Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NWN2 : Storm of Zehir

axedice

Öne çıkan mesajlar

motb üstüne kuruluyormuş sorunsuz :)

oyun önceki nwn serilerinin çizgisinin dışında olmuş. bence fena da olmamış. belki senaryo üzerine ileride konuşabilirim, henüz çok ilerlemedim.

ama oyunu oynarken gateway to the savage frontier oynadığım günlerdeki hissi hatırladım. main questte tıkandığım zaman arazide maceraya çıkardım. hem para hem level yapardım. bu da öyle olmuş bi bakıma.

yıllar önce unutulmuş bi tarzı tekrar canlandırdığı için hoş olmuş bence.
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbi yerde motb gerektirir demiyor arcane. original nwn2 gerekir diyor sadece. muhtmelen motb lazım değil. zaten kurduktan sonra bi süre update yapıyor. eksikleri tamamlıyordur diye tahmin ediyorum.

pp için duelist tercih edebilirim. nwn2'yi 9rogue/11fighter/10duelist bitirmiştim. hax dex desteğiyle huge AC ve weapon finesse ile de okku'ya eşit attack yapmıştım. mind spell immunity ekipmanı şart tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

duelist olabilmek için gereken şartları sağlamak gerekiyor.

+6 BAB
parry 5+
tumble 5+
dodge
mobility
weapon finesse

bunları sağlayana kadar uygun base classlardan tekli veya multi gitmek lazım. zaten duelist 10 levellik bi prestige class olduğu için duelisti tamamladıktan sonra tekrar base classlara dönmek gerekiyor. şartlar sağlanmışsa başka bi prc ile de devam edilebilir tabi.

senin rogu yukarıdakileri toplayana kadar levelleyip sonra duelist olarak devam edebilirsin.

bu buildle yaratıkları kazara öldürmeden rahatça spirit essence toplamak için teamin geri kalanına stand your ground emri verdiğimde farketmiştim mob ne kadar kalabalık olursa olsun neredeyse çizik almadan sololayabildiğimi.
Sosyal ağlarda paylaş

WinterWolf said:
Sorieno said:
5.5 gb'lik ama 15 saat suren bir expansion pack cikarmak ama oynamak icin 6 gb'lik ana oyuna ihtiyac duymak. Bu nasil kafa ya? Bu nasil bir musrifliktir.

12 gb dosya cekicem simdi. Dandik bir sey cikarsa yakarim o diyarlari.

Begenmessen Bioware den zararini talep etmeyi unutmaB)-

Ahahaha WIN!

Bu arada şöyle bir göz attım oyuna da, öncekilere göre zorlaşmış sanki biraz? Başlarda bir kulede çıkan Djinn'i öldürmek için bayağı bir kasmam gerekti, iki büyüde tüm grubu indiriyordu kendisi...
Sosyal ağlarda paylaş

Monthius said:
WinterWolf said:
Sorieno said:
5.5 gb'lik ama 15 saat suren bir expansion pack cikarmak ama oynamak icin 6 gb'lik ana oyuna ihtiyac duymak. Bu nasil kafa ya? Bu nasil bir musrifliktir.

12 gb dosya cekicem simdi. Dandik bir sey cikarsa yakarim o diyarlari.

Begenmessen Bioware den zararini talep etmeyi unutmaB)-

Ahahaha WIN!

Bu arada şöyle bir göz attım oyuna da, öncekilere göre zorlaşmış sanki biraz? Başlarda bir kulede çıkan Djinn'i öldürmek için bayağı bir kasmam gerekti, iki büyüde tüm grubu indiriyordu kendisi...

neverwinters in olayı modlar ve nette oynanan dünyalar adamlar nwn yi platform olarak görüyor. gerçi hoş epic bir hikayeden sonra cidden olmuyo tersten lasim
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Konuyu unutmuşum diye orjinal campaign'e yeniden başladım ancak 10 dakikaya unuttuklarımı hatırladım ama baktım yuan-ti falan olabiliyoruz dedim bunla devam edeyim.

Yuan-ti fighter. +2 ile biraz zor level alıyor, umarım raciallar için değer.

Duelist gereksinimlerine ulaşmaya çalışıyorum. BAB'u nasıl arttırıyoruz? Gereksinimlere ulaştığım anda prestige class almak mı daha iyi yoksa kısa vadede daha işe yarar power play çözümü var mıdır?

Level up'da skill dağıtırken bir sonraki level up'a puan saklayamıyoruz, doğru mu? Tumble çifter puan istiyor, sorun yarattı da.

Bu arada oyunu eskiden çözünürlükten ödün vermemek için 6600gt ile acı çekerek oynuyordum şimdi güncel ekran kartıyla oyun neredeyse gözüme farklı görünüyor. Performans sorunundan vaktinde bayağı bir keyfim kaçmış. Yalnız save/load zamanları hala üzücü.

