Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tempest of Set

Darksun

Öne çıkan mesajlar

Tosunum lvl kasarken sahaneydi ama bu ruya lvl80 pvp ortamlarina dalinca sonaerdi.
Lvl kasarken ayni anda ustume atlayan 2 conqueror'u hic kacmadan aoe'yle kestigim oldu moblarlarla beraber.
Tamam gear'im kotu hala lvl 58 mavilerden de var, +electric damage ekledigim 3 parca reinforced gear da var.
Deneyimlerim sonucu ilk yanlisimi farkettim, kesilikle +damage gidilmemeli. Tum gemleri invul almak lazimki. 9-15 gold arasi degisiyor melee invul gemleri. armor basina 3 slottan hesaplayin artik.
Iyi gear'li tos ve pom lara karsi iyi oynuyorlarsa biraz dayaniyorum, zamanla eriyorum ama. Assasin, barbarlarsa kabus hic bir buyumu aktiflestiremeden oldugum oluyor.
Ilk ligthning strike build gittim. Moblara 2000 vururken lvl 70 oyunculara bile 800-980 arasi vuruyor. Denemek icin birine 6 kere LS attim hic crit'lemedi.
Bir oyuncuya 5k ve ustu critleye biliyorsunuz. Ama nasil?
Once call lighning atiyorsunuz 3.5 saniye cast bu size 7 saniye boyunca +312 electrical damage veriyor. ustune Over charge koyunca lightning strike'a +75% damage veriyor 1 kereligine 2 saniye cast. Serpents ring +30% damage 1 saniye, ligthgning cast yarim saniyeve lightning strike'a instant critical veren buyu yarim saniye. Yani yaklasik 10 saniye hazirlik yaptiktan sonra bir kere 5k ve ustu critliyebiliyorsunuz. Geri kalan zamanda 3 saniye castli 800-900 damage veren ligthning strike kullaniyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Lvl kasarken Aoe build gittim. hep hayalini kurdum lvl80 olunca Pvp nuke build yapicam diye. Super bi lightning strike build yaptim, internette benzerleri var zaten. Neyse sonuc rezaletti iste.
Su anda aoe ve survival agirlikli build kullaniyorum. Manam hic bitmiyor, damage'im de lightning strike buildin cook daha ilersinde. en son feat resetledigimde 68 silver odedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
hunty said:
Bayagi gerilere dusmusuz.
Ee merak ediyorum diger Tos'larin Cain Kill'leri nasil gidiyor. Benim en begendigim cain kill'im kendimden 3 lvl yuksek moblara attigim 6 cain kill.
blender taktigi diyorum buna(:P)(:P) Burada anlattim

Bu arada Tos'lar icin rehber yaziyorum becerebildigim kadariyla. Isteyen arkadaslar buradan yararlanabilir. Tos level alma ve taktik rehberi

super olmus eline saglık
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Creus said:

ToS un pvp ve pve durumu şu tarih itibariyle nasıl arkadaşlar?
bişiley söleyebilicek var mı =)

Çok iyi.1vs1 de yeterli ancak durduğun an öldüğün an oluyor.Tosları durdurabilirsem kesiyorum sinle.Gerçi çokta zor olmuyor.Ancak grup pvpsinde işler değişiyor.En fazla kill alan karakter olursun.Tos kasmadım ancak girdiğim grup pvpleri,1vs1 lerde bunları gözlemledim.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlis bilgi olmasin. Tos 1v1 de cok zayiftir. en iyi gearla bile cogu class seni keser, ozellikle demo ranger necro gibi range classlara karsi hic birsey yapamazsin. Fakat group pvp sinde baya etkili, eger dusman sana focuslamazsa yanindaki adamlara dalan meleeler erir gider. healleri gucsuz, hpsi de asiri dusuktur. ben iyi gear kasarim, superde kite yaparim, yanimdaki takim elemanlarina guveniyorum korurlar beni dersen, oyna. pve de iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Pve'de iyi.

T1 raidlerde Vistrix'de Bane kullanıcısı olman istenir ama zorunlu değildir. Healer ve AOE damageinle ön plana çıkarsın.
Yakhmar'da ADD'leri Pullar tanklar sende idol diker ve AOE ile öldürürsün.
Kyllikki'de healer olarak ön plana çıkarsın.

T2 raidlerde Yaremka'da toplara basmanı isteyebilirler ama zorunlu değil. Tüm bosslarda aoe damage ve healinden faydalanılır. Chata'da addleri pullarlar yine senin gibi mage classlar aoe ile keserler. Boss'a dalmadığın yerler var yani. Görevlerin var, ama bunlar öyle seni zorlayacak görevler değiller.

Levelingde zaten bana göre en iyi class. Toplar toplar kesersin.

Pvp'de ise hemen her classda olduğu gibi TOS'da da oyunculuk ön plana çıkıyor. Minigamelerde nerede duracağını bilirsen, üstün başın varsa, grubun iyise, featlerin doğruysa belkide hiç ölmezsin, AOE damagein sayesinde de çokta kill alırsın.

