Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tank olmak

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

hazır tank baslıgı acılmısken ben de sorayım bari. tank levellamanın cok zor ve işkence oldugunu biliyodum. buna ragmen zevk 70 yaptıgımda zevk alacagımı dusunerek bi alt rolladım. su an level 52 ve talentler su sekilde.
http://www.wowhead.com/?talent=LqMczAioZVV0G

profilimi de burdan gorebilirsiniz.
http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Karazhan&n=Morgrom

pek sallamadıgımdan gear falan kasmadım hiç, nooblarla ugrasmak istemedigim için de instance lara pek girmiyorum. shield ve one hand sword kullanarak quest yapmaya calısıyorum ama tahmin edebileceginiz gibi acı cekiyorum. bir mobu on saatte kesiyorum. shield kullanmama ragmen 2 mob geldiginde nerdeyse geberiyorum.

şimdi sizden bu levela uygun bir talent tree -bundan sonrasını da hesaba katın tabi 70 e kadar- rica edicem.

- prot spece gecmeden outlanddeki instancelarda tanklık yapabilir miyim shield ile?

- silah olarak ne kullanayım? dw mi rahat ettirir, 2h mi, yoksa shield + one hand?
Sosyal ağlarda paylaş

İlk olarak ya arms, yada fury'nin 31. talent'ını alman gerek. Çünkü bu 2 attack da instant attack olduğu için, level atlarken çok iyi dps artışı verirler. End-game öncesi ben pek arms veya fury diye umursamıyorum. Onun tartışmasınıda pek gerekli görmüyorum. Fury için bir talent build veriyim ben, arms'ı başkası verir.

http://www.wowhead.com/?talent=LbZVVzVLxoVuVo

Şimdilik böyle build uygundur. Arada bazı küçük değişiklikler yapılabilir. Kimisi niye dual-wield mastery veriyorsun, onun yerine execute ver falan filan diyebilir. Küçük ayrıntılar bunlar sonuçta. Ama bu build ile Dual Wield gitmen gerek. 2handed'dan pek verim alamazsın. 2Handed'dan verim almak istiyorsan ya arms, yada Slam Spec lazım.

Edik:

Acele mesaj atınca atlıyor insan bazı yerleri.

Level kasarken Shield+1hand kullanma. Vakit kaybı. Ayrıca 2 mob seni harcıyorsa gearında sorun var demektir. Biraz paraya kıy.
Ayrıca Prot Spec'e geçmeden Outland'i tanklayabilirsin. Ben öyle yapmıştım. Pek sorun olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
fury nin hem crit yediginde, hem de bloodrage ile heal ozelligi oldugundan levellamak icin daha iyi

+1

Ben de şu an warrior lvlliyorum ve warrior kasarken en önemli problem şu; çok dmg alıyorsun, heal almak için en fazla pot ve bandaj kullanabiliyorsun. Kaçma şansın sınırlı. Bu nedenle blood craze ve piercing howl gibi küçük ama faydalı talentler hayat kurtarıcı oluyor. Mesela az önce goblinin fire shieldinin verdiği dmgden ölmememi sağlayan 16 tickleye blood craze oldu.

Ayrıca oyundaki tüm classlar içerisinde lvl kasarken geara en çok ihtiyaç duyanı warrior. Her zaman güncel tutmak gerekiyor seti. Hatta maini olan insanlar warrior kasarken savagery falan basıyorlar rare/epic drop bulup.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.wowhead.com/?talent=LAM0dhbZVVdhxxoiubob

gibi bir talent 70'e ding dediğinde de baya işini görür. Imp berserk stance'e vermedim çünkü, instance'a girdiğinde zaten tank olarak gireceksin büyük ihtimalle hem de gear kasmadan AP'n düşük olacağı için onun vereceği ap de çok iyi bir değer olmayak.

Execute'e vermedim, çünkü mob keserken gerekli değil pek, hem diğer mob'a rage kalmıyor hepsini boşalttığı için hem de son %20'yi heroic strike vs.yle de halledebilirsin.

Deep Wounds da gayet güzel bir dot, rendden daha efektif, ayrıca %20 crit dmg. inc. çok iyi. Rage gain'e de yardımcı oluyor.

Ben charge, heroic, berserk stance şeklinde bir yol izlediğim için imp. stance'e de verdim.

Tabii ne kadar iyi olur bilmiyorum, denemedim hiç ama, rampage'e vermek yerine sword spec. açıp extra attacklardan faydalanmak da mümkün. Tabii yine mob keserken çok büyük bir + değil extra attacklar. Denk gelmezse boşa harcanmış 5 puan tadında kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

elindeki silah dün geceki yaptıgım heroicteki warriorun silahı gibi 75 damage a sahip bi sword ise threat falan üretemez. 1150 bonus damage a sahip bi shadow priestin attıgı mindblast + dot u tanktan cok cok daha fazla threath üretebilir :) bence elindeki silahada bakın derim itemlardanda sorun yaşıyor olabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:
Zergling said:

prot paladinde shield spec kadar saçma bişi yok blockladigind %30 daha fazla blocklasan ne olur blocklamasan ne oluro..
STR'en aşırı derecede yuksek olmasi lazim oda prot palada mevcut degil.

