uc kez durtsen o da sprintleyip kacsa caster ise bitiyo staminası zaten

bu arada barbarda makul bi in combat stam regen var, belki conquererda bi bug vardır

caster stam neden senden önce bitsin? adam harcamıyor ki sprint harici? sen düz saldırı hariç ne yapsan stam yiyor. conq'a aura geldi de onun dışında item filan vermiyorsa (ki verenler de tırnağımın ucu kadar veriyor) combatta stam regen yok. sınıf meselesi değil olay.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar, combatta adam nası kaçıyo allah aşkına. böyle bi şey için oyunu nasıl suçlayabiliyosunuz, bu resmen *kullanıcı hatası*. Her classda root/stun/kb den birisi var, ha siz bunu combata girince kullanmayı tercih ediyorsanız bu sizin hatanız, kaçan adamı kovalamak da başka bir hata, geç ranged weapona saldır, wow tabiriyle *daze* olma ihtimali var adamın ve bu arkadan saldırılarda baya da bir artio.

Şu anda pvp süper seviyede iyi, sadece pvp *sistemi*inin oyuna sokulması böylece pvpye bi anlam verilmesine ihtiyaç var okadar.
Karakter balance olayıda, genelde hiç 1v1 yapmadığınız için şu an için *offf şu karakter ezio* yok
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben uo dan sonra ki onuda sadece sanane de oynadım ilk defa mmo oynuyorum ciddi olarak. pvp'lerde filan gayet başarısızım. o yüzden çok tecrbübeli değilim ama şu var, hem kovala hem kombo yap hemde adamı tuttur zor yani. bilmiyorum bana da öyle geliyor olabilir :)

ama zevk alıyorum yani o ayrı. tek derdim durduk yere gelip kesen adamlar. hide filan olup arkadan vuruyor bide ahah
Sosyal ağlarda paylaş

benim onerim talent leri cok dikkatlice inceleyip vermeniz inanin cok onemli bu konu cunki talent verirken vericeginiz 1 puan bile herseyi cok degistirebilir ornek verirsem

ben tos um ve 1 tos 1 conquer 1 ranger bunlarin lvl 58 57 57 ve karsimiza 60 lvl tos cikti aramizda 2 lvl var adam cok rahat 3 muzu kesti daha sonra nasil olur dedim talentleri 1 gun boyunca arastirdim ve ole bir karisim yaptimki suan bende ayni durumdayim beni kesmeleri cok zor ama kesilemiycem demek degil tabiki kesiyorlar fakat kesseler bile ya su class nerflenmeli demiyorum yada oturup aglamiyorum ... mutlaka talentlerinize cok onem verin bu size oyundan daha cok zevk almanizi sagliyacaktir bir cok forumda yazan su imba bu bole demeyin her class in mutlaka bir ustunlugu var muhim olan bunu bulmak
su class i nerflemek lazim adam fena olmus diyenler eminim talentlerini rastgele puanlamis olanlardir
Sosyal ağlarda paylaş

kaçmak isteyen kaçıyor bu oyunda stun knockback yalan oluyor, şu an barbarımda 2 knockback 2 stun var bu 4 ünü kullandığımda adam eğer ölmediyse direk kaçıyor zaten o combiları yptiğimda staminamda kalmadiği için kovalayamiyorumda. ayrıca kaçıp biraz hemen hide olabildikleri için hiç şansın kalmıyor. aslında oyunun başında böyle olacağını tahmin ediyordum shadowbane tecrübelerinden ama barbar özlemime yenik düştüm. tek derdiniz adam kesmekse range dps birşeyler açmanızı öneririm. çünkü karşılaştığınız adamların %90 i öleceğini anladiğinda topukluyor. ileride pvp xp olayı gelirse bu topuklama olayı %100 e çıkıcak. açıkcası ben barbarı 80 yapip pve main chari yapicam sonra demon açıp pvp için kasabilirim.

birde şu var barbarla shield taşıyan healerlar yada plate giyen classlara hiç damage vuramiyorsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:
arkadaşlar, combatta adam nası kaçıyo allah aşkına. böyle bi şey için oyunu nasıl suçlayabiliyosunuz, bu resmen *kullanıcı hatası*.

lol

said:
Her classda root/stun/kb den birisi var,

otomatik gelen SADECE BİR TANE knockback var. 1 DAKİKA CD'li. ama pvp ile ilgilendiğimden sınıfın alabileceği bütün stun, snare vs ne varsa feat ile aldım ve elimde:

- bu yukarıdaki knockback (iki parçalı saldırı, ikinci saldırı havaya vurursa geçmiş olsun cd'ye girdi)
- on next attack knockback (herhangi bir saldırıyla vurmayı gerektiriyor, kaçan adama vurabilmiş değilim hala sprint+yandan sallamak da dahil)
- on next attack snare (gene kaçana vurulamıyor aynı nedenle)
- 0.5 SANİYE -ROFL- stun (iki parçalı saldırı, ikincisi havaya giderse gene miss, 15sn cd ama zaten 40sn immunity almış hedef lol)

bunlar cd'de değilse bile koşmayı bilen adama vurulamıyor, stam bar harcadım düz koşan adamlara. vurabilene helal olsun sıkmıyorsanız.

