Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2008: İsviçre - Türkiye

Buyse

Öne çıkan mesajlar

DeathLord said:
aslında vardı olabilirdi biraz şans tanınsaydı farklı gelişebilirdi bazı şeyler...
Can Arat vardı Fenerbahçede nerde şimdi?
Yasin vardı Fenerbahçede nerde?
İbrahim Kaş İbrahim Toraman beşiktaştan nerdeler
Galatasaray desen daha yenice kurtuluyor songdan tomas tan vs den hala yabancı defans peşindeler Can oynasaydı yada Yasin oynasaydı en azından kendi kalesine gol atmazdılar ŞL de biraz şans tanımak lazım 3 büyükler bu durumun sorumlusu gelecek vaadeden bütün oyuncuları alıp oturtursan tribünde kenarda sonuç bu olur.
Neyse Fatih Terim'i bir çok yönden sevmem ama beğendiğim bir yönü var hatalarından ders alan bi adam inanıyorum ki İsviçre maçında bambaşka bi türkiye olucak sahada gönül isterdi ki hazırlık maçlarında düzeltilmiş olsaydı takım ama daha herşey bitmiş değil belki 2002 gibi tekrar eşleşir bidaha yeniliriz portekize :)

+n

Milli takıma bile Brezilyalıyı alyıoruz. Bırakın oynasın Mehmet Topal, bu turnuvada kötü oynar, bi dahakine iyi oynayanlar gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

@aktif :
oda biraz fazla milliyetçilik oluyo yahu
bizim adamlar isviçrede falan oynar polonyalı adam polonyaya 2 gol atar
bence sorun deil
ayrıca bunlar bi sonraki maç diilki bu sonraki büyük turnuva 2 sene sonra brezilyalı saglam bi adam varken 2.sınıf (ki linderoth sakatlandı diye forma şansı bulan bi adam) ı oynatmanın geregi yok.
zten oturmuş kadromuz bile yok üstüste 10-15 maç oynıyan nadir adamımız var onlar dursun bari:)
Sosyal ağlarda paylaş

sorun adam yetiştirmek vs değil
terim kaç senedir bu takımın başında?
bi takım iskeleti bi sistem var mı görünür de bunca zaman sonra?
ferguson'un 365 gün başında olduğu takıma anca 2 yılda adapte ettiği sistemi(4-6-0) terim bu sistemin oyuncusu olmayan adamlara 1 ayda öğretme çabasında
ben elle tutulur hiçbişi görmüyorum malesef
ha türkiye doğru dürüst bi sistem ve kadro tercihiyle her kupaya gidecek yarı final oynicak kapasitede oyunculara sahip buna inanıyorum ama hiçbir şekilde bunları yönetemiyoruz
ve bu duruma tek kelimeyle sinir oluyorum...

çıkar 2 maçı da kazanırız ilerleriz inş ama durum bu
Sosyal ağlarda paylaş

Scheriff said:
ferguson'un 365 gün başında olduğu takıma anca 2 yılda adapte ettiği sistemi(4-6-0) terim bu sistemin oyuncusu olmayan adamlara 1 ayda öğretme çabasında
ha türkiye doğru dürüst bi sistem ve kadro tercihiyle her kupaya gidecek yarı final oynicak kapasitede oyunculara sahip buna inanıyorum ama hiçbir şekilde bunları yönetemiyoruz

Ya abartmayın lütfen ya kiminle her kupada yarı final oynuyorsun biraz da haddimizi bilelim kim var o kadroda avrupanın her takımında oynar diyebiliceğimiz varmı bir tane oyuncumuz o klasta?
rakibe bakıyorum carvalho,pepe,deco,ronaldo vs vs bu oyuncuların her biri avrupada istedikleri klüpte yer bulabilirler malesef türk futbolunda ne bir carvalho var ne pepe ne de c.Ronaldo o yüzden eleştirirken abartmayalım.Adamın elindeki kadro da dünya karması değil tamam daha iyi oynayabilirdik tamam hatalar da yapmıştır bana göre herkese göre ama sonuçta elde olanlar da belli...
Sosyal ağlarda paylaş

öyle hadi koçum, sen yaparsın, bastır oğlumla bir yere kadar.
futbol oynat biraz derler adama. adam kendi ile çekişen bi adam. hazırlık maçlarında ne oynattın portekiz maçında ne oynattın. böyle taktik değişiklik yapılmaz her maç ki bu kadar kritik maçta.