Başına Hydralisk mi çarptı zergling? ne diyorsun? 30% block value alınmazmı... Shield spec'e nasıl talent verirsen ver illaki puan kaliyor zaten onu almamak için salak bi talente puan yatırman gerekir lol.
Paladine MA kasılmaz yinede limit 45% dodge+parrydir ne kadar çok avoidance yüklenirsen o kadar aggro kaybın olur.
Warrior içinde en önemli statır blockvalueShield slam dmg'i için.

WARRIOR mu o bi bak bakalim once :)

kendimden biliorum 450 block yapıordum , talentli demedim 480 oldu neyine vereyim ben o talentin.
Sosyal ağlarda paylaş

Zergling said:

kendimden biliorum 450 block yapıordum , talentli demedim 480 oldu neyine vereyim ben o talentin.

Yahu neden vermiyiceksin ? yada neye vericeksin onun yerine?
Benim pala altın kıçı kırık t5/badge gearında 500 blockrate var neden vermiyeyim? aoe tank diyorsun misal hyjaldaki goullar gargoyleler dmg veremior blocklayınca :p

Çiçek gibi Dalent
(Ret pala var o yüzden imp cru gereksiz)

/edit: abow typo
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:
Zergling said:

Yahu neden vermiceksin ? yada neye vericeksin onun yerine?
Benim pala altın kıçı kırık t5/badge gearında 500 ub blockrate var neden vermiyeyim? aoe tank diyorsun misal hyjaldaki goullar gargoyleler dmg veremior blocklayınca :p

Çiçek gibi Dalent
(Ret pala var o yüzden imp cru gereksiz)

alt - t5 - kıçıkırık

ühühühühü :(
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:
Zergling said:

prot paladinde shield spec kadar saçma bişi yok blockladigind %30 daha fazla blocklasan ne olur blocklamasan ne oluro..

Başına Hydralisk mi çarptı zergling? ne diyorsun? 30% block value alınmazmı... Shield spec'e nasıl talent verirsen ver illaki puan kaliyor zaten onu almamak için salak bi talente puan yatırman gerekir lol.
Paladine MA kasılmaz yinede limit 45% dodge+parrydir ne kadar çok avoidance yüklenirsen o kadar aggro kaybın olur.

hem alınacak daha mantıklı bisey yok orda,

hemde paladinde Shield block valusu str den bagımsız itemlarla gelir gelmelidir, misal bendeki cok cuzzi str ile blocklanan damage 520lerde birsey, MH tankladıgım icin ve ortalam uzerimde 8-12 mob oldugu icin ve bu tarz ufak moblar genelde 1-2 k range inde damageler cıkardıgı icin her block value sana mob sayısı kadar damage mitigation saglar, ornegin 8*1k vuran mob eger sen 600 damage bloklayabilirsen 8*400 vururki cok rahat heallanabilir olursun, o yuzden prot pala icin en onemli stat belkide block value eger guildinizin MT si degilseniz,

yine pala olarak minor mob tanklıyorsanız cok fazla avoidance almayın,cok fazla parry/dodge etmeyin,holy shield threat yarattıgı icin TPS iniz cok duser ve keza bir yerde damage almamaya baslarsanız heal olamayacagınız icin mana sorunu yasamaya baslarsınız,
Sosyal ağlarda paylaş

The_Delucian said:

yine pala olarak minor mob tanklıyorsanız cok fazla avoidance almayın,cok fazla parry/dodge etmeyin,holy shield threat yarattıgı icin TPS iniz cok duser ve keza bir yerde damage almamaya baslarsanız heal olamayacagınız icin mana sorunu yasamaya baslarsınız,

Evet avoidanceye fazla yüklenmemekk önemli o yüzden block value biraz daha önem kazanıyor max 25% dodge/15% parry 30% civarı block olmalı bence gerisi vere stam+block value
500 Sd geniş geniş gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

The_Delucian said:
Regalya said:
Zergling said:

hem alınacak daha mantıklı bisey yok orda,

hemde paladinde Shield block valusu str den bagımsız itemlarla gelir gelmelidir, misal bendeki cok cuzzi str ile blocklanan damage 520lerde birsey, MH tankladıgım icin ve ortalam uzerimde 8-12 mob oldugu icin ve bu tarz ufak moblar genelde 1-2 k range inde damageler cıkardıgı icin her block value sana mob sayısı kadar damage mitigation saglar, ornegin 8*1k vuran mob eger sen 600 damage bloklayabilirsen 8*400 vururki cok rahat heallanabilir olursun, o yuzden prot pala icin en onemli stat belkide block value eger guildinizin MT si degilseniz,

imp seal of crusader vermemişim add tanking benzior mu allah aşkına.
Sosyal ağlarda paylaş

bloodrage i boss pullandıktan sonra kullansın (o da 300 threat falan üretiyor)
heroice her zaman bassın (gcd kullanmadıgı için)
bakıcağı tek şey gözünü ayırmadan boss önünde duruyor mu hala :p
ve cooldownlar.
cooldown doldukça
shield block, shield slam ,revenge
bunlar cd de iken devastate
mütemadiyen heroic.
biraz chance to hit item toplasin
gitsin mesela shattared sun necklace i falan alsın
missliyordur muhtemelen sizin tank.
6,7% chance to hit,bi 30 falan da expertise olsa
1000-1200 tps falan rahat görmesi gerekir
Sosyal ağlarda paylaş