Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anlamıyorum! (av deki bir kaç şeyi)

Densiz

Öne çıkan mesajlar

1- Kuleden mazara seyredilmiyor. Bossun yanında sit çekince manzara daha iyi.(cidden benim de hiç bir fikrim yok)
2- Aliance'ım hiç bir fikrim yok.
3- Görev yerlerindeki adamları kesmek daha bir maharet istiyor. İnsanlar kendilerini böyle daha rahat tamin ediyorlar.
4- Leecherlar pek farkedilmiyor. Farkedilse bile onlarda benzeri karşı adonlar kullandıkları için kurtuluyorlar.
5- 3 ve 8'in birleşimi.
6- Genelde o mesajlar oyunun son anlarında kaçanların yerine giren talihsizler tarafından söyleniyor. 2-3 kere bitmiş av ye girdim. Kimse olmadığı için küfretmenin de bir faydası yoktu.
7- Burada karşılıklı bir hödüklük söz konusu. Aliance için galvı alana kadar ben de ilk grave yardların alınması taraftarıyım. Nasıl olsa karşı taraftaki höüklerden biri geri alıyor. Orası alınmadığında bir taraf defance yapıyorsa bossu kesmek bile 10dk alabiliyor.
8- Sıkıcı bir iş ve raiddeki adamlar düzgün değilse tek başına kalıyorsun.

Dün şans eseri arka arkaya ya aynı raid grubuna(yada iyi raid grubuna) 5 kere kadar denk geldim. Sondan ikinci oynadığımız oyunu 12dk'da kazandık. Son oyunda(6.) da farklı bir gruba denk geldim galv hariç hiç birşey alamadık. Alliance olarak sabahları girmeyi tercih ediyorum. Sabahları çoğu bg'yi(sadece av değil)biz alıyoruz. Zaman da önemli. Oyuncu kalitesi çok farklı olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi herifler zaten başvurularında reputlarını referans gösteriyorlar, tierlerimi giyiyim falan diyorlar da.

Birşey vardı, bizzat belgelemişlerdi de sslerle falan, ben bulamadım şimdi. Ally partiyle hatta guild partisiyle maraudona gidiliyor, gnome warlocka "You're gonna banish one of these" deyin, wipe gelsin ardından adam "Noob mage, they are immune to sheep, you supposed to use banish" desin.
Horde partiyle gidiliyor, blood elf warlocka "You're gonna banish one these" deyin, "Seriously? Just put a diamond -.- " desin.

Dediğin gibi daha çok vindication battlegroupda, blizzardın artık unuttuğu dandik rp server/battlegrouplarda falan olur da onun dışındakilerde o kadar yok bence. Yani benim karşıma kazma blood elf hiç çıkmadı, şahsen memnunum blood elflerden diyim :)

Ha tabi genelleme yapmamalıyız sonuçta, horde'u da bir allysi de bir :)

Peace y'all.
Sosyal ağlarda paylaş

1-Bir ben bekliyom, millet dışarıda adam kesip honor alırken biz enayi gibi boş bunker bekliyoz sonra rogue'un teki beni gankliyor fitil oluyorum.

2-Balinda/Galv'da beklemek gerekmiyor kes honoru al git. Çekici geliyor millete. PvP de herkesin en uyuz olduğu şey beklemek. Rogue'lar hariç. Onların yapısında var beklemek.

3-Geçerken bir mage, pri falan yalnız görünce 3 kişi durup kesiyorlar, herkes gchat'ten wooouwww s1'li yok t4 lü bilmemneyi solo kestim überim ben pure skilzzz yazıyor. 3-4 kişi dalıyor herkes kendi kesti sanıyor.

4-Herkes bir ara leech yaptığından, kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapmayacaksın muhabbeti.

5- 2. ile aynı cevap

6-Bu da şundan kaynaklanıyor; herkes ortada iki üç adam gankledi ya. Onlara sorarsan kendileri süper performans gösterdiler, niye yenildiklerini anlamıyorlar. O adam geçmekte olan druid'i mesela durdurup kesmeseydi zannediyorki o gidip aşağıda 10 kişi kesecekti. Yani o üstüne düşeni yaptı başkaları yapmadı.

7-Bunu yapanlar Rus abicim. Bu herifler ingilizce bilmediği için yalvarıyorsun yapma diye anlamıyorlar. Hay kafanıza GY kadar taş düşsün.