Ama sen bir barbar gibi adamı kovalarsan, aksiyonun içine dalarsan oradan mutlaka bir assasin çıkar ve işini bitirir.

Glatheros'un söylediğinin aksine ben TOS'un en rahat kesebileceği classların Ranger, Demon, Pom gibi range attack yapan classlara karşı daha iyi olduğunu düşünüyorum. En yüksek damage veren, mage sınıfı, range attack karakter Demo'dur fakat TOS kendini healleyabilirken, demo sadece kaderini bekler.

TOS'u zorlayacak classlar Assasin ve DPS Guardian'lardır. Bu ikisini gördüğün yerde grubunun arkasına kaçmayı öğrenirsen gerçekten Pvp'de de TOS'unla zevk alırsın.

Pvp'ye açık alanlarda bu karakterle kimseyi ganklayamazsın hele at üstündeysen ganki yemen 2snden uzun sürmez.

Siegelerde ise yine oynaması en rahat karakter olacaktır senin için. Tepeden aşağıdakilere genelde yardırma durumu oluyor siegelerde.

Birde sana güzel tos pvp videosu,
http://www.youtube.com/watch?v=jaJKdH5WNsI
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Glatheros'un söylediğinin aksine ben TOS'un en rahat kesebileceği classların Ranger, Demon, Pom gibi range attack yapan classlara karşı daha iyi olduğunu düşünüyorum. En yüksek damage veren, mage sınıfı, range attack karakter Demo'dur fakat TOS kendini healleyabilirken, demo sadece kaderini bekler.

2 tane range buyun var 1 tanesi 3 sn castli, digerininde bir o kadar cd si var bir tane 45 sn cd li insta buyun var ama dmgi komedi, sadece %3 hp ile kacan adami harcamak icin kullaniliyor, ayrica bunlar cok dmg vurmuyor. demo dedigin adam 2 vurusta %10 healte dusurur tosu, ayrica tosun healleri dot, bir tane burst heali var fakat onunda cast time i uzun, onu castledigin sirada demonun yeni buyusu ustune gelmis oluyor ve healledigin o hpnin tamami gidiyor. Tos dmgini 1 buyuden almiyor bilgin cok yanlis, yaklasik 4-5 buyuden aliyor, ve bunlarin range olanlari asiri short range demo ranger ve necro rangeleri ile kiyaslamaz bile. static field ise pbaoe. tosun gorevi casterlarin yaninda durup onlara dalan meleeleri eritmektir, bu siradada heal tabiiki. ama size dalan bir demoya donup karsilik vermeye kalkarsaniz cok uzulursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

valla hiç tos karakterim olmadı ama hergün minide görüyoruz kendilerini hiç ben demo ile karşılaşıpta pişman olan tos görmedim :)

pasham filan gelirse buraya daha açıklayıcı anlatabilir tosu. lvl10 oldu oda tosla herhalde demolardan kaçarak olmamıştır

birisi light armor giyiyor diğeri cloth giyiyor oradan bile anlayabilirsin ki demo çok güçsüz bir karakter tosun yanında, birde heali düşün.

demoya ölen tos bi garip geldi açıkcası ben daha doğrusu bu demoların bi adam kestiğini görmedim henüz elelam keser bunlar kill çalar anca o
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Pvp levelinde bir etkisi kalmadı. Ben ne adamlar biliyorum serverin büyük guildlerinde pvp levellari +8 ama tam noob. Beni en fazla kasan class tos. Güzel dps, vurulduğunda kendi enerjisini fulleyen balon, root,stun büyüleri.. Grup icinde de 1vs1 de de tehlikeli klas. Oynaması kolay class bu arada..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
valla arkadaşlar tosun en iyi döneminde arkadaşım ile oynamaya başladım önerdi bana tos oyna baya ii damage var diye :). 80 lvl kasarken o kadar çok sıkıldım ki anlatamam. Arkadaşım barbariandı bakıorum pve yaparken adam combo yapıyor bir sürü değişik hareket aksiyon falan tosa bakıorum lightning strike çat lightning strike çat şeklinde bir döngü :) açıkçası 50-80 arası çok sıkıldım ama sonra pvpye başlayınca tosun hakkını vermek lazımmış diye düşündüm :) Dark Templarlarla 3e 1 kapışıyorduk çünkü adamlar 1e 1 düello kabul etmiyorlardı :) bir tane pvp lvl 5 asasin yendiğimde ise daha pvp lvl 2 idim. Adam önce bana sonra oyunu yapanlara küfretmeye başladı :D haksızlık biliyorum ama o zamanlar tos oynamak kadar zevkli bir şey yoktu bence :)
Sosyal ağlarda paylaş

Lightning strike ile lvl kasilir mi abicim? Atican 3 tane cyclone, moblarin kafasina aoe bi spell atican , sonra bi aoe acican etrafinda giricen cyclonlarin icine. 5 lvl ustun moblara 6 chain yaparak haritayi temizlersin. Barbariana da soyle moblari ceksin sana. Bak bu sefer onun cani sikilacak. ne gereksiz bir class acmisim adama bak diycek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...