Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pes 2008de savunma

Llama

Öne çıkan mesajlar

yok x + kare yaparsan senin adam da otomatik basacağından ya kare gelir cart diye kayar faul olur ya da ikinizde güzelinden çalım yersiniz. kareye basılı tutup pres yapmak ve bu sırada pas atabileceği yerleri diğer oyuncuyla kapatmaya çalışmak en mantıklı savunma şeklidir. bir de yuvarlak ile kayma olayını tam oalrak öğrenmek gerekiyo. hangi toplara kayılır hangi toplar kesilir hangi adam nasıl kayar falan bunların hepsini bildiğiniz zaman oyun cok basitleşiyor savunma konusunda. ama siz siz olun xe abanmayın
Sosyal ağlarda paylaş

ops yanlış gönderdim :)

Ya karşıdaki adam oyunu çözmüşse zor oluyor savunma yapmak çünkü belirli çalım çeşitlerine savunma yapmak gerçekten zor oluyor.Adebayor,C.Ronaldo tarzı adamlar kolay kolay da indirilemiyor da üstelik,X'le takip olayına zaten değinilmiş.

Peşinden koş önlerine kay,zamanı gelince X'e bas.Birde asla peşlerinden koşma,atakların rahat %75'inde yetişemezsin çünkü eğer dandik bir eleman yoksa karşında,birde eleman karşındaysa X'e basılı tutarak dalma yoksa duramıyor ve çoğunlukla adamı kaçırır,kendi elemanını da oyundan düşürürsün.

Ben genelde savunmayı topu kapmak için değilde karşıdaki adamın atağını,nasıl desem,dandikleştirmek için yapıyorum.Kötü şut çekmesini sağla,açısını kapat vs. Topu kapmak yerine böyle savunma yapmak daha az gol yememi sağlıyor benim,eskiye göre en azından :)
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman yön tuşlarını kullanmakta ustalaşmak gerekiyor
öyle x e basılı tutup beklemek iş değil hele bide böyle bi duraksama oluyor adamda 2 3 saniyelik zati o sıra adam farkı koyuyor yetiş yetişe bilirsin o halde..

peki o halde şöyle bi soru soram analogmu yön tuşlarınımı kullanıyorsunuz genelde..
Sosyal ağlarda paylaş

o oyuncular defanssa geride kalır. forvetse geriye gelir kale önünde durmazlar. oku yukarı falan yaparsan forvetler ataklarda kanatlara doğru açılır ama o kadar da efektif bi olay değil yani.

ayrıca analogla oynamayana pes oynuyor demem ben. en basit mantıkla yaklaşmışsınız zaten eli acıtıyor diye. bir de istediğim her yöne pas atabiliyorum analogla. çalım falan daha basit. yön tuşları otistik gibi ya. yani bana öyle geliyor. oynayan seven vardır bilemem.

en iyi savunma saldırıdır diyen arkadaşa sesleniyorum, lütfen bi maç atalım bana saldır. bu oyunda en rahat gol kontraatakla atılıyor biliyorsunuzdur. bana ne kadar saldırırsan o kadar gol yersin yani.

forza kontraatak diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:

ayrıca analogla oynamayana pes oynuyor demem ben. en basit mantıkla yaklaşmışsınız zaten eli acıtıyor diye. bir de istediğim her yöne pas atabiliyorum analogla. çalım falan daha basit. yön tuşları otistik gibi ya. yani bana öyle geliyor. oynayan seven vardır bilemem.

yeni başlayanlara tuşlar daha basit,rahat geliyor tabi sonra baş parmakta kraterler oluşmaya başlayınca zor oluyor.Ben tuşlarla oynarken güzel bir gamepad almıştım parmakları acıtmıyordu yön hassasitide çok daha iyiydi.
imo analog rulz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...