8-Bunun cevabı yine 2. soruda. Beklemek çok iğrenç. Al bitsin gitsin yani. WSG gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben oyuna horde olarak basladım hatta undeadi gorduumde abuuu karizma super demistim her neyse.1.5 sene kadar horde oynadıktan sora arkadaslar saolsun allya rolleyelim hordedan sıkıldık baska tatlarını da gorelim oyunun falan dedik demez olaydık...ben wow hayatım boyunca en seviyesiz oyuncuları allyda gordum en kavgacı cocuk tipli asaklakları da ally da gordum.Sakın yanlıs anlamayın ii allylarda var bisilerin bilincinde olan falan onlara bi lafım yok ama orantılarsak allyda cocuklar gercekten agır basıo...ha noldu geri hordea dondum mutlu muyum cok mutluyum bir daha ally olur muyum oyunu bırakırım daha ii:)
AV konusuna gelince 7 8 arkadasın varsa beraber oynadıgın falan ii de biliolarsa oynamayı gearları da hafif iise oyunun dengesini deistirip kazanırsın hordelada.horde yenilio cunku horde savunma yapmayı pek bilmez en azından bizim battlegroupta ole.en ii savunma saldırıdır mantalitesi ile ilerliolar fakat AV de bu is yurumuo cunku 2 tarafta sadece saldırırsa allylar daha avantajlı oluo cunku bir sekilde atakta daha ii organize olmayı basarıolar.genel taktikleri onden 3 5 druid/rogue gider horde baseine capturelar bunkerları falan sora grubun geri kalan adamları gelince horde baseini boss kesmeye hazır bi halde bulurlar onun icindir ki bence horde icin en onemli sey 1 kac kisiyi basede bırakıp ninja caplere mudahale etmektir zaten gerisi gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

bende alt karakter niyetine be açmış bi adamım, ve çok insan var böyle.
Sebep? Bütün binekler güzel duruyor altında,
Setlerde güzel duruyor. Daha ne isteyeyim.
gay biraz ama ossun=)

Ayrıca;
ortada adam kesmece FTW.
En güzel defans kardeşim, mal mal geçiyor herif yanımdan kim icad ettiyse millete dokunmadan yanından geçme muabbetini Allah onu dodo yapsın.
hatta daha beter cüce yapsın.

10 vs 2 olsun insan olsun
40 vs 1 yapıp cesedini lootlamaktan iyidir.Ne öyle çapulcu tarzı =).
Sosyal ağlarda paylaş

Stblack said:
...savunma saldırıdır mantalitesi ile ilerliolar fakat AV de bu is yurumuo cunku 2 tarafta sadece saldırırsa allylar daha avantajlı oluo cunku bir sekilde atakta daha ii organize olmayı basarıolar...

Allynin daha iyi organize olduğu yok. Bunu bir ally olarak söylüyorum. AV de çoğunluk düz saldırı yapıldığında daha avantajlıyız çünki haritanın bize düşen kısmı savunma yapmak için daha avantajlı. Hordeun haritası çok geniş ve base de girmek için en az 2 yol var. Savunmada kalanlar biryeri tutsa rogue ve druidler diğer taraftan sızıp gy ve towerları rahatça alıyor. Horde savunmayı arttırdığında da oyun çok yavaşlıyor, hatta duruyor. Kaçkere son boss öldürmeden oyun bitirdim, saymayı bıraktım. Aslında iki tarafta tamamen saldırsa oyun eşit yada eşite çok yakın bir honerla biter. Atıyorum ally 450 alırken horde 390 alır yada tam tersi, ama millet aradaki o küçücük fark için 10dk da bitecek işi yarım saate çıkarıyor. Bunların hepsi blizzin suçu. TBC'den sonra tüm sistemi b. etti. Kusura bakmayın, biraz sinirliyim bu konuda. Sırf bu yüzden oyunu bırakıcam 2-3 hafta sonra. Ekran kartı alayım AoC'ye başlıycam. O da güzel çıkmazsa warhammer büyük ihtimalle ikisini de tepeliycek.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
30 sn sprint atıp karsı base' kosma süresi,

eğer wsg içinde warlock summon yapmanın yolunu bulmadıysanız ınanmıyorum size.

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanırım taraflardan biri belirli bir sayının altında olduğunda bg otomatik olarak sonlanıp honerı adam sayısı çok olan tarafa veriyordu. En son(1yıl oldu sanırım)yarım saatte AB de böyle 10 civarı oyun almıştık. Baya bir mark of honer birikmişti :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bence blizzard'in yapimcilari su dusuncede:
" Lan nerden sardik basimiza 9 milyonu. Biraksalar oyunu da paralari yesek havai'de. Bastaki finansorler hala para derdinde. Ahanda su lvl 3 shoulder'i kirmiziya boyayip arena s4 diye koyayim da dellensinler iyice, ahuaa"
WSG'nin farkli haritalarini yapsalar, guild olarak rating kazanilsa. Guild hall koysalar oyuna. vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzin derdi bence artık oyuncu memnuniyeti değil. Şuanki tek dertleri "Biz bu adamları acaba nasıl yavaşlatırız? Yavaşlayalımki daha uzun süre oyunamak zorunda kalıp daha fazla para ödesinler." Oyunda ne düzgün pvp kaldı ne de pve. Kusura bakmayın ama 2-3 item için yüzlerce kez yapılan instanceları ve artık resetlenme süresi 1güne düşen end game instanceları pek pve den sayamayacağım. Bu iş artık üstüne para verek gördüğümüz işkenceye dönüştü.
Sosyal ağlarda paylaş

soylediklerin birbiri ile celisiyor. resetlenme suresi 1 gune dusup de nasıl yavaslatmayı dusunebilir blizz. end game bosslar bu kadar cabuk ölürken, tier token'lar 3 er 3 er duserken?

blizz herkesin oyunun tadına varmasını istiyor. sadece hardcore olanların daha once, casualların daha sonra. herkesi aynı anda memnun etmenin zorlugunu dusunun biraz da.

ha ama yavaslatmayı su sekilde soylersen olur. oyuncuyu nasıl daha fazla oyunda tutarım diye bi dusunceleri var kesinlikle. cok kucuk ayrıntıları toplaya toplaya dag gibi vakit kaybı yaratabiliriz. mesela sehirler arası transportlarda aktarma olması gibi :)
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
soylediklerin birbiri ile celisiyor. resetlenme suresi 1 gune dusup de nasıl yavaslatmayı dusunebilir blizz. end game bosslar bu kadar cabuk ölürken, tier token'lar 3 er 3 er duserken?

