Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Donanım/Yazılım konusu

Qui

Öne çıkan mesajlar

burada oyuncular en iyi performansı bulabilmek için donanım ve kullandıkları işletim sistemiyle vs. ufak bir karşılaştırma yapsınlar.özellikle vista 64 bit in sistemi gereğinden fazla yorduğunu ve driver sorunları çıkardığını düşünüyorum.dx10 dan vaz geçmek uğruna stabil ve performansı yüksek bir aoc seçilebilir mi? kimlerde xp var kimlerde vista var ne tür sorunlar yaşıyorlar bir karşılaştıralım.
Sosyal ağlarda paylaş

benim makinam cok agim sahim degil ama memnunum oynanabilirlikten, sadece herseyi high detailda ayarlayinca fps 23 e dusuyor ama medium detail da hic bir sorunum olmuyor, ayrica dx 10 da fps dusmeside oluyor ama cok fazla degil.

Dual Core E2180 2.00Ghz, 8600GT, 4gb 800mhz ram, vista x86

bende vista 64bite gecis yapmayi dusunuyorum, 64bit kullananlar ozellikle bilgi verirse sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

bir kere en az 4gb 800mhz üstü bellek yoksa vista büyük dezavantaj oluyor,sırf desktopta 1.5gb bellek oyalıyor ve onun dışında anakartların son sürücüleri bile vista(özellikle x64) için çıkmadı bu performansı büyük ölçüde düşürüyor.

forumlarda da belirtildiği gibi crashlerin ve kilitlenmelerin en büyük sebeplerinden biri bellek yetersizliği.ayrıca ben görmedim ama dx10 un bir anda fps yi 4-5 e düşürüp oyunu kilitlemesi gibi bir sorunu varmış.

şimdi xp yüklüyorum birde onunla test ettikten sonra sonuçları söyleyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben vista 64 ile oynuyorum cb yı.. ramin genelde %80-90ını kullanıyor oyun max.. tabi sistem performansı artması için vistadaki bütün görsel öğeleri kapattım ve performans seçeneğini seçtim.. sistem [email protected], 2 gb ddr2 800, 8800gts 640mb.. gayet sorunsuz çalışıyor oyun, tabi arada crash oluyor ama o oyunun sorunu sistem ve vistanın değil.. fps min 26 civarı kalıyor ama oynamak için 20+ yeterli çünkü herhangi bir kasılma olmuyor.. en azından bende.. ki bu sistem aynı vista 64 bit ile call of duty 4te minimum 200 fps alıyor.. yani vista 64te bi sorun yok.. oyunu biraz daha optimize ederlerse ve stabil hale getirirlerse hiç bi sorun kalmaz 64 bit vista için
Sosyal ağlarda paylaş

su anda conanda dx10 destegi bulunmuyor diye biliyorum , betadan beridir icindeyim ve bir degisiklik gorunmuyor, ayrica mmorpg.com daki forumdan alinti;

The new, enhanced DX10 version will be premiered at Games Convention in Leipzig in August 2008. A special preview will be unveiled this summer at Nvidia's NVISION event in San Jose, California, August 25 - 27, 2008.

dx10 desteginin 3. ceyrekte olacagi anlatiliyor...

su an icin sistemi yeterli olmayanlarin dx10 destegi gorecegim diye xp den vaz gecmeleri mantikli degil.. xp su an icin cok daha iyi sistem ihtiyaclari nedeni ile, ayrica vistaya gecmek icin tek neden olan dx10 da olmadigi icin eskiye devam edilmesini tavsiye ediyorum.

not : conanda dx10 secme secenegi var ancak o aylardir var ve bir degisiklik goremiyorum ben...

not 2 : link olarak

http://www.mmorpg.com/discussion2.cfm/thread/180427

adresinden okuyabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah laptop konusuna girme istersen.. benim ew arkadaşım ki onu başlatıcaktım, oyunu onun laptopa kurduktan ve performansını gördükten(göremedikten sonra yani) sonra vazgeçtim.. ama kurduğum sıralar eşşek gibi makinalalarda bile yerlerde sürünüodu oyun.. oyun abartısız yaklaşık 40dakikada açıldı.. oyuna girdiğinde ise böle bi resme bakıyomuş havası vardı yani fps 0 idi.. ne bir hareket ne bir tepki öle salak salak kaldı makine hemde en düşük ayarlardaydı.. laptop ise HP Pavillion dv6000.. core2duo falan ama ram 1 gb işte ondan kaynaklanıyordur büyük ihtimalle. şimdi oyun baya performanslı çalışıyor ve 1 gb ram de eklersem oynanabilir hale gelebilir deniycezz..
Sosyal ağlarda paylaş

Mac versiyonu var mi oyunun? Yoksa gg de
Agustos'ta amerikaya gidiyorum, macbook pro alicam orada, oynarsam onla oynardim. Gerci islemciler intel su an, windows yuklenebiliyor sanirim? (gerci bi aoc icin de macos tan vazgecmem)

Varsa eger,

# 2.5GHz Intel Core 2 Duo
# 4GB 667MHz DDR2 SDRAM - 2x2GB
# NVIDIA GeForce 8600M GT with 512MB
# 200GB Serial ATA Drive @ 7200 rpm

nasi olur?
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:
Valla ben de laptopta oynamayı planlıyorum.

Turion 64 x2
2gb ram
2600xt
vista premium

Kafaya koydum, medium high arası birşeyler bekliyorum :)

GEIL 4GB DDR800 (2x2 Dual)
5200+ X2
HD2600 XT GDDR4

1680*1050 çözünürlükte low medium arası ayarlarda çalışıyor. gölge ve water efectlerini kapatınca medium a yakın ayarlarda fps biraz düzeliyor. o ekran kartı ile fazla bir beklenti içinde olmamanızı tavsiye ederim. Hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Şunuda belirtiyim, görüntünün bu hali bile muhteşem..
Sosyal ağlarda paylaş

amd3800+ 64bit
asus m2n anakart var. (wista ultimate 64 driveri yok)
6 gb ram var. xp kullanıyorum. 3gb ı görüyor. anakartı ve işlemciyi değiştirmeyi planlıyporum. bir kaç aya kadar ama anakart sürücüsü çıkarsa almam.
9800gtx ekran kartı var. tüm detaylar açık. 30 frame civarı, daha üstlerded e oluyor.
dx9
Grafiklerin seçeneklerinin hepsi en üstte. bir aa yı hatırladığım 8x de, yukarılara almadım. Eski bilgilerime göre ekran kartını oldukça zorlar bu seçenek.

Yeni bilgileri olanlar aktarırsa çok iyi olur. 99 dan bu yana bir ton bilgi eklendi yeni.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu ben acı cekiyorum...

2gb ram 800mhz ddr2
en8600gt 512
duo hede hodo 2.4ghz

tek sorun kasam eski..cok eski degil ama eski en dusuk seceneklerde 15fps gorursem seviniyorum.

xp kullaniyorum.

bilen biri kesin kasadan derse gidicem kasayi degistiricem yoksa makinayi camdan assa atmayi dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

THARKAS said:
yahu ben acı cekiyorum...

2gb ram 800mhz ddr2
en8600gt 512
duo hede hodo 2.4ghz

tek sorun kasam eski..cok eski degil ama eski en dusuk seceneklerde 15fps gorursem seviniyorum.

xp kullaniyorum.

bilen biri kesin kasadan derse gidicem kasayi degistiricem yoksa makinayi camdan assa atmayi dusunuyorum.

kasa eski derken?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...