Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fps problemi

maxrep

Öne çıkan mesajlar

çift çekirdek athlon 3800+ (çok kötü değil sanıyorum)
service pack 1 i de yükledim. 500w lık bir psu var ve sorun devam ediyor.
Yanlız Ultimate deyken anakartla ilgii hiç bir şey yüklemedim. bu sebep olmuş olabilir mi? sistemde 1 tane bilinmeyen bir aygıt olduğu ve PCI Giriş aygıtını yüklememiş ?

2 karetım var bir pci olan ses kartım. birde px express olan ekran kartım. en son driverleri yüklemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

islemci dedigi kadar frenlemez. ama kotu sayılır evet. ben athlon x2 4200 den mobo deisip e8400 gectim. hic overclocksuz benchmark puanım 3200 kadar falan arttı. oyun ici performans artısını kıyaslayamıorm eskı islemciyle oynamadım cunku. Kesin bir durum var.. islemcin ekran kartını baya bir kısıtlıyor. Ama yinede orta ayarlarda falan oynanabilir seviyede olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Apache said:
phenom 9500 quad-core 4 çekirdek 2.2ghz
hd 3870 512mbram
gigabyte 1066mhz ana kart
1gb 1066mhz ram var
vista ultimate 64

bende de performans düşüklüğü var sanırım ramden.başka 1gb ile high oynayabilen var mı?

HD3870 ile hangi detaylarda oynuyorsunuz ve çözünürlüğünüz nedir? FPS ne durumda.

Bende de HD2600XT var GDDR4 modelinden ancak performans çok kötü. low medium arası ayarlarda 30fps civarı oynuyorum. Low a daha yakın ayarlar.

AMD5200x2
Geil 4GB DDR800 (2x2 Dual)
22" BenQ
HD2600XT GDDR4

Ekran kartını değiştirmek istityorum ama bakalım. 3870 veya 8800GT arasında kararsızım şu an için. Kullanan arkadaşlar özellikle 1680x1050 çözünürlükte performanslarını yazsarlarsa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

psu ile ne alaka var ki? psu yetersiz olsa zaten fazla güç kullanan kartlar çalışmaz, atıyorum 2600xt'nin 400w psu gereksinimi vardır. fazlasını kullanmaz benim bildiğim kadarıyla.

öte yandan 3870 gibi bir kartla oyunda düşük fps almanız düşündürücü. donanımsal bir uyumsuzluk ya da driver probleminden başka birşey olabileceğini sanmıyorum.

ram olarak 2 gb oldukça yeterli bir miktar, 2gb'ın üstündeki makinelerde görebileceğiniz tek fark alt+tab yaptığınızda ve altta program çalıştırırken oluşan rastgele erişim durumlarında farkedersiniz. ram bus hızı da çok mühim olmaz zaten.

bence en önemli bileşenler ekran kartı dışında cpu ve harddisk.

bir de 64bit vista'da bazı problemler olduğunu duymuştum. belki ondan da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...