çek-isviçre maçını izlerken oha tamam geçtik turu dedim de bizi izledim yazık yani. bize yazık. sabri oyuna girdi nerde oynadı belli değil. hollanda'dan 4-3-3 taktiği öğrenmemiz lazım.

otto rehagel gelse de defans öğretse şu ülkeye.

birde kalede rüştü oynamalı. neden? çünkü defans kızıp filan adam etmeye çalışıyor. uyarıyor filan. belki işe yarar yani
Sosyal ağlarda paylaş

Takımın oyunu ülkenin durumunu çok güzel yansıtıyor.Futbolu bu yüzden de ayrı seviyorum,iyi analiz edildiği zaman ülkelerin kendine has oyun stillerinin toplum yapılarıyla ne kadar benzer olduğu ortaya çıkacaktır.Bizim takımın özelliği de hala kimliğini bulamamış bir takım olması.Aynı ülkemiz gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Şu bir gerçek ki milli takımın ;

Bülent Korkmaz gibi bir defansa
Tugay Kerimoğlu gibi bir ön liberoya
Yıldıray Baştürk gibi bir orta sahaya
Hasan Şaş gibi bir kanat oyuncusuna
ve
Hakan Şükür gibi bir santrafora ihtiyacı var :(

Şimdi daha iyi anlıyorum 2002 de nasıl dünya 3. sü olduğumuzu . Oyuncular hem iyiydi hemde takımda mücadele ruhu vardı. Hocamızda çoğunun göklere cıkardıgı Fatih Terim değil, herkesin yerin dibine batırdığı Şenol Güneşti ...
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:
Scheriff said:

Ya abartmayın lütfen ya kiminle her kupada yarı final oynuyorsun biraz da haddimizi bilelim kim var o kadroda avrupanın her takımında oynar diyebiliceğimiz varmı bir tane oyuncumuz o klasta?
rakibe bakıyorum carvalho,pepe,deco,ronaldo vs vs bu oyuncuların her biri avrupada istedikleri klüpte yer bulabilirler malesef türk futbolunda ne bir carvalho var ne pepe ne de c.Ronaldo o yüzden eleştirirken abartmayalım.Adamın elindeki kadro da dünya karması değil tamam daha iyi oynayabilirdik tamam hatalar da yapmıştır bana göre herkese göre ama sonuçta elde olanlar da belli...

abartmıyorum ha yarı final olmaz çeyrek olur veya grupta eleniriz ama oynadığımız futbol futbol olur italya gibi oynar karşımızdaki ekstra oynar yeniliriz
saydığın ölçekte yıldızlar gerekmiyo bu başarılara ulaşmak için adam gibi bi kadro ve sistem milli takıma başarı getirir
ha o 4 adam içinde de deco ronaldo yıldız diğer 2 adam bi cannavaro veya terry diil...

2002'de başarı getiren şey oturmuş iskeleti türk oyunculardan kurulu gs sisteminin milli takıma uyarlanmasıydı şuanda avrupada fb var türkiye adına onun da iskeleti türk değil uyarlanabilir tarafı yok
Sosyal ağlarda paylaş

dEaThMooN said:
İspanya'nın kadrosu ve yapabildikleri ortada mesela..

kesinlikle katılıyorum sana. sorun futbolcuların kapasiteleri değil, sorun takım olabilme yetisinde. turk mıllı takımı bunu basaramıyor 2002 den beridir. 2002 de olmasının nedenıde oyuncuların cogu cok oncelerden berı surekli beraber oynaması.

rüştü,hakan şükür,bülent,tugay,alpay,arif,ogün, vs vs ...

bu adamlar iskeleti olusturuyordu. şimdi oynayanların kaçı yanyana oynamış bugune kadar ?

eskiden milli takımın ilk 11 ni 1-2 değişiklikle herkes sayardı. şimdi emin olun 1-2 oyuncu dışında şu adam ilk 11 çıkar diyemiyoruz.

gs nin iskeleti vardı. onun dışında kalanlarda akdeniz oyunlarından beri sürekli beraber oynamış futbolculardı.

kadroya bakın şimdi ;

mevlüt, kazım, emre güngör, tolga, hakan balta, uğur boral, ibrahim kaş vs vs .. bunlar yolda birbirlerini görseler tanımazlar.

