Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aziz Yıldırım Saat 14:00'de FBTV'de

eagle_dnz

Öne çıkan mesajlar

doğru değişebilir ama belli mevkiler belli özellikler gerektirir her mevkiden defans oyuncusu çıkarabilirsin mesela yada ön liberodan sağ bek sol bek çıkabilir...
ama herhangi bi oyuncuyu oyun kurucu(basketbol gibi oldu da herkes anladı ne demek istediğimi) yada santrafor yapamazsın bu tür mevkiler için özel meziyetler gerekir sprinterlik son vuruş birebirde etkili olmak gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

hmm tamam ozaman şöyle yapalım ben sana profesyonel şekilde forvet oynayan daha sonra defans yapmış oyuncular söyleyeyim arkasından önlibero olup aynı zamanda defansın sağında ve solunda oynayan oyuncular söyleyeyim;sende bana 3 tane çok istemiyorum sadece 3 tane profesyonel bi takımda defans olarak oynamış daha sonra forvet veya 10 numara oynamış bi oyuncu söyle...
boş konuşmuş derken mantıklı olun biraz defans yapmak çok fazla şey gerektirmiyor burda rio ferdinand gibi defans yapmaktan bahsetmiyorum ama afedersiniz de herhangi bi adamı alsan düzgün besleyip futbol öğretsen zaten oynar defansta çok da zor değil...
ardayı bugün tutup naparsan yap defans yapamazsın fizik olarak yetersiz kalır yada serveti yırtınsan sol kanat oynatamazsın bunlar farklı şeyler,ama belli mevkilerdeki oyuncuları diğerlerinin yerlerine koyabilirsin bu üzerine biraz koymakla ilgili birazda; henry,anelka,c.ronaldo bunlar futbola kanat oyuncusu olarak başlayıp daha sonra forvet oynamış insanlar mesela...
yine ze roberto futbolunun belli dönemlerinde ön libero olarak da görev yaptı kanatta defansif ve ofansif görevler de aldı,
genel olarak bazı oyuncular birçok mevkide oynayabilicek özelliklere sahipken bazıları değiller.genelde de ofansif oyuncularda oluyor bu..
ofansif oyuncu daha az çünkü daha özel meziyetler gerekiyor o mevkilerde oynamak için...
Sosyal ağlarda paylaş

said:

boş konuşmuş derken mantıklı olun biraz defans yapmak çok fazla şey gerektirmiyor burda rio ferdinand gibi defans yapmaktan bahsetmiyorum ama afedersiniz de herhangi bi adamı alsan düzgün besleyip futbol öğretsen zaten oynar defansta çok da zor değil...

su soylediklerini okuduktan sonra pek ciddiye almayı dusunmuyorum seni acıkcası. yazının geri kalan kısmını da okumadım.
Sosyal ağlarda paylaş

defans diye bi mevki yok aslında, takımın tum oyuncuları zaten defans oyuncusu oldugu için öyle bir mevkiye gerek yok. ibrahim üzülmez, sabri sarıoglu, hierro, laurent blanc, paolo maldini... bunlar hep aynı kalitede adamlar, hatta biraz bana da futbol ogretsen milan'da top oynarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Defansların kazma olduğu günler geride kaldı. 80lerden sonra 90'ların başından sora artık sadece mahalle maçlarında var o mantık.

Bugün bir defans oyuncusunun da gayet teknik ve aktif olması gerekiyor.

Ha, yine en rahat olunan, gelişilen mevki defans göbeği, ama öyle kolay değil.

Sıfır yetenekle defans olunur mu? Milyonda bir olunur.

Bunun en güzel örneği Bülent Korkmaz. Adamda yetenek diye bir şey hiç olmadı, ama adam o kadar çok çalıştı o kadar çok uğraştı ki, zorla türkiyenin en iyi defansı hatta döneminin en sağlam defanslarından biri oldu.

Ama defans olmak öyle kolay bir şey değil. Diğer mevkilerden çok bir farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Servet bile bi maçta neler yapmıştı ya. İki adamdan ince müdahalelerle topu kaçırdıktan sonra birinin sağından atıp solundan geçti, diğerinin de yanından koşup geçti basarak gaza. Servet ya. O bunu yapıyorsa Materazzi adamları ağlatır diyorum da adam zaten çalımla değil de yumruklarıyla ağlatıyor :D

Ama artık defanslar da gayet teknik, gol de atıyorlar. Servet bile yani o derece..
Sosyal ağlarda paylaş

Servetle o kadar dalga geçiyosunuz da, Servet 35 metreden kaleyi bulan 90a giden şutlar çıkartıyor, topla dripling yapıp adam çalımlayabiliyor, yeri geldi mi ön libero hatta forvet oynuyor. FB'de en kötü özelliği kağnı gibi yavaş kalmasıydı. O da yok artık. Tamam çok hızlı değil hala ama eskisi gibi yavaş da deil adam.

İşte bir adı çıkmış, bir de adam hala dengesiz. Yani dengesiz dediğim, nasıl söylesem, görüntüsü bir garip. Ve hatta adam faul yapmasa bile faul yapmış gibi gözüküyor, "ince"lik yapamıyor.

Ama biraz süzdüğünüzde adamın gelişimine inanamıyorsunuz. GS'ye geldikten sonra bile inanılmaz gelişti 1 senede. Adeta evrim geçirdi evrimsel sıralamada basamak atladı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...