Ha bir de şunu sormak istiyorum. Storm of Zehir gördüğüm kadarıyla low level campaign, bu durumda hikaye devamı değil de yepyeni bir macera diye tahmin ediyorum? Aslında ondan başlardım ama pek iyi puan almamış bari MotB'ı göreyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Arcane..

arcane said:
Konuyu unutmuşum diye orjinal campaign'e yeniden başladım ancak 10 dakikaya unuttuklarımı hatırladım ama baktım yuan-ti falan olabiliyoruz dedim bunla devam edeyim.
*guzel
Yuan-ti fighter. +2 ile biraz zor level alıyor, umarım raciallar için değer.
*Masaustu kurallarina gore anlaticam oyunu daha alip oynamadim ama nwn oyunlarinin hepsini hallettim..
ECL dedigimiz olaydan dolayi +2 level adjustment olayina girmissin,lvl biraz daha zor atliycan.
Duelist gereksinimlerine ulaşmaya çalışıyorum. BAB'u nasıl arttırıyoruz? Gereksinimlere ulaştığım anda prestige class almak mı daha iyi yoksa kısa vadede daha işe yarar power play çözümü var mıdır?
*Base of attack bonus u ancak class uzerinde lvl atladikca arttirirsin.Ornegin fighter lvl 5 te +5 bab alir.Rogue ancak +3 te kalir.Itemle baska biseyle arttirman soz konusu degil..o yuzden duelist prestige class i icin fighter onerilir.
Level up'da skill dağıtırken bir sonraki level up'a puan saklayamıyoruz, doğru mu? Tumble çifter puan istiyor, sorun yarattı da.
Skill olayina bisey diyemem oyunda harcamak zorunda kaliyor olabilirsin.Ama tumble in cifter puan istemesi tumble skillinin senin core skillin olmamasindan kaynaklanir.Atiyorum bi wizard spellcraft a 1 puan harcarsa 1 skill yukselir ama tumble i core skill olmadigi icin 2 puan harcarsa 1 skill yukselir gibi.
Bu arada oyunu eskiden çözünürlükten ödün vermemek için 6600gt ile acı çekerek oynuyordum şimdi güncel ekran kartıyla oyun neredeyse gözüme farklı görünüyor. Performans sorunundan vaktinde bayağı bir keyfim kaçmış. Yalnız save/load zamanları hala üzücü.

Ha bir de şunu sormak istiyorum. Storm of Zehir gördüğüm kadarıyla low level campaign, bu durumda hikaye devamı değil de yepyeni bir macera diye tahmin ediyorum? Aslında ondan başlardım ama pek iyi puan almamış bari MotB'ı göreyim.

Sosyal ağlarda paylaş

Yok yok core skill olmadığından öyle olduğunu biliyorum. Derdim core skill olmadığı için elimde 1 puan olup da tumble'a vermem gerektiğinde veremiyor olmam. Sistem garip geldi açıkçası :(

Peki fighter level kaçta +6 BAB oluyor? O levela ulaşırken tavsiye ettiğiniz featler neler? Mesela cleave ve greater cleave şahane duruyor, Khedgar maşallah, double kill, triple kill ehueh. Mobility ve Dodge aldım. Weapon Finesse de başlarken verdi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

storm of zehir orjinal campaignin ya da motbun devamı değil evet. skill saklayabiliyorsun öbür levele ama sınırı var. benim karakterde 4 e kadar saklayabiliyordun ama her levelde kaç skill geldiğine göre değişen bişi olması lazım.

feat olarak cleave greater cleave gayet güzel seçimler ama dueliste ne kadar gider emin değilim. power play için en iyi seçim bence 2handed axe ya da greatsword tarzı bi silah kullanan düz fighter. cleave yanında whirlwind gitmek de gayet mantıklı bu char için, zaten weapon master olmak için lazımdı sanırım ona geçiş yapabilirsin ilerleyince

tabi bu dediğim storm of zehir için, motb için wizard ya da sorcerer öneririm yüksek levelde başladığı için. motbda benim ana karater sorcererdı companionları da cster seçmiştim hep, cleric, druid vs önüme ne gelirse aoe yaparak hiç zorlanmadan bitirmiştim
Sosyal ağlarda paylaş

ehe bende 1 haftadir nwn2'ye verdim kendimi rogue 8. lvlda sneak attack bonusu almadan 7'den sonra shadowdancer'a atladigim icin kafami duvarlara vuruyorum. cok gec uyandim olaya.

Bu arada arcane, ilerde spring attack featiyle tumble'in attack of opportunity'e karsi olan rollunu direkt gereksiz hale getirebiliyorsun, baska ise yarar class skilller varsa 2ser 2ser puan harcamak anlamsiz olabilir (ha prestige class'a falan gerekiyorsa bilemem)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...