alpay gs de hiç oynamadı. ama bülentle oynadığı maçlarda sanki 40 yıllık takım arkadaşı gibi davranırdı. neden ? çünkü ulusal maçlarda oynaya oynaya partnerini tanımıştı.

sen şimdi gider yıldırayı ve fatih tekkeyi takıma almazsan kafadan 2 eksikle başlamış olursun. üstüne tecrubelı gokdenızı oynatmazsan sana eder 3. zaten tecrubelı topcun yok takımda emre dışında. ilk 11 e bakın

volkan
hakan balta
mevlut
kazım
gokhan
servet
aurelio

bu 7 adamın oynadıgı milli maç sayısı kaçtır araştırmak lazım. geriye tecrubeli 4 adam kalıyor.

emre
nihat
tuncay
hamit

bu 4 ununde portekiz maçında ne verdiği meçhul.

kazım servet aurelio kotumuydu ? hayır tabıkı degıllerdı. ama bu 11 i maçka parkında dolastır, 5 dkk sonra bırbırlerını kaybederler.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ruh, RUH.
Bülent ne coştururdu takımı, her pozisyonda takım arkadaşlarına birşeyler anlatırdı, ölümüne oynardı herif defansta. Emre B. saha içinde onun yaptığı kaptanlığın onda birini yapmıyor.
Rüştü kaleye gelen her topta dana gibi bağırırdı. Defans oyuncularına karşı bir otoritesi vardı. Hem defansa ve bütün takıma güven veriyordu hem de o varken defans daha ciddi oynuyordu. Volkan kötü demiyorum ama böyle özellikleri yok.
Yıldıray turnuva boyunca en çok faul yapılan oyuncuydu. Maç başına 5 faule maruz kalma ortalaması falan vardı. Yani elimizde bir nevi c.ronaldo tarzı oyuncu vardı. Şimdi o kadar gereksiz adam varken o şutlandı kadrodan.
Ergün-Hakan Ünsal-Ümit Davala gittiğinden beri onlar kadar istekle şevkle oynayan; atağa katılıp da topu kaptırırsak anında hayvan gibi 70 metre geri koşan; gökhan gönülden başka oyuncu çıkmadı yıllardır türkiyede, sağ bek-sol bek. O da sakatlandı.
Hasan şaş için zaten söyliyecek kelime yok, onun kadar hırslı, onun kadar azimli, onun kadar koşan ve ayrıca onun kadar piskopat başka kanat oyuncusu gelmemiştir türkiyeye. Tekmeye kafa sokardı be.
Bir de hakan şükür gibi döneminin en iyi hedef santraforlarından birisi bizde olunca;
Brezilyaya bile kafa tutuyorduk tabi. Belki doğru düzgün bir avrupa takımıyla bile eşleşmemiştik ama yarı finalde biraz daha şanslı olsaydık, almanyayla biz oynardık, belki kupayı bile alırdık böyle oyuncularla.

Şimdi sabrilere, emre aşıklara, gökhan zanlara, mevlütlere, semihlere kaldıktan sonra, bir de sahadaki bütün oyuncular maç bitse de otele gitsek dermişcesine ruhsuz oynayınca, şu ana kadar aldığımız sonuçlar doğal.

2pacAmaruShakur said:
azıcık gururları varsa ölümüne oynarlar . ama hiç umudum yok hiç birinde ruh yok

+1
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu kurucak adamımız yok. biz 2002 de tugay la dünya 3.sü olduk. Tugay gibi inanılmaz oyun kuran top dağıtan bir oyuncumuz vardı. bu yok takımda. hamit biraz öyle ama onuda sağ beke kitliyor zeki herif.

yıldıray var onuda sevmiyor heralde. yedek beklemesin diye kadrodan mı çıkarılır adam. bu şey demek. yedek beklersin ama kadroda bile yerin yok aslında o kadar kötüsün.

nihat futbol hayatı boyunca tek forvet oynamadı yani rezalet.

4-3-3 oynicaksan. nihatı sağa, tuncayı sola ortaya mevlüt veya semih'i koy da bir anlamı olsun.

ortada da aurelio ve hamit kesin oynamalı. mehmet topal rahat oynar şu takımda yani. top keser pas dağıtır.

gökhan zan'a bakın. baki 10 kat daha iyi bu adamdan. baki oynasa çok daha iyi olurdu defans. o derece yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...