said:
ha siz bunu combata girince kullanmayı tercih ediyorsanız bu sizin hatanız,

aynı bunnyjumper ile 5dk savaşınca lanet olsun diyerek kullanmak evet bizim hatamızdır, doğru.

said:
kaçan adamı kovalamak da başka bir hata, geç ranged weapona saldır, wow tabiriyle *daze* olma ihtimali var adamın ve bu arkadan saldırılarda baya da bir artio.

kovalayan bir kişi daha yoksa anlamsız, diyelim ki tuttu (hedefin hiç tınmadan kaçma ihtimali daha az denemez) sen yetişene kadar kalkar o staggered effect. sırf onun dmg'siyle öldürmek de biraz zor. kesin çözüm gibi anlatmışsın, değil.

said:
Şu anda pvp süper seviyede iyi, sadece pvp *sistemi*inin oyuna sokulması böylece pvpye bi anlam verilmesine ihtiyaç var okadar.

ne güzel, bütün beceriksizler hesabı kapatır, süper yetenekli arkadaşlarımız kendi aralarında takılır gelecek aya.

said:
Karakter balance olayıda, genelde hiç 1v1 yapmadığınız için şu an için *offf şu karakter ezio* yok

niye yapmıyormuşuz? veya niye yapmayacağız ki? gayet "off şu karakter ezio" durumları var, resmi forumlar duruyor zaten isteyen gider bakar.
Sosyal ağlarda paylaş

verdigin her cevaba tekrar bi cevap veremiyecegim ama senin karakterin low level sanirim, eğer barbar ile (patchden önceki nerfe kadar) millet kaçıyo yakalayamiyorum diyosan bu %500 falan senin oyunculuk hatan. Ayrıca oyunda 1v1 yapiyorsanız zaten oyunu boşa oynuyosunuz, bu oyun group vs group mantigi üzerine kurulu, hadi sen 1 kişi olsan karşına saldıracak 1 kişi nerden buluyosun, herkez group geziyo zaten. Ha diyosanki lvl atlarken orda burda tek insan görüyorum onları gankliyorum/gankliyolar, bunun ile savunması gogo party ile çok kısa çözümlenio
Sosyal ağlarda paylaş

birincisi barb oynamıyorum, conq. bizde no escape gibi salaklıklar yok yani. ikincisi karakterimin alabileceği snare, stun, knockback'lerin hepsini aldım feat'ler de olanlar dahil lvl 56 itibariyle. bu seviyeden sonra pvp namına gelecek bir ability yok, sadece dmg ve hp'ler artıyor.

"bu oyunun pvp'si grup üzerine kurulu" bahanesini ismilazımdeğil mmo'da sayısız defa duyduk. grup oyunu ile teketek mücadele birbirinden soyutlanamaz. öyle an gelir ki teketek kalırsın grup mücadelesinde bile, veya teketekte gösterdiğin başarı grubun kaderini belirler. dengesiz pvp için özürden başka birşey değil.

jungle arkadaşım, nerf/buff meselesi değil olay. falanca sınıf van-şat çekti geyiği değil. combat mekaniği bozuk, başlıbaşına archetype'ları ilgilendiren bir durum bu da. ezberden konuşmayalım rica ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:
verdigin her cevaba tekrar bi cevap veremiyecegim ama senin karakterin low level sanirim, eğer barbar ile (patchden önceki nerfe kadar) millet kaçıyo yakalayamiyorum diyosan bu %500 falan senin oyunculuk hatan. Ayrıca oyunda 1v1 yapiyorsanız zaten oyunu boşa oynuyosunuz, bu oyun group vs group mantigi üzerine kurulu, hadi sen 1 kişi olsan karşına saldıracak 1 kişi nerden buluyosun, herkez group geziyo zaten. Ha diyosanki lvl atlarken orda burda tek insan görüyorum onları gankliyorum/gankliyolar, bunun ile savunması gogo party ile çok kısa çözümlenio

oyunculuk hatasıyla vs ilgisi yok, 2 stun 2 knockback in var barbarda tüm talentleri pvp ye verirsen. ki ben verdim snare e de verdim.

ve birisini atip üstüne bir combo yapip diğerini atiyorum, normalde mantıken adamın stundan çıkmadna ölmesi lazım wow daki rogueların stun lock a alması gibi olması lazım barbarınkide ama öyle dğeil çünkü her class in immunity leri var, ilk stunda yada knockback de adam immunity açtığında zaten 10 saniye kaçıyor ettiğin hiçbirşey işlemiyor, sende o arada combolarla staminani bitirdiğin için kovalayamiyorsun. no escape atiyorsun adam duruyor 5 saniye weapon yok eline vuramiyorsun gene kaçmaya devam ediyor. açıkcası bu oyunda melee class san 1 vs 1 pvp yi unutmak lazım bu şekilde kalırsa. ama yanına bir PoM , ToS alirsan darmadağan edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...