Tam olarak değil. Bir takım şeyleri hızlanmış gibi göstererek te sistemi yavaş tutabilirsin. Benim yavaşlatmaktan kastettiğim pek bunlar da değildi. Ayrıca bu instanelara gire bilemk için yine de sıra beklemen gerekiyor ve girmek için gereken itemları ya honorla toplaman(ki bunlar pve için pek te uygun değil) yada yüzlerce kez alt seviye instanceları yapman gerekiyor. Bu da şansınıza kalmış. Size gereken şey düşmedi mi düşmüyor. Ben bu yüzden pve yi bıraktım. Belki 6 aydır sadece bir kere heroic mechanar yaptım.

toggie said:

blizz herkesin oyunun tadına varmasını istiyor. sadece hardcore olanların daha once, casualların daha sonra. herkesi aynı anda memnun etmenin zorlugunu dusunun biraz da.

Tabiki herkesi aynı anda memnun etmek imkansızdır ama şunu düşün bu oyunda hardcore oynayan mı fazla casual oynayan mı? Tama hcler elit tabaka ama oyunu finansal açıdan taşıyanlar diğerleri. Sistemi wowdan daha rahat, daha eğlenceli ve insanları sabrını daha az zorlayan bir oyun gelsin bence wow çöker. Ben oyunu eğlenmek için oynarım, işkence görmek için değil.

toggie said:
ha ama yavaslatmayı su sekilde soylersen olur. oyuncuyu nasıl daha fazla oyunda tutarım diye bi dusunceleri var kesinlikle. cok kucuk ayrıntıları toplaya toplaya dag gibi vakit kaybı yaratabiliriz. mesela sehirler arası transportlarda aktarma olması gibi :)

Bu konuda haklısın ama şunu kabul etmeliyimki WoW'un çok güzel bir haritası var. İnsan dolaşırken zevk alıyor. Ayrıca tüm haritayı yürüyerek dolaşmadığın sürece biryerden biryere gitmek hiç bir zaman 1saat yada daha uzun sürmez. Ama 1 instancedan 1 item düşürmek için 2 saat uğraşırsın o item yine de düşmez. İşte yavaşlatmak budur. Belki instance reset süreleri 1 güne düşmüş olabilir, ama sen o instancea giremedikten sonra yada istediğin itemlar düşmedikten sonra(ki düşse de bazılarının artık nekadar değerli olduğu tartışılır) işe yarar.

Sonuçta en yine yavaşlıyorsun yada gösterdiğin cabanın karşılığını alamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de defalarca girip düşmesini beklemek, her girdiğinde düşmesinden daha iyi değil mi? yani bu oyunda sonucta daha fazla zaman harcayan daha yeni yerler gorebilme sansına sahip oluyor. aynı zamanda daha az oynayan oyuncular da bu sansı elde edebiliyorlar. blizz bunu dengede tutmaya calısıyor. badge rewardlar mesela. 100 kere heroic yapıp istedigin itemı alamasan topladıgın badgeler ile belki aynı kalitede birkac tane item alabilirsin.

casual oyuncuların pve konusunda pek sıkıntısı oldugunu dusunmuyorum ki varsa da wotlk cıktıktan sonra hiç kalmayacak gibi bişey. tüm end game raidler 10 kişi ile de yapılabilecek, okumussundur belki degisiklikleri. ama bir yandan da herkesin end game i gormesi engelleniyor/yavaslatılıyor. bana gore dogru olan bu. yani 10 milyon oyuncunun yarısı kil'jaeden kesememeli. warcraft'ın uzun yıllardır suren hikayesi devam ediyor ve bu contenti gormek için insanların biraz ugrasmaları gerekiyor. ugrasmayanlar, ya da ugrasamayanlar için belirli bir süre sonra blizz zaten nerfler ile olsun, kolay elde edilebilen yuksek kalite itemlar olsun o sansı tanıyor.

nihilum bt patchinden cok kısa bir sure sonra illidan'ı kestiginde ben cok uzulmustum mesela :) hikayenin onemli bir parcasıydı illidan, daha fazla yasamasını istemistim. ama ben bile bu kadar heyecanla takip ettiğim contenti sanssızlıgım yuzunden hala gorebilmis değilim. ama bundan sikayet de etmiyorum. sadece daha fazla ugrasıyorum basarabilmek icin, sonunda da amacıma ulastıgımda buna degdi demek istiyorum